Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kidobós edzések Budapesten fórum

Kidobós edzések Budapesten (beszélgetős fórum)


26. huwa
2019. jan. 2. 12:42

Ez pedig egy női mérkőzés a dodgeball világbajnokságról:

[link]

25. Guruljka (válaszként erre: 23. - Huwa)
2019. jan. 1. 19:54
Egyébként szurkolok az új sportágnak! Szimpatikus.
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Huwa)
2019. jan. 1. 19:53

Kosárlabda volt.

Páran még dobáltak, én már mentem ki a teremből.

Szerintem a labda bosszúja volt, én röpis voltam, sem a kosárlabdát mint nehéz sportszert, sem a játékot nem szerettem soha.

23. huwa (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. jan. 1. 19:44
150 grammos speciális labdákkal játszunk,amiket Angliából rendeltünk. Ezek biztosan nem okoznak ilyen sérülést, de az általános iskolákban használt gumilabdák sem. Mivel dobtak meg? Medicin labdával?
22. Guruljka (válaszként erre: 18. - 403c839538)
2019. jan. 1. 19:37
Engem egyszer véletlenül találtak hátba, nem is kidobós közben, de napokig nem bírtam felkelni és fura színű lett a vizeletem.
21. huwa (válaszként erre: 18. - 403c839538)
2019. jan. 1. 19:18
Itt a hátad annyira nincs veszélyben, onnan nem igazán jöhet labda.
20. huwa (válaszként erre: 19. - Sanyinak)
2019. jan. 1. 19:16
Igen. Jól. Női, férfi és vegyes csapatok is vannak. A utóbbiban 3 női és 3 férfi játékos van az együttesekben. Ez egyedülálló és ez az egyik olyan tényező, amiért komoly esélye lehet a játéknak, majd egyszer az olimpiai programba is bekerülni.
19. sanyinak (válaszként erre: 12. - Huwa)
2019. jan. 1. 19:08

Jól látom, hogy ezt koedukált csapatokkal is játsszák?


[link]

2019. jan. 1. 19:07

Nálunk a kiesett játékosok az ellenfél mögé kerültek. Ha megszerezték a labdát és eltaláltak valakit azon az oldalon, visszajöhettek a csapatba játszani.

Gyűlöltem az egészet - ahogy az ülőfogyasztót is -, mert a sötét, gyíkarcú fiúk akkorát dobtak, hogy a hátunk majd beszakadt a csattanástól.

17. huwa (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2019. jan. 1. 19:06
Akkor várunk szeretettel, mert nem gyerekeknek tartunk edzéseket, ha nem felnőtteknek.
16. lapbarna (válaszként erre: 15. - Huwa)
2019. jan. 1. 19:06

Szívesen mennék, de nem Pesten élek, hanem Debrecenben.

Sok sikert kívánok nektek!

15. huwa (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2019. jan. 1. 19:05
Amikor tavasszal egy 10 csapatos jótékonysági tornát rendeztünk, fantasztikus volt látni, hogy kortól, nemtől függetlenül mennyire élvezték felnőtt emberek is ezt a játékot. Nyilván a partizánost ismered, mert azt játszottuk az iskolában, de ha azt imádtad, ahogy mi is, akkor adj ennek is egy esélyt. Gyere el. Próbáld ki.
2019. jan. 1. 18:56

Nekem a tesiórás jobban tetszett, amikor 1 labda volt, és figyelni kellett - fordulni, mert a hátunk mögül is kaphattuk.

Nálunk az egyetlen ember, aki az ellentétes oldalon a csapatok mögött mozgott volt a csapatkapitány. Amikor a vonalon belül mindenki ki lett ütve, akkor ment be a csapatkapitány, és utolsó vérig ment a küzdelem.

Imádtam.

2019. jan. 1. 18:30

Én is nagyon szerettem gyerekkoromban. :))

Ha gyerek lennék biztos mennék is ilyen edzésre.

12. huwa
2019. jan. 1. 18:14

Így néz ki egy mérkőzés a legmagasabb szinten:

[link]

11. huwa (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2019. jan. 1. 18:09
Ők is jöhetnek, ha jól tudnak célozni vagy ugrani, de alapvetően nem nekik szól.
10. huwa (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. jan. 1. 18:07
Igen, a partizános(tesi órás) fajtában így van, de ebben a nemzetközi változatban, már nem. 5 labda van a játékban és 6-6 játékos a csapatokban. Akit eltalálnak kiesik és az a csapat nyeri az adott szettet, aki hamarabb dobja ki az ellen összes játékosát. Nyilván ennél azért összetettebb a játék, de nagy vonalakban erről szól.
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jan. 1. 16:54
Ennek az volt az értelme, hogy a testnevelés órán mégsem kárhoztatták ücsörgésre az osztályt.
8. Guruljka (válaszként erre: 5. - Sanyinak)
2019. jan. 1. 16:53
Igazad van, a kiesettek mehettek a másik csapat mögé.
7. unom
2019. jan. 1. 16:45
Köszi mindkettőtöknek, én ilyenre nem emlékszem.
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Unom)
2019. jan. 1. 16:39
Emlékeim szerint a partizán a kidobósnak az a változata, amikor az ellenfél csapatából egy játékos a másik csapat mögött van.
5. sanyinak (válaszként erre: 3. - Unom)
2019. jan. 1. 16:38

A partizánok az ellenséges vonalak mögött harcolnak, rajtaütéses módszerrel.

A kidobósnál nyilván azok a már kiesettek, akik a lepattanó labdára várnak és hátulról támadnak.

2019. jan. 1. 16:20
De imàdtam ezt a jàtèkot! Kàr, hogy messze vagyok tőletek.
3. unom (válaszként erre: 1. - Huwa)
2019. jan. 1. 16:16
Mi az a partizán?
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Huwa)
2019. jan. 1. 15:49
A cím alapján nekem az jött le, hogy kidobó embereknek tartanak edzéseket 😁
1. huwa
2019. jan. 1. 15:39

Létezik egy játék, amit senkinek nem kell bemutatni, mert mindenki testközelből ismeri. Nincs olyan, aki gyermekkorában ne játszotta volna, hiszen Magyarországon a tornaórák egyik leginkább kedvelt része, várt pillanata, amikor a tesitanár engedve a kérésnek végre hagyta, hogy kidobósozzunk.


Ennek a népszerű tornaórai játékának a kidobósnak nemzetközi változatából, amit dodgeball-nak hívnak, mostanra egy izgalmas sportág született. Egyszerű, érthető szabályokkal, Világ és Európa-bajnoksággal.


Csütörtök esténként vannak a kidobós edzéseink Budapesten 20-21.30 között.


5 speciális labdával és partizánok nélkül játszunk. Dobás, elkapás, blokkolás és persze sok játék.


Gyertek el, próbáljátok ki ezt a régi-új sportágat és magatokat az edzéseken. Az persze nem baj, ha valamilyen szinten barátságban vagy a labdával, de ha csak egy jó kis mozgásra és társaságra vágysz akkor is köztünk a helyed. Várunk benneteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook