Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kicsi fiam 2,5 éves és még nem szobatiszta. 1-1 napokat próbálkozunk, de mindig a bugyiba megy a pisi. Még nem elég érett? fórum

Kicsi fiam 2,5 éves és még nem szobatiszta. 1-1 napokat próbálkozunk, de mindig a bugyiba megy a pisi. Még nem elég érett? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 28. 09:03
Köszi csajok :)
11. Sly7105 (válaszként erre: 1. - SarahMina)
2012. febr. 28. 07:24
Szerintem a fiúknál ez nehezebben megy egy kicsit. De mivel már 2,5 éves, én sokszor hagynám pelus nélkül, bugyiba, és sokszor kérdezném/vinném őt pisiltetni. Én - anno - így próbálkoztam, de valóban még nagyon kicsi és óviban is előfordulnak még ilyen balesetek, ahol a gyerekek már 3 évesek is elmúltak akár, úgyhogy semmiképp ne ess kétségbe!
2012. febr. 28. 07:12

Ha megérik rá, pillanatok alatt menni fog a szobatisztaság.

Várj egy 2 hónapot, és utána próbálkozz megint.

2012. febr. 27. 11:55
Valószínűleg még nem érett meg rá a kisfiad. Az én fiam 22 hónapos, még jelét sem mutatja annak, hogy a közeljövőben szobatiszta lesz. Tudja mire való a bili, próbálkoztunk is már, de sikertelenül. Pár másodperc után felpattan róla és elszalad. A két lányom kb. 2,5 évesen lett szobatiszta, gyakorlatilag pár nap alatt. Jelezték, hogy ezután már nem kérik a pelust és szóltak mindig időben, nem sok baleset fordult elő.
2012. febr. 27. 09:47

Sziasztok!


Az én kisfiam 2 és fél éves. Már legalább fél éve a pisivel nincs gond. Ha kell neki akkor szól és megyünk a wc-be. Az elején bilibe pisilt, nyáron mindig előtte volt a szobában és ha kellett csak rápattant és elintézte a dolgát. Aztán egyik napról a másikra kitalálta, hogy wc-be akar pisilni mint Apa és azóta oda megy. Mondjuk a nappali alvásnál változó..van amikor nem pisil be, de van amikor igen...Éjjelre még kap pelust, mert szerintem nem bírná ki az egész éjszakát és szerintem nem is szólna, hogy kell neki.


A kaka már egy nehezebb ügy. Jelenleg úgy állunk, hogy egész nap pelenka nélkül van és ha kakilnia kell, hozza a pelust. Csak pelenkába hajlandó kakilni. Próbálkoztunk néha a bilivel, wc-vel, de nem akarja egyáltalán, úgyhogy nem erőltetem neki.

Még nyáron 3-szor előfordult, hogy sikerült neki bilibe, de tök magától...hisz akkor is szem előtt volt neki a bili és egyszer csak jött és szólt, hogy kaka van a biliben:) Hiába dicsértem meg nagyon és örültünk együtt a sikernek, valahogy mégis úgy tűnt számomra, hogy meglepődött, hogy hogyan került "AZ" bele és megijedt...


Amúgy ő tavaly október óta bölcsibe jár, ott sincs rajta napközben pelust, de alvásnál adnak rá. Kakilni viszont még szinte egyszer sem kakilt a bölcsiben, inkább "hazahozza" és itthon elintézi pelusba. Pedig azt hittem, hogy ha ott látja a többi gyerkőctől, hogy nekik megy wc-be, akkor ő is kedvet kap, de még nem...:)

Ráadásul nálunk napokon belül megszületik a kistesó és hát kicsit félek attól, hogy vissza fog esni...pedig jó lenne, ha már csak egy gyereknek kéne pelenkát venni:):)

De én úgy vagyok vele, hogy szeptemberig még van idő, akkor kezdődik az ovi. Remélem addigra teljesen szobatiszta lesz.

7. homern (válaszként erre: 5. - SarahMina)
2012. febr. 27. 09:34

Nekem 25 hónapos a kisfiam,egyik napról a másikra kezdett szólni hogy kaka és ment a biliért.Előtte rá sem nézett,1-2 alkalommal ajánlottam neki a bilit,elkezdte rázni a fejét és elszaladt :S

Pisivel sehogy sem állunk,az nehezebb.Látom rajta hogy még csak akkor érzi meg hogy történik valami ha már pisil.

2012. febr. 27. 09:29
Nekem a lányom lett nagyon későn szobatiszta. Már nagyon jól haladtunk, amikor kistesó született és akkor teljesen visszaesett. Majdnem egy egész év telt el, mire végre teljesen szobatiszta lett. Ez teljesen egyéni, ki mikor válik azzá.
2012. febr. 27. 09:27

Köszi! Ez azért megnyugtató :-)


nem akarom ráerőltetni én sem, csak hogy most már 2 és fél gondoltam ideje lenne...

2012. febr. 27. 09:24

Ez nem egy-két napos folyamat. Nem is egy-két hetes, szerintem!

Nekem is viszonylag későn lett szobatiszta a kisfiam, és mi a nyár elején kezdtük inkább az erre való nevelést. Amikor jobb az idő, kinn is mászkálhat az udvaron, direkt tetszik neki, hogy ha pisilnie kell, oda pisilhet, ahová akar (kis túlzással). Nyáron könnyebb rajta a hacukát cserélni, ha netán becsurran a pisi.

A lényeg, hogy lassan, apránként kell szoktatni, jutalmazni, dicsérni...és megszereti, megszokja a bilizést. Hiába elvárás, akkor sem kell éreztetni vele, hogy ezt igenis kötelező neki csinálni.

Nekünk is még elég sokáig előfordult, hogy a gatyába csurrantott néha. Eljátsszák az időt, mert ahhoz vannak hozzászokva, hogy maguk alá pisilhetnek.

Lassan majd kialakul a kisfiadnál is, ne aggódj miatta! Jön a jó idő, és akkor sokkal könnyebb lesz.

Sok szerencsét, jó egészséget kívánok nektek!

2012. febr. 27. 09:22

Ha még nem tudja addig visszatartani hogy eljusson a bilihez(egyáltalán el akar?)akkor nem,nem érett.

Ahogy egy nagyon okos ember írta,a szobatisztává válás nem egy hosszú folyamat,hanem egyik percről a másikra történik.Ha megérik rá leteszitek aznap a pelust és megy a bilire..ha ezt kivárjátok nagy eséllyel balesetek sem lesznek utána.Felesleges a bilin ültetni félórákat,meg elvenni a kedvét azzal hogy tudja mit vársz tőle,neki pedig mindig a gatyába megy.Egyszer kell meglátnia egy picike jelét a csalódottságot az arcodon és hónapokra vetitek vissza az egészet.

A gyerekeknél úgy működik,hogy a hólyag csak a teljes telítettségkor jelez,ha megérzi a gyerek akkor nagyon kevés idő van hátra a bepisilésig.Náluk nincs még olyan mint a felnőtteknél,hogy érzi hogy kell,de még nem annyira,tudja tartani picit.Szóval ha a hólyag nem érett,szintén nem tud szobatisztává válni.Látni fogod hogy mikor kész rá,észre lehet venni hogy mikor tudna már bilizni,csak nem akar esetleg mert a pelus kényelmesebb :)

2012. febr. 27. 09:16
Sziasztok! Kinek hogy sikerült rászoktatni kicsijét a szobatisztaságra? Hány nap alatt? nem tudom, hogy tovább kéne-e próbálkoznom (nem csak 1-1 napig), vagy még nem érett rá?
2012. febr. 27. 09:15
Kicsi fiam 2, 5 éves és még nem szobatiszta. :( 1-1 napokat próbálkozunk, de mindig a bugyiba megy a pisi. Még nem elég érett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook