Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kiben bízhatunk manapság? fórum

Kiben bízhatunk manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. jan. 23. 18:27
Hogyan becsülj fel másokat pontosan, és hogyan gondoskodj biztosabb jövőről a saját magad számára, és azok számára, akikkel törődsz.
79. 814bd549b5 (válaszként erre: 78. - Tkyd)
2022. jan. 23. 18:27
A bizalom fontosságát minden emberi kapcsolatban.
78. Tkyd (válaszként erre: 77. - 814bd549b5)
2022. jan. 22. 23:40
„Mert nem az a megbízható ember, aki önmagát ajánlja, hanem az, akit az Úr ajánl.”
77. 814bd549b5 (válaszként erre: 76. - Tkyd)
2022. jan. 22. 23:29
Na ne mond....
76. Tkyd
2022. jan. 22. 22:52
...Vigyázz,hogy kiben bizol...az ördög is egyszer még angyal volt!...
2022. jan. 21. 19:38
Lehet, hogy valaki nem szorul rá mások jótékonyságára: az az igénye azonban mindig fennáll, hogy mások ne ártsanak neki.
2022. jan. 21. 19:37
A más jóságába vetett bizodalmunk, nem csekély bizonyság a magunk jósága felöl.
2022. jan. 18. 12:41
*most sem vagyok öreg! :D
2022. jan. 18. 12:40

Amíg fiatal és naiv voltam, hát nagyon sok mindenkiben megbíztam, mert mindenkiről azt gondoltam, hogy úgy állnak hozzám, ahogyan én hozzájuk. És ha ők elmondanak nekem titkokat, gondokat, bajokat,mert tudják hogy meg áll bennem a szó, akkor ez kölcsönös. Ahol tudtam, segítettem...

Idővel rá jöttem, hogy mekkorát tévedtem.

Ezek a csalódások felnyitották a szemecskéimet, na meg az eszemet, így már én is csak felszínesen állok mindenkihez!


(Nagyon sokáig ragaszkodtam a barátnőimhez, mindig csak én kerestem őket, meghallgattam őket, azt is hogy kiadták magukból az összes bánatot,sikertelenséget, bármit, aztán felszívódtak általában, mert az én nyomorom senkit nem érdekelt. Ezeket az energia vámpír embereket nem keresem, nem írok, legyenek jól, aztán szia!)

Én egyedül a férjemben bízom.

2022. jan. 18. 12:07
Vannak, akik úton-útfélen elfecsegik, amit csak barátokra szabad bízni, és minden fület teletömnek azzal, ami nyomasztja őket. Mások viszont visszariadnak attól is, hogy a legkedvesebbeket beavassák, s ha lehetséges volna, még magukra se bíznának semmit, minden titkot lelkükbe zárnának. Egyiket sem szabad tenni. Hisz egyformán hiba mindenkiben bízni és senkiben sem.
2022. jan. 18. 12:07

- Honnan tudjam, hogy bízhatok-e benned?

- Ha tudnád, nem lenne bizalom.


Sámán király c. film

69. bianna
2022. jan. 15. 20:21
Senkiben. Már nincs az az ember, akinek kitudnám adni magam.
2022. jan. 15. 19:49

Az igazság persze az, hogy sose tudhatjuk, hogy kiben bízhatunk. Azok, akik legközelebb állnak hozzánk, becsaphatnak, és idegenek siethetnek megmentésünkre. Végül a legtöbb ember úgy dönt, hogy csak önmagában bízhat. Így kerülheti el legegyszerűbben azt, hogy megégesse magát.


Született feleségek c. film

2022. jan. 15. 19:49

Nehéz eldönteni, kiben bízhatsz: amikor esténként egyedül sírdogálsz, nem mindig egyértelmű, kit hívhatnál fel.


Lady Gaga

2022. jan. 15. 19:49
Senkiben !
2022. jan. 15. 19:48

Életem legnagyobb pofonját kaptam most, és emberben ekkorát még nem csalódtam.

Hozzáteszem, nem vagyok naív nő.

64. Bichi (válaszként erre: 8. - Dominika33)
2022. jan. 11. 22:44

Az, hogy kiben bízhat meg az ember, és kivel beszélgethet egy jót, az szerintem teljesen más.

Én eléggé véglet vagyok, csak a közeli családtagjaimban (anya, nagyi, férj, gyerek) bízom meg, ők azok, akiknek bármit elmondhatok, és akikre bármikor számíthatok.

De ettől függetlenül vannak olyan barátaim jó páran, akikkel ugyan a féltett titkaimat nem osztom meg, de ettől még remekül elbeszélgetek velük, és nem érzem, hogy ne érdekelné őket amit én mondok, ahogy engem is érdekel az ő mondandója.

Szerencsére nincs olyan dolog az életemben, amiben bárki kavarhatna, de tisztában vagyok hogy sokan vannak körülöttem akik képmutatóak, és mindenkit kibeszélnek. De mivel ők igazából tök felületesen ismernek, pont nem érdekel :)))

Mondjuk ahogy anyukámtól/nagyimtól hallom ez korábban sem volt máshogy...

2022. jan. 11. 22:30

Önmagunkban.

Elvétve 1-2 emberben életünk során.


(Saját kútfő)

62. ,zumba (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2022. jan. 6. 12:04
Senkiben-ilyen lett a világ.
61. apeeng
2022. jan. 4. 19:21

ez bizony nem csak gyávaság. Az igazmondás jó része hátránnyal jár, ezért találta fel már a korai homo sapiens a hazugságot. ...és mint évezredek óta tudjuk, bevált.


Mára ez tökélyre lett fejlesztve. Vagy ötven évvel ezelőtt a statisztika tanárom első órájának bevetője így szólt: tudják-e hányféle képpen lehet hazudni?


Mi, akik igazat szoktunk hazudni, ezt honnan tudtuk volna..

Nakérem..hazudni lehet valótlanság állításával, igazság elhallgatásával...és..statisztikával...nos ez utóbbit fogom tanítani. Idő kellett mire rájöttem, hogy ez máig tartó bölcsesség..


Bocsánat, ha eltértem a téma fő sodrától..

2022. jan. 4. 19:09
Biztosan merem állítani, hogy az emberek 98,9 százaléka hazudott már valamiben. Hiszen mindannyiunknak vannak kisebb-apróbb, esetleg nagyobb titkai, amit megtart magának. Apró, semmiségnek tűnő füllentések, vagy fatális hazugságok. Mondunk vagy teszünk valamit, de szégyelljük magunkat, vagy egyszerűen nem akarjuk felvállalni. De miért? Gyávák vagyunk. Ennyi az egész.
2012. márc. 14. 06:48
kizarolag csak onmagunkban
2012. febr. 27. 15:59
azokban az emberekben akikért meghalnánk...nem tudnak csalódást okozni, soha
2012. febr. 27. 15:57
csakis önmagunkban.
2012. febr. 27. 12:59
senkiben, ill. de, mégis, a pénz erejében, meg a kicsikben, ők mindig igazat mondanak :)
2012. febr. 27. 12:56
Senkiben(én talán egy emberben bízok meg).
2012. febr. 26. 16:10
magunkban......sem
2011. nov. 3. 08:30
nem sok emberben az biztos.egyre kevesebben.
52. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - Dominika33)
2011. máj. 21. 16:38
Annak idején a nagyanyám azt mondta, hogy aki sír, attól el kell venni... Nem tudom, hogy igaza volt-e, de úgy látom, hogy amíg nekem süt a Nap, addig a másik megdöglik a hőségtől. Nem akarok elégedetlen boldogtalan ember lenni és valamikor huszonévesen megtanultam örülni az apró dolgoknak. Most is szívesen elnézegetem a cinegéket, amikor viszik a kukacot a picinyeknek, az odúba, amit kiraktunk. Örülni kell az életnek, mert csodálatos. Mindennek örülni kell, aminek lehet. A rosszat pedig nem szabad dédelgetni. Vannak, akik együgyűnek tartják ezt a megközelítést, de nekem általában beválik. Mondjuk én általában igyekszem a konfliktust is kerülni, ha nem lehet, akkor megoldani, nem táplálni.
2011. máj. 16. 10:57
Van egy barátnőm, és akármikor megkérdezem tőle,hogy hogy van mindig csak panaszkodik. Még soha nem mondta ,hogy jól....és ez évek óta igy megy. Nem értem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook