Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kialvatlanság babával fórum

Kialvatlanság babával (beszélgetős fórum)


1 2
43. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 19. 13:58

De jo neked!

Akkor te mar nem is ember vagy,hanem maga a csoda!

Meg szulnod kellene 5öt ha ilyen jol birod alvas nelkul!

42. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 19. 13:57

Te szegeny:-(

En abszolult suttogo parti vagyok..

Ujra vegig csinalnam amit mar multkor.

Mas otletem nincs sajnos!

Kitartast neked!

41. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Gülfem)
2016. márc. 18. 11:13
Ha tejpépet kap, akkor azért az is lehet, hogy zavarja álmában egy kis hasfájás. Este én inkább rizspépet adtam nekik, zöldséglevesben, zöldségpépben elkeverve. Ebben nincs laktóz, ami miatt görcsölhetne a hasa és eltelíti a rizspép reggelig. Persze minden gyerek más, meg nem tudom, hogy a többi gyereked mit evett, nekik hogy főztél ennyi idős korukban.
40. gribedli*** (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 18. 11:05
Szerintem ez inkább úgy néz ki, mintha mérges lennél mindenkire, hogy neked ez jutott és nem valami jól éled meg.
39. syria (válaszként erre: 35. - Spinneli)
2016. márc. 18. 08:21
:D
38. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 19:44

Szia, én pont fordítva csináltam a gyerekeimnèl, az esti szoptatást hagytam el utoljára. Napközbeniket kezdtem el először elhagyni mert akkor ehet már bébiételt és estére mindig megvolt a nap fénypontja, hogy még szopi. Természetesen vacsijuk után, így a pocak tele volt és rövid szoptatás után is bealudtak.


De egyiket sem ilyen sokáig, 11 hónaposan már egy csomót esznek, már abba is hagyhatnád, hogy az estit megtartod amíg teljesen el nem megy a tejed.

37. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 19:10

Nem lehet, hogy esetleg szeparációs szorongás van épp és azért igényel ennyit éjszaka folyamán cicistül? Esetleg még mozgásfejlődés, fogzás?

Sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni, az én lányom szintén 11 hónapos, mivel 1 hetet volt távol tőlem születése után rögtön sajnos ő a kórházi "ridegséghez" szokott, és ezen hiába próbáltunk változtatni dédelgetjük szeretgetjük nagyon nem az a bújós típus, most tudom azt mondani , hogy igen néha oda bújik ad egy puszit este viszont csak is velem kézben hajlandó elaludni - ez viszont csak is azóta van amióta tombol a szepa.. Szóval én csak 2 hónapig tudtam szoptatni mi tudatosan saját bölcsőben altattuk este, nappal rajtunk aludt aztán 2 hónapos kora után 100% tápszeres lett, lassan elmúlt a pokoli hasfájás is, és átaludta az egész éjszakát. Azóta is saját ágyában saját szobájában alszik és ha épp nincs front fogzás esetleg mozgásfejlődés este 7kor legkésőbb 8kor elalszik és reggel fél 6- 7 ig alszik. Eddig letettem a kiságyba és saját magától elaludt, viszont apa decemberben itthon volt januárig hozzá szoktatta hogy nappal vele aludt, azóta persze napközben csak így lehet elaltatni majd amint alszik zsuppolom a kiságyba mert másképp nem tudom a dolgom végezni, apa meg csak hétvégén van itthon.

36. spinneli (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 18:05

Én is megpróbálnánm az éjszakai szopit.

Segítséged van?

Amikor lehet dőlj le, ha nem is alszol, akkor is pihentető, ha napközben kicsit ki tudsz kapcsolni.

Az én fiam másfél éves koráig csinálta ezt-mi mindent kipróbáltunk, de semmi sem használt, csak amikor külön szobába raktuk.

35. spinneli (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 17. 18:02

Egészen a második hozzászólásig bírta el a fórum, hogy ne bukkanjon fel egy önigazoló szuperlény.


Remélem mindennap biokaját főzicskézel, szappant turmixolsz, és este egy szexistennő is vagy a férjednek, ugye?

34. 388b941089 (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 17. 18:01

Sztem azzal nem segitesz, ha magadat futtatod mennyire szuper vagy.

Az a baj h nem mi vagyunk ott, nem ismerjük a gyerekedet, igy ezt megoldani helyettetek mèg tanácsokkal sem fogjuk tudni. Valami gebasz tuti van, mert egy 11 honapos gyereknel indokolatlan ennyiszer felèbredni èjszaka.

Napközben mennyit alszik?

33. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 32. - Gülfem)
2016. márc. 17. 17:47

A sok erôlködô sírástól meg kap egy köldöksérvet.

A doktornôt is kellene hagyni egy hétig...

2016. márc. 17. 17:40

Köszönöm még egyszer mindenkinek az értelmes hozzászólást, segítséget.

A védőnő csak annyit mondott, hogyha az anya lebetegszik akkor borul a család, akkor minden borul.

A doktornő pedig azt mondta hagyjam sírni egy hét után majd alszik. Sírni nem hagyom.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!!

31. IzaHold (válaszként erre: 25. - Gülfem)
2016. márc. 17. 14:25
Esetleg homeos golyókat próbáltál? Nálunk az is enyhített a nyűgösségen, és ha az a gond, az alvásban is segít. Nem lehet kitalálni, de egy próbát megérhet. Homeós gyógyszerésszel próbálj meg beszélni, aki ért hozzá a tünetek alapján ad golyót.
30. Elinka
2016. márc. 17. 11:40
Nekem 12 éves, 10 éves, és 9 hónapos fiaim vannak. A kicsivel én is próbálkoztam azzal, hogy nem adtam neki éjjel cicit, hátha egy idő után nem ébred majd fel enni. De csak kitoltam mind a kettőnkkel, mert ő addig nem aludt vissza, amíg cicit nem kapott. Mostanában már csak egyszer vagy kétszer ébred fel, kap cicit pár percre és alszunk tovább. Ő is ellenne rajta órákig, de éjjel könnyebben el lehet tőle venni, mert legtöbbször ez csak komfort szopizás. Valamint én délben és este adok neki gyümölcsöt, hogy tele legyen a pocakja. Minél később kezdjük el a hozzátáplálást, annál nehezebb lesz. Nekem több, mint 1 hétig tartott, mire meg tudtam vele etetni pár kanál almát 7 hónapos korában. És minden új íz kipróbálásával szinte előröl kezdtük.
29. Assua (válaszként erre: 17. - 937a2a883a)
2016. márc. 17. 11:34
Nalunk is igy volt amugy, hogy idonkent a ferjem kelt a kisfiunkhoz, mivel tolunk a rokonsag messze lakik, igy a napkozbeni felugyelet nem volt megoldhato.
2016. márc. 17. 11:34
Köszönöm nőtársak a segítőkészséget, most olvastam sok olyat amit kipróbálok.
27. vecus (válaszként erre: 25. - Gülfem)
2016. márc. 17. 11:30

Akkor váltsál szirupot. Vegyél panadolt vagy más fájdalomcsillapítót.

Nem minden babának használ fogzásra a nurofen.

26. syria (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 11:30

Az, hogy átalussza egy baba az éjszakát vagy nem, az sokszor lutri.

Meg tudom számolni egy kezemen, hogy a nagyobbik fiamhoz hányszor kellett 6 év alatt felkelnem. Na, a kisebbik bepótolta! Kb. 2 éves koráig minden éjjel többször is fel kellett kelni, úgyhogy megértelek. Azt a nehéz időszakot úgy tudtam átvészelni, hogy megkértem a férjemet: péntektől szombatra, szombatról vasárnapra virradóan ő keljen fel a kicsihez. Így egy héten kétszer ki tudtam magamat pihenni. Ehhez az áthidaló megoldáshoz persze szükséges egy külön szoba, meg olyan munkahely az apának, ahol egymás után jár a heti két pihenőnap.

25. Gülfem (válaszként erre: 19. - IzaHold)
2016. márc. 17. 11:27
Nekem is ajánlotta a nurofent a dokinéni fogzáskor, nem történt semmi javulás.
2016. márc. 17. 11:13

Meg még az is eszembe jutott, hogy nem fázik, vagy nincs melege?

Hálózsákban alszik, vagy rugiban? Érdemes lenne kipróbálni a másik verziót. Lehet, hogy a hálózsák zavarja a megfordulásban, vagy esetleg a rugi nem nyújt neki elég kuckós érzést?

23. enigma. (válaszként erre: 13. - Gülfem)
2016. márc. 17. 11:10

Gabonapépet esetleg már próbáltál neki adni? Az jobban telít, mint a tejpép. Almával, körtével, meggyel, banánnal, barackkal, bármilyen gyümölccsel elkészíthető, amit szeret. A pépesített gyümölcshöz kell néhány kanállal keverni. Én már adtam levesből kivett zöldséggel is, csúszott az is rendesen.


Cumizik? Lehet, hogy hiányzik neki az éjjeli szopizás élménye, és esetleg a cumi is elég lenne megnyugtatásként.

22. vecus (válaszként erre: 13. - Gülfem)
2016. márc. 17. 11:09

A testközelségnél kevés ha a kezed ott van.

Viszont jobban igényli ha a hasadon szívesen elalszik. Ráfeküdni tuti nem fogsz. Ez ösztönből jön, a lényeg hogy ne kerüljön rá a te takaród.


Viszont az etetését át kellene alakítanod.


Amúgy szopi előtt vagy után adod neki a kaját?

Próbáld ki nála a sima alma-krumpli kombót, azt rendszerint szokták szeretni a babák. De mindenképpen első legyen a kaja és csak utána kínáld meg cicivel.

Majd ha már szopizott utána újra adjál neki főtt kaját.

2016. márc. 17. 11:08

Anno, az orvos, a védőnő nekem sok tanácsot adott. Most mi a helyzet?

Miért nem tudsz nappal aludni? Én is sokat voltam fenn éjjel, de pótoltam az alvást délben, amikor a kicsi aludt.

20. Hoxa
2016. márc. 17. 11:03

Mindkét gyerekem ilyen volt, így 6 évig tartott. Néha úgy éreztem, hogy valamiféle fensőbb pszichológiai kísérlet áldozata vagyok, akármikor feküdtem le, amikor épp párnát ért a fejem, akkor felsírt és utána akár óránként is keltett.

Próbálj meg mindent, ami csak eszedbe jut, vagy elfogadható ötlet számodra, hátha bejön. Elmúlik majd, addig kitartás. :)

2016. márc. 17. 11:02

Fórumindítónak, tudom miről beszélsz, borzasztó nehéz néhány óra alvással, sőt lehetetlen létezni, mert az embernek teljesen elfogy a koncentrációja, a figyelme, az életereje, az alvás olyan fontos, mint a víz! Muszáj aludnod, ha kell, akkor amikor a férjed hazaér, vagy hétvégén!!! Ez a legelső, amit rendezni kell, mert beteg leszel!

A másik, én együtt alszom a picivel és amikor bizonyos fogak jöttek, nálunk is ez volt, az összes létező dolgot megpróbáltuk, felkeltettük már korán reggel is, mert nálunk meg megfordította a nappalt az éjszakával, ez sem jött be. Végül az orvos tanácsolta, hogy adjak neki fél-egy adag nurofent, legalább egy evésnél naponta, az valamelyest segített az órákig tartó cicizésen is. Biztos a fájdalom miatt volt. Szerintem beszélj a dokiddal, mit javasol.

18. IzaHold (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. márc. 17. 10:59
Komolyan egy normális kérdésre így kell reagálni? Ha csak bántani tudsz minek írsz? Ez jól esik neked????? Hihetetlen!
17. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Assua)
2016. márc. 17. 10:58
Igen, tesóméknál is úgy volt egy időben, hogy többnyire a tesómmal aludt, aztán amikor a férje szabadnapos volt, akkor cseréltek, hogy ő is aludjon kicsit. Ez most is így van, ha valami miatt tesóm a kisfiával alszik (pl most beteg volt és maga mellé vette).
2016. márc. 17. 10:54

Nekem nincs még babám (jobban mondva épp úton van), de tesóm kisfia is hasonló. 20 hónapos, de szerintem 1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludta át az éjszakát. Az első pár hónapban jobban aludt, aztán egyre romlott. Ő is már mindent kipróbált, de semmi javulás. Még mellette sem alszik jól. Talán az a szerencse, hogy neki egyenlőre ez az egy gyereke van, így a háztartás mellett nem kell több felé szakadnia, így talán kevésbé leterhelt.


Sajnos nem tudok ötletet adni, mert neki sem vált be eddig semmi. Remélem találsz valami megoldást.

15. Assua (válaszként erre: 13. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:47

Sajnos nem tudom mit tehetnel akkor. Nalunk sokat segitett az ejszakai alvasban, amikor a kisfiam vacsorara mar tejpepet evett.

Nem lehet, hogy a foga jon es azert alszik nyugtalaul?

Ami meg eszembe jutott, hogy nincs valaki a kozeledben, aki esetleg napkozben tudna vigyazni a kicsire par orat, hogy tudj aludni egy kicsit? Vagy nem lehetne, hogy a ferjed kelne fel ejszaka hozza idonkent es nem te?

14. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2016. márc. 17. 10:42

Ne törődj a trollkodóval , ugord át az ilyeneket ! csak felbaccák az ember agyát !

Tanácsot ugyan nem tudok adni , egy régi kolléganőm , mikor a srácok után visszajött dolgozni , ülve elaludt szegény , eltartott egy db-ig , mire bepótolta a nemalvásokat ! Csak drukkolni tudok , h minél előbb túljuss ezen az időszakon , kár , h nem tudsz kicsit aludni napközbe , mikor a pici is alszik .

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook