Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki volt katonai alapkiképzésen? fórum

Ki volt katonai alapkiképzésen? (beszélgetős fórum)

15. Pumi87 (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2010. szept. 10. 20:48
Majd összeszedem magam:)
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Kefekötőke)
2010. szept. 9. 22:04
:s
13. kefekötőke (válaszként erre: 11. - Pumi87)
2010. szept. 9. 18:22

Ne aggódj,nem a kiképzés lesz a legproblémásabb a katonaéletedben!

Leginkább a takaróidat válogasd meg,és vigyázz mindig Te takard be magad ,ne hagyd ,hogy a bajtársaid takarjanak be ,mondjuk nemzeti zászlóval!

2010. szept. 9. 09:08

Sorkatonain.

Tele volt butasággal...

11. Pumi87 (válaszként erre: 10. - Kefekötőke)
2010. szept. 9. 09:05

XD

Marha jó sztori!Szét röhögtem magam :)

Akkor te annyira nem voltál "beszarva"mint én.:)

10. kefekötőke (válaszként erre: 7. - Pumi87)
2010. szept. 7. 15:25

Na igen ,mint a" börtön".Valami hasonlóság van.Vannak szabályok,jó sok.Vannak elöljárók néha túl sok.Ha jól megtanulod amit meg kell ,talán lesznek beosztottaid,akikért felened kell.

Nem oda mész, akkor amikor akarsz,innen nézve tényleg kötöttség.

Leordítják a fejed? Nem baj, azért csinálják,hogy teszteljék,vagy trenírozzák a tűrőképességedet.

Amikor én katona voltam ,pláne még kopasz,(tudod mit jelent?)Különböző rangú,beosztású feljebbvalók üvöltöztek ,nemcsak velem.A magasabb rangú ,pl. századparancsnok ordított,inkább nevelési céllal tette,ha öregkatona,akkor unalomból.Az öreg katonákat is két csoportba lehetett osztani.Az intelligens,tanult srác,aki egyszer megpróbálja hogy hallatszik ha parancsot oszt jó hangosan.

A másik a tahó,bunkó,aki most egyforma ruhában van bárkivel,az sem számít ha nem azon anyáron barnult le, és most aztán kihasználja a lehetőséget, mert a civil életben a nyomorba ,estleg a kocsmába mehet vissza.

A következőt csináltam bármelyik csoport ordított velem:Ugyanolyan hangosan ,vagy még erősebben kiabáltam:"ÉRTETTEM,KÉREK ENGEDÉLYT TÁVOZNI!"


Ez általában úgy meglepte öket,hogy elfogyott a mondanivalójuk.

Egyszer nagyon kopasz pár napos katona koromban unalomból szívatni próbáltak az öreg katonák.

A Népszabadság vezércikkét kellett felolvasnom hangosan ,hogy az egész körlet hallja úgy,hogy a vesszőnél fütyülnöm,a pontnál a lábammal dobbantanom kellett.

Elkezdtem az "előadást".Hangosan (zengett a körlet)olvastam,már mindenki odafigyelt.

Szöveg,fütty,fütty,szöveg,dobbant.

Egyik fejezetnél :szöveg,fütty,szöveg ,fütty,dobbantás.


"MI VOLT EZ?"Üvöltött a szívatóm.

Jelentem pontosvessző.Óriási röhej kerekedett,A következő 2 évem teljesen békésen telt,soha nem próbált senki rajtam fogást keresni.

9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Pumi87)
2010. szept. 6. 21:36

ne aggódj. le fogják ordítani a fejed. fognak olyanokat mondani, hogy legszívesebben ha tehetnéd, a képébe másznál a másiknak... de nem teheted.


én is kaptam eleget, de adtam is... pedig csak 2 évet töltöttem el és csak főiskolán.

8. Pumi87 (válaszként erre: 5. - 0a6ce1d48d)
2010. szept. 6. 15:52
Az király :D
7. Pumi87 (válaszként erre: 4. - Kefekötőke)
2010. szept. 6. 15:51

A párom katona,de ő sorkatonaság után egyből ment szerződésesnek,ezért voltam kíváncsi.

Én nem a fizikai dolgoktól félek,hanem,hogy leordítják a fejemet meg ilyenek.

Úgy képzelem el,mint valami börtönt.

Én nem vagyok cica baba,hiába is látszom annak!:)

6. youlcsi (válaszként erre: 1. - Pumi87)
2010. szept. 5. 17:57
én is voltam...
2010. szept. 5. 17:41
Voltam. Ne félj, "ocsmány" lesz.
2010. szept. 5. 16:53

"Kicsit félek tőle."


Csak ez a mondatod késztetett valami vélemény nyílvánításra.

Biztos vnnak itt néhányan akik átestek nemcsak alapkiképzésen,hanem belekóstoltak a katonaélet "sűrüjébe" is.

Én is közéjük tartozom.


Ezért nem is értem mitől is félsz pontosan? A kiképzéstől vagy ,attól ,hogy nem felelsz meg,vagy attól,hogy megfelelsz és ez azt jelenti,hogy eskü alatt parancsokat kell teljesítened.

Ha "csak" a kiképzéstől félsz ,akkor valami nem stimmel már a pályaválasztással.Ha céltudatosan jelentkeztél a katonai pályára,fel kell tenned a kérdést magadnak:mi motívált ?Az egyenruha?

A katonai alakiasság,fegyelem?Kész vagy akár életedet adni zsoldosként,nyílván elvtelenül akár valahol idegen földön?

Netán az átlagosnál nagyobb anyagi egzisztencia?

Na igen, de akkor túl is kell élni.


Röviden: a kiképzéstől nem kell félni,még ha vért is izzadsz,mert ha jók a kiképzőid akkor minden csepp veríték a Te érdekedben,-azért hogy túléld a váratlan harci helyzeteket- fog rólad a poros árokban leszáradni.

Ha a kiképzés alatt nem kapod meg"laboratóriumi körülmények "között a legkeményebb tréningeket,az életed lesz veszélyben.

Elég ha visszagondolsz a TV székház ostromára.Ott tejfeles szájú,kiképzetlen szinte gyereklányokat,és fiukat vetettek be a csőcselék ellen.


Lehet,hogy hasonló korú katoanaéletbe kóstolt hölgyektől vártad a véleményeket,de amire készülsz az nem divatszemüvegekről és sminkről szól.

Azért sok sikert kívánok!

2010. szept. 5. 09:15

Én voltam anno.

A honvéd kórház alkalmazottjaként úgy volt, hogy beöltözök katonának, de végül mégsem történt meg. Ez akkor történt, amikor megszűnt mint olyan a honvéd kórház és egybe olvadt más eü. intézménnyel.

A kiképzés egyébként a szentendrei kiképzőközpontban volt és semmi extra. Nem kell félni tőle egyáltalán, főként ha nem kényszerből teszed!

2010. szept. 5. 09:12
Én voltam mire vagy kiváncsi
2010. szept. 5. 08:50

kiképzésre készülök és arra lennék kíváncsi,aki már átesett ezen,mik a tapasztalatai,milyen volt?

Kicsit félek tőle.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook