Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki vállalt 3. gyereket ebben a vírus helyzetben? Akinek van 3 gyerkőce hogy bírja anyagilag lelkileg stb fórum

Ki vállalt 3. gyereket ebben a vírus helyzetben? Akinek van 3 gyerkőce hogy bírja anyagilag lelkileg stb (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. jan. 23. 20:09

Ha hót anyagiasan nézzük: szülj.


3 gyerek után adót nem kell fizetni, tehát oké, amíg az első 18 nem lesz.


Ennek fényében kalkulálj.


Ps.: Szomorú, hogy ilyen sz@r CSOK miatt szülnél...

17. Flóra76 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 19:39
Mai világban én nem szülnék 3. gyereket, de ez én vagyok. Ha nagyon szeretnétek, akkor meg egyértelmű.
16. Hattori (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 19:03
DE a gyerek eszik is, suliba is járt, 10 éves kor után kezd sokba kerülni.
2022. jan. 23. 18:46
Bocsánat. Tehát akkor gondolkozunk CSOK-ban ha összejön a baba addig.
2022. jan. 23. 18:45
Akkor gondolkozunk Csikvánd ha közben összejön a 3.baba
2022. jan. 23. 18:44
Ha megveszitek a házat, nem ertem, hogy milyen CSOK-ban gondolkodsz?
2022. jan. 23. 18:42

Nem nem a 3 gyerek után járó juttatásokkal akarunk házat venni. Jelenleg 2 van. De gondolkozunk a 3.babon.

A ház már le van foglalozva. A mostanit eladjuk S utána vesszük a másikat nyáron.

11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Ági0830)
2022. jan. 23. 18:40

Mint írtam Álmaik vannak, voltak, lesznek.

Nem csak a ház vásárlásra értettem.

Ahogy elnézem őket, csak güriznek.

A nagyobbik szakközepes. Egy vagyon az a gyerek havonta.

A lány 6.-os. Már a ballagásra készülnek mert abban az évben ballag a szakközepes is. A kicsi ovis, jövőre iskola.

Pár hónapja elcsaltam az anyukát. Remeg, örökké aggódik, nem mosolyog.

Nyaralni vagy csak egy tetves állatkertbe nem mennek.

Míg nem volt meg a kicsi nem volt ilyen.

10. Bless the child (válaszként erre: 8. - Ági0830)
2022. jan. 23. 18:39
Szerintem meg a 3 gyerek után járó juttatásokkal akar házat venni. Ha nem így lenne, akkor nem írná, hogy anyagilag fogják-e bírni.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Ági0830)
2022. jan. 23. 18:35
Párom ragaszkodik ahhoz hogy a kislányom 3 éves koráig idehaza maradjak.
8. Ági0830 (válaszként erre: 7. - 8d00a82c06)
2022. jan. 23. 18:33
De a FI-ék már eleve házat vesznek. Szóval itt nem az a kérdés, hogy vegyenek-e házat csok-kal vagy ne, hanem hogy a meglévő projekthez esetleg több támogatást is igénybe tudnak venni.
2022. jan. 23. 18:31

Ebbe a világba 2.-at sem vagyok hajlandó szülni pedig mind a ketten dolgozunk és csok nélkül élünk hatalmas házban.

Vannak 3 gyerekes ismerőseim.

Álmaik vannak, voltak, lesznek.

Csak épp megvalósítani nem tudják!

Nyomorognak egy kis lukban, mert az önerőt valahogy nem sikerül 3 gyerek mellett összekaparni.

6. Ági0830 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:31

Ha vágysz harmadik babára, meg a férjed is szeretné, szülj. A juttatásokban nem vagyok otthon, de elég sok mindent igénybe vehetnek a 3 gyerekesek, tehát valószínűleg nem jártok rosszul.

Ha viszont 2 gyereketek marad egy darabig, miért nem mégy vissza 2 éves korában dolgozni? Úgy veszem ki a soraidból, hogy gyed-en vagy, tehát dolgoztál. Nem tudsz visszamenni? Főleg hogy a nagyszülők közel lesznek. Vagy messzire költöztök? Ott nem tudsz munkát keresni?

Én mondjuk egyedül neveltem a gyerekeimet, de amikor a kisebbik 2 éves lett, még volt egy csomó szabadságom. Mikor az lejárt, a szüleim segítettek a kisebbik 3 éves koráig, hogy dolgozhassak. De a bölcsi sem egy ördögtől való dolog.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Flóra76)
2022. jan. 23. 18:22
Nem azért szülnèk. Szimplán csak érdekel más 3 GYEREKES család tapasztalata. Köszönöm
4. Hattori (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:20

Kinek mi a szint. Én ismerek nőt,aki most szülte a negyediket, mondom, hát nem lesz könnyű 4 gyereket diplomáztatni. Mire Ő: ja,majd a diplomát megszerzik maguk,ha akarják, én érettségiig tartom el őket.

Mindenki más. Nekem alap lenne,ha van egy okos gyerekem ,első diplomáig én fizetem az életét.

3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 23. 18:16
Az épp aktuális szociális juttatások miatt ne szülj 3. gyereket.
2022. jan. 23. 18:15
Nem vagyok otthon a hitelekben. Ez ránézésre nagyon ki lenne mércézve + a pandémia. És még egy kis tartalék sem ártana 2 gyerek mellett, hogy legyen mihez nyúlni ha az autó, vagy a mosógép elromlik. Én nem vállalnám, de az én vagyok. Mindenki máshogy él, másra költ, más a fontos.
2022. jan. 23. 18:02

Van egy 7eves iskolás fiam. Egy 18 hónapos lányom aki vírus helyzet alatt született. A második terhesség sokkal nehezebben viseltem én is S párom is.( 2 alkalommal is vèreztem. A vírus miatt a szülés alatt nem lehetett párom sem jelen. Nem volt olyan az orvosi ellátás mint a fiammal anno annak ellenére hogy fogadott orvosom volt. Sajnos a szoptatás is nehezen ment. Fiam 15 hónapos koráig tudtam lányom csak 4 hónapos koráig.(


Párom folyamatos műszakba jár dolgozni. Nagyszülők közel lesznek ha elköltözünk.


A havi bevételünk összesen kb 600.000 míg lányom be nem tölti a 2èvet utána pedig 450.000 forint.


Kiadásunk (rezsi plusz hitelek) 210.000 forint. ( Én meg igénybe veszem a moratóriumot. Utána a kiadás 280.000. pluszba hozzájön a havi bevásárlás meg a gyógyszerek ha kellenek stb.


Házat veszünk S az a kérdés belevágjunk e a harmadik baba dologba S akkor igénybe vegyük e a csok valamint szocpol támogatásokat. Mi szeretnénk de félünk hogy anyagilag nem bírnank.


Akinek három babája van S csak apa dolgozik anya meg otthon gyesen az hogy jön ki havonta. Elnézést nem szeretnék senki pénztárcájába turkálni. Csak érdekelne a tapasztalat.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook