Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tudna nekem abban segíteni, hogy mikor kapom meg a rokkantnyugdíjam? fórum

Ki tudna nekem abban segíteni, hogy mikor kapom meg a rokkantnyugdíjam? (tudásbázis kérdés)

19. Rozália (válaszként erre: 18. - Dozsalaco)
2012. febr. 2. 06:28
Tartsál ki, mást nem tudok kívánni. Tudom, a pénz rohadtul tud hiányozni...:(
2012. febr. 1. 17:46

NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK !!! Komolyan köszönöm.Nem váltam kámforrá !!

Szóval amiket itt leírtatok ezeket én is tudom mindet.Nov.01-dec.31-ig kellett volna kapnom járadékot.De nem kaptam.Természetesen megkerestem nyugdíjfolyósítót,akit csak lehetett mindenkit felkerestem,legalábbis telefonon.Azt mondták legyek türelemmel mert folyamatban van az ügyem.Arról is kaptam papírt hogy márc.31.-ig kérem-e az újabb felülvizsgálatom.Természetesen kérem.A rokkantsági nyugdíj tényleg megszűnt de más lett a neve.Az 53 % ra már jár pénz.

Mindezeket tudomásul is vettem a nyugdíjfolyósítóéktól,csak azt nem hogy miért nem küldik a nyugdíjat ??? Persze türelmes vagyok de már február 1 van !! s a gázosoknak meg a villanyosoknak hiába mondom hogy legyenek türelemmel.Köszi csajok ill.fiúk kedvesek vagytok hogy próbáltatok segíteni.És jól esett hogy foglalkoztatok velem is.Még most jöttem csak errefelé /Hoxa/ és sok mindent olvastam és okosakat is írtatok.Remélem máskor is szóba álltok velem s majd ha egyszer megkapom a pénzem akkor írok nektek.Hátha velem együtt örültök ti is.

17. Remoni
2012. jan. 31. 20:44

Igen, már meg kellet volna kapnia a papírt.

Ha én is jól értelmezem innentől vagy rokkantsági ellátásra, vagy pedig rehabilitációs ellátásra lesz jogosult. Ez utóbbinál kell kérnie a komplex felülvizsgálatot márc 31-ig. Ha viszont rokkantsági ellátásra lesz jogosult, ugyananyit kap, mint tavaly és csak a soros felülvizsgálatra kell majd mennie.

Most hallottam épp fél füllel a híradóban, hogy mivel ezek már nem nyugdíjak, így ezek a személyek a kedvezményes utazásra sem lesznek jogosultak. Vagy valami ilyesmi, fél füllel hallottam csak...

16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Remoni)
2012. jan. 31. 20:33

:-)


Egy biztos, persze, ha az új "agybajt" jól értelmezem, márciusig felülvizsgálatra kell jelentkeznie a kérdezőnek...

15. Remoni (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2012. jan. 31. 20:27

Általánosságban értettem és kizárólag saját magamra. Kitartó fajta vagyok, zavar, ha valamit nem tudok, addig megyek, míg meg nem értem.

Ezért olvasgattam még egy kicsit :)


A 67%,ahogy te is írtad a munkaképesség csökkenést jelentette. Ez 2008-ig volt hatályban. Azóta már az egészségkárosodás mértéke a mérvadó, az pedig 50%-tól 79% mértékű. Nézd: [link]


Azóta már ez is 2011 év végén hatályát vesztette, mert ugye teljesen átvariálták az egész rendszert..


Azért jó, hogy elbeszélgetünk itt ezen, a kérdező meg kámforrá vált. De legalább minket érdekel...

2012. jan. 31. 19:43

Mivel sajnos Én érdemben nem tudok segíteni, kicsit kotorásztam, ami biztos, pont a mai napig kellett volna kapni értesítést, hogy mi, hogy változott..


Azt sajnos nem tudom, miért nem kapott a kérdező eddig bármilyen juttatást, de jobb ha az illetékes Hivataltól érdeklődik.


Addig is biztos ami biztos, két fontos link:


[link]


[link]

13. babszibobó (válaszként erre: 11. - Remoni)
2012. jan. 31. 19:31

"Nem hagyott nyugodni a tudatlanság..."


Ha ezt általánosságban értetted, akkor a korábbi bejegyzésem elejét Kérlek Tisztelettel, Vedd Tárgytalannak...Köszönöm!

12. babszibobó (válaszként erre: 11. - Remoni)
2012. jan. 31. 19:28

Csak mert annyira tudatlan vagyok:


Tny. 23. § (1) Rokkantsági nyugdíjra jogosult, aki


a) egészségromlás, illetőleg testi vagy szellemi fogyatkozás következtében munkaképességét hatvanhét százalékban elvesztette és ebben az állapotában javulás egy évig nem várható.

b) a szükséges szolgálati időt megszerezte, és c) rendszeresen nem dolgozik, vagy keresete lényegesen kevesebb a megrokkanás előtti keresetnél.


(

11. Remoni
2012. jan. 31. 18:30

Nem hagyott nyugodni a tudatlanság, megkerestem:

Rokkantnyugdíjat az kaphatott 2011-ben, aki:

- 50%-79% között van és nem rehabilitálható,

- rendelkezik az életkorára előírt szolgálati idővel,

- keresőtevékenységet nem folytat, vagy 30%-kal kevesebbet keres, mint az utolsó négyhavi átlagkeresete,

- nincs táppénzen, vagy baleseti táppénzen,


Szóval a kérdező tényleg lehet rokkantnyugdíjas is akár.

Be kellene sétálnia a helyi nyugdíjbiztosítóba a papírjaival és rákérdezni miért nem kapja.

10. babszibobó (válaszként erre: 9. - Rozália)
2012. jan. 31. 17:59
Nem kötekedés, de Én úgy tudom, hogy a rokkantsági nyugdíj minimum 67%-tól járt...(a régi rendszerben az volt a III.kategória)
2012. jan. 31. 17:17
53 %-ra kell járni valamennyi pénznek, az biztos. Tök mindegy, hogy mi most a neve.
8. Remoni (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2012. jan. 31. 17:00

Tavalyi év utolsó hónapjaira sem kapott...


Idén meg már meg kellett volna kapnia az értesítést arról, hogy mi lett a rokkantnyugdíjából. Tartok tőle, hogy a tavalyi felülvizsgálat óta nem is jár neki semmi.

7. babszibobó (válaszként erre: 1. - Dozsalaco)
2012. jan. 31. 16:29
Én úgy tudom, a rokkant nyugdíj is megszűnt ettől az évtől ezen a néven és új jogszabályok vonatkoznak a rokkantnyugdíjasok kifizetésére...így lehet elakadt a dolog valahol...
6. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Dozsalaco)
2012. jan. 31. 16:16
Telefonálj a nyugdíjbiztosítóba! Azt nem tudom, 53%-ra jár-e pénz, de lehet, hogy valami iratod hiányzik, és tuti nem szólnak, hogy pótold, csak ülnek rajta :(
2012. jan. 31. 16:10
Nem 60% a határ?
2012. jan. 31. 16:09
és 53 %-ra már adnak pénzt?
2012. jan. 31. 16:04
Durván 3 hónap az "átfutási idő". Akkor utólag egyszerre érkezik a megállapított összeg. Határozat van már? Mikortól mennyi, stb.?
2012. jan. 31. 16:03
Ekkor volt az 1. felülvizsgálatod, vagy már a többedik?
2012. jan. 31. 16:00
Ki tudna nekem abban segiteni hogy mikor kapom meg a rokkantnyugdijam.November 1 óta nem kapok járadékot. Akkor állapitottak meg 53 % ot

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook