Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki tudja mivel helyettesíthető a maceszdara? Tulajdonképpen az micsoda? Aki tud kérem segítsen! fórum

Ki tudja mivel helyettesíthető a maceszdara? Tulajdonképpen az micsoda? Aki tud kérem segítsen! (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 28. 20:57
Köszi mindenkinek a segítséget!
16. rohiani (válaszként erre: 14. - B4c06bc553)
2011. ápr. 27. 21:14
Szerintem olyan fánk feelingje van.
15. -bvildiko (válaszként erre: 13. - Petiandi)
2011. ápr. 27. 21:08
nekem van egy barátnőm akinek a férje zsidó, és ő nem mindig használ maceszdarát, van mikor liszttel helyettesíti, ők csak Pészachkor ragaszkodnak a hagyományhoz.
14. b4c06bc553 (válaszként erre: 12. - Rohiani)
2011. ápr. 27. 21:06
Wow! Ez nagyon finom lehet! :)
13. petiandi (válaszként erre: 11. - B4c06bc553)
2011. ápr. 27. 21:00
Iskolai rendezvényre kell ez a mennyiség csak előtte ki kell próbálni és mivel az iskola elég szűken bánik a pénzzel kénytelenek vagyunk nem mindenben követni a zsidó hagyományokat (amúgy fizikailag sem tudjuk kivitelezni a kóser konyhát egy szabadtéri rendezvényen)
12. rohiani (válaszként erre: 1. - Petiandi)
2011. ápr. 27. 20:56

Ha nem kimondottat a peszah-ra akarod készíteni akkor tehetsz a maceszdara helyett lisztet bele. A zsidók a peszak alatt nem esznek lisztet, csak macseszt. Pár éve pont peszah alatt voltam kinn Izraelben és még a mekiben is macsesz hamburger volt, hát nem volt finom, olyan íztelen semmilyen ízű volt.

Ezt a receptet akarod megsütni? Mert van a másik kremzli, de abba nem kell macesz, az olyan mint a tócsni, lapcsánka vagy nem tudom nálatok mi a neve.

Hozzávalók:

3 tojás

2 ek libazsír

cukor

fahéj

4 ek darált dió

1 citrom reszelt héja

10 ek maceszdara

A tojásokat felverjük, hozzáadjuk a zsírt, kevés cukrot, fahéjat, diót, maceszdarát, citromhéjat, jól összedolgozzuk, cipókat formálunk belőle, és olajban megsütjük.

2011. ápr. 27. 20:42

Ez nem kimondott dara, hanem a pászkát kell apró darabokra tördelned.

Helyettesíteni nem lehet, mert akkor már nem az lesz!


Aki sok vendéget fogad, annak több a munkája! :)

(bocsi)

10. margareta51 (válaszként erre: 2. - Petiandi)
2011. ápr. 27. 20:40

pászka

Macesz, kovásztalan, vékony tészta a zsidó húsvétra, -régebben- húsvéti kalács.

A latin pascha átvétele, ez a görög paszkha révén a héber pészah (átvonulás, ünnep az Egyiptomból való kivonulás emlékére) szóból ered.


A paszka hofeher szinu,ugynezetki mint a pansip ezt vissza emlekezesbol irom gyerekkoromban ettem Palesztinabol kuldtek.

9. petiandi (válaszként erre: 7. - -bvildiko)
2011. ápr. 27. 20:38
jó lenne ha lehetne liszttel helyettesíteni mert a próbasütés után kb 150 főre kéne sütni belőle és macesz lisztből kissé költséges lenne
8. petiandi (válaszként erre: 7. - -bvildiko)
2011. ápr. 27. 20:38
jó lenne ha lehetne liszttel helyettesíteni mert a próbasütés után kb 150 főre kéne sütni belőle és macesz lisztből kissé költséges lenne
2011. ápr. 27. 20:36
A Te.coban lehet kapni pászka gombócdarát az szinte ugyanaz. De tudomásom szerint liszttel helyettesíthető.
6. emily (válaszként erre: 4. - Petiandi)
2011. ápr. 27. 20:35
A legegyszerűbb, süssél pászkát és törd össze! :D
2011. ápr. 27. 20:35

A nagyobb üzletekben lehet kapni 500 gr-os kiszerelésben (általában). Lényegében kovásztalan kenyér, pászka van ráírva. Ebből készül a maceszgombóc a levesbe, illetve nagyon finom diós vagy mákos gombócot lehet belőle csinálni, a vadasnak is ez az alapja.

A kórházakban is adják kenyér helyett a diétásoknak. Ez ún. kóser (bio) készítmény.

Ezt a pászkát lehet egész apróra összetörni. Tulajdonképpen semleges íze van. A héber konyhában ezt használják kenyér helyett; mézzel, dzsemmel liba- vagy kacsazsírral kenik, tej, kávé,kakaó mellé ezt eszik. Libamáj-tojáspástétommal is jó...

4. petiandi (válaszként erre: 3. - Emily)
2011. ápr. 27. 20:32
köszönöm! lehet helyettesíteni valamivel?
2011. ápr. 27. 20:30
Apróra tört pászka.
2011. ápr. 27. 20:29
Kremzlit szeretnék sütni, a recept maceszdarát ír hozzá. Ahol én élek ott nem lehet beszerezni, de igazából nem is tudom hogy mi az és mivel lehet helyettesíteni. Aki tudja kérem segítsen.
2011. ápr. 27. 20:28
Ki tudja mivel helyettesíthető a maceszdara? tulajdonképpen az micsoda? Aki tud kérem segítsen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook