Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki tudja lejelenteni a koronavírus-fertőzést az EESZT felé? fórum

Ki tudja lejelenteni a koronavírus-fertőzést az EESZT felé? (tudásbázis kérdés)


17. globus (válaszként erre: 16. - Zsiraita)
2022. jan. 29. 09:36

Külföldit sem tudja feltölteni.

Járványügyi rendszerbe bejelentheti, mert az "manuális". Viszont nincs köze az eeszt-hez...

2022. jan. 29. 09:24
Ez mind ok, csak én külföldön csináltattam és azt jeleztem a háziorvosnak Magyarországra.
15. globus (válaszként erre: 14. - Zsiraita)
2022. jan. 29. 09:14

Így van... leletet az a szolgáltató tölthet fel, ahol azt létrehozzák. Abban a pillanatban, amikor lezárják az ellátást, program fellövi a felhőbe. Mármint nálunk, mert az eeszt Mo-n működik.

Másét, utólag nem lehet. Ezért nem fogadható el az otthoni gyorsteszt, meg kell ismételni hatóságilag érvényesre.

2022. jan. 29. 08:33
Mivel külfölfi gyorsteszt, az eeszt azt írja, nem azonosítható teszt.
13. globus (válaszként erre: 10. - Zsiraita)
2022. jan. 28. 19:20
Mi szerepel az eeszt-ben, a külföldi gyorsteszt?
12. globus (válaszként erre: 11. - Jucikata)
2022. jan. 28. 19:18
Eeszt-ből a QR kódos unióst lehet letölteni.
11. jucikata (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. jan. 28. 17:31

Nem az unióst kérdezte, gondolom, az lenne a fontos, hogy a magyar védettségije érvényes legyen február 15. után - legalábbis azt a rendeletet idézte.

Gyorstesztről pedig azért nem lehet uniós gyógyultságit letölteni, mert azt nem fogadja el az EU.

2022. jan. 28. 17:04
Sziasztok. Három oltást kaptam, majd covidos lettem külföldön. Az uniós rendszerben megjelenik, hogy beteg voltam? A háziorvost telefonon értesítettem pozitív gyorstestről. Ez szerepel az eesztben.,más nem. Az ország, ahova mennék megint kéri a három oltást vagy Pcr tesztet. Gondot okozhat ez a határon?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. jan. 28. 07:53
Köszönöm a választ! Az végül is nem is olyan fontos, lehet hogy akkor a magyar védettségihez az is elég hogy benne van a rendszerben.
2022. jan. 27. 21:43
7. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 27. 21:41

Gyorstesztekről nem lehet uniós digitális gyógyultságit letölteni, nem mutatja a eeszt.

Senki nem tudja az okát... csak oltásról és PCR-ról.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2022. jan. 27. 21:31
Igen
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 27. 19:28
Neked PCR volt, neki pedig gyorsteszt?
2022. jan. 27. 16:06
Háziorvos
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Hoxás)
2022. jan. 27. 15:54
Akkor ugyanaz a helyzet. Neki sincs fent a pozitív teszt sem.
2022. jan. 27. 15:46
Én október végén kaptam el és nekem sem rögzítették, még a pozitív tesztet sem.
2022. jan. 27. 15:32

Sziasztok!

Novemberben voltunk covidosok a férjemmel. Teszteltek minket, karanténban is voltunk és táppénzre is kiírt a háziorvos. Nekem meg is jelent az eeszt alkalmazásban a gyógyultsági igazolás ami május közepéig érvényes. A férjemnél viszont elmaradhatott valami adminisztráció mert nála nem jelent meg.

Ki tudná ezt lejelenteni hogy neki is bedokumentálják? A háziorvos vagy esetleg aki a karantén határozatot küldte?

Akkor legalább neki is érvényes maradna a védettségi kártyája május közepéig mivel 2 oltást kaptunk és ezt írták a kormány infón:

"Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor a fertőzés igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az igazolványa."

Köszönöm ha valaki esetleg tudja a választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook