Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tudja, hogy mitől van FRONT? fórum

Ki tudja, hogy mitől van FRONT? (tudásbázis kérdés)

10. supin
2008. aug. 29. 16:55
Fronttól!!
2008. jan. 22. 17:05
Mindenki nagyon dilis!
2007. dec. 11. 11:39
A hideg és meleg levegő összetalálkozása ,egy magas nyomáskülönbséget hoz létre !És e miatt a érzékeny emberi testre is hatást gyakoról ! A nyomáskülönbség álltalában fejfájást okoz ,de lehetnek súlyosbb izületi panaszok is !
2007. nov. 8. 21:45
Gimnázium 1.osztály földrajz
2007. nov. 7. 21:48
Amikor hirtelen hidegről melegre, vagy melegről hidegre fordul az időjárás. Vagy nagy a napi hőingadozás.
5. ipi
2007. okt. 31. 22:16
Sztem meg az ebből adódó légnyomás különbség van hatással a fejre és idegrendszerre. Vagy nem eü-i témábn gondoltad ? :)
2007. okt. 31. 22:10
Nem tudom biztosan, de ugy gondolom, hogy a hirtelen hidegről melegre váltás, vagy melegről hidegre váltás. Tehát a nagy hőingadozás.
2007. okt. 28. 04:36
hideg és a meleg találkozása, sztem :))
2007. okt. 27. 23:57

Időjárási front (google:)

két különböző hőmérsékletű légtömeget elválasztó határfelület, amelynek mentén felszálló —>légáramlás uralkodik. A felsiklási v. meleg frontok főként ősszel és tél elején gyakoriak, réteges felhőzet és zömében csendes, egyenletes területi eloszlású esőzés kíséri. A betörési v. hidegfrontokat gomolyfelhőzet, záporszerű egyenlőtlen térbeli és időbeli eloszlású eső kíséri, tavasszal és nyáron gyakori, felhőszakadás és jég is lehet a velejárója. Előf., hogy a két légtömeg határfelülete hosszabb időn át mozdulatlan, ez a veszteglő front, ez ált. hosszan tartó csapadékot hoz magával.

2007. okt. 27. 23:49
Ki tudja, hogy mitől van FRONT?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook