Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tudja, hogy mikor lesz a számlán a nyugdij? fórum

Ki tudja, hogy mikor lesz a számlán a nyugdij? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
901. Bözsi néni (válaszként erre: 899. - Nyugdíjas627)
2019. dec. 2. 10:45

[link]


December 3. a hivatalis nyugdíj fizetési időpont - akinek utalásos.


Nem kell idegeskedni.

2019. dec. 2. 10:41
most kérdeztem egyenleget,OTP nincs rajta még,
2019. dec. 2. 10:37
Banki jóváírás napja december 2. Nem 3,4,5,6... megint biztos rosszul tették be a GIRO rendszerbe, mint ezelőtt.
2019. dec. 2. 10:35
Mi az, hogy holnap? Amikor ma kellett volna. Előre kiadják azt a kibsztt közleményt. Lopkod az államkincstár, így óriási hasznuk van egy nap alatt is, amíg visszatartják. Egyre gyakoribb az ilyen. Idén már a második. Ilyen nyugdíjas pályafutásom alatt még csak 1x fordult elő!
897. Bözsi néni (válaszként erre: 892. - Meseke3)
2019. dec. 2. 10:23
Szia! Holnap lesz nyugdíj.
2019. dec. 2. 09:17
takarék bank.kapott valaki ma nyugdíjat?
895. Meseke3
2019. dec. 2. 07:04
Utalják.Ès holnap lesz
894. Meseke3
2019. dec. 2. 07:03
Ezek szerint holnap lesz csak,gondolom ma utaják .
893. Ruzsinszkiné Jutka (válaszként erre: 892. - Meseke3)
2019. dec. 2. 06:36
Sajnos nincs szla.-n.
892. Meseke3
2019. dec. 2. 06:31
Jó reggelt!Valaki kapott már nyugdíjat?
2019. dec. 2. 03:16
Sziasztok! Ma meg kapjuk a nyugdíjat vagy csak holnap?
890. Bözsi néni (válaszként erre: 889. - Hadobás hajnalka)
2019. dec. 1. 20:30

Miért kapnának? Novemberben megkapták a kiegészítést meg a nyugd. prémiumot.


Most csak a nyugdíj jön.

2019. dec. 1. 05:20
Sziasztok! Tènleg 10000 Ft tal többet kapnak most a nyugdíjasok?
888. magdimnika74 (válaszként erre: 887. - Erika1964)
2019. nov. 27. 11:34
Szia! Mindig a tárgyhavi jön . Tehát most a novemberi .
2019. nov. 27. 11:08
Sziasztok. Szeretnem kérdezni, hogy a nyugdijat hogyan fizetik? Targy hoban fizetik vagy tárgy ho után? Pl decemberit januárban vagy decemberben fizetik? Januar 20- an a decemberit vagy a januarit fizetik? Köszönöm
886. SutikeKelly (válaszként erre: 885. - Böce)
2019. nov. 12. 18:08
Nem térve el a topik témájától és nem rombolva zárom le. Összetettebb ez, hiszen akár én magam is csak most látom, gyakorlati tapasztalat - élethelyzet (!) által -, hogy a nyugdíjas, a rokkantnyugdíjas, az ápolási díjon lévők, a kisgyermekes anyukák, de az ápoltak is mennyi ügyintéznivalóval küszködhetnek. Nyilván van ami simán megy, de van amihez a hatékony segítség elengedhetetlen és a tolerancia akkor is, ha szigorú szabályozása van mindennek. S bizony ilyenkor a hivatali ügyintézés menetében kincs az emberséges ember, aki meghoz egy-egy döntést. Életeket határoz meg, sorsokat. Én magam is tanulok az élethelyzet által. Nos ezzel zárnám gondolataim! S kívánom mindenkinek, bármi is legyen az életben, mindig legyen megoldás ami jó és előre mozdít!
885. Böce (válaszként erre: 884. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 15:44

Ezt írtam én is, hogy a rendeletalkotók szabhattak volna feltételt, hogy milyen összeghatár, utalás (pl. csak nyugdíjfolyósító), stb. esetében nem kell az azonosítás.


Egy törvényt meg lehetne írni jól is. Ha akarnák.


De az én hozzászólásom persze rögtön törölték. Ha más írja ugyanazt, az oké.

884. SutikeKelly (válaszként erre: 883. - Vidipasi)
2019. nov. 12. 15:31

Üdvözlöm! Sikerült. Budapestről engedélyezték X fiókba menjek be - meghatalmazással - két tanú hitelesítve és okmány fénymásolatokkal aláírva. A kérdések komolyak, de megmosolyogtatóak: ,,USA-ban rendelkezik-e bármi betét - pénz stb. számlával - megtakarítás stb. Közszereplő-e.

87 éves aranyos néni aki a férjem édesanyja. Jogszabályok között élek 17 éve de ekkora kapitális butaságot még nem hallottam. Na jó, hallottam :) Fogok is. A lényeg, mégis csak sikerült - és meggyőződhettek róla központilag, hogy rendes ember volt világ életében és még most is az és az is marad. A rendeletalkotók azért a 70-100 éves korosztálynál húzhattak volna egy határvonalat. Mondom ezt mint törvénytisztelő állampolgár.

883. Vidipasi (válaszként erre: 880. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 15:21

Nos!Csak azért nem írom le mit gondolok az OTP aktuális ügyintéző hölgy /úr hozzá állásáról mert úriember vagyok !

De a java része arról szól hogy létesítsen nemi kapcsolatot a kedves szülőmamájával!

Ilyen esetben ajánlott rákérdezni az illető nevére ,beosztására,közvetlen főnöke nevére ,valamint megjegyezni ,hogy a panasz 3 példányban megy az illetékesek felé!

2019. nov. 12. 09:54
UniCredit, 9:05-kor megérkezett az sms mindhárom összegről (nyugdíj, ny.kiegészítés, ny.prémium).
2019. nov. 12. 09:16
Unicredit semmi!
880. SutikeKelly (válaszként erre: 879. - Vidipasi)
2019. nov. 12. 07:59

Köszönöm a segítséget. Az OTP-t újra felhívtam. A következő a tényállás: meghatalmazás nem járható út.

Kizárólag úgy, hogy az iratait lefénymásolni (a fénymásolatokat írja alá) - postai úton beküldeni a bankba és feldolgozzák. Ez X idő. Nyilván nem tudják megmondani. A második lehetőség az, hogy megpróbálni adategyeztetni.

Uniós előírás a banki kötelező adategyeztetés.

879. Vidipasi (válaszként erre: 877. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 07:39

Az OTP bank honlapjáról másoltam,csak igaz !

A meghatalmazás


[link]


Én innen másolom, nem szükséges kinyomtatni!

Eddig mindenütt elfogadták !

2019. nov. 12. 07:38
Takarék van már nyugdíj nem kapunk sms?? Tudtok valamit?
877. SutikeKelly (válaszként erre: 875. - Vidipasi)
2019. nov. 12. 07:31
Jó napot kívánok! Ha ez járható út akkor megpróbáljuk. A számlavezető bankját megpróbálom valahogy elérni. Személyesen is beviszem és utánajárok a meghatalmazás formai és alaki követelményeinek! A megszövegezés stb. Számomra döbbenet az egész. Az OTP Bank többszöri telefonos megkeresés után tájékoztatott (még múlt hónapban) - hogy nem valószínű a zárolás, mivel van kártyahasználat és pénzmozgás. Köszönöm a segítséget!
876. SutikeKelly (válaszként erre: 873. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 07:25

Még egy utolsó amit feltettem a banki szakembernek kérdés: mi van olyankor, (itt ugye van hozzátartozó) - hónapok alatt lesz megoldás.

Mi van akkor ha valakinek nincs hozzátartozója, évek óta egyedül él - megközelítőleg a 80-90 éves korosztályba tartozik és nem tud egyeztetni vagy betegség vagy bárki okból kifolyólag, gondozója sincs stb. Van ilyen eset és nem is egy. Hümmögés volt a válasz. Ennyit a csodás technikai dolgokról. Meg a technika mögé helyezett emberről. Hümmögés volt a válasz.

875. Vidipasi (válaszként erre: 872. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 07:25

Jó napot!

Meghatalmazással bárki egyeztethet!


Az adategyeztetéshez minden esetben szükségesek az Ön alábbi azonosító okmányai (ha Ön csak képviseli a számlatulajdonost, akkor szükségesek a számlatulajdonos azonosító okmányai is).

magyar állampolgár esetében


személyazonosító igazolvány, vagy útlevél, vagy kártyaformátumú jogosítvány és

lakcímet igazoló hatósági igazolvány;

2019. nov. 12. 07:19
TakarékBankba van már prémium és kiegészítés ? Nem akarok kétszer felmenni .
873. SutikeKelly (válaszként erre: 872. - SutikeKelly)
2019. nov. 12. 07:17
U.i.: A banki beszélgetés után kijelentem, még középkorúan amennyiben akkor még lesz nyugdíj, az enyém BIZTOS NEM FOG SEMMILYEN BANKBAN JÓVÁÍRÓDNI. Készpénzben a tenyerembe, amiért megdolgoztam és még fogok!
2019. nov. 12. 07:14
Sziasztok! Van egy technikai kérdésem. Adott férjem édesanyja. Május óta él velünk. Orvosi kivizsgálás stb. rendben. Jól is van a betegségeihez mérten. Iratai jó része pótlásra kerültek (előzőleg két leánygyermekénél élt, nem találják, nem találták (?!) - Alzheimer kór - egészségi állapot 4% - Nem adtuk otthonba. Persze, hogy nem. Nincs gondnokság alatt, férjem nem is tervezi, az életét végigdolgozta. Egy (1) azaz EGY! munkahelye volt világ életében! 87 azaz NYOLCVANHÉT éves! Szép kor és a sárga rózsa a kedvence, a tortáján is az volt! Tehát. Rátérünk arra, amire azt szokták mondani, hogy ezek a mai fiatalok, ejj a mama pénze. Nem akarok ilyen hozzászólásokat írásomhoz és előre is köszönöm. Azt mondja meg nekem valaki - miután az OTP mismásolt... hogy a frászkarikába toljam be a bankba egyeztetni, (mikor egészséges volt akkor sem állt mindenkivel szóba, eléggé sajátságos a természete!) - most, főként nem. Külön engedéllyel dolgozott az elért nyugdíjkorhatár után még évekig! Szintén ott, amit jeleztem, az ELSŐ munkahelyén. Ha nem lesz megoldás, nyilatkozunk, családilag - hogy az OTP-re engedményezzük azt, amiért egy életen át dolgozott. Feltételezem, tudom, UNIÓS előírás az egyeztetés. Nem igazán értelmezhető az, hogy a nyugdíjasokat miért is teszik ki ennek - azokra gondolok, akik pld. egyedül élnek, rokkantak - neadj'Isten már korlátozott a gondoskodó és egyéb képességük. Zárolják csont nélkül a számlájukat.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook