Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tud valamit az új Adóelőleg- nyilatkozatról? fórum

Ki tud valamit az új Adóelőleg- nyilatkozatról? (beszélgetős fórum)


4. susi
2011. jan. 12. 13:05
Köszönöm szépen a segítséget! Igen, úgy van ahogy írtátok és ahogy én is gondoltam, de azért a biztonság kedvéért felhívtam a MÁK-ot. Ha a munkahelyről ment valaki szülni akkor a munkáltató de ha nincs munkahelyed akkor csak alá kell írni. Egyébként aki gyesen van az nem is tudja igényelni, mivel a gyesből nem vonnak adót. Ha pedig van tartósan beteg gyerek is a családban akkor elég a felemelt családip.-ról igazolást hozzá csatolni.
2011. jan. 11. 21:15
Én már kitöltöttem azt a papírt, de nekem csak 3 blokk volt. Az első kettőt én, a harmadikat a munkáltató töltötte ki.
2. 3232b7bb0b (válaszként erre: 1. - Susi)
2011. jan. 11. 21:05

Szia!


Hát én annyit tudok, hogy ha munkahelyről mentél szülni, akkor azt a részt elvileg nem a MÁK-nak, hanem a munkáltatónak kellene kitöltenie. Nálunk is párom igényli az adókedvezményt, de mi még nem kaptunk ilyen papírt, mert lusta a főnöke, szóval többet egyenlőre sajnos nem tudok...

1. susi
2011. jan. 11. 20:44
Volna egy nagy kérdésem! Remélem tud valaki ebben segíteni. Mivel én gyesen vagyok, így a férjem szeretné igényelni az adókedvezményt. Kapott a munkáltatójától egy papírt amit ki kell töltenünk. A kérdésem a következő lenne. Mivel én a gyesemet a MÁK-tól kapom, munkahelyem nincs akkor a IV. Blokkban szereplő nyilatkozatot az illetékes MÁK. tölti ki? Valaki kapott már ilyen nyilatkozatot? Remélem valiki tud minél előbb segíteni mert a páromnak jövőhéten már le kéne adni a papírt. Ja és még egy kérdésem lenne. Mivel a kisebbik lányom tartósan beteg akkor kell a szakorvosi határozatot is mellékelni? Előre is köszönöm a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook