Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki tud valamit a Démény Anna féle gyógytornáról amit csecsemőknél alkalmaznak? fórum

Ki tud valamit a Démény Anna féle gyógytornáról amit csecsemőknél alkalmaznak? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 11. 19:56
Szia Medvemama! Ha már elkezdtétek a Dévény-féle gyógytornát, ne hagyd abba! Az én harmadik kislányom 7 hónapra született, oxigénhiányos állapotban volt szülés alatt. Ebből kifolyólag nála is hypoton izomzatot állapítottak meg, valamint a bal bokáját kifelé tartja, gyakorlatilag azon jár. A Dévény-módszer segített neki, felállni, lépegetni és végül járni. És mindezt 2 hónap kezelés után!!! (Heti 1x1 óra, az egész testfelületén lévő izomzat átmozgatása.) Igaz, megszenvedtük, mert olyan fájdalmai voltak eleinte, hogy végigsírta a kezeléseket. 2 és fél hónap után ott tartottunk, hogy csak a vége felé kezdett sirdogálni, akkor is csak azért, mert nem mehetett oda, ahova ő akart. :) Most 2 és fél évesen már ott tartunk, hogy havi 1x viszem kontrollra a gyógytornászhoz és gyógycipőt kapott az ortopédius tanácsára. Gyakorlatilag cipőben semmi nem vehető észre a problémájából. Sajnos a lábacskáját nem lehetett már helyrehozni, vagyis a tartása megmaradt, de a gyógycipő és a fenntartó torna stabilizálta az állapotát és legalább már nem romlik tovább. Mindenkinek csak ajánlani tudom a Dévény-módszert, amit sajnos nagyon kevesen gyakorolnak gyógytornászként Magyarországon, főleg a keleti régióban.
10. medvemama (válaszként erre: 8. - ALLICS)
2008. jún. 20. 16:14
Néztem a kisfiadat tündéri és nagyon ügyes őa biztos nincs elmaradva szépen üldögél már.Enikő októberi 2.-án született lassan 9 hó lesz.Minden szépet kivánok nektek!Kriszta
2008. jún. 20. 16:10
Szia!Forgolódik,kezeit szépen használja.Hypoton izomzatot állapitott meg a fejlődés neurólogus .Nem mászik még inkább hátra felé tolat de nem igazán és nem térdel még fel.
8. ALLICS (válaszként erre: 7. - Medvemama)
2008. jún. 17. 10:32
Miért akarod elvinni?Miket tud már a babád?
2008. jún. 17. 10:18
Köszönöm az eddigi hozzászolásokat.Júli 3.-án viszem először tornára a babámat.8 hónapos forgolodik ,fejlődésneurólogus ajálota a tornát.Bizom benne,hogy minden rendbe lesz.
2008. jún. 17. 08:51
Az én fiam is egy olyan gyógytornászhoz járt/vittük aki az ő módszerével dolgozott, és neki köszönhetően ma semmi baja sincs. :)
2008. jún. 17. 06:18
Egyik ismerősöm kisfia anno járt hozzá. 13 hónapos volt mikor kezdték, mert azon kívül hogy ült semmit nem csinált, amit korából adódóan kellett volna. Elkezdték hordani és a kisfiú 2 hónap alatt megtanult egyedül felülni, mászni, felállni és járni.
2008. jún. 17. 00:05
És hát persze: Dévény Anna
2008. jún. 17. 00:01
Mi jártunk is hozzá, de az már nagyon régen volt.
2008. jún. 16. 23:56
2008. jún. 16. 23:00
Ki tud valamit a Démény Anna féle gyógytornáról amit csecsemőknél alkalmaznak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook