Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki tud olyan epis klubról ahol a gyermekem társaloghat, hasonló gondba lévő emberekkel? fórum

Ki tud olyan epis klubról ahol a gyermekem társaloghat, hasonló gondba lévő emberekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. syssy1979 (válaszként erre: 31. - Sirga)
2009. szept. 2. 11:55

Szia!

Nincs okom haragudni,sem rád, sem másra.Én kérek elnézést amiért nem köznyelven írtam le mondandómat,és ez esetleges komplikációkhoz vezetett.Mi gyermekemmel végig olvastuk a bejegyzéseket,ugyanis kiváncsi volt ki,hogy éli meg,és a tapasztalatokat milyen formában tudjuk a mi hasznunkra fordítani.Én amikor elkezdtem keresgetni egy jó barát tanácsára,úgy gondoltam az érintettek reagálni fognak,aki pedig nyitott rá az pedig utána jár

36. syssy1979 (válaszként erre: 4. - Sunsatia)
2009. szept. 2. 06:47
Szia!Köszönöm,hogy belenéztél az adatlapomba így megtudtad,mit is takar eme szó,te vetted a fáradságot,míg egyesek gúnyt űznek.Köszönöm mindenki segítő szándékát eme témában
35. cikicakk (válaszként erre: 30. - 2104cc91e8)
2009. szept. 1. 21:20
Köszönöm szépen! Nektek is jó egészséget kívánok, és minél hosszabb rohammentes időszakot.
34. cikicakk (válaszként erre: 31. - Sirga)
2009. szept. 1. 21:19
Nem feltétlen kell vissza olvasni az egész epilepsziás fórumot, fel lehet tenni újra a kérdést.
2009. szept. 1. 20:50
Csak megnyugtatásként közlöm és igazolom, hogy: az epis- szót orvos szakmai, és ápolás szakmai körökben is használják és elfogadják.
2009. szept. 1. 20:42
A hoxán lévő epilepszia-fórum 2465. hozzászólásában van szó klubról. Esetleg érdemes még megérdeklődni a neurológiai szakrendelésen, ahová jártok, hogy létezik -e valamilyen betegszerveződés, hasonlóan például a sclerosis multiplexesek országos szintű klubjához.
31. Sirga
2009. szept. 1. 17:57

Elnézést kérek azért, hogy megírtam a véleményem! De elsősorban Syssy1979-től, amiért segítettem Nektek zátonyra futtatni a fórumát.

Megjegyezném: a tegőszintébb elismerésem annak, aki az epilepszia fórum minden eddigi hozzászólását visszaolvassa, hátha talál erre vonatkozó választ! Nem vállalkoznék rá.

Még annyit: az érintettek általában felismerik a szót, és akarva-akaratlan többünkbe is beletöröltétek a lábatokat. Köszönet érte! :(

30. 2104cc91e8 (válaszként erre: 28. - Cikicakk)
2009. szept. 1. 17:14

Köszönöm kedves :)


Általad látom igazolva Magamat és köszönöm Neked a hozzászólásodat!

Én senkit nem akartam bántani a világon az utolsó dolog lenne amit szándékosan tennék !!!

(csak a rendreutasító hozzászólások nemigen tetszenek, másféle gondolata van minden embernek ezt tudomásul kéne venni mindenkinek)


Kedves cikicakk kívánok neked nagyon jó egészséget és sok boldogságot :)

Üdvözletem mindenkinek :)

29. cikicakk (válaszként erre: 27. - Smumika)
2009. szept. 1. 17:04
Köszönöm,már meg is kaptam a választ.Tudom javasolni a topic indítónak, hogy keressen rá az "epilepsziás" fórumra, ott biztos tudnak segítséget nyújtani.
2009. szept. 1. 17:01
Én epilepsziás, és depressziós is vagyok, de bár tényleg ronda betegség mind a kettő,én úgy érzem ez nem szégyen csak baj.Különben mind a két betegségnek van fóruma itt a Hoxán..Azért hadd legyek már szemtelen, vagy buta, de végül nem tudtam rájönni, hogy az " epis" szó mit takar?Bocsánat, de nem kekeckedésből kérdezem..
2009. szept. 1. 17:01
Csak szólok hogy aki kiirta a fórumot annak az adatlapján benne van hogy epilepsziás gyerköce van a másik pedig az hogy így csak elüztétek annyi vita volt itt sajnálom hogy ilyen vita lett belöle de egyik se segitett sajnos én nem tudok ilyen oldalt ajánlani :(:(:(:(
26. Sirga
2009. szept. 1. 16:53

Jelentem - teljes tisztelettel - "csak" 36 éve élek Magyarországon, de az epis szót ismerem. Hallottam "epilepi"-ként is - kifejezetten sértő, gunyoros megfogalmazásban, talán ez az oka, hogy - abban lenézést érzek.

A nyelv kifigurázásáról csak annyit mondanék: amíg a "vok" elfogadott "vagyok" helyett, a "tom" tudom helyett, addig az episnek létjogosultsága van - már csak azért is, mert épp elég előítésettel találkozik, aki ebben a betegségben szenved.


A fórumcímre reagálva: sajnálom, nem tudok segíteni! De amit Csilla80-nak műveltetek, az felháborít.

25. Sirga (válaszként erre: 4. - Sunsatia)
2009. szept. 1. 16:42
Miért, a depresszió nem elég komoly baj ahhoz, hogy "ilyen pongyolán fogalmazzunk"? :/ Azt hiszem, aki részese ennek a betegségnek, annak joga van rövidíteni - hadd ne mondjuk már ki az egészet minden alkalommal!
24. judy47
2009. szept. 1. 13:50

Fiti48!

Érdekes a depis szot hallottad! Tiszta gunyt csinálsz a topicbol!Csilla80-nak igaza van!

2009. szept. 1. 10:16
En meg azt hittem, EPI-rol (exocrin pancreas insufficientia) van szo. Egyebkent "epilepit" mar hallottam, de "epit" meg en sem, pedig kozeli ismerosom is kuszkodott a korral.
22. csilla80 (válaszként erre: 21. - 2104cc91e8)
2009. szept. 1. 10:01
Mint irtad,hatvan eve elsz Maghyarorszagon,ezert tisztelettel visszavonulok,es teret engedek Neked... nem kotoszkodni akartam... csak eszembe jutott neheny megalazo megjegyzes a betegsegunkrol... es hasonlok... ezert irtam,hogy inkabb nem mennek bele... kulon koszonet a gunyolodo megjegyzesert.
21. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - Csilla80)
2009. szept. 1. 08:27

"A tobbi altalad emlitett dologba inkabb nem mennek bele... nem errol szol a topic..."


Kérlek szépen bocsáss meg érte, hogy mást is mertem említeni, mint amit Te kigondoltál!!!

Szíves elnézésedet kérem :) :)

20. 2104cc91e8 (válaszként erre: 19. - Csilla80)
2009. szept. 1. 08:23
Nem, nemcsak Neked!!!
19. csilla80 (válaszként erre: 18. - 2104cc91e8)
2009. szept. 1. 00:17

Remelem azert az egesz hozzaszolasod nem csak nekem szol...

A tobbi altalad emlitett dologba inkabb nem mennek bele... nem errol szol a topic...

18. 2104cc91e8 (válaszként erre: 16. - Csilla80)
2009. aug. 31. 19:58

Persze, Én immár hatvan esztendeje élek Magyarországon de az epis szóval sohasem találkoztam!

De aki arra vetemedik, hogy egy komoly betegséget becézzen, lelke rajta, ha esetleg félreértik, mert igenis, félreérthető, először Én is úgy gondoltam: talán a gépelésnél lemaradt a d betű!

Azonkívűl, ha valaki, akárki egy beteg embert lenéz, vagy megszól az csak simán buta, primitív és érzéketlen!!!

Tehát: minden episnek és depisnek

(ez a depressziós szó rövidítése) gyógyulást, jobbulást kívánok!

17. judy47
2009. aug. 31. 17:50
Szia! A hozzászolok gunyolodnak szerintem.Ne vedd a szivedre.Én is epis vagyok.Nem igazán tudják szerintem a röviditést és már gunyolodnak.Lehet,hogy nem rossz a szándék,de a gyakorlat az mutatja,hogy ezeket az embereket sajnos lenézik.A kérdésedre én sem tudom a konkrét választ.Hány éves a gyereked? Ez attol is függ.Kérd ki a szakorvos tanácsát õ tud ebben segiteni.
16. csilla80 (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. aug. 31. 14:46
Persze Neked is igazad van... en itt a Hoxa-n hallottam eloszor az "epis" szot es nagyon megkedveltem... azt hittem,hogy a magyarok koreben jobban elterjedt...
15. csilla80 (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. aug. 31. 14:42

Itt egyetertek Veled... es a roviditeseket is utalom... Nem vagyok Magyarorszag-i de az,hogy ott mit lemuvelnek a fiatalok,egyszeruen kiakasztott,a felet nem ertettem annak amirol beszeltek... vagy forumokon irnak,de ez sajnos minden nyelvvel megtortenik...


Visszaterve az "episre"... elnezest,hogy rosszul esett,talan azert,mert en is az vagyok,es az epis kedvesebb kifejezes szamomra,mint a epilepszias... attol mindenki megijed... :-(((

14. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Csilla80)
2009. aug. 31. 14:15

Nem értem a felháborodásodat...:O

Fogalmazhatott volna érthetőbben a fórum indító!Úgy hogy mindenki értse, és akkor nincs belőle félreértés;)

13. 2104cc91e8 (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. aug. 31. 14:11

Úgy ahogy mondod, szinte FÁJ :(


Ezért inkább visszavonulok, ha még azért is sértődés van, ha valakinek az a kifejezés is bántó, hogy "pongyolán fogalmazni" , pedig a magyartalan, helytelen kifejezésre ez a tökéletes szó!

További kellememes depizést Mindenkinek :(

2009. aug. 31. 13:57
szegény szép magyar anyanyelvünk!:)
11. csilla80 (válaszként erre: 9. - Survivor3)
2009. aug. 31. 13:44

Szerinted az epeko problemat -episnek- roviditik... rogton elajulok... :-)))

Na persze a nevetestol... :-)))

10. csilla80 (válaszként erre: 9. - Survivor3)
2009. aug. 31. 13:43
Na ezzel aztan padlora kuldtel... :-)
9. survivor3 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2009. aug. 31. 13:42

Epekő probléma.

Nincs ékezet...

8. csilla80 (válaszként erre: 7. - Sunsatia)
2009. aug. 31. 13:41

Ha vki rakerdez,azzal minden ok,szivesen elmondjuk,de rogton -depist- formalni belole... na ez egy kicsit felhuzott... na meg a "pongyolan fogalmazas"...

:-))) elnezest kerek... :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook