Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki tud bővebbet Komárnóról? Mit érdemes megnézni? fórum

Ki tud bővebbet Komárnóról? Mit érdemes megnézni? (beszélgetős fórum)

2011. márc. 26. 06:39
Orion kofila, orion margot, ezeket ettem és finom.
2010. szept. 1. 18:43

Értem hogy kirándulás lenne a fő szempont.

Csak megemlítettem azt amit láttam.

Édességeket szinte azokat láttam amit itt is. Nyilván van más is, azokat nem nagyon néztem meg.

Sőt, Pl : a paprika az " házi arany ", a tészta a " gyermelyi ", samponok - balzsamok és társait, itt is megkapjuk. Persze azokból is látni olyant ami itt nincs ( én nem láttam, d.. ros.. ba nem igen járok, lehet ott van ).

Kau.. amibe voltam elég olcsó jégkrémet is vehetünk. ( a doboza elég vékony, talán azért olcsó. de nekem izlett az a fajta jégkrém. kiskanál nem árt ha van nálunk :).

19. Anyagi (válaszként erre: 16. - Ncilány)
2010. szept. 1. 18:08
Nem bevásárolni szeretnék, de ha már ott vagyok megkóstolnék néhány finom nevezetességet illetve vennék a gyereknek egy kis kekszet, csokit, mert emlékeim szerint ezek nagyon finomak!
18. Ncilány (válaszként erre: 6. - 55e31545d5)
2010. aug. 30. 11:45
Írtam privát.
17. c7a878c6b5 (válaszként erre: 16. - Ncilány)
2010. aug. 29. 19:23
Igen, ez igaz!
16. Ncilány (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2010. aug. 29. 18:58
Az árakról annyit : a komáromi te.. ba vásároltunk. Illetve a férjemék gyakrabban bizonyára. És a parkolóba voltak slovák rendszámú autók, tehát sokan átjárnak bizonyos dolgokért ide.. Ezt hamar észrevettem, pedig csak 4 alkalommal voltam...
15. c7a878c6b5 (válaszként erre: 13. - Haaeen)
2010. aug. 29. 14:46
Képzeld! Tudom! És sajnos nagyon is sokat!Ott éltem!
2010. aug. 29. 11:03

A Trianon alatt ha nem tévedek, Nitra is bele tartozhatott a régi Nagy Magyarországhba..

Szerintem innen kellene elindulni, ha valaki tud magyarul, ne szégyelje.

Az hogy szlovákul is tud? Az a jó elvégre mint ország Szlovákia. és az a nyelvük..

13. haaeen (válaszként erre: 9. - C7a878c6b5)
2010. aug. 29. 10:38

tudod, vannak meg emberek, akiknek jelent valamit, hogy magyarok, hogy Komarom magyar varos.

eleg szomorunak tartom, hogy magyar emberek nem adnak az anyanyelvukre, fejet hajtanak a szlovakositas elott.

en nem teszem. nem engedi a lelkiismeretem.

lehet azt sem tudod, hogy torvenyileg is el a magyar varosnev.

12. Ncilány (válaszként erre: 10. - C7a878c6b5)
2010. aug. 29. 10:16
Sajna én csak az autóból amit lehet. És persze a templomot akartam lefotózni, nem sok sikerrel :(
2010. aug. 29. 10:14
Én is voltam már ott,Nemzetközi Amerikai Autófesztiválon--nagyon tetszett!Ha jól emlékszem volt ott valami erőd,ahol volt egy étterem,iggen jó kaja volt! :)) Minden tetszett,főleg az éjszakai buli :)
10. c7a878c6b5 (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2010. aug. 29. 10:12
Az is szép, bizony.ÉS ott a hajógyár, a kikötő, a múzeumok, a parkok, és mind nem messze a hídtól!
9. c7a878c6b5 (válaszként erre: 7. - Haaeen)
2010. aug. 29. 10:11
És, ha valaki Komárnónak hívja, akkor mi van? Leesik a plafon? Az a lényeg, hogy tudjuk miről van szó!És én bizony Komárnóban születtem! Bizony, és még az Ó is hosszú a végén...
2010. aug. 29. 10:06

Komárnóba csak átutazóban voltam Nitra felé... Az a templom is szép lehet mindjárt ott a híd után nem messze. ( autóból nem tűnt annak messze lenne )

Nekem a hidak, és az ottani hegyek tetszenek. Én pár napot Nitrán voltam. Nem igazán olcsóbb ott se a kaja mint nálunk a tesó és társaiba. Éttermet nem próbáltam, tudtam főzni. Jó néhany cuccot meg az autó és a hűtőtáska kibírt.

2010. aug. 29. 09:55
szia. magyar szovegben Komaromnak hivjak, esetleg Revkomaromnak, Oreg-Komaromnak vagy Eszak-Komaromnak. semmikeppen sem Komarnonak.
6. 55e31545d5 (válaszként erre: 4. - Mate1204)
2010. aug. 29. 09:48
Köszönöm:) és segitőkész is vagyok:) Ha bárkinek eligazitás kell. Mert szerintem Komáromra is igaz, hogy néhány info és esetleg egy ott élő ismerős nélkül csak bóklászni lehet, mert nem tudod, mit is érdemes megnézni:)
5. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4. - Mate1204)
2010. aug. 29. 09:33
Mit semmi!? Nagyon is gyönyörű!Érdemes kimenni!
2010. aug. 29. 09:30

Sajna semmit,rengeteg barátom járt már ott...

de ha minden lány ennyire csinos mint anygalka 85 akkor érdemes kimenni

2010. aug. 29. 09:09
Én itt élek már lassa 25 éve, úgy ismerem Komáromot (itt igy hivjuk), mint a tenyeremet, szóval, ha info kell, priviben irj és szivesen segitek! Puszi
2010. aug. 29. 08:42

Szia!

Hát, ahogy én hallom amióta bevezettékaz eurót, már nem is olyan olcsók kint a dolgok.De a füstölt hal és a halsaláta isteni!!!!Múzeumokat találsz a közelben.És nagyon szép terei vannak.

2010. aug. 29. 08:37

Valamelyik nap szeretnék átrándulni, csak úgy gyalogosan, át a hídon, Komárnóba. Aki ismerős ott, vagy nemrég járt arra, kérem adjon tanácsot, mi van nyitva, mit érdemes megnézni néhány órában?

Milyenek most az árak? Hol, mit érdemes ebédelni, ami jellegzetes és finom?

Mivel a kisfiammal megyek, hazaindulás előtt mindenképpen kell egy kis vásárfiát vásárolnunk, én csokira, kakaóra, kekszre gondoltam, mert sok-sok éves emlékeim szerint ezek finomak és olcsók. Hol érdemes ezeket beszereznem, illetve még mindég olcsónak számítanak -e?

Minden ötletet, tanácsot hálásan köszönök előre is!

sziasztok : Anyagi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook