Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki tekinthető a gyermek apjának? Kinek a nevére anyakönyvezzék? fórum

Ki tekinthető a gyermek apjának? Kinek a nevére anyakönyvezzék? (beszélgetős fórum)


1 2
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. máj. 3. 22:48
Lehet hiába tette, mert tudok olyan estről, hogy egyik fél sem élt sosem házasságban, nyilatkozott az apa, a törvényben előírtak szerint, de az Anyakönyvi Hivatal nem fogadta el így sem. 1/2 évbe telt mire a baba megkaphatta az apa vezeték nevét nevét.
2013. máj. 3. 22:48
És mi van ha csináltattok DNS-tesztet? Lehet, hogy ha hiteles leleted benyújtasz, akkor az elég nekik, nem? Lehet, hogy így olcsóbb és gyorsabb is...
16. szafaripók (válaszként erre: 11. - E2f062d598)
2013. máj. 3. 22:47
Ha jól tudom, "jobb helyeken" figyelembe veszik azt is, mikor lett elindítva a válási procedúra. Tényleg sokszor az ügyintézőtől függ sajnos...:(
15. TyukLáb (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2013. máj. 3. 22:47
:S
14. timycat (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. máj. 3. 22:46

nem


az apaság vélelme beáll automatikusan, az apaság vélelmét meg kell dönteni, ez csak bíróság előtt lehetséges

13. szafaripók (válaszként erre: 8. - TyukLáb)
2013. máj. 3. 22:46
Hát, nem egyszerűség kérdése. Egy férfi akárhova szórhatja a magjait, az, hogy ki a házastársa, nem releváns. Egy nőnél viszont más a dolog - a gyerekének "törvényes" apa kell, és ez a vélelem dolog még nagyjából a régi szép időkből maradt meg, mert nehogymár fattyú legyen a gyerekből, ha rá lehet fogni a volt férjre...
12. timycat (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. máj. 3. 22:45
függetlenül attól, hogy milyen vezetéknevet kap a gyermek, kaphatja az anyáét is (ugye erről házasság előtt elvileg dönteniük kellett) de ettől még nem mindegy hogy kit jegyeznek be apának
2013. máj. 3. 22:45
Bizonyítani kell, hogy az ex-férjjel a gyermek fogantatási idejekor ( a születéstől visszafelé számított 300 és 182 nap között) nem volt lehetséges: " Csjt 43. § (1)58 Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá."
10. kszb (válaszként erre: 9. - Timycat)
2013. máj. 3. 22:44
ezek szerint, ha nyilatkoznak min3an, h ki a gyerek apja, akkor anyakönyvezhető az édesapa nevére a gyerek már születésekkor?
9. timycat (válaszként erre: 1. - Midocica)
2013. máj. 3. 22:43
ebben nem vagyok jártas, de tényleg meg kell várni a szülést. Ha a szülés és a válás között nincs 300 nap, akkor belép a vélelem, hogy a volt férjedé a gyerek, jogszabály erejénél fogva, mondhatsz te bármit :S sajnos rossz a szabályozás. De az apaság vélelmét meg lehet dönteni, ha egyetértés van (tényleges apa, vélelmezett apa és közted) akkor nem bonyolult ügy. Csak felesleges idő, energia, pénzkidobás, de sajnos ez van
8. TyukLáb (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. máj. 3. 22:42
Jaa akkor bocsánat... Nem vagyok nagyon képben az ilyenekkel, csak ugye pont most volt ez a szitu Apuméknál gondoltam biztos segítek vele, de ezek szerint nem :( Miért nem mehet ugyan úgy? Nem lenne egyszerűbb?
7. kszb (válaszként erre: 1. - Midocica)
2013. máj. 3. 22:41

írasd a te lánykori nevedre! Aztán anyakönyveztetitek az édesapáéra.

De ezt én se értem. Ha nem élsz házasságban, akkor miért is ne tehetne apasági nyilatkozatot a gyerek édesapja????

6. 130454e42d (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. máj. 3. 22:41
Az más, ha az anya élt házasságban papíron, a férj nevére anyakönyveznek.
5. szafaripók (válaszként erre: 3. - TyukLáb)
2013. máj. 3. 22:41

Itt az anya a házas fél.

Sajos az más kérdés...

2013. máj. 3. 22:40
Szia! Mindenképpen nézd meg a Családjogi tövényt (1952.évi 4.tv.), pontosabban a 41-43 §. Gratulálok a babához! :)
2013. máj. 3. 22:37
Édesapám még nem vált el Édesanyámtól, de a barátnője a 2-3 héten belül fog szülni. Még kis sem mondták Anyuval a válást. Apukám jó pár tízezer forintért tett Apasági nyilatkozatot, és nem volt belőle probléma, a húgom az ő nevét fogja kapni.
2013. máj. 3. 22:37

Ha a lánynevedet viseled, akkor a Te nevedre anyakönyvezik a babát. Ez még annyiból a jobbik eset, hogy a volt férjed bevonása nélkül zajlik.


Keresgélek egy kicsit a neten, szeretnék segíteni.

2013. máj. 3. 22:33

Hat hónapos terhes vagyok. A párom és én a magyar törvények szerint nem vagyunk házasok.

Ő szír állampolgár. Rendelkezik magyar okmányokkal.

A volt férjemtől 2012. október 30.-án váltam el, ami már aznap jogerőre is emelkedett.

Évek óta nem éltünk házastársi közösségben.

A mostani páromtól novemberben történt a baba fogantatása.

Ma voltunk az anyakönyvi hivatalban, ahol közölték velünk, hogy ő nem tehet apasági nyilatkozatot, mert 300 napnak kell a válástól a baba születéséig eltelnie.

Korábban erről a témáról már beszéltem az ügyvédemmel, aki azt mondta, hogy apának azt kell tekinteni, akivel a fogantatás alatt élt az az anya.

Én akkor már elváltam, és a mostani párommal éltem.

A volt férjemmel mindenféle kapcsolatom megszűnt már évekkel ezelőtt.

Nem értem, hogy itt van a valódi apa, aki vállalni akarja a gyerekét,

és ott van a volt férjem, aki természetesen nem szeretné, hogy az ő nevére kerüljön egy idegen gyermek, miért kell ennek mégis így történnie?

Tudom, ha a volt férjem nevére írják a babát, akkor akár 1-1,5 évig is letart, mire a baba megkapja a valódi nevét.

Mehetünk a bíróságra egy olyan dologgal, aminek igazán semmi értelme. Hiszen minden érintett szeretné már az elején normálisan elintézni ezt a dolgot. Úgy, ahogy ez valójában van.

Miért kell 4 embert kitenni egy ilyen felesleges és megalázó procedúrának?

Több fórumon olvastam, hogy nagyon sok múlik azon, hogy az ember milyen ügyintézőt fog ki az anyakönyvi hivatalban. És bárhol próbálok utána nézni a jogszabályoknak, mindenhol mást olvasok és hallok.

Ha valaki esetleg tudna valami hasznos tanácsot adni nekünk, az most nagyon jó lenne. Szeretném a babavárás utolsó időszakát nyugalomban tölteni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook