Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki tart velem? (90 napos diéta október 10-től) fórum

Ki tart velem? (90 napos diéta október 10-től) (beszélgetős fórum)


1 2
36. Destiny (válaszként erre: 35. - Nyűzli)
2013. okt. 27. 16:11
Nekem jövőhét szombaton telik le a 90 nap,majd megmérem magam a végén hogy tudjam mennyi ment le.
2013. okt. 27. 14:30
Sok a meló és a vizsgázás :( a kilók meg makacsul ragaszkodnak hozzám... :/ bár meg is értem, mert a diétát nem tudom tartani ... biztos velem van a baj... :/
2013. okt. 23. 12:52

Szia Nyűzli!

Hogy haladsz a diétával? Nagyon el vagy tűnve! Remélem mennek lefelé a kilók! :)

2013. okt. 17. 08:38
borzasztó volt az elmúlt nap... ennyit dolgozni-gyakorlatozni.. :( ma gyümölcsnap van :) persze itthon semmi gyümölcs :D úgyhogy mehetek a boltba :D holnap meg vizsgázom...
32. patapucs (válaszként erre: 31. - Nyűzli)
2013. okt. 15. 13:28

Ezzel nehéz kérdést tettél fel, mert a ch napon sosem ettem olyanokat, mint amiket mások (nálam elég szűk volt a repertoár.

Ha most kellene ennem ill. ehetnék, akkor...én köles tortát vennék a cukiban. :-)

Ha otthon kell sütni édeset...vmilyen muffin félét csinálnék.

31. Nyűzli (válaszként erre: 30. - Patapucs)
2013. okt. 15. 12:27

én sem tudok bánni vele :) úgyhogy kihagyom :D


Holnapi napot várom már XD :P Az ebédem szerintem pesztós tészta lesz vagy pirított tészta persze méz nélkül kis szójaszósszal :) vacsorára meg még nem tudom, nem álmodtam meg milyen süti legyen a nyertes :) szerintetek? :P Bár sajnos előre tudom hogy holnap csak 4 óra körül tudok majd ebédelni... vagy inkább nem leszek ilyen lusta és előre megfőzök :)

30. patapucs (válaszként erre: 29. - Nyűzli)
2013. okt. 15. 12:07

Szerintem simán mehet.

Liszt helyett vagy vedd ki egy részét, turmixold össze és azzal sűrítsd vissza vagy étkezési keményitőt vegyél hozzá.

Én béna voltam, a keményitővel képtelen voltam sűríteni, de hátha te ügyesebb leszel. :-)

2013. okt. 15. 12:00

:))


Mi a helyzet szerintetek a paradicsomos káposztával? (ma keményítő napom van!)

[link] <---- ez a recept, persze a lisztet és a cukrot kihagynám illetve édesítőre cserélném ha azt lehet

28. patapucs (válaszként erre: 27. - Ef28dc56be)
2013. okt. 15. 09:56

Az 5 percest még nem olvastam át, de ha az jó, akkor mandula liszttel megcsinálom vasárnap (+lightosítom), csak fele/harmad mennyiségből.

A barátom nem kakaós fajta, a fiam meg nem eszi a sütiket - neki csinálok szombaton kókuszgolyót. :-)



Dehogy zavartad meg!! :-)

Örülök, ha többen vagyunk.

2013. okt. 15. 09:42

Mondjuk azon én is gondolkodtam, hogy mi van, ha a kakaót kihagyom belőle.


Másrészt a lisztes változatot (5 perces brownie) szerintem lehet úgy kezelni, hogy elkészíted, és csak egy részét csomagolod magadnak vésztartalék címén, nem feltétlenül kell egy napon elfogyasztani az egészet. Majd besegít a család többi tagja! :))))


Az aszalt-gyümölcsös változat természetesen csak gyümölcs-napra, a lisztes változat pedig csak ch-s napra!

Egyébként köszi, majd még én is átgondolom!

Bocsi, ha megzavartam a közbeszólásommal a beszélgetéseteket!

26. patapucs (válaszként erre: 25. - Ef28dc56be)
2013. okt. 15. 09:32

Szia!


Azt a párat amit beírtam, a nevem alatt az interaktivitásnál.

Sajátot úgy tudsz, hogy magadnak csinálsz egy naplót és oda beírod őket.


Érdekes ez a recept, de gyümi napra a kakaó miatt nem jó, ch napra meg a sok gyümölcs miatt nem ok.

Nekem meg sajnos a magas ch tartalma miatt (én szigorú vagyok magammal, max. 110grammot fogyaszthatok napon). :-(

2013. okt. 15. 09:05

Szevasztok!

[link]


Szerintem ez akár sütis-napra, akár még gyümölcs-napra is befér.


Sütis napra keressetek rá a google-ban az "5 perces brownie", az már liszttel együtt van, de 5 perc alatt kész.


Találtam még a net-en: "fokhagymás sült káposzta", bár munkahelyre meglehet, a fokhagymát célszerű elhagyni róla.


(Egy hete kezdtem, tegnap volt a második gyümölcs-napom. Mára ütemeztem egyéb okok miatt a víznapot!)


Holnapra tervezek a fehérje napra sült csirke + (főzés nélküli) túrógombóc.


Tegnap találtam a receptet: a tejbegrízt megfőzöd jó sűrűre vaníliás cukorral együtt, megvárod míg teljesen kihűl, belekavarod símára a túrót (esetleg egy kis tejföllel is rásegítel). Gombócot vagy núdlit formázol belőle és beleforgatod a készre pirított zsemlemorzsába. (Az engedélyezett 1 szelet kenyér helyett elmegy az a kis zsemlemorzsa)

Formázáskor nem leszel nyakig maszatos, ha egy darab folpackot leszabsz, kanállal abba rakod a masszát, 4 sarkát összefogod, és a tenyered között megformázod.


Azért írtam ide, mert egyszerűen (új vagyok az oldalon) nem találom, hol lehet pl. Patapucs receptjeit elolvasni, vagy hova kell beírni, ha találok valahol valamit.


Amiket itt most írtam, nyugodtan rakjátok fel, hogy mások is olvashassák. Persze ha úgy gondoljátok, hogy valami a 90 naposhoz nem passzol, megköszönönném, ha megírnátok ide nekem! :))))

24. patapucs (válaszként erre: 23. - Nyűzli)
2013. okt. 15. 08:37

A minap én is Rigó Jancsiról ábrándoztam..:-)


Ez az éhség dolog borzasztó, ha nincs otthon az ember.Én az ebéddel voltam bajban sokszor. Nem volt időm kimenni, amúgy meg az éhségtől kezdtem agresszív lenni. :-(

Májkrém sehova sem jó, abban ha jól tudom étk.keményítő is van.

Savanyú káposztát húshoz ettem, de keményítő napra is jó.

Hurkát őszintén szólva 1-1 alkalommal ettem, ha kenyér/zsemle van benne és nem rizs, akkor hús napra ok.

Apró magvak. Gyümi napon lehet egy keveset (gondolom mivel hízlal, ugyanakkor sok vitamin van bennük.

23. Nyűzli (válaszként erre: 21. - Patapucs)
2013. okt. 15. 08:19

Ha jól emlékszem rigójancsit vettem :)


Túl vagyok a gyümölcs és a fehérje napon is... nem vagyok teljesen elégedett a tegnapi teljesítményemmel. Egész nap dolgoztam, de minden jól ment tartottam magam a diétához, este hazafelé is minden rendben volt egészen addig míg a vonatom ki nem találta azt hogy nem indul el :D.... olyan sokat késett hogy lekéstem a csatlakozásomat na de nem is ez a lényeg.. már a munkából való hazaindulásnál éhes voltam de úgy számoltam, hogy majd otthon eszek párommal együtt.. ez nem jött össze... a vonaton megettem egy marék dióbelet.... :( azóta bűntudat gyötör... na mindegy...


Azért nem adom fel vagy ilyesmi, de ez jó "tanulópénz" volt nekem arra hogy mindig legyen nálam valami plusz az épp aktuális diétás napnak megfelelő kaja vészhelyzet esetére... főleg ha vonattal megyek!


Amúgy már napok óta fogalmazódik bennem kérdés ételekről,hogy melyik milyen napon ehető illetve van olyan amit soha és egyáltalán nem lehet enni?


Hirtelen például a májkrém jutott eszembe meg az olajos magvak (dió, mandula), aztán a hurka... savanyú káposzta.. de majd még gondolkodom rajta :)

2013. okt. 13. 21:46

Csajok, tettem fel a naplómba egy receptet csirkemellcsíkok.

nagyon jó lett, a barátom egy halommal be tudott volna nyomni...ha lett volna annyi. :-D

2013. okt. 12. 08:52

:-D :-D


Ez aranyos! Mármint a süti csodálás. :-)

Milyet vettél?

2013. okt. 12. 08:37
A mai meg a holnapi nap lesz lányok a csúcs :D szénhidrát meg gyümi nap :P EZAZ XD Már tegnap beszereztem két kocka sütit a vacsorámhoz :D XDDDDD szerintem legalább 20x kinyitottam a hűtőt hogy megcsodáljam :) Tudjátok már a napjára sem emlékszem mikor ettem ilyesmit... mert hát ugye mondhatni nonstop diétázó vagyok... illetve nem is diétázó hanem olyan életmódot folytattam amiben a sütit-csokit-kenyeret-péksüteményt és társait teljesen kizártam az életemből... persze ezzel már jó ideje nem értem el fogyást... talán csak arra volt ez jó hogy a lelkiismeretemet megnyugtatta hogy semmi ilyesmit nem eszek... ha meg valami extra nap alkalmából mondjuk születésnap... ettem egy szelet gyümölcstortát akkor olyan erős bűntudat gyötört hogy azt hittem bőgni fogok .. :D a süti után rögtön a tükör elé álltam és azt mondogattam : "Látod basszus ezt nem kellett volna..."
2013. okt. 11. 18:21
Akkor én szerencsés vagyok,mert nem vagyok egy nagy gyümölcs evő,örülök hogy reggelente csak 1-et kell enni. Én nem is szeretem se a gyümölcs,se a keményítő napokat,csak túlélem őket. Majd pár nap múlva már könnyebb lesz a diéta mikor már hozzászoksz.
18. patapucs (válaszként erre: 17. - Nyűzli)
2013. okt. 11. 16:37

Szerintem egy kávét tej nélkül nyugodtan ihatsz, a koffein amúgy is segíti a zsírégetést. :-)


Egyébként nekem is az esti gyümölcs elhagyása volt a legnehezebb. :-)

2013. okt. 11. 15:20

Szia! :) épp az én fejem is fájdogál :/ :) akkor lehet emiatt, de nem baj... most szerintem inkább nem kávézom.. hátha így hatásosabb lesz a diéta :)


amúgy nehezen viselem.. pedig a többi diétához képest azt hittem ez semmi sem lesz.... hiányzik a délutáni gyümölcs evés... nagyon :) meg ugye a reggeli kávé... :) meg hát sok minden hiányzik... de főleg a gyümölcs az ami szíven üt.. :D Imádom és sokat szoktam enni belőle alma meg szőlő nyami nyami :D barack kivi :D na de nem sírok tovább :)

2013. okt. 11. 14:46

Szia Nyűzli!

Hogy bírod a diétát?

Látom hanyagolod a kávét. Én iszok minden reggel 1-et,tej és cukor nélkül,édesítővel,mert amúgy fájna a fejem.

2013. okt. 11. 08:19

Örülök neki :) talán ma rendszeresebben fogok enni :) Épp most eszem a kis reggelimet :)


A kávé hiányzik nagyon... :D de nem fogok megtörni :) ha minden igaz ma hozzák meg a szobabicajomat :)

2013. okt. 10. 19:46

Nem kell újrakezdeni, de figyelj oda, hogy rendesenegyél.

Nekem is nehéz volt az első 1-2 hét, de utána megszokja az ember. :-)

2013. okt. 10. 19:14

Holnap KEMÉNYÍTŐNAP :)


Remélem jobban fogom bírni :/

Reggelire: szőlő

Ebéd: főtt krumpli fűszerezve saláta-zöldségek

vacsora : ugyan az mint az ebéd csak kevesebb mennyiségben

2013. okt. 10. 19:11

Szia! :) Örülök neked! :)


Hát most nem azért hogy sírjak, de borzasztóan nehéz volt ez a nap nekem :D... még most is azt várom hogy vége legyen :D.....

Tudtam tartani a tervet, azt ettem amit leírtam... talán azért éltem meg ilyen nehezen mert az ebédeléssel kicsit megcsúsztam.... sajnos az ebédemből szerintem uzsonna lett.. majdhogynem vacsora.... :/ mert csak 4 kor sikerült ennem... viszont ez azt eredményezte hogy a reggeli és az "ebéd" között nagyon hosszú lett a szünet és már nagyon éhes voltam így bár a bűntudat gyötört de elrágcsáltam 4-5 szem mandulát.... remélem ettől még nem kell újra kezdenem a diétát... :/

11. patapucs (válaszként erre: 10. - Nyűzli)
2013. okt. 10. 09:29

Szia Nyűzli!



Én olvaslak, nem vagy teljesen egyedül. :-)

A hús mellé esetleg egy kis sajt, ha zöldség nem játszik ma?

2013. okt. 10. 08:10

Na ma nap is elkezdődött :) Bár akkor ezek szerint egyedül maradtam a fórumomban, mondjuk nem baj :) bár a társaságnak örültem volna. :)


Első napom PROTEINNAP. A tervezett mai ételem:

reggeli: 2 alma

ebéd: sütőzacskóban sütött (tehát olaj-zsiradék nélkül) csirkecomb 20 dkg. Először úgy gondoltam salátával, de jelenleg nem kívánom úgyhogy lehet üresen fog menni a hús. :)

vacsora: ugyan ez


A nap folyamán figyelni fogok a megfelelő folyadékbevitelre, főzök meleg teát persze semmi ízesítőt nem fogok használni.

2013. okt. 7. 18:57

Szia Nyűzli!

Én Destiny csoportjához csatlakoztam, ebben a témában én is totál kezdő vagyok. Ez a mai nap az első, szóval ha oda beleolvasol, az egész oldal szinte az én kérdéseimmel van tele. Másra jószerivel nincs is nekik idejük, minthogy az én "egyetemes" kérdéseimre válaszolgassanak.

De nagyon rendesek,mert valaki a csoportból mindig szakít időt, és segítenek.


Szóval az elhatározást a "muszáj valamit tenni" szülte, az ellenzőkről pedig: jobb messzi elkerülni őket. Ez a kis csapat is, totál bizakodó és lelkes, persze ahogy olvasom az eredményeiket, van is nekik mire.


Mivel olvastam, hogy szeretettel hívtak téged is, és hogy írták, van már egy új lány aki ma csatlakozott hozzájuk, azért írtam én is neked, hogy én vagyok az az új, és gyere te is közénk.


Még most is ezt mondom, mert ha te is "kezdő" vagy a szakmában, bizony mondom néked, szükséged lesz a segítségükre, legalábbis magamat elnézve.

Ebben a csoportban van már 2-3 ember, akik nem kezdők, tehát már 1-2 hónapja csinálják, én ma kezdtem, ha átjössz, és 10-én kezded a fehérje nappal, akkor mindketten fehérje-naposak leszünk, és a kis csoport pedig tud a kérdéseinkre válaszolni. A segítségükkel hidd el sokkal könnyebb lesz, mint kezdőként, további kezdőket segíteni. Az olyan lesz, tudod: vak vezet világtalant.

Természetesen elfogadjuk a döntésedet, akármi is lesz az, és ha saját csoportot alkotsz, és kell és tudunk, akkor is segítünk neked, ebből nem hiszem, hogy bárki problémát csinálna.

Majd meggondolod. Mindenesetre további szép estét kívánok neked és szeretteidnek is.

8. Nyűzli (válaszként erre: 5. - Ef28dc56be)
2013. okt. 7. 17:45

SZIA! :))


Köszönöm hogy írtál, meg a tippeket is, erősen becsatlakozom 10-én hozzád! :)

A bevásárlás alatt azért nem azt kell érteni hogy egy hónapra betervezem mit főzök :) Hanem például csirkemellet jóval a bolti ár alatt veszek egyben, nagy tételben és az hirtelen nagy kiadás ezért is várom a tizedikét... van még pár dolog amire aznap fektetek be például már régi vágyam egy pulzusmérős szobabicaj amire most vére lesz keretem és szintén oszlopos részét fogja képezni a 90 napos "ereszd el a hajam"-nak :P :)

Próbálok sűrűn belépni az oldalra és olvasgatni ha írsz ilyesmi, ha nem vagyok pl két napig akkor az csak azért lehet mert dolgozom (mindig 12 órázom) :)


Receptek-tippek trükkök minden infó jöhet! No meg az hogy mesélj magadról!

Honnan jött az elhatározás? Miért pont a 90 napos? Mennyit akarsz fogyni? Csinálsz e majd plusz valamit a diéta mellett pl sport? Hány kg vay illetve milyen magas? Milyen tapasztalataid vannak közvetve-közvetlen erről a diétáról? Mi a véleményed ezen diétát ellenzőkről?? Húh rengeteget tudnék kérdezni ... :)

7. Nyűzli (válaszként erre: 3. - Destiny)
2013. okt. 7. 17:36
Köszi a meghívást :) egyenlőre még nem élnék vele :) de ki tudja mi lesz.. bízom abban hogy a fórum vezetése motiválhat :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook