Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki szeretném adni a lakásomat albérletbe! Mire figyeljek? fórum

Ki szeretném adni a lakásomat albérletbe! Mire figyeljek? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 13. 22:51
Csucsumucsu jól összefoglalta a lényeget!
2010. nov. 13. 22:51
Minden hónapban személyesen hajtsd be a rezsiköltségeket is! Több ismerősöm járt úgy, hogy az albérlők adósságot hagytak maguk után, ami csak később derült ki.
2010. nov. 9. 15:03

Szia!

A szerződés kétoldalú fegyver, mert az albérletkiadás adóköteles. Ha rosszul váltok el, ezzel följelenthet az Apeh-nál.

A lakás-biztosítás nagyon fontos.

Az érkező csekkeket mindig Te fizesd be, nehogy hátralék legyen, mert kiköthetnek ezt-azt, aztán fizetheted a visszakötést.

Az óra állásokat nem árt minden hónapban fotózni.

Kauciót mindenképp kérj.

Ha bútorozva adod ki, adott esetben könnyebb kirakni.

10. Eruka1
2010. nov. 8. 10:09
szerződés mindenképp kell, az óraállásokat ne felejtsd el!!!!
2010. nov. 8. 10:08
az én lakásom volt így is kiadva, és úgy is. A világválság miatt így sem tudtam kiadni annyiért amennyiért szerettem volna
8. Orsy27 (válaszként erre: 6. - Kicsitünder)
2010. nov. 8. 10:07
Szerintem bútorozva keresnek jobban. Mi is anno egy ilyen lakásban kezdtük albérletben, szerződéssel, kauciókkal, leltárral, hogy mit hagyott ott nekünk a főbérlő, pl mikró, tv és társai...
2010. nov. 8. 10:06
teljesen mindegy, de a bútorok használódnak, és van aki hoz magával.
2010. nov. 8. 10:05

És bútorozva vagy bútor nélkül éri meg jobban kiadni:

Melyikért lehet többet keresni, melyiket keresik jobban?

2010. nov. 8. 10:04
Írjatok szerződést mindenképpen leltárral együtt! És legalább 2 havi kauciót kérj előre.
4. Eruka1 (válaszként erre: 1. - Kicsitünder)
2010. nov. 8. 10:01

Szerintem ismerősnek ne, mert ha gond van kellemetlen lehet( esetleg ismerős által). Arra figyelj, hogy minden hónapban fizessen mindent, mert engem meglepetésként ért, hogy nem minden lett befizetve a lakásomnál, és maradt az adósság. Kauciót mindenképp kérj, mert abból tudod esetleg állni a tartozást. Azért vannak rendesek is, de én épp most fogom kidobni a mostani albérlőmet,mert linkel.

Eruka1

2010. nov. 8. 09:59
Jobban jársz ha nem teszed.
2010. nov. 8. 09:53
Csak ismerősnek, ha lehet.
2010. nov. 8. 09:51
Ki szeretném adni a lakásomat albérletbe! Mire figyeljek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook