Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki szereti Gerald Durrell könyveit, és miért? fórum

Ki szereti Gerald Durrell könyveit, és miért? (beszélgetős fórum)


2014. jún. 2. 16:25

Sziasztok!


Én is imádom a könyveit - a Korfun játszódókat is, és a különböző állatgyűjtő útjairól szólókat is.


Fantasztikus humorral megírt könyvek, nem mellesleg még azokat a rovarokat, bogarakat és csúszómászókat is meg tudja kedveltetni, amiktől egyébként a hideg kirázza az embert:-))


De nagyon tetszett a szivarozó-söröző majom is. A neve most nem jut eszembe.

2014. máj. 31. 17:23
imádom!A humora+a témája is nagyon jó!+Másik kedvencem Fekete István
2014. ápr. 6. 23:25

A legújabb olvasási felmérés alapján a 25 év alattiak körében rohamosan nő a nem vagy csak alig olvasók száma. Bár nem ez a friss statisztika indította az alábbi tanterem dekorációjának megalkotóját, hogy elsős osztályának tantermét Gerard Durrell gyermekkönyvének - Léghajóval a Föld körül - kalandjaival díszítse fel, ami sikerült is. Biztos, hogy ez a legeredetibb teremdíszítés, de ahhoz, hogy a legszebb is legyen, KÉRLEK EGY-EGY "TETSZIK"-KEL ÉS "MEGOSZTÁS"-SAL segíts nekik megnyerni a "Legszebb Tanterem 2013-2014" pályázatot! Novemberben már megnyerték ezt a címet, így már másodjára nyernének. Jelenleg országos 2. helyezettek. Jövő vasárnapig lájkoljátok a hivatkozást és segítségetekkel nyerhetünk!

SZAVAZNI A KÖVETKEZŐ LINKEN LEHET: [link]

2012. ápr. 1. 14:34
Fantasztikus humorú író , kár hogy már nincs köztünk ! Nagyon vágyom egyszer megnézni a Bárkát ! A gyerekeknek írt könyvei is nagyon jók , de persze szinte mindegyik szuper !
2010. jún. 12. 23:20
Szia Julie. A keresett könyv címe: A részeg erdő. Én pont most fejeztem be kb 100.- szorra.Ajánlom hogy szerezd be az összes hozzáférhető könyvét, mert fantasztikusak. De ha nem akarsz nagyot csalódni, véletlenül se nézd meg a Családom és egyéb állatfajták című BBC filmet, mert iszonyatosan rossz, kezdve a karaktereken át a sztoriig minden.Jó olvasást kívánok.
2010. febr. 27. 07:31

Én is nagyon szeretem. Valaha olvastam egy könyvet tőle, ami arról szólt, hogy valahol, talán Dél-Amerikában éppen állattgyűjtő expedición vettek részt, közben kitört a forradalom, és menekülni kellett. Az állatok egy részét elengedték, a többit "összecsomagolták", és vitték magukkal, elég kalandos körülmények között.

Nem tudjátok, mi volt ennek a könyvnek a címe? Szívesen újraolvasnám.

2010. febr. 27. 07:16
Nekem is kedvenc íróm Gerald Durrell, a legtöbb műve megvan itthon nekem, a kedves, humoros, könnyed stílusa miatt szeretem én is, s eközben megkedvelteti az állatok sokaságát az emberrel. A Családom és egyéb állatfajták című művét most végre filmen is megkaptam Karácsonyra, aminek nagyon örültem. Korfun én is voltam, először épp a nászutunkon, de sajnálatomra ott az idegenvezető azt mondta-nem tudom igaz e vagy sem-hogy a lakók már nem emlékeznek/nem tudják merrefelé/hol lakott a Durrell család anno.De azért jó volt ott, azon a szigeten legalább így is eltölteni pár napot, hogy kedvenc íróm szigetén lehetek.
21. 'szti
2008. okt. 18. 12:01
miatta mentem el korfura :-))))
20. Ancika
2008. okt. 18. 11:20
én is nagyon szeretem őket. humoros, tündéri olvasmányok. :)
19. 1e958693ca (válaszként erre: 18. - Varbóc)
2008. okt. 18. 11:19

Én is néztem mindig az Amatőr természetbúvárt. Nagyon szerettem.

Ha rossz a kedvem, csak előveszek egy Durrell-t, és már el is fújták a felhőket.

Attenborough-t is néztem, az újabb sorozatai (Az emlősök élete, A madarak élete) is tetszettek. Könyveit is olvastam (Az élő bolygó, Az első Édenkert). Tudom ajánlani.

2008. okt. 18. 11:14
én is Durrell függő vagyok. Korábban volt a TV-ben egy sorozata is, sajnos ezt mostanában nem adták le. David Attenboroug ismeretterjesztő sorozataival együtt szeretem mindkettőt
17. maya80
2008. jún. 29. 10:20

Én is nagyon szeretem Durrellt! Meg is van néhány könyve. Meg néhányat kölcsönadtam, sajnos, ugyanis nem kaptam vissza őket. Az egyik kedvencem, a Férjhez adjuk a mamát.

Azért szeretem a könyveit, mert én is nagy állatimádó vagyok, úgyhogy jók az alaptörténetek, no meg a humora...! Ez a kettő együtt számomra isteni!

2008. jún. 18. 13:33
Mert humorosak, mert egy csomó infót csempészett bele fű alatt főként állatokról, és így is érdekes, mert jók...:))
2008. jún. 14. 06:22
Köszönöm, majd megnézem a könyvtárban.
2008. jún. 12. 15:51

Szia!

Ember és kutya

Salamon király gyűrűje


Most ez a kettő jut eszembe. Ha esetleg nem kapható, könyvtárban biztos hozzájutsz. Én rongyosra olvastam régebben.

13. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - Loch ness)
2008. jún. 11. 19:27
Konrad Lorenz-től csak 'Az emberiség tíz halálos bűne' c. könyvet olvastam. Az is elég érdekes volt. Melyek szólnak állatokról? Meg tudnád nekem írni? Szívesen belenéznék.
2008. jún. 11. 08:44

Én is nagyon szerettem és szeretem a könyveit, nagyon olvasmányos és élvezetes a stílusuk. Azért öregkorára kissé eldurvult, kezdett jzléstelenné válni, akkor már nem tudtam olyan nagy élvezettel olvasni.

De a legrégebbi könyveit azóta is szívesen előkapom és elolvasom, ha kikapcsolódásra vágyom. De hozzám pl. ennek ellenére sokkal közelebb áll Konrad Lorenz és állatokról szóló könyvei. Őt nem csak élvezni, hanem tisztelni is tudom.

11. 1e958693ca (válaszként erre: 10. - 1e958693ca)
2008. jún. 10. 15:37
szolgáló=szoruló (pardon)
10. 1e958693ca (válaszként erre: 9. - 37f6b82830)
2008. jún. 10. 15:36
Én is hazahordtam mindenféle kóbor, és nem kóbor, de gyámolításra szolgáló jószágot, segíteni akarás, vagy egyszerűen csak a tanulmányozás végett. Csak az a baj, hogy én ezt már szinte felnőtt fejjel tettem. Korfura pedig, ha egyszer sok pénzem lesz, Istenuccse elmegyek!!
2008. jún. 10. 15:28

A Kprfus regények után Görgországba akartam költözni(de minimum a Balatonra), hogy fokhagymaszagú Spirók vegyenek körbe, biológia szakra akartam menni, csak egy hajszál választott el (meg a kémia 2-es :DDD), ebihalakat, bagolyköpetet, rühesmacskát, svábbogarat hordtam haza, Larry lesajnáló beszólásait használtam családom tagjait megszégyenítendő.


aztán megtudtam, Durrell súlyos alkoholista volt...Erre 1-10-es vbk-kat kértem a szombat esti bulájban!!!

2008. jún. 10. 15:24

Imádom, az összes regénye. megvan. Még darabot is írtam belőlük, részlet a naplómban...khmm.

Állítólag a fiatal Erzsébet királyné díszmenettel utazott a vonaton és közben Durrell-t olvasott: jóformán szarrá röhögte magát, mindenféle protokoll ellenére.


Olimposzi humor, nagyadag Göröghon és egy csomó hülye alak, állat.

2008. jún. 3. 13:57
en is nagyon szeretem, most olvasom eppen a "Reszeg erdo"-t, nem anira csaladregeny mint amiket vaktyuk felsorolt, de nagyon szeretem a stilusat
2008. máj. 31. 12:09
Nekem azok a könyvei tetszenek a legjobban, amik Korfun játszódnak, mikor még gyerek volt. Nem semmi családja volt. (Családom és egyéb állatfajták, Istenek kertje; Madarak, vadak, rokonok)Nagyon jó lehetett így gyereknek lenni.
2008. máj. 31. 12:05
Én szerettem anno ,de már rég olvastam....nem is ugranak be a címek,csak amit már említettetek is...lehet fel kellene frissítenem....
4. vmágika (válaszként erre: 3. - Vmágika)
2008. máj. 31. 12:03
Hm,most,hogy mondom,azt hiszem elolvasom mégegyszer!:)
3. vmágika (válaszként erre: 2. - 1e958693ca)
2008. máj. 31. 11:56

Deeeee!:)

Én már rég olvastam tőle,de tetszett.Már vagy 10 éve,de csak arra emlékszem,hogy jó volt!:)Családom és egyéb állatfajták.Jó volt!

Szeretem,mert kikapcsol,elég laza könyvei vannak.A komolyakat valahogy nem szeretem.Engem egy könyv ejtsen ámulatba vagy kapcsoljon ki és mosolyogjak rajta.☺

2008. máj. 31. 11:52
Na mi a helyzet, senki sem szereti?
2008. máj. 30. 23:38
Én Durrell-függő vagyok. Írjon ide mindenki, aki szereti a könyveit, és írja meg melyikben mi tetszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook