Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki szeret kézimunkázni? Esetleg minták bemutatása, cseréje... fórum

Ki szeret kézimunkázni? Esetleg minták bemutatása, cseréje... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 1. 21:29
Nagyon szeretek kézimunkázni.Nekem jobban keresztszemes,ill goblein mintáim vannak,most nálam az a sláger
54. Dmlady (válaszként erre: 50. - Aithra)
2011. okt. 23. 13:37
hogy készítetted azokat a párnákat? Dísz vagy alvópárna volt? Tudom, hogy két éve írtad a hozzászólást, de én csak most kapcsolódtam be és nagyon érdekelne a dolog
2011. febr. 9. 17:52
Sziastrok. Én is sokat kézimunkáztam. Van pár mintám .Előhalászom és megírom mik vannak,és ha kell valakinek minta e.mailba elküldöm.
52. ágazo
2011. febr. 8. 07:34
SZIASZTOK!Drukkoló pasztát keresek minta rajzoláshoz, hol lehet kapni?Köszi
2010. nov. 15. 11:00
sziasztok ! sandra kötős újságot keresek ! Ha van valakinek aki már használja, írjon !
50. aithra
2009. júl. 19. 10:54

Sziasztok!

Én leginkább keresztszemeseket, és gobelin-eket szeretek csinálni, már rengeteg van itthon. Legutóbb karácsonyra készítettem párnát minden családtagomnak.

De szeretek terítőket is készíteni. Ha esetleg lenne valamilyen jó kis mintátok erre, szívesen fogadom. mihalka_livia@freemail.hu

Köszönöm.

2009. jan. 31. 18:00

Sziasztok én gyümölcsös keresztszemes mintát keresek, ha valaki tud küldeni privibe várom

a monikapanyi@freemail.hu címen.

Köszönöm előre is .

2008. febr. 28. 19:38

Sziasztok!


Jár még erre valaki?

Elkezdtem egy keresztszemes oldalt, lassacskán fejlesztgetem. Kezdésnek egy minta kirakó (képből készít keresztszemest), egy szöveg kirakót, és néhány saját mintát tettem fel.

[link]

Ha gondoljátok használjátok nyugodtan. (teljesen ingyenes)

2008. febr. 24. 23:07

Sziasztok!

Sok mintám van és szívesen cserélnék másokkal. Főleg virágos terítő minták érdekelnének.

2008. jan. 28. 13:55
Nem tudom jár e még erre valaki de nekem van néhány mintám amit szivesen kölcsön adok.De én is szeretnék kérni valami szépet ha van!
2007. dec. 31. 16:34
van valakinek mintaja?
44. JUL17
2007. dec. 29. 18:47
kislánykorom óta hímzek de tudok kötni ,horgolni már nem annyira ,szeretek minden olyan dolgot csnálni ami a kéz ügyességét helyezi előtérbe.
2007. dec. 29. 18:42
Engem is erdekel a himzes.Honnan lehet mintakat szerezni be? [internetrol].Ha valaki tudna segitenni,elore is koszonom.
2007. nov. 26. 15:34
én harmatos53 katalin himezni
2007. aug. 23. 12:46

Köszönöm az oldalcímet,nagyon szuper dolgokat találtam rajta!

Délután elsétálunk,és nézek hozzá holmikat.


Krisztinika:örülnék,ha összehoznál Vele,priviben értekezünk,jelentkezz,ha segítene Nekem!

2007. aug. 23. 08:27
az anyukám nagyon vágja ezt a témát,saját maga készíti a mintákat,hímezi és riselteti.óriási asztalterítőket,függönyöket,és azt ami az eszedbe jut le tudja rajzolni,ne gondolj rá, hogy jó lenne de mégse mert mennyibe kerülhet, hobbi szinten űzi ha gondolod összehozlak vele.viro@citromail.hu
2007. aug. 23. 07:59
Igazad lehet,csak a gobleinben az a hiba,hogy szinte mindegyik egy kicsit el van nyomva,és én jobban szeretem követni a mintát,ha már egyszer rá van festve,minthogy találgassam,hogy ezt mivel is lehet kivarrni!Meg egyébként haladni sem tudok úgy,mert ha megakadok valahol a kedvem is sokszor elmegy a varrástól.
38. Donina (válaszként erre: 36. - Andreamano)
2007. aug. 22. 21:51
Én sem vagyok profi. Sőt! Nekem a hímzés hátulja nem olyan szép amilyen a nagykönyvben meg van írva. Az első képemet egy német újságból szedtem és ugye ott nem értettem, hogy kell hímezni. Aztán ezt szoktam meg. Sztem a gobleint az könnyebb hiszen az pont "fél szemmel" kevesebb, mint a X - szemes.
2007. aug. 22. 21:20
Nekem egyébként semmi kézügyességem,és örülök,hogy rátok találtam,mert egyébként meg nagyon érdekelnek ezek a kreatívságok!
36. andreamano (válaszként erre: 35. - Donina)
2007. aug. 22. 21:19

Ezek nagyon tetszenek nekem,nagyon ügyes vagy!

Én meg gobelint varrok,majd ha kész lesz teszek fel képet,de szívesen megtanulnám a x-szemes technikát,tudsz esetleg oldalt írni?Lehet valahonnan mintákat is letölteni?

De sok kérdés bocs!

35. Donina (válaszként erre: 34. - Andreamano)
2007. aug. 22. 20:57
Szia! Én X-szemezek. Vannak nagyon jó honlapok, amik az alapokban is segít. Most goblent szeretnék csinálni. A köv. művem az lesz. Az adatlapomon van kép, amiket én csináltam.
2007. aug. 22. 20:45

Én valami olyanra gondoltam,hogy akinek van kedve leírja,hogy miket készít,és hogyan,esetleg képeket is lehet feltenni róla,az lehet keresztszemes,vagy szalvétateknika,engem például nagyon érdekel minden,mert szívesen megtanulnám,de nem mutatja meg senki.

Valakinél láttam a minap gobeleint,teljesen máshogy volt varrva,mint ahogy én csinálom,jobban tetszett,de sajnos nem árulta el a technikát!

33. 'szti (válaszként erre: 30. - Andreamano)
2007. aug. 22. 19:59

szalvétatechnikáról van már fórum, csak a feledésbe merült, a címe:

Dekupázs, de okosan (keresőbe beírod, előjön)

32. d'or (válaszként erre: 30. - Andreamano)
2007. aug. 22. 19:56
szio,persze erdekelne,en is szalvetatchnikazok..stb de mindig tanulok vmit a tanacsokbol..kulonben nem olyan nehez dekupelni.konnyen megtanulnad??merre vagy helyileg?ha nem messze tolem ,akkor szivesen megmutatom...
31. Szapi (válaszként erre: 30. - Andreamano)
2007. aug. 22. 13:40
Több internetes áruház van, ahonnan lehet előfestett képet rendelni. A gépi festésű biztosabb, de a kézi szebb. Szerintem üzletben vegyél, ott alaposan meg tudod nézni, később ne legyen gondod a színekkel.
2007. aug. 22. 09:53

Siasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok,hátha megtudok egy-két hasznos tanácsot!

Engem is érdekel minden,gyerekkoromban kötöttem,és kötőnek tanultam anno,a kötőgéppel nem olyan nehéz kötni,de ez tág fogalom,hogy nehéz,mert ha nincs kötőgéped akkor nem könnyű,és kötőgépe válogatja azt is!Anno amelyiken én tanultam be kellett állítani a mintát,méretet,bekötni a fonalakat,és indulhatott a kötés,de gondolom mára már modernebb felszerelések vannak!


Én jelenleg üvegfestek,de már leállítottak róla,mert nincs már hely,hogy hova tegyük,pedig,én gyártanám a szebbnél szebb képeket,rengeteg szuper mintám van,főleg gyerek.

Most gobelin képet varrok karácsony óta,lassan elkészül.Érdekelne,hogy esetleg tudtok olyan oldalt ahol jó képet lehetne rendelni,sajnos sok kép elvan nyomva?

Gyed-en vagyok,úgyhogy még egy kevés időm akad ezekre,de ha visszamegyek dolgozni,akkor már biztos nem tudok ilyenekkel foglalkozni.


Nekem nem valami nagy kézügyességem van,nyithatnánk egy olyan fórumot is,ha valaki szeretne megtanulni például szalvétatechnikázni,vagy keresztszemezni,hogyan kezdjen hozzá!

Szerintetek érdekelne ez valakit rajtam kívül?

29. d'or (válaszként erre: 27. - Szapi)
2007. aug. 22. 09:12

hat en is tobbfele kezimunkat uzok..most azert kicsit rakaptam a festesre is, uvegfestes..stb

Kerdezem meg, hogy vki kotott-e mar kotogéppel??nehez??

2007. aug. 21. 17:10
Én sokat kötöttem még középiskolás koromban,az osztálytársaim mindig irigykedtek,mert sok uj pulcsim volt.Meg belekötöttem a kedvenc együtteseket stb.Utánna mikor terhes voltam a lányommal,megtanultam horgolni és azóta azt üzöm.A gyöngyfüzést sose próbáltam,de nagyon tetszik.
27. Szapi
2007. aug. 21. 16:58
Már kezdem a karácsonyi ajándékok készítgetését. Most időben elkezdem, hogy minden precízen és pontosan elkészüljön. Az egész család és a barátok csak saját készítésű ajándékokat kapnak. Kötött pulcsik, sálak, keresztszemes képek, szalvéta képek, festett virágcserepek, lábtörlők, rongyszőnyegek.
26. Minya
2007. aug. 17. 18:45
Nem tudna valaki segíteni hogy hogyan kell elkészíteni a tintát amivel az anyagra kenem a mintát,azt tudom hogy petróleum is kell hozzá.Rengeteg mintám van kiszurkálva de sajnos nem tudom rátenni így az anyagra :( segítségeteket előre is köszönöm
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook