Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kirúghatnak 11 hetes terhesen? fórum

Kirúghatnak 11 hetes terhesen? (tudásbázis kérdés)


23. Dreamerlady (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 07:28

Köszi szépen, nagyon izgatottak vagyunk a párommal. 😊


Nagyon klassz, hogy van már gyermeked. 😊

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Dreamerlady)
2021. ápr. 15. 10:19

Sok sikert kívánok hozzá!🙂

Nekem már nem első baba ☺️

21. Dreamerlady (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 12. 21:52

Szuper hír, tök jó, hogy a munkáltató normális volt. 😊


Vannak sajnos olyan helyek, ahol nem rendesek, de egy anyukának akkor is vannak jogai szerencsére.


Boldog babavárást!!


Mi nyáron indítjuk a baba projektet, remelem, hamar összejön. 😊

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Dreamerlady)
2021. ápr. 12. 13:04

Köszönöm a kedvességet.

Igen mai naptól,persze azt elfelejtettem hogy hónap végén van mindig zárás,ezért táppénzes papírt akkor kapok.

Kértem egy sima igazolást hogy mai nappal táppénzre vesz,ezt adtam le.

19. Dreamerlady (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 12. 12:34

Jaj de jó!! Gratulálok, örülök, hogy minden rendben volt. 😊😊


És akkor mától indul a táppénz?

2021. ápr. 12. 12:11

Túl vagyok rajta igaz délelőtt 10-ig remegtem.

Nagyon normálisan fogadták,előre rástresszeltem😬

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Gabbbicica)
2021. ápr. 12. 06:16

Egy szóval se mondtam hogy nem mondom meg.

De először legyen a kezemben a papír,addig nem szólok/szóltam.

A legjobb ha emailben megírom,ez így igaz.

Mivel nem kifizetőhely így mindenképpen le kell adnom a papírt,amit nekik kell továbbítani így szintén tudni fogják hogy mi a helyzet.

16. cat.e.rina (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 19:02

Szenzitív az információ azért mert nem kérdezhet rá a munkáltató. De a védelmet a bejelentés adja, lásd 2012. I. törvény 65.§. (5):


65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.


(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,


b) a szülési szabadság,


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),


d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint


e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap *


tartama alatt.


(4) A (3) bekezdés szerinti védelem alkalmazása szempontjából a felmondás közlésének, csoportos létszámcsökkentés esetén a 75. § (1) bekezdés szerinti tájékoztatás közlésének időpontja az irányadó.


(5) * A munkavállaló a (3) bekezdés a) és e) pontjában meghatározott körülményre akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót tájékoztatta. A felmondás közlését követő munkavállalói tájékoztatástól számított tizenöt napon belül a munkáltató a felmondást írásban visszavonhatja.


(6) * A felmondás visszavonása esetén a 83. § (2)-(4) bekezdését kell alkalmazni.

15. gabbbicica (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 18:58

Hát ha táppenzre mesz, akkor tartozik a munkaadodra is.


Munkaltatoi oldalrol nezve nem mindegy hogy a gyerek 3 eves koraig nem szamithat rád, tehát 3 év plusz még kb 30 hét most a terhessegből, vag nátha miatt vagy otthon 3 hetet pl.


Plusz nem rosszindulatbol irom, de ha vissza akarsz menni ide 3 év utan, akkor azert nem mindegy, milyen szájízzel jössz most el..


Nem értem, mi olyan nagy dolog ebben, hogy irsz egy e-mailt/papirt, hogy kedves Kiss Pista!


Terhessegem miatt a mai naptol (2021.04.12) táppénzen leszek.


Tisztelettel: Nagy Julis


Szerintem igy korrekt, annak ellenere, hogy ők olyanok, amilyenek.


Ez szerintem ha eddig megfelelt igy neked, es nem mentel masik munkahelyre, akkor nem egy nahy dolog, bejelenteni egy tényt es elmenni tappenzre.

14. cat.e.rina (válaszként erre: 6. - Dreamerlady)
2021. ápr. 11. 18:57

Nem kell táppénzre menni, csak ha orvosilag indokolt.


"60. § (1) * A munkavállaló számára, ha a munkakörében történő foglalkoztatás feltételei az 51. § (3) bekezdése szerint nem módosíthatóak, egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.


(2) A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el." (2012. I. törvény)

13. cat.e.rina (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 18:42

"Felmondási tilalom

A munkáltató nem szüntetheti meg a munkaviszonyt felmondással a várandósság, a lombikbébi program első 6 hónapja, a szülési szabadság vagy a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság tartama alatt. A várandósságra és a lombikbébi programban történő részvételre a munkavállaló akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót korábban tájékoztatta." (Dr. Markó-Lévai Szófia, 2021.03.09.)

„Korábban, a várandós nőket a magzat megfoganásának pillanatától megillető felmondási védelem miatt lényegében mindegy volt, hogy közöltük-e a terhességet a munkáltatónkkal – hiszen a gyermeket váró munkavállalók elbocsátása jogellenesnek minősült abban az esetben is, ha az elbocsátást kezdeményező munkáltató nem tudott a terhességünkről. A jelenleg hatályos szabályozás szerint azonban ahhoz, hogy felmondási védelemben részesüljünk, és ne szüntethessék meg a munkaviszonyunkat a terhesség ideje alatt, tájékoztatnunk kell a munkáltatónkat a gyermekáldásról.” (Dr. Goda Márk, 2021.03.12.)

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2021. ápr. 11. 18:39

Nem,nem közvetitő.

Az okot nem tudom,de maszek cég mindig becsődőltetik az elözőt gondolom anyagi okokból.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Meer)
2021. ápr. 11. 18:38

Rosszul tudod,nincs ilyen hogy 12.héthez van kötve.

Igen be voltam jelentve,ezt ügyfélkapun is megnéztem :)

2021. ápr. 11. 18:35
Az mit jelent hogy minden évben más céghez raknak? Közvetítő cég?
9. meer
2021. ápr. 11. 18:30
Kismami! Várj még kb 1-2 hetet.. mert tudtommal a 12. hét előtt simán elküldhetnek. Utána pedig - ha tp-re mész... azt aláírás ellenében add le.. ill. a terhesség bejelentését szintén írásban, amelyen igazolják a papír átvételét. Remélem végig be voltál jelentve és maradsz is.. sajnos elég rossz világot élünk. Szép babavárást!
8. Dreamerlady (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 11. 18:25
Szívesen! Tarts ki, szerencsére kismamaként védenek a jogaid. 😊😊
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Dreamerlady)
2021. ápr. 11. 18:10
Köszönöm!
2021. ápr. 11. 18:04

Szia! Ne engedd, hogy megfélemlítsenek. Én tuti elmennék a helyedben táppénzre, ha a munkahely ennyire gáz.


Van az Egyenlő Bánásmód Hatóság. Egy ismerősömet kirúgták, mert várandós, ehhez a szervezethez fordult. Nem kell bedőlni a cégednek, a hatóság visszaállította a lány munkaviszonyát. Nézz ennek a hatóságnak utána. Nem rúghatnak ki terhesen, csak ha valami durva dolgot tennél, nem is tudom lopás, vagy ilyesmi. 😄

2021. ápr. 11. 17:24
Elvileg nem, gyakorlatilag bármi megtörténhet.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Cat.e.rina)
2021. ápr. 11. 17:23

Már utána olvastam.

Még akkor sem rúghatnak ki ha nem jelentem be.

Ez olyan szenzítiv információ ami magán jellegű és csak rám tartozik.

Persze ha a táppénzes papírt leadom fogják tudni.

2021. ápr. 11. 17:20

A várandósság csak akkor véd, ha bejelentetted a munkáltatódnak, hogy kisbabát vársz. Én ügyelnék rá, hogy legyen írásos nyoma a bejelentésnek.

Amit Gabbbicica ír, hogy indokolni kell a felmondást és a várandósság nem indok, igaz.

Ha korábban volt probléma a táppénzes papírokból, akkor legyen írásos nyoma annak, hogy mikor és kinek adtad le.

2021. ápr. 11. 14:22

Ha lejárt a próbaidőd, akkor meg kell indokolni, hogy miért rúg ki (a terhesség miatt nem rúghat ki)


Ha elmész 9-es kóddal táppénzre, akkor azzal maradhatsz a szülésig.


Miért ne adná le a táppénzes papírt? Annak nyoma van, hogy jár neked.


Van orvosi javaslatod a táppénzre?


Akkor hétfőn bejelented írásban (emailben, papíron) a főnöködnek, hogy terhes vagy és táppénzre mész.

2021. ápr. 11. 12:01

Hétfőtől táppénzre szeretnék menni,11hetes kismama vagyok.

A munkakörülmények nem épp optimálisak,álló munka,emelgetés egész nap.

A kérdésem az lenne,évek óta itt dolgozom,de minden évben átraknak minket másik cégbe,bár ezt nem tudtam megfejteni miért.

Most ennél a cégnél is szerencsére lejárt a próbaidőm.

Mi van ha a munkáltató(nem kifizető hely) de nem adja le a táppénzes papírom?


Sajnos ebből korábban volt már kellemetlenségem!

Olvasgattam sok dolgot a témában,elvileg teljesen védve vagyok.

Aki érdemben tud segíteni kérem írja meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook