Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mit tud a Rotary Clubról? fórum

Ki mit tud a Rotary Clubról? (beszélgetős fórum)

2012. febr. 18. 16:52

Szívesen!


Félreértettem a kérdésed, azt hittem minden érdekel!:)

...meg aztán úgy gondoltam nem nyüzsögnek Rotary Club tagok a Hoxán. De lehet, hogy tévedek.

3. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. febr. 17. 15:08
Személyes vélemények érdekeltek volna, a google-t én is tudom használni, de köszönöm.
2012. febr. 17. 14:46

A Rotary Club olyan világszervezet, amelyben különböző foglalkozású emberek készek vállalni a humanitárius szolgálatot. Szakmai és magánéletükben magas etikai alapelveket követnek. Arra törekednek, hogy a világban terjedjen a megértés és a jó szándék.


Ezeket az ideálokat ápolják a Rotary Klubokban a rotaristák baráti összejöveteleiken.


Az egyes rotaristák ezeket az ideálokat képviselik és ezek szerint az ideálok szerint élnek.



A Rotary Club célja segítőkészség a mindennapi életben „Service Above Self“.


A Rotary Club ezt a célt a következő utakon igyekszik elérni:


a barátság ápolásával, amely alkalmat ad hasznosnak bizonyulni mások számára,

a magán- és hivatásos életben a magas etikai alapelvek, valamint minden, a közösség számára hasznos tevékenység értékeinek elismerése által,

valamennyi rotarista felelősségteljes magán, hivatásbeli és nyilvános tevékenységének támogatásával,

a jó szándék ápolásával, amely a népek közötti megértést és békét szolgálja olyan tevékeny emberek világközössége által, akiket a segítőkészség ideálja egyesít.


A Négy Kérdés Próba [szerkesztés]


A Rotary Club-ban az emberek közötti kapcsolatokban a magas etikai alapelvek alkalmazásának és betartásának bevált mércéje a négy kérdés próba:


Igaz-e?

Tisztességes-e minden érintett számára?

Elősegíti-e a barátságot és jóakaratot?

Javát szolgálja-e minden érintettnek?

=================================================


.....és ezen a linken minden kérdésedre választ kapsz:


[link]

2012. febr. 17. 10:38
minden érdekel. hogyan lehet csatlakozni? személyes tapasztalat, stb...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook