Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki mit tud a legújabb: hibernációs fogyókúráról? fórum

Ki mit tud a legújabb: hibernációs fogyókúráról? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Gecam
2009. ápr. 20. 14:21
Vannak tapasztalatok??????????
31. Gecam
2009. ápr. 20. 14:20
Hol vagytok emberek??????????
30. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 29. - 2db8a1ae1c)
2008. szept. 8. 14:26
Hát erre én is! Már csak ha a méz kalóriaértékét számolom..., na, majd meglátjuk!
29. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 28. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 8. 14:06
Oké, rendben. Kíváncsi leszek, hogy a méz hogyan fogja kiegészíteni mindezt. (mármint a hasonló étkezést)
2008. szept. 8. 14:01
Köszönöm szépen, hogy leírtad, nagyjából /!/ így étkezem, most majd kipróbálom még hozzá a mézet is!
27. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 26. - 7abb7adbf0)
2008. szept. 8. 08:42

a naplómat töröltem, terveztem, hogy újat kezdek, de a papír alapú napló mellett döntöttem.

Tessék a cikk:


Megint egy újabb csodadiéta,ami csak látszólag működik? Hiszen a fogyáshoz nem elég este két kanál méz és a kiadós alvás! A két amerikai férfi által felfedezett hihetetlen módszert azonban két olvasó is kipróbálta, hogy teljes beszámoló készülhessen.Nem ismeretlen a fogyókúrázók körében az a tézis, hogy a jótékony alvás hozzájárul a diéta sikeréhez. Aki jól alszik, az másnap pihenten kel, tehát fegyelmezettebben tartja be az étkezési előírásokat, és a napi tornagyakorlatok elvégzéséhez sincs szüksége erőn felüli elszántságra. Ezt tudtuk eddig. Egy amerikai édesapa és fia, Mike és Stuart McInnes (előbbi gyógyszerész, utóbbi dietetikus) azonban azt állítja, hogy ha alvás előtt elfogyasztunk két teáskanál mézet, felgyorsíthatjuk a fogyást. Módszerüket a The Hibernation Diet című könyvükben írták le.

Egy kis tudomány:

szervezetünk képes arra, hogy az éjszaka folyamán kisebb "javítási" munkálatokat végezzen az aznap elkövettett rombolást (zsíros-cukros ételek, stressz, fáradtság, dohányzás stb.) ellensúlyozva. Ehhez azonban kell, hogy fő méregtelenítő szervünk, a májunk csúcsformában legyen. A fent említett amerikai szakemberek a méz(fruktóz és glukóz keveréke) élettani hatásait vizsgálták, amikor felfedezték, hgoy ez a csodaszer a májat is munkára serkenti.

Az étrend: A hibernációs diéta az evésről szól, nem pedig a koplalásról. (Ezért máris jutalompontot érdemelnek a szerzők!!) Napi ötszöri étekzés kötelező! Emlékeztetőül: reggeli,tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora. És ami a legfontosabb, lefekvés előtt minden este két teáskanál méz!!!!

Az adagok:

A hibernációs diétában felesleges konyhai mérlegen kicentizni az adagokat. Egyedül a józan ész szavára kell hallgatni. Fogalmazzunk úgy, hog yaz egyes étkezések mennyisége legyen mérsékelt. Húsból (csirke, pulyka, sovány sertés-és marhahús, hal) egy étkezésnél 18-20 dkg-ot(egy jó tenyérnyit) fogyaszthatunk. A szénhidrátban gazdagabb zöldségfélék (például burgonya) ugyncsak ekkora mennyiségben kerüljenek a tányérra. Friss vagy párolt zöldségből annyit ehetünk, amennyit csak akarunk, feltéve, ha nem több kanálnyi vajban pároltuk meg. Az alkotók összeállítottak egy menüt, amelyből bátran választhatunk minden étkezésnél. A gyümölcsök természetesen helyettesíthetők bármilyen más, az évszaknak megfelelő, hasonló jellegű gyümölccsel.

Reggeli lehet:

-gyümölcssaláta egy almából, és egy narancsból, egy csésze gabonapehely sovány tejjel, egy főtt tojás

-narancslé, egy szelet teljes kiörlésű lisztből készült kenyér olívakrémmel, egy szelet sovány feta vagy Anikó sajt, két aszalt szilva

-grillezett bacon egy tükörtojással, egy szelet teljes kiörlésű lisztből készült pirítós egy teáskanál mézzel, sovány joghurt eperrel

-gyógynövénytea két evőkanál mézzel, egy csésze müzli sovány tejjel, egy főtt tojás, egy szelet pirítós sovány sajtkrémmel, gyümölcssaláta egy körtéből és egy narancsból

-egy banán, egy szelet teljes kiörlésű lisztből készült pirítós zsírszegény margarinnal, két szelet sovány sonka, zsírszegény joghurt két evőkanál méz


Tízórai lehet:

-egy maréknyi diákcsemege

-egy gyümölcs

-egy mézes gabonaszelet


Ebéd lehet:

-két teljes kiörlésű lisztből készült kenyér olívakrémmel, tonhallal, hideg párolt gombával, uborkával, egy alma, sovány sajt

-narancslé, magos kenyérből készült szendvics sovány sertésfelvágottal, zöldsalátával, sovány sajttal, egy marék datolya

-paradicsomlé, kuszkusz szardíniáva, sprágával és gombával, sovány sajt, két szilva

-vegyes babsaláta olívás bruschettával, sovány sajt, két Update 1-es lisztből készült sós palacsinta, egy banán, joghurt málnával

-két Update 1-es lisztből készült sós palacsinta sovány sajtkrémmel, egy adag pennetészta sovány csirkehússal, gombával, zöldbabbal, egy szelet ananász


Uzsonna lehet:

-egy marék pirított mogyoró(nem sózott, natúr változat)

-két szelet Abonett kenyér light sajtkrémmel vagy teáskanál mézzel

-reszelt répa mazsolával

-egy paradicsom sovány sajttal, enyhén borsozva

-egy alma light sajtkrémmel, uborkával


Vacsora lehet:

-narancslé, zöldsaláta babbal, uborkával, paprikával, zöld olívabogyóval, egy szelet steak, gombás-répás rizs, egy szelet dinnye

-mangólé, saláta sovány sajtból, almából, datolyából és paradicsomból, grillezett sertésbordaszelet, kuszkusz paprikával, brokkolival és répával,gyümölcs szorbet

-paradicsomlé, egy szelet grillezett tonhal, üvegtészta paprikával, vajbabbal, málnás joghurt, egy Update 1-es lisztből készült sós palacsinta sovány sajttal

-egy szelet ananász, zöldségleves, grillcsirke vegyes salátával(káposzta, karfiol, spenót, héjában sült burgonya), gyümölcssaláta egy evőkanál mézzel

-bazsalikomos paradicsomsaláta sonkával, avokádóval, gombával és hagymával, egy doboz joghurt két evőkanál mézzel.


Lefekvés előtt: méz, méz és méz!!A két teáskanál kötelező, viszont több formában is bevehető. Teával, joghurttal, pirítóssal, avagy "a la natur". Teljesen mindegy, hogy milyen mézet veszünk, lehet akác, hárs, vagy vegyes virágméz is.


Akik kipróbálták beszámoltak két hónap alatt 6-7 kg.-os fogyásról, sőt alvászavarra is hatékony volt. Meglepődtek azon, hogy szinte többet ettek az addig megszokottnál, mégis olvadtak le róluk a kilók.

Újdonság, meglepő, ki-ki döntse el, én mindenesetre kipróbálom.

A teljes cik: Nők Lapja Évszakok

2008. ápr. 18. 09:18

Melitta,

nincs is naplód!!! Vagy már teljesen elfogytál a hibernálástól?

Végülis senki sem számolt be eredményről!

2008. márc. 18. 19:30
Ez azt jelenti, hogy lefagyasztanak, így lefogyasztanak?
24. dundy
2007. dec. 6. 07:47
Tud valaki pozitív eredményről beszámlni?
2007. dec. 6. 06:11
Atya világ! Mik vannak....!:)
22. 58f68708d1 (válaszként erre: 21. - NOA)
2007. dec. 5. 15:17

szia.

de mi ez????

21. NOA
2007. dec. 5. 12:23
Nekem nem jött be:((((((((((((((((((
20. 58f68708d1 (válaszként erre: 17. - Füvesangyal)
2007. márc. 15. 23:19
és az micsoda?még ezt sem hallottam((
19. margareta51 (válaszként erre: 16. - Ringolina)
2007. márc. 1. 19:23
Probald meg a grefuittal a fogyokurat 16 nap alatt 6 kg-ot tudsz fogyni es nem kell ehezzel.
18. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 17. - Füvesangyal)
2007. febr. 26. 15:19
:) a hiberna ebben is megvan, akkor reméljük, hogy ez sem lesz rossz...
2007. febr. 26. 09:40

Sziasztok!

Én annyit tudok, hogy a hibernált Búzafűlé kíméletes és tartós fogyást biztosít!:-)

és csodálatosan egészséges!

16. ringolina (válaszként erre: 14. - 2db8a1ae1c)
2007. febr. 20. 19:16

A napi ötszöri étkezés jótékony hatásáról már több forrásból is hallottam,az egyik cikket be is másoltam erre az oldalra is "NAPONTA ÖTSZÖR" cimmel.

A szervezet kiéheztetése szerintem sem lehet megoldás mert utána "pánikba esik a raktáros" és a legkisseb pluszt is rögton elspájzolja és indul a jo-jo

15. gkreka (válaszként erre: 14. - 2db8a1ae1c)
2007. febr. 20. 16:18
nincs vesztenivalom, kiprobalom. az eredmenyekrol majd beszamolok.
14. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 13. - Ringolina)
2007. febr. 20. 12:45
Szia! Igazán nincs mit. Én is bízom a sikereinkben- kilók terén :) Kipróbálod?
2007. febr. 20. 11:45

Kedves Melitta!


Olvastam a naplót, köszönöm, hogy felvitted. A lényeg - ha jól értettem - a napi ötszöri fogyós étkezés és este két teáskanál méz. Sok sikert nekünk!!! Ringo

2007. febr. 20. 08:23
Sokan érdeklődtetek, a cikket nem tudták közzétenni, mivel egy lapból származik, amit természetesen én jeleztem, ezért a naplómban olvashatjátok, remélve, hogy ott bármit írhatok, hiszen napló
11. 0148b688d6 (válaszként erre: 9. - 2db8a1ae1c)
2007. febr. 16. 15:22

igen, tervezem elkezdeni, elolvastam az újságban., itt sajnos nem találtam.

Biztosan jó, a kaja is bőséges, tényleg nem kell éhezni. Majd írd meg hogy haladsz! :)

10. gkreka
2007. febr. 16. 15:16
ez engem is nagyon erdekel
9. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 8. - 0148b688d6)
2007. febr. 16. 11:56
Nagyon szívesen. Még nem kezdtem el, jövőhéttől szeretném. Te tervezed elkezdeni? És mikortól?
8. 0148b688d6 (válaszként erre: 7. - 2db8a1ae1c)
2007. febr. 15. 18:59

Melitta köszi szépen.

Te elkezdted?

2007. febr. 15. 09:10
A cikket felvittem, átfutás után olvashatjátok. Majd kérek véleményeket :)
6. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 5. - 0148b688d6)
2007. febr. 13. 08:36
A nők lapja évszakok című lapban. Délutánra felviszem az egész cikket. Engem meggyőzött :)))
5. 0148b688d6 (válaszként erre: 4. - 2db8a1ae1c)
2007. febr. 12. 18:08

Melitta nagyon várom a holnapot!:)

Annak ellenére,hogynem szeretem a mézet (sőt utálom) de a cél érdekében....Előre is köszi!

Hol olvastál róla?

2007. febr. 12. 13:19

én is csak hétvégén olvastam róla egy cikket, és elég meggyőző volt. Két amerikai (apa, fia: egyik gyógyszerész, másik dietetikus) koponya dolgozta ki. Lényege: hogy minden este két kanál mézet meg kell enni, emellett le van írva, hogy miket szabad még. Holnapra megpróbálom felvinni a teljes cikket.

Szóval a méz bizonyítottan magas antioxidánsokban, és a legnagyobb méregtelenítő szervünket,a májat dolgoztatja meg. Ugyanis, amikor alszunk, a szervezetünk végez jó néhány "takarítást, rendbehozatalt", amelyben nagy szerepet kap a máj is, amely a méz által így "tuningolva" van. Akik kipróbálták, két hónap alatt 6-7 kg. mínuszról számoltak be, sőt aki alvásproblémákkal küzdött, az is teljesen rendbe jött. Szokatlan volt nekik, hogy sokkal többet ehettek, mint amennyit általában szoktak, de ennek ellenére olvadtak le róluk a kilók.

A pontos listát is kiírom cikkben, amit szabad enni reggel, tízóraira, ebédre, uzsira és vacsira.

2007. febr. 12. 13:11
nekem ez új még nem hallottam róla.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook