Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki mit tenne a helyemben? fórum

Ki mit tenne a helyemben? (beszélgetős fórum)


22. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Molly.os)
2022. ápr. 17. 17:22
Ez a gyerekre nézve nagyon káros. Nem maradnék vele az biztos.
21. Molly.os (válaszként erre: 16. - Bichi)
2022. ápr. 17. 16:53

Nem pár hónap után költöztünk külön és az egész az ő ötlete volt, mondván hogy jobb életünk lesz ha elköltözünk és akkor még ígért mindent is hogy segíteni fog, meg tarthatom a munkámat mert ő úgy is váltani akar stb... Mióta elköltöztünk azóta csak neki jobb az élete mert veri a faszát fél napot otthon. Arról nem beszélve hogy azért is mertem ezt az egész külön költözést vállalni mert akkor még segített, az látszott hogy imádja a gyereket. Most meg csak akkor jó gyerek a gyerek ha kussban ül a sarokban mert különben csak üvölt vele.

Szóval nem, semmi nincs elvárva azon kívül amit ő maga ígért és vállalt.

20. Molly.os (válaszként erre: 15. - Pteri)
2022. ápr. 17. 16:47
Nem, véletlenül sem azért kellett hogy segítsen a gyerekkel. De állítása szerint imádja a gyereket és sztem több év együtt élés után, azért egy minimális segítség el várható. És senki nem várna él munka váltást, de utálja a munkáját, utálja a 2 műszakot és még sem hajlandó váltani, nehogy nekem kicsit is jobb legyen. És ne is haragudj de ha annyit nem képes segíteni hogy ne fél 5kor keljen kelni és ne este fél 7re érjek haza akkor nem, ne várja el hogy 11ig fent legyek. Ha hajlandó lenne meg könnyíteni az eletem akkor el várhatná de így nem.
19. c85d1d200b (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
2022. ápr. 16. 12:03
De anyuka a reggeli kelest magan egy kicsit jobban is eroltethetne.
18. c85d1d200b (válaszként erre: 16. - Bichi)
2022. ápr. 16. 11:54

En sem varnmam el, ahogy tolem is hiaba varna barki is, hogy pesztraljam a "budos kolket". Ezert nem kezdek komoly viszonyba, foleg nem koltozok ossze kisgyerekes alakkal.

De azt tegyuk hozza, gyerekkorom ota ram anyamon kivul meg senki nem takaritott, mosoott fozott, amig en a jatekaimmal elvoltam.

2022. ápr. 16. 06:04
A pasiknak fel kène nőni. Mivel nem ő a gyerek apja és így all hozzá en nem eröltetném ezt a kapcsolatot. A gyerek igénye, jó léte mindenképp fontosabb lenne.
16. Bichi (válaszként erre: 10. - C85d1d200b)
2022. ápr. 15. 23:47
Az biztos, hogy tudta, hogy egy gyereket is kap, de valószínúleg azt nem, hogy pár hónap múlva elvárják tőle, hogy váltson munkahelyet, csak hogy vigye a párja gyerekét oviba. El nem tudom képzelni, hogy hasonló helyzetben ezt elvárjam egy férfitől...
15. pteri
2022. ápr. 15. 22:20
A leírtak szerint azért kell neked az új pàr, hogy segítsen neked a gyerek dolgaiban, aki nem is az övé? Sajnos sok egyedülàlló anyuka van, akik pont azért vàllalnak csak 1 műszakot, hogy tudjanak menni a gyerekért. Bocsi, de nekem furcsa, hogy te elvàrod, hogy a pàrod vàltson munkahelyet, műszakot, foglalkozzon a gyerekeddel, hogy neked kényelmesebb legyen , de ő nem vàrhatja el, hogy hozzàbújj?
2022. ápr. 15. 20:00
Ez volt korábban is fórum címe?
13. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Liliom10)
2022. ápr. 15. 19:24

Vszinu nem szereti a gyereket, mert nem o az apja. Es vszinu ezert nem is akarja oviba vinni.


FI: szerintem neked kellene vhogy megoldani pasi nelkul a sajat es a gyereked eletet.

2022. ápr. 15. 19:08

Kirúgnám a pasit. Nem egy másik gyereket vállaltál, hanem egy férfit szerettél volna magad mellé, nem?

Nem jósolok hosszú időt ennek a kapcsolatnak most, hogy külön albérletbe költöztetek.

2022. ápr. 15. 18:33

"így sincs a toppon lelkileg, hála a vér szerinti apjának."

Ja, látom...

Emberileg érthetetlen, miért választ egy ilyen kényelmes, lusta pasi egy kisgyerekes anyát társnak ? Ha nem úgy viselkedik, hogy ők egy család lettek, nemcsak a párjával egyenrangúan osztja meg az együttélés feladatait, hanem a kisóvodás gyerekkel is úgy bánik, mintha az övé lenne ( szeretet, vele való időtöltés), akkor FI-nek nagyon a sarkára kéne állnia, vagy elhagyni ezt a pasit, aki őt csak kihasználja minden téren !

10. c85d1d200b (válaszként erre: 6. - Liliom10)
2022. ápr. 15. 18:19
Nem a pasi gyereke a kissrac. Persze, ettol meg tudhatta volna, hogy milyen csomagot valasztott. Az meg nonszensz, hogy nulla hazimunkat nem csinal, de gondolom ezt meg anyuci tudta, mikor osszekoltoztek.
9. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Liliom10)
2022. ápr. 15. 18:18

Ha jól értettem a f.i.-t nem a párjáé a gyerek.

Egy előző kapcsolatból van.

8. aileron44 (válaszként erre: 6. - Liliom10)
2022. ápr. 15. 18:17
A párja. nem a gyerek vérszerinti apja, talán ezért nem akar foglalkozni vele. Vagy ahogy már írták, még nem nőtt fel a gyerekhez!
7. c85d1d200b (válaszként erre: 1. - Molly.os)
2022. ápr. 15. 18:15
Miert teszel mindent a segge ala?
6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Molly.os)
2022. ápr. 15. 18:09

A párod nem nőtt fel az apai és a férji/családfői szerephez !

"ha anyunak főzni kell apu meg videózik, akkor azt az 1-1,5 órát ki kell bírja egyedül játszani".

1. Nem főznék este ! Anyuci játszik a gyerekkel, mert apu videózik. Sajnos, apa hideget eszik, amikor akar, mert anya gyereket etet, fürdet a játszás után.

2. Miért videózik ilyenkor apuka ? Foglalkozzon a gyerekkel ! Majd, ha elaludt a gyerek, utána lehet videózni, vagy anyuval olyan időpontban ágyba bújni, hogy ne 11-kor aludhasson el, miközben apuka másnap csak délutánra megy dolgozni.

"ha meg haza hozza nem tud tőle semmit csinálni mert rajta lóg" Szegény nem tud eleget videózni ? Szereti a gyerekét a kedves párod ???

Te most fél 5-kor kelsz ? Ne engedd, hogy mindenben Neked kelljen alkalmazkodni ehhez a felnőttnek látszó emberhez ! Nem fogod bírni, és nem is kell !

Ülj le a pároddal, beszéljétek meg a problémákat ! Osszátok be, ki mikor hozza viszi a gyereket az oviba, úgy, hogy egyformán legyetek terhelve ! A házimunkát kb. felezzétek meg, legyen beosztva, kinek mi a feladata ! Pl. ha Te mosogatsz, ő porszívózzon, stb.

Egy életünk van, ne használjon senki rabszolgának ! Aki szereti a másikat, nem is teszi.

2022. ápr. 15. 17:27
A gyereket semmiképp sem terhelném ezzel. Ezt inkább kettőtök között kéne megoldani. A párod olyannak tűnik, mint egy nagy gyerek, ne mástól várja a megoldást. Igenis tegyen valamit a közösbe és nyugodtan kereshetne másik munkát.
2022. ápr. 15. 17:24

Atyagatya, nekem ez sok.

Összeakar bújni, de vállalni a gyerekből semmit. Nem értem az egészet. Hogy birod? Nekem egy ilyen faszi nem kéne.

3. Léna123 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. ápr. 15. 17:21

Egyetértek.

És ha a kisfiú szereti a jelenlegi óvodát, óvónéniket, semmiképp sem vinném új helyre. Pláne, hogy már idén váltottatok egyszer. Az nagyon fontos,hogy neki jó legyen, a többit muszáj nektek megoldani. Költözés előtt nem beszéltétek át, mi hogy lesz majd?

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Molly.os)
2022. ápr. 15. 17:17

Fantasztikus....

Te kínlódj, mert nem ő az apja, közben a seggét vakarja otthon?

És még nem mutattad be neki a mosogatót, felmosót, mosógépet??

Állj a sarkadra!

2022. ápr. 15. 17:07

A helyzet az, hogy most költöztünk albérletbe. 1 várossal arrébb mint ahol eddig éltünk a szüleimmel. A fiam eddig 2 intézmény válltáson van túl szeptember óta. Először bölcsiből ment óvodába. Amit már alig vártunk mert 1 hétből általában 2 napot ment utánna a leg kisebb tüsszentésért haza küldték ami rögtön 2 hetet jelentett otthon mert covid volt. Az ovihoz nagyon pozitívan álltunk hozzá mert ismerős óvónő. Hát nagyon rossz tapasztalattal álltunk tovább, már a gyerek se szeretett oda menni minden nap sírt. Rosszabb volt mint a bölcsi, oda csak hangoztatta hogy nem akar menni. Hát át mentünk egy még, közelebb is lévő óvodába.

Itt nagyon jó a tapasztalat. Aranyos megértő óvónénik, a gyerek szeret bejárni, újra elindult a fejlődés útján stb... Na most innen ahova költöztünk fél óra utazás az óvoda. Ezzel nem is lenne baj. A baj azzal van hogy a párom nem hajlandó oda hordani a gyerek mondván hogy mire haza ér fingani nincs ideje ha délutános és már mehet is dolgozni.(5percre van a buszmegálló ahova 13:05re ér a busz 13:45re bent van dolgozni) Délelőttből meg azért nem menne érte mert vagy ott száll le a céges buszról és dekkol fél órát az ovi előtt, vagy haza jön kajálni nincs ideje és mehet a gyerekért, ha meg haza hozza nem tud tőle semmit csinálni mert rajta lóg. (Igen rajtam is, alig tudok mellette főzni mert meg szokta hogy 9 ember van körülötte és velünk élt 1 szobába tehát sose volt egyedül. Most, meg kell szoknia hogy van saját szobája és bizony ha anyunak főzni kell apu meg videózik akkor azt az 1-1,5 órát ki kell bírja egyedül játszani). Ezért nekem át kellett mennem 1 műszakba a 2 műszak helyett. Ezzel az a baj hogy nem bírom az 1 műszakot. Nem tudom miért de ki készülök tőle, sose bírtam kb 1 hónap után már nem bírok fel kelni fél 5kor (azt tegyük hozzá hogy ezért a gyereket is akkor kell keltsem hogy be érjünk 6ra az oviba én meg be érjék 7:30ra dolgozni mert az ovitol 1,5 óra tömeggel a munkahelyem és a gyereknek enni is kell valamit mielőtt indulunk mert csak 8:30kor van reggeli. És tegyük hozzá hogy úgy tűnik hogy ez a korai kelés jó hatással van rá) ellenben a párom aki meg a 2 műszaktól van ki tehát mehetne 1 műszakba, a jelenlegi munkahelyen nem tud. Viszont a jelenlegi munkáját is utálja, napi 20x halgatom ahogy panaszkodik miatta, de munkát másikat nem keres. Én még az előző munka keresésem miatt kapom nonstop az újabb és újabb munka lehetőségekről az értesítőt. Sorra dugom az orra alá. Meg se nézi. Szóval a jelenlegi munka miatt sír hogy utálja. Másikat nem keres. Ellenben nekem hajtogatja hogy hozzam át ide a gyereket oviba mert konkrétan 5 percre van és menjek vissza 2 műszakba vele váltva mert 2 műszakba ide hajlandó lenne hozni és vinni is a gyereket.

Viszont tudom hogy a gyereknek lelkileg nem tenne jót még 1 váltás, pláne hogy sajnálatos módon így sincs a toppon lelkileg, hála a vér szerinti apjának. Tehát ez nem opció ez álltal az sem hogy vissza menjek 2 műszakba. De egyre inkább azt érzem hogy nekem kéne másik munkát keresni ami közelebb van de azt is 1 műszakban amit nem bírok és úgy hogy azt a munkát hagyom ott amit imádok.

míg a párom 1 műszakban oda is hajlandó lenne oviba vinni ahová most jár.

Na most ha hajlandó lenne munka helyett váltani akkor igazából én minden héten vagy vinném vagy hoznám a gyereket attól függ hogy milyen műszakos vagyok épp. Mert nekem nem probléma hogy csak 2 órát vagyok itthon munka előtt ahogy az sem ha fél órát dekkolok az ovi előtt du 3ig és 4re már otthon vagyok a gyerekkel. Az viszont igen hogy hajlan fél 5kor kelek, 18:30nal előbb nem érek haza, de még főzzek, mossak takarítsak és a gyerekre meg nem jut időm pedig neki nagy szüksége lenne arra hogy foglalkozzak vele, de ha 8ra kész a vacsora muszáj azonnal vacsi és alvás hisz reggel fel kell kelni. Ja és én viszont maradjak ébren a párom délutános hetein 11ig mert ő este még össze akar bújni.

Szóval ki mit tenne? Mivel vegyem rá hogy keressen másik munkát ha amúgy is utálja a jelenlegit, viszont 2 műszakban semmit sem segít itthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook