Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mit használ vagy használt a terhességi csikok megelözésére? fórum

Ki mit használ vagy használt a terhességi csikok megelözésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. aug. 12. 15:22
31. hétben járok és szerencsére még nem jöttek elő a csíkok. Szerintem is alkattól függ. Oda kell figyelni mit eszünk, tornázni kell. Bízom benne, hogy már nem is lesz csíkos a pocakom. :)
39. diagonalt (válaszként erre: 38. - Nikcsike)
2008. júl. 30. 22:29
Csatlakozom!Kenegethettem bmivel,mégis olyan lettem,mint egy zebra.Barátnőm ugyanígy járt.Édesanyám nem kente semmivel,és nincs egy darab csíkja se,pedig 3 gyereket szült.Hajlam kérdése.
2008. júl. 30. 22:12

sziasztok!

Nem akarok senkit sem elkeseríteni,de szerintem aki hajlamos a csíkozódásra azon akármit csinál ki fog jönni! Én próbáltam a babaolajat, meg még egy két dolgot amit ajánlottak, de nagyon csíkos lett a fenekem a felsőcombom, na és a csípőm! Igaz már én megszültem 10 hónapja, de még most sem tudtam eltüntetni a vonalkákat.

Megjegyzem hogy kb 10 kg-ot híztam a terhesség alatt, ami az én 180 centimnél nem számít soknak mégis szétrepedt a bőröm sokhelyen. Pedig sportoltam is, meg minden! Szóval ha valakinek "jó a bőre" akkor nem kell használni semmit, akinek meg nem annyira az meg kisérletezzen! :))

2008. júl. 30. 21:55
Én nem használtam semmit,és nem is lettem csíkos:)))
2008. jún. 16. 20:07
én is a dm-sel kenem hónapok óta, és egyetlen egy csík sincs rajtam, pedig már 27 hetes vagyok! :)))
2008. jún. 16. 19:01

Sziasztok!


Bioclinica ADIPOSAN


Tudjátok mi az érdekes?Hogy a termék Svájcbol származi,én itt lakom gondoltam itt is megvehetem,de kiderült hogy egész Svájcban nincs!Jó mi?Egyik ismerösöm mondta hogy valszeg azért mert létezik olyan hog ha valamit elöállitanak és valamilyen összetevö nem felel meg akkor más országban kell hogy eladják.Tehát lehet hogy nem használ ezért is adják el máshol?Légyszi nézzétek meg a krémet,kiváncsi vagyok mit mondotok.

2008. jún. 15. 22:07
Nekem szerencsére még nem csíkos a hasam (28 hetes kismama), de én már kenegetem a Biomed féle körömvirág krémmel kb 1 hónapja és gyönyörű sima. Igaz ez sebekre, viszketésre, kipirosodásra van, de a terhességi csíkokra is kiváló. Egy barátnőm ajánlotta, akinek nagyon csúnyán repedezett és csíkos volt a bőre, de elkezdte kenni a krémmel és tényleg bevált, múltak tőle a piros csíkok kb.2-3 hét múlva volt már eredmény. Minden este lefekvés (fürdés után) előtt egy jó diónyit bele kell masszírozni az adott felületre, megvárni míg beszívódik.
33. zkinga
2008. jún. 9. 22:49
Kenem magam ezzel a dm-essel, de semmi változás és még a szagától is rosszul vagyok:( hihetetlen. függőleges, vízszintes csíkok nekem minden van. Lassan sakkozni lehet rajta...valaki segííítseeen:(:(:(
32. zkinga
2008. máj. 31. 14:33
Na nekem sajnos nagyon sok csíkom van, és azt szeretném kérdezni, hogy ezt a dm-es olajat érdemes-e befóliázni, vagy fölösleges? Írjatok légysziii!!!
2008. márc. 6. 15:21

tapasztalat

én semmit sem használtam egy gyereknél sem

mindkettő 4 kilósan született az 58 kilómra amikor szültem tudniillik annyi voltam

jó nagy hasam volt nem láttam előre fél métetert

mégsem lett csikom,pedig ugy kinyult a hasam, hogy csak na.persze aztán visszament mára nem látszik

tehát alkati szerintem elsősorban,igy nem biztos hogy érdemes

próbálkozni

mert olyan is van aki keni mindennel mégis csikos neki

30. vviki2
2008. márc. 6. 14:31

Nekem is a DM-es olaj volt a befutó....!

Én a hideg-meleg váltózuhanyt nem ajánlom, szerintem nem kismamáknak való, de biztos van aki bírja :-) És ugyanígy vagyok a cellulitis elleni krémekkel is. Terhesség idején nem feszesíteni kell (mert ezek a krémek arra valók!), hanem lazítani, hogy könnyebben táguljon a bőr! Szülés után jöhetnek a bőrfeszesítők. (Win! Szerintem ha te feszesítővel kenegetted magad, és mégsem repedt a bőröd, akkor nagyon szerencsés vagy. Gondolom krém nélkül sem lettek volna striáid :-)

2008. márc. 4. 10:07
Én olcsón vettem pocikrémet a DM-ben. Nem tudom, hogy alkati kérdés nálam, vagy a krém teszi, de semmiféle kezdődő csíkot nem lehet rajtam felfedezni, hála Istennek.
2008. jan. 11. 14:54
Szerintem is alkati kérdés elsősorban.Én számítottam rá, mert anyukámon és a nővéremein is megjelentek, de szerencsére másképp alakult, ugyanis egy csík se lett rajtam. Nekem a védőnő a Milupa krémet javasolta,a gyógyszerésznő meg lebeszélt róla, hogy nem használ.Én úgy döntöttem, hogy akkor inkább megpróbálok egy drágábbat, én a Babé krémjét használtam.Igaz nem volt olcsó!Hogy ennek köszönhető -e hogy egy csíkom se lett?Nem tudom.Szerintem az is számít, ki milyen ütemben hízik, és hogy tudja ezzel a bőr felvenni a versenyt.
2008. jan. 8. 15:07
szerintem elsősorban genetikai adottság, hogy kialakul vagy sem. Én például szerencsés vagyok, mindkét gyerkőcnél óriási volt a hasam, nem kentem semmivel, és semmi nem látszik a hasamon. De többektől hallottam, hogy az olaj bevált.
26. vviki2
2007. dec. 11. 13:50
Nekem is a DM-es olaj vált be. Bár szerintem ez függ a kötőszövettől is!!!!
25. Ezti
2007. dec. 6. 17:27
BabyLove (DM)-es) a legolcsóbb terhességi csíkokra való olaj. Bevált. 600 Ft. kb.
24. lily3
2007. dec. 6. 17:20
Én milupa krémet használtam.De nem hinném hogy ettől nem repedezett ki a hasam.Függ a kötőszövetektől is.
2007. nov. 7. 10:38

Én semmit,úgyhogy meg is van az eredménye... Kezdem azt hinni,hogy ezek már sosem fognak eltűnni,igaz? Csak halványodni...

Legalábbis halványan remélem,hogy így lesz...

22. kszisz
2007. nov. 6. 19:24

Szerintem is elsősorban alkati kérdés és függ a bőr milyenségétől.

Én talán a második hónaptól rendszeresen minden zuhanyzás után kenem magam Babylove-s masszázskrémmel, nincs csíkom egy se, remélhetőleg már nem is lesz, de nem merném kijelenteni, h a krémtől :))))

2007. nov. 3. 19:37

Ez tenyleg alkati kerdes, nekem az oszulesznom is mondta, hogy a legdragabb krem sem hasznal. En azert probalkozom, zuhanyzas utan geraniumos oldattal.

A melleimen szo szerint egyik naprol a masikra megjelentek a csikok, mar a 15.heten. Mashol meg semmi.

2007. nov. 3. 16:41

Én már akkor kezdtem kenegetni a pocakomat,mikor még pici volt,naponta 2x is,de a pocak alja az nagyon csíkos lett.Nem hosszú,hanem inkább rövidebb,sürübb csíkok lettek rá.Krémtöl független,inkább a bör milyensége határozza meg,hogy csíkos lesz,vagy sem.

Én terhesség elött is csíkosodtam,nagyon gyenge a böröm,és érzékeny(28 hetes kismama).

19. tengericsillag (válaszként erre: 18. - Tengericsillag)
2007. júl. 7. 13:50
...egyébként nekem a srtiával semmi bajom,sőt :D!A narancsbőrömmel már nem vagyok jóban.Nincs vmi ötletetek hogy tudnék túladni rajt.
2007. júl. 7. 13:45
Én tini korom óta stria-csíkos vagyok még a vádlim is.De a terhességtől nem lett több mint volt(igaz kevesebb se :D).A hasamat körömvirággal kentem.Középen a köldökömig volt a barna föggőleges csík(nem tudom a pontos nevét)de az már elmúlt.
2007. júl. 6. 22:52
Én Milupa krémmel próbálkoztam, de nekem nem segített. A terhességi csíkok amúgy is a bőrtől függenek, van akinek egy sincs, és van aki "zebra" lesz. Azért valamivel érdemes próbálkozni, pláne ha tudjuk hogy hajlamosak vagyunk a csíkokra...
2007. máj. 24. 11:21

jojoba olaj

shea butter

15. puco
2007. ápr. 16. 08:17

Sziasztok! Nekem a nővérem várja az első babáját és szeretnék venni neki terhességi csíkok elleni krémet! De baromi drágák!

Légyszi ajánljatok több félét, ami már bevállt és úgy gondoljátok jó lehet és nem 5000 Ft egy fogkrémnyi adag! :)! Előre is köszi mindenkinek!

2007. ápr. 12. 17:18
Azonnal a szules utan? Es ha csaszarral szulok? Mennyi ideig legyen rajta a torolkozo? Koszi a tippet, ki fogom probalni!
13. moncus
2007. ápr. 12. 10:16

A szülés után egy hideg vizes nagyobb méretű törölközővel jól le kell szorítnai a hasat, és akkor nagyon jól visszahúzódik a bőr.

Elég hideg, és szorítani is kell ugyan, de kibírható.

A nagymamám szülészeten volt főnővér és a régi világban nem voltak csodakrémek, ám ez mind a mai napig az egyik legtutibb tipp!

12. mongi
2007. ápr. 2. 14:32
Én Milupa krémet használtam.Nem lettek striáim,de úgy tudom,elsősorban alkati dolog.A krém nem volt drága.
2007. márc. 27. 20:59

Sziasztok!

Én nem használtam drága krémeket csak gyógyszertári mosakodókrémet.Nekem nagyon száraz volt a bőröm és mosakodókrémmel zuhanyoztam és utána azzal kentem be a pocimat,mellemet,fenekemet nem lettem csíkos és a bőröm is rendbe jött.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook