Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mit gondol a Világvégéről? fórum

Ki mit gondol a Világvégéről? (beszélgetős fórum)


2009. dec. 20. 13:38

"Nem tudjátok a napot és az órát"!!


Tegyük a dolgunkat és a kötelességünket!


Legszebb emlék a szeretet, melyet mások szívében hagyunk magunk után (Cicero).

64. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 62. - Anyuci91)
2009. dec. 2. 07:58
Nem olyan nehéz a megélhetésünk. A középkorban volt két akkora éhinség Európában, hogy az emberek megették egymást, főleg a gyerekeket, mert azok nem tudtak védekezni.Itt még nem tartunk.Betegségek is voltak mindíg, és lesznek is, meg háború is mert annélkül úgysem bírjuk ki.A világ tényleg igazságtalan, de senki nem mondta soha hogy igazságos volt, vagy hogy annak kéne lennie.Sosem volt az.:(
63. c33bd8536b (válaszként erre: 62. - Anyuci91)
2009. dec. 1. 18:25

"az elszaporodott bünőzésből, a járványokrók, betegségekről nem is beszélve az irás kihangsúlyozza ismeretlen eredetűek is elterjednek teljesen váratlanul itt a H1 N1 virus"


Ha ezek jelek, akkor már rég itt kellene lennie a világvégének. A középkori járványokról mi a véleményed? Pestis? Kolera?

2009. dec. 1. 17:52

Sziasztok olvasom ezen a fórumon a véleményeket, de a bibliában meg van irva nincs időponthoz és évhez kötve a világ vége úgy jön el, mint éjjel a tolvaj teljesen váratlanul és istennek akkor jön el az eljövetele már a jelek arra utalnak, hogy arra fele haladunk, hiszen sok mindenből észrevesszük például egyre nehezebb a megélhetés az egyre növekvő munkanélküliségből, az elszaporodott bünőzésből, a járványokrók, betegségekről nem is beszélve az irás kihangsúlyozza ismeretlen eredetűek is elterjednek teljesen váratlanul itt a H1 N1 virus

és még sorolhatnám a sokféle katasztrófák is erre utalnak ne haragudjatok, de ezt semmiképpen nem

lehet megcáfolni, mert sajnos ez igy igaz.

Ezeket pedig egyre nehezebben viseljük, mert ez a világ tele van igazságtalanságokkal.

Mindenkinek jó egészséget kivánok és szép napot.

2009. dec. 1. 16:39
Sokan,sokféle dátumot jósoltak már,egy se jött be idáig,lehet,hogy lesz világvége,de hogy mikor,azt úgyse tudja senki.
2009. nov. 30. 12:17
Szerintem egyszer biztos bekövetkezik, de tök fölösleges pánikolni rajta. Inkább vigyázzunk a Földre és akkor még talán tovább kitart és unokáink is látni fogják.
59. ab4b6bc17d (válaszként erre: 53. - 40163fd81d)
2009. nov. 30. 12:14
Persze, hogy állandó változásban van, de nem hanyagolhatjuk el, hogy mi emberek is sokat rontunk rajta.
58. ab4b6bc17d (válaszként erre: 56. - C33bd8536b)
2009. nov. 30. 12:13
Na igen, de pl. az, hogy eltűnnek az esőerdők, az is valamilyen katasztrófához fog vezetni. Szóval általában mindennek az előzménye az emberi hanyagság.
57. globus (válaszként erre: 55. - 82a31ed4c7)
2009. nov. 30. 09:24

Ebben a cikkek gyártói a legnagyobb ludasok. Bizonyára emlékeznek rá páran, hogy régen az eldobható flakonok luxusnak számítottak, mindent visszaválthatóban árultak. Annak volt egy bizonyos forgalmi gyakorisága, használhatósága, mielőtt végképp selejtezték. De akkor sem a szeméttelepre, hanem újra feldolgozták. Nem igazán hiszek a lebomló műanyagban, pedig sok reklámszatyorra nyomtatva látom.

Bizonyára vannak még példák, de a műanyagba belefulladunk, ezt saját bőrünkön naponta tapasztaljuk. Ha esetleg 5000 év múlva ellepi a Földet egy idegen civilizáció, el nem tudja képzelni, mi lehet ez a cucc a talajban :DD

56. c33bd8536b (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 30. 09:18

"Sajnos már vannak előjelei: pl. cunamik, természeti katasztrófák formájában,"


Már? A Föld egy aktív bolygó! Cunamik, és természeti katasztrófák mindig voltak. Csak éppen nem mindig és mindenhol élték meg az emberek természeti katasztrófaként.

Például Texas államban tavasszal gyakran képződnek tornádók. Ameddig ennek az államnak százezer lakosa volt, természetesen kevesebb volt a tornádók áldozatainak a száma. Ma, amikor közel 23 millióan lakják, már természeti katasztrófának számítanak.

Ami manapság sokkal több, az az információ. Száz évvel ezelött nem igazán tudták az emberek, hogy a világ tulsó felén hurrikán van, vagy földrengés. Valószínűleg nem is érdekelte őket.

2009. nov. 30. 08:27
Tény és való, hogy az emberek előtérbe helyezik a kényelmet, mint azt hogy környezetünket szemelőtt tartva tisztán tartsuk, és óvjuk védjük a károsító hatásoktól.
2009. nov. 30. 08:25
Össze ne kapjatok itt ezen! :)
53. 40163fd81d (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 30. 07:59

Előjelei?:))

Ugyan már.

A föld is él,lélegzik,örök mozgásban és változásban van.

Ne beszéljünk már úgy róla,mint aki bosszúból csinálná a katasztrófákat.

Az emberek max megsebezhetik,de nem pusztíthatják el,amíg egyszer meg nem hal.

De a föld is csak egy apró pici pont a világmindenségben.

52. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Globus)
2009. nov. 30. 07:47

Így van. Sajnos már vannak előjelei: pl. cunamik, természeti katasztrófák formájában, mert kihal a természetes környezetünk (jobban mondva az emberiség kipusztítja sajnos) és egyszer biztos vége lesz mindennek, hiszen semmi sem örök.

Mégis, kár rajta agyalni, szerintem, inkább csak annyiban, hogy mi hogyan bánunk a környezetünkkel és mire tanítjuk a gyermekeinket, tehát, hogy pl. nagy általánosságban ne szennyezd a környezeted, kislányom..

51. Boszics (válaszként erre: 50. - 82a31ed4c7)
2009. nov. 30. 07:27
bármi előfordulhat..
2009. nov. 30. 06:59

bocsi nem írtam a folytatást oda, mert már korán reggel több helyre figyelek.

Nos elképzelhetőnek tartom, hogy az emberiség kipusztul valami nagy katasztrófa miatt, mondjuk egy bolygó vagy tudom is én mi becsapódik a földbe....

2009. nov. 30. 06:58
Végig olvastam az összes hozzászólást. Vélemények oszlanak, cserélődnek. Én mindössze csak kíváncsi voltam kinek mi a véleménye erről hiszen ez terjeng most, de egy szóval sem mondtam hogy én hiszek benne, viszont elképzelhetőnek tartom, hogy az emberiség kipusztul valami nagy katasztrófa miatt, mondjuk egy bolygó vagy tudom is én mi, de az is elképzelhető, hogy a globális felmelegedés következtében megy tönkre minden. Magában a világ végében nem hiszek.
48. dominós (válaszként erre: 45. - Globus)
2009. nov. 29. 22:24

azt akartam írni, hogy ritkán kel fel

Egyébként nem vagyunk mi szomszédok? Csak még nem láttalak ebben a sötétben.

47. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 43. - Goodall)
2009. nov. 29. 22:24
Addig van még két év...az hosszú idő...bármit hozzáírhatnak még, a variációk száma végtelen:)
46. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 34. - Goodall)
2009. nov. 29. 22:21
Nekünk egyszer bedobtak a postaládánkba egy ilyen képregényt a világvégéről. El is tettem, mert még jól jöhet, biztos ami biztos.;) Ott kb a jelenések könyve volt feltúrbózva, és kiegészítve néhány szösszenettel, mint pl hogy Jézus a buli végén eljön egy piramis alakú űrhajóval a Földre, jól szétverik a rosszakat, és mindenki beköltözhet az aranypiramisba, merthogy ott lesz az egész lakosság.Ez meg azért lesz jó, mert ott a piramis falán minden tele lesz drágakővel.Érted! Drágakövek lesznek a falban!!!Tuti nem? Kár hogy ez nekem nem annyira jó hír, mert sosem bírtam a csicsát:( Az örökkévalóságot egy ízléstelen giccses helyen kell eltöltenem. Hát mit mondjak nem túl szép kilátások, de majd becsukom a szemem legfeljebb.Meg azt sem értettem, hogy Jézusnak minek a sok arany, meg drágakő? Meg akkor már az embereknek is minek? Ha igaz a dolog, nem lesz utána pénz, akkor minek a csicsa a falon?Az a szomorú, hogy azok akik ezt bevették, még csak meg sem fordult a fejükben, hogy nevetséges az egész. Arra várnak hogy megjön a fuvar, aztán örökké bámulhatják a drágaköveket a falban, pedig ha egy csöpp eszük lenne, rájöttek volna, hogy az baromira unalmas lehet:O
45. globus (válaszként erre: 44. - Dominós)
2009. nov. 29. 22:19
Ezt a sűrű, sötét homályt... :))
44. dominós (válaszként erre: 35. - Goodall)
2009. nov. 29. 21:57
Természetesen nálunk sincs se villany, se gáz, se internet... a nagy semmi a világ végén. Még a nap is riták kel fel. 100 esztendőben egyszer.
2009. nov. 29. 21:42
2012-re eddig én a következő variációkat olvastam/hallottam: kitör a Yellowstone szupervulkán, aszteroida/üstökös becsapódás, a Föld forgástengelye és keringési síkja közötti szög drasztikus és hirtelen megváltozása (tengelykorrekció, a mágneses pólusok felcserélődése. Melyikre fogadjunk? Vagy melyik ellen? ha lehetne, én kombinált fogadást tennék...
2009. nov. 29. 21:31
Nem szeretnék úgy járni mint az Utolsó ember című filmben a pasi.Brrrrr félelmetes volt.
41. 40163fd81d (válaszként erre: 3. - 82a31ed4c7)
2009. nov. 29. 21:29

Világvége?:)


Ugyan.

Sokkal erősebb a föld,minthogy "pár" ember elpusztítsa.

Nem lesz világ vége,max az ember pusztul el-ki.

2009. nov. 29. 21:24
A 2012-es világ végére azért gondolnak, mert az inka naptár vagy melyik addig tart. Ezért rögtön az volt az első, ami az eszébe jutott nagyon okos emebereknek, hogy ezek tudnak valamit:) A naptárnak vége, akkor a világnak is. Az eszükbe sem jutott, hogy talán előlről kezdik a számolást...
39. globus (válaszként erre: 35. - Goodall)
2009. nov. 29. 21:23
Óóó, olyant én is ismerek. Még a zinternettől is messze van :)
38. dominós (válaszként erre: 22. - 4a8c4f0081)
2009. nov. 29. 21:20
Valamelyik fogadóirodában nem lehet esetleg játszani rá? Mit visz a győztes? Milyen tétet lehet feltenni?
2009. nov. 29. 21:20
Ahogy mondod! :D
36. dominós (válaszként erre: 35. - Goodall)
2009. nov. 29. 21:18
Úgyám, én is. 9 üveghegyen is túl, meg az óperenciás tengeren is túl, lakik egy öreg néne (én). Reggel felébred, kinéz az ablakon, aszongya: A pi..ba, de messze lakom!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook