Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki milyen autóra szavaz? fórum

Ki milyen autóra szavaz? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. nov. 10. 12:26

Az Opel tényleg jó fenntarthatóság szempontjából. Annyit fut, futott belőle, hogy bontóban mindig van alkatrész és nem nem drága.

A miénk 7-8 liter bezint eszik, ami 10 év fölötti 1.8-as autónál nem rossz.


Amúgy meg a használt autóknál mindig benne van a pakliban, hogy vacakot fog ki az ember, amire sokat kell költeni, ezt sajnos nem lehet előre látni.

2012. nov. 10. 12:19

Nehéz a véleményekre adni, mivel a "legjobb" márkában is ki lehet fogni sz@rt. Legalábbis ezt mondják az okosok.

Valóban, az opel már népautó lett, ennél fogva van hozzá alkatrészt dögivel, megy is, nem is eszik sokat.

Nekem g astrám van, a fenti tulajdonságokkal bír, de legközelebb egy kényelmesebbet veszek, az tuti. Az ülés sztem übersz@r. Kb. 6 litert eszik autópályán, városban értelemszerűen többet, olyan 7-7,5 körül.

Állítólag az egyel újabb verziója viszont nem jó, eszi az olajat, meg egyéb nyűgjei is vannak.

8. Trinitas (válaszként erre: 7. - Acuko)
2012. nov. 10. 12:19
Anyósom corsája 8 liter eszik :S (benzines) nem épp kis fogyasztású.. a mi kétszemélyes opel astránk 7-et.. a Sharan kevesebbet fogyaszt mint a családban a két opel, pedig jóval nagyobb autó
2012. nov. 10. 12:13

Na, viccet félre téve, kisfogyasztású, kisautó, pl. Opel Corsa, és ez legalább 10-13 éves. Sajnos ennyi pénzért nem lehet megbizható jó autót venni, talán csak akkor, ha nagyon vigyáztak rá, és valami oknál fogva meg kell válnia az eladónak az autójától.

nekem egy 16 éves Fordom van, és az utóbbi években sok százezer Forintot költöttem rá, hogy jó állapotban maradjon, (szép és tökéletes is!)de ha el akarnám adni, akkor 300 ezernél többet nem adnának érte, viszont nekem sokkal többe van. Igy semmiképpen sem adom el, mert annyi pénzért, amennyiért megvennék, én biztosan nem kapnék hasonlóan jó állapotú fiatalabbat.

Szóval én nem adom el 300 ezerért, mert nem kapnék jobbat úgy sem.

6. timycat (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. nov. 10. 12:12

Mazdát nem ajánlom, irtó drága hozzá minden és amúgy is drága autó a kategóriájában, -mondjuk az enyém újabb, de lenyúzták és 1 deci festék -csak gyárit lehet, mert állítólag valami olyan olajbázisút használnak, ami EU-ban beszerezhetetlen- 70rugó volt, 2 éve... és szeretem, imádom, gyönyörű, megy mint az szél, gyakorlatilag fotoszintetizál, de kényelmetlen mint a dög, rossz a belső kialakítás (komolyan a yarisomban több a hely, mint a nála kívülről 1,5szer nagyobb mazdámban) és szerintem nem is tartós, mármint a kaszni :S


Opel nem rossz, céges autók opelek -igaz azok is újak- jók, mennek, mondjuk ránk a flotta-árszabás vonatkozik, de amúgy sem hiszem, hogy nagy pénz a fenntartásuk.

Ja viszont Tigrát nem ajánlom, 2 csaj ismerősömnek van, szerintük carok és sokat esznek, a lehajthatós tetejű meg nem igazán szigetel


Hyundait nem ismerem

5. Trinitas (válaszként erre: 3. - Sutoczkine)
2012. nov. 10. 12:11

Egy 23 évesnek gyerek nélkül? :D nem az volt a kérdés, hogy magadnak :))


Amúgy nekünk az van, a legjobb!!

4. Trinitas (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2012. nov. 10. 12:09

Japán vagy német, de a 10 évesnél öregebb japánnal már több gondod lesz. VW a népautó, elérhető áron, megbízható minőség, rengeteg alkatrész.. szerintem azt vegyél. Anyósom Opel Corsájának semmi baja soha, de pl a mi Opelünk óborzalom annyira sz*r..

Szerintem a polo-kat, golfokat is tedd fel a listára :)

2012. nov. 10. 12:07
vw sharan 7 üléses
2012. nov. 10. 12:07
Mazda RX 8. Tuti! :)
2012. nov. 10. 12:03

Nem is igazán női téma ez, de tanácstalan vagyok, és nincs olyan ismerősöm, akinek a szavára egyöntetűen azt tudnám mondani, hogy igen, neki van igaza. Vagyis van, de ő azt mondja, hogy mindegy milyen autót veszek, ha olyat fogok ki, úgyis csomó baj lesz vele...


Szóval, autót szeretnék venni... Számomra az alábbi szempontok fontosak:


- 250.000nél többe ne kerüljön használtan persze

- merjek kimenni vele az autópályára, tehát azért a 100at lépje meg

- olcsóak legyenek hozzá az alkatrészek

- keveset fogyasszon (leginkább dízelben gondolkozom, az occóbb... mármint tankolni)

- nézzen ki valahogy... ezalatt nem csak azt értem, hogy ne rohadjon szét a kaszni az első 100 kilométer után, az alapvető szerintem, hanem azt is, hogy kicsi legyen, és formás... nem szeretem a szögletes autókat.


Eddig a kiszemeltem a Mazda 121, viszont már két helyről is megkaptam, hogy japán autót nem szabad venni, az Opel a jó...

Eddig Trabantot vezettem, az a családi autónk, szóval nincsenek extra igényeim, mint az ABS... Tudok én gokartot is vezetni...


Viszont megint elbizonytalanodtam... már ott járok, hogy gyűlik rá a pénz, el kellene dönteni, hogy mit, kiszemelni párat, telefonálni, alkudozni...


Használni leginkább városban fogom, bevásárlás, vagy ha sürgős ügyet kell intéznem, de havi 1x 300-400 kilométeres táv is lesz, amikor hazautazom. Tehát fontos a sebesség és a fogyasztás...


Szóval elakadtam... mi között nézelődjek? Mazda? Opel? VW? Skoda? Hyundai? Honda?

Eddigi jelöltjeim között van már Mazda 121, Opel Corsa B, Opel Tigra és Hyundai Coupe is.


De én már nem tudom... segítsetek... Első saját autóm lesz, nem tervezem véglegesre, hisz még csak 23 vagyok, de 5 éves korom óta arról álmodom, hogy autóm lesz... olyan ez, mint másnak a gyerek. A végautóm, a hobbiautóm egy VW Bogár lesz, de az nem most...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook