Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki - mikor hagyta abba a szoptatás melletti fejést? fórum

Ki - mikor hagyta abba a szoptatás melletti fejést? (tudásbázis kérdés)


17. syria
2009. jan. 6. 07:02
16. syria (válaszként erre: 15. - Pöttyi)
2009. jan. 6. 06:33
Akkora szükség van az anyatejre, hogy nincs az a kevés mennyiség, amiért el ne jönnének a gyűjtőből - az én időmben legalábbis a 2 naponta 2-3 decit is elvitték.
2009. jan. 5. 14:13
Én is azért kérdeztem ezt a fejés témát, mert egy kicsit lusti vagyok már hozzá, meg nem férek a hűtőben a lefagyasztott tejtől (de annyi nincs hogy leadjam). Most nekem is 3 hónapos a babám és beállt a kereslet kínálat mennyiség. Csak azt hittem hogy fejni mindig kell de mostmár megnyugodtam hogy nem kötelező.
2009. jan. 5. 00:00
Minél többet fej vki annál több termelődik. Én nem fejek de a 4 hónapos kislányommal összhangban vagyunk. Mindig annyi termelődik amire neki szüksége van.
2009. jan. 4. 22:25

Én is kb két hónapig fejtem,utánna be állt a dolog,aztán a harmadik hónap táján megint volt egy hét amikor újra fel kellett kelnem hajnalban fejni!

Azóta hullámzik a dolog,de még mindíg elő fordul egy két éjjel-ha Dorkó nem kel fel enni-mikor fejnem kell!

2009. jan. 4. 21:49
Én kb. hét hónapig fejtem minden este, hogy reggelig kibírják a cickóim, bár így is volt olyan hajnal, amikor muszáj volt felkelnem újra fejni. Panni most 13 hónapos és még szopizik.
2009. jan. 4. 21:09
Én kb. 1,5-2 hétig fejtem, amíg már nem fenyegetett a mellgyulladás veszélye a rengeteg tej miatt. Most lesz tíz hónapos a fiam és a mai napig majdnem csak szopik, mert nem fogad el semmi más ételt, csak 1-2 kanállal. Sosem volt gond a mennyiséggel, mindig sok tejem volt. Én, bevallom őszintén, fáradt voltam ahhoz, hogy éjjel-nappal fejjek. Ezért is hagytam abba.
10. syria
2009. jan. 4. 21:02

Én kényszerűségből fejtem sokáig.

Az első fiamnál – nagyon tanulatlan voltam ezelőtt majdnem 30 évvel – egyáltalán nem fejtem. Az eredmény: 40 fokos tejláz, hatalmas, betonkemény, gyulladt mellek. A megoldás: fejés. Azt már akkor is tudtam, hogy minél tovább szopik a baba, annál jobb. Elmúlt 10 hónapos, mire a folyamatos fejés mellett elapadtam. Volt, hogy a fáradtságtól félőrülten éjfélkor támolyogtam ki fejni, nehogy megint begyulladjak. A tejért 2 naponta jöttek a gyűjtőközpontból.

8 évvel később a második fiamnál - rettegve az újabb mellgyulladástól - eszelősen fejtem. Így sem úsztam meg a gyulladást, de az már sokkal könnyebb volt. A gyerek már elmúlt 1 éves, mire elapadtam. Akkor is leadtam a tejet.

A 2 gyerekkel összesen kb. másfél hektó tejet adtam le. Megérte, mert 1: a sajátjaim tovább tudtak anyatejet kapni, 2: elkerültem a mellgyulladást, 3: segítettem más csecsemőkön, 4: még pénzt is kaptam mindezért, ami nem kevés GYES kiegészítés volt.

Egy kismama nem lehet lusta!

És a melleim kinézete az egészet egyáltalán nem sínylette meg!

2009. jan. 4. 20:34

Én jópár hétig fejtem, aztámn annyi volt a tejem, hogy leálltam róla. Szerintem az elején egy pár hónapig érdemes. Volt 2x hogy begyulladtt a mellem akkor viszont kötelező.

Őszintén megmondom, hogy utáltam a fejést, ezért hagytam abba.

2009. jan. 4. 20:20
Én mindkét lányomnál néhány hétig fejtem, hogy rendesen beinduljon és ne pangjon. Utána már beállt rendesen a kereslet-kínálat. És egy kicsit időigényes is... A nagy 14 hónapig szopizott, a kicsi most hat és fél hónapos, és még többször cicizik naponta.
2009. jan. 4. 20:18

én egyáltalán nem fejtem a harmadik gyerkőcömnél- most 16 hónapos még mindig szopik- sose volt sok tejcsim, de mindig elég volt


a másodiknál is csak 3-4 hónapig fejtem


az elsőnél a húgom kislányának adtam azért fejtem 8 hónapig

2009. jan. 4. 20:17
4 hónapos a babám, már nem fejek, pont elég neki (bár előtte sem vittem túlzásba a fejést, lustaság...)
2009. jan. 4. 20:17
Én végig fejtem, lefagyasztottam és azt tettem a főzelékeibe.
2009. jan. 4. 20:15
én 1,5 hónap után,bár most megint annyi tejem van,hogy tudnék fejni.Csak lusta vagyok.
2009. jan. 4. 20:15
Nekem a Viki egyáltalán nem akart szopni, talán 3-4-szer. Így nem maradt más, minthogy fejtem neki a tejes egészen 8 hónapos koráig.
2009. jan. 4. 20:13
én a mái napig fejek szoptatás után manó 5 hzónapos napi 6-7 szer szopik még..
2009. jan. 4. 20:12
Ki - mikor hagyta abba a szoptatás melletti fejést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook