Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki, miért nem szereti az anyósát? fórum

Ki, miért nem szereti az anyósát? (beszélgetős fórum)

1 2
39. Ella89
2010. febr. 12. 14:07

Fáradt*! Nem minden férfi utálja az anyósát. A férjem szereti az anyámat, sokszor meg is védi, ha mondok rá valamit.


Én már akkor se kedveltem a férjem anyját, amikor még nem is ismertem. Mikor a vőlegényem (akkor még nem voltunk házasok) elmondta neki, hogy terhes vagyok, a nő lecsekkolt az egyik oldalon, közölte a fiával, hogy túl fiatal vagyok és éretlen, vetessem el a babát vagy nem segít a fiának semmiben sem, nem használhatja az autóját, nem kap anyagi támogatást, semmit. Szakítottunk is, de aztán a férjem rájött, hogy fontosabbak vagyunk neki az anyjánál és ezt közölte is vele. Na, a banya csak annyit mondott neki, hogy "jól van, de rám ne számítsatok semmiben, nem segítek nektek, ha nyugdíjas leszek, akkor is elmegyek valahová dolgozni, nem lesz időm a gyerekre". Most meg majdhogynem titokban jár hozzánk, amikor nem is vagyok itthon, hogy lássa az unokáját. A többi "jó" tulajdonságát meg már leírtam az előző hozzászólásomban.

2010. febr. 9. 13:52

Én viszont úgy fogom fel az anyós kérdést"Ha a Fiam szereti,ha boldoggá teszi a nő,akkor minden képpen szeretem én is,és nagyon iparkodom nem beleszólni az életükbe"..

Nem fogom kihipózni a lakásukat,és nem fogom átrendezni a szekrényüket...hagyom:járják csak a maguk útját,

majd rájönnek a saját kárukon,hogy néha az öregebbnek igaza van!még akkor is ha az történetesen az anyós!De miért utálja minden pasi az anyósát???

2010. febr. 9. 09:46

ANYÓS = a fiam a fiam, a menyem az nem lányom.....

Örök érvényű közmondás, de az élet velejárója, olyan teória, hogy elfogadod, vagy megtagadod, a kettő között nincs megoldás.

De ha stresszmentesen akarod az életedet leélni a családod körében, megtanulod megtalálni az arany középutat.......

36. Ella89
2010. febr. 9. 09:45
Én nem kedvelem. Olyan távolságtartó és sunyi. Viszont ha kinyitja a száját, olyan baromságokat mond... A férjemmel együtt dolgozik és még esténként is felhívja és beszél vele. Többet van vele a férjem, mint velem. Nem fogadott be a családba, igaz, ez a sógoromról és a férjem nagyapjáról se mondható el. Viszont az a jó benne, hogy csak akkor jön el unokázni, ha én nem vagyok itthon.
35. Zsuzsu53 (válaszként erre: 18. - H MAYA)
2010. febr. 5. 19:16

Gratulálok!! Én is így gondolom.

Ez a megoldás.

2010. febr. 4. 02:34
Szerintem ha így indulsz neki biztosan jó anyós leszel.Olyan biztos nem leszel mint az enyém.Én alig tudom elviselni, de a párom miatt visszafogom magam.Én azt útálom benne, h úgy tesz mintha ő lett volna a legjobb anya, pedig a páromat 6 éves korától a nagyszülei nevelték.Szerintem ennyi elég is róla.Egy igazán jó anyós észre veszi és tudja mikor van rá szükség és milyen mértékben.Szerintem.
2010. febr. 3. 09:49
hogy még 6 év után se jött el megnézni az unokáját...pedig lett volna rá lehetősége...
32. repasigabi (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2010. febr. 3. 09:03
háát többen így gondolják, én inkább hülyén éreztem magam, nem vártam, és nem is várom el tőle, hogy ezeket a dolgokat megtegye, csak a gyerekekre kértem hogy vigyázzon, abban a pár napban amit nálunk tölt...
2010. febr. 3. 01:06
Hagyni kell a fiatalokat.hogy ők alakítsák az életüket. Mindig vissza gondolok mikor fiatal voltam,szerettem magam dönteni a dolgokról jól vagy rosszul.Így tanulják meg.Én is anyós vagyok nagyon szeretem a vejem.Előfordul nálunk is,hogy nem űgy döntenek ahogy kéne.Vagy ahogy én elképzelem.El kell fogadni.De ezt is tanulni kell.Ha valami nem teszik mindig a jó oldalát közelítem a dogoknak.Az a lényeg Ők szeressék egymást,amíg szereti és tiszteli a lányomat addig én is szeretni fogom.Ezt elmondtam a vejemnek is.
30. spinneli (válaszként erre: 27. - Repasigabi)
2010. febr. 1. 21:15
rossz lehetett, hogy nem neked kell.
29. Manilu
2010. febr. 1. 21:12
Igazából azt nem mondhatom,hogy nem szeretem,mert nem is ismerem.Viszont soha nem fogom megbocsájtani neki,hogy a páromat 2évesen itt hagyta Mo.-n,és ő új életet kezdett külföldön.Azóta van új férje,gyereke.Anya az ilyen?!!!
28. marduk
2010. febr. 1. 19:19
Jó ha tudjátok az anyós nevelt férjet számodra akit magad választottál.A férjed nem szereted ha az anyát kiutálod az otthonodból.Soha nem gondoltam anyósomra úgy,hogy akár utálhatnám is hátha távol tarthatom.Úgy gondolkozz az anyósról mert ha te leszel az fel se tételezed,hogy szeret a menyed vagy a vőd.Soha nem értem rá arra hogy az anyósomról filozofáljak.
2010. febr. 1. 19:15

Sziasztok!

Én is szeretem az anyósomat, csak néha Ő is túlzásba viszi, múltkor itt volt nálunk (több napot, elutaztunk a párommal) gyerekre vigyázni, kitakarította (fertőtlenítésig!) a konyhát, kimosott, kivasalt.. pedig erre igazán nem volt szükség.

26. etikat
2010. febr. 1. 19:04
Ez már 1 új anyósos fórum ???
2010. febr. 1. 18:12
Sziasztok! Nekem olyan Anyósom van akinek 3 menye van! Csak engem nem bánt! Mer én ott és akkor elintézem vele! Persze a férjem is korrekt,mer nem szól bele...se az anyuka se az én oldalamról!!!Ja imádom a férjem!!!
24. Re87 (válaszként erre: 1. - Fáradt*)
2010. febr. 1. 17:59

Szia!

A párom anyja azt mondta a fiunkra,hogy"zabi gyerek".Mert nem házasodtunk össze!Na ilyet ne tegyél,ha jó anyós szeretnél lenni:)

23. frencsuri (válaszként erre: 19. - E5ce4877f9)
2010. febr. 1. 16:33

Tényleg, ezt majdnem el is felejtettem! :)

Tényleg ne sajátítsd ki az ünnepeket! Van a gyermeked párjának is családja, s az még elképzelhetőbb, hogy csak simán kettesben akarják majd eltölteni! :)

2010. febr. 1. 16:31

Szia!

Én alapvetően szeretem az anyósomat, de azért néha sok belőle. :)

Nem szeretem, hogy mindenbe bele akar szólni, s úgy gondolja, hogy bizonyos dolgokat csak ő intézhet el. Ha ő nem tudja, akkor más képtelen rá.

Soha ne akarj rátukmálni kettőjükre semmit!

éééééés

Fogadd el, hogy ők egy külön család lesznek, s a szokásaikat nekik, saját maguknak kell kialakítani!

2010. febr. 1. 16:30

Hagyd,hogy éljék a saját életüket,ne szólj bele semmibe.Ha szükségük van a véleményedre úgy is kérdeznek,ha rád van szükségük személy szerint akkor szólnak.

Sok anyós ott rontja el,hogy szereptévesztésbe kerül és rátelepszik a fiatalokra.Ők önálló felnőtt emberek,tudnak döntéseket hozni /jót vagy rosszat/,de ahhoz is joguk van,hogy elrontsanak valamit,aztán majd kijavítsák.Ha meg nem tudják hogy javítsák ki,akkor jön az,hogy:Mi a véleményed anya,Te hogy csinálnád??

20. 1929f865b9 (válaszként erre: 18. - H MAYA)
2010. febr. 1. 16:30

-ne hangoztasd, hogy ezt te adtad, ezt te vetted, ebben te segítettél

-ha egyszer visszautasítják a segítséged, az nem azt jelenti, hogy soha többet nem kellene segítened, csak épp akkor abban, nem

19. e5ce4877f9 (válaszként erre: 1. - Fáradt*)
2010. febr. 1. 16:28
Ne kérj kölcsön,süss-főzz finomakat,ne mindíg a te gyereked pártjára állj,ne sajátítsd ki az ünnepeket.:))
18. H MAYA
2010. febr. 1. 16:28

Biztosan jó anyós leszel!

Amennyiben:

-el tudod engedni a fiadat?

-ugye nem magadnak szülted?

-hagyd had járják saját útjukat!

-ne szólj bele ha hibáznak!

-saját hibájából tanul az ember!

-ám ha ségítséget kérnek,segíts,majd vonulj vissza!

17. d0860dee94 (válaszként erre: 13. - 3b816157ed)
2010. febr. 1. 16:27
miért nem írod ki ? :)
16. Violetv (válaszként erre: 1. - Fáradt*)
2010. febr. 1. 16:25

Én azt nem szeretem, hogy még mindíg ő akarja a "kis" fiacskáját öltöztetni. Rendszeresen kap tőle alsógatyát, zoknit, förtelmes ingeket és nadrágokat...Még szerencse, hogy a párom nem veszi fel, csak annyit mondd? "add el".

Párom szerint az anyukám az álomanyós. Ő mindíg azt nézi, mi jó NEKÜNK (nem azt, mit akar ő). Pld. amíg kicsik voltak a gyerekek, sokszor elvitte őket hétvégén és előre megmondta, mikor fognak visszajönni, hogy mi nyugodtam lehessünk kettesben. És a vejét úgy szereti, mintha az ő fia lenne.

2010. febr. 1. 16:25
az én exanyósom hazugságokat terjesztett és terjeszt ma is a hátam mögött.ha valaki ellent mer neki mondani,netán nem ugyanazon a véleményen van,akkor az már nem normális,hanem hülye.
2010. febr. 1. 16:23
Ne akarj mindenbe beleszólni és "jó" tanácsokat adni!!!
2010. febr. 1. 16:22

kéne indítani egy olyan fórumot, hogy hogyan lehetnék jó meny

erre kíváncsi lenné, hogy az anyósok mit mondanának

2010. febr. 1. 16:22
Szeresd őket nagyon, segíts őket, érdeklődj, támogasd őket, de csak annyira, amennyire ők szeretnék. Ne legyél kétszínű.Bár tuti te nem leszel az. Én is majd jó anyós szeretnék lenni.
11. Kima21
2010. febr. 1. 16:22
azért mert mindenbe beleszol...parancsolgat...utálatos...idegesitö...elvárja h körülötte ugráljunk...stb...:@
10. 3b816157ed (válaszként erre: 6. - 2ef29f8a82)
2010. febr. 1. 16:21

én is szeretem, sőt

de mindenkinek vannak hibái

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook