Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki miért hisz- nem hisz Istenben? fórum

Ki miért hisz- nem hisz Istenben? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 15. 22:51

Nincs,hisz nincs semmilyen bizonyíték,és egyáltalán mi az hogy fent az égben vagy mennyekben???Biológia van.

Nem kérek meggyőzést,nem tudnak,nincs mivel.

15. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - B235ac96d5)
2011. nov. 15. 22:35
Sajnos ellent kell mondanom, engem sokáig visszatartott a nagymamán bigott (adventista)vallásossága, ami nagyban a külsőségekben nyilvánult meg, míg viselkedésében eléggé gyarló tudott lenni:((
14. fb546889fa (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. nov. 15. 22:31

Abban hiszek amit hirdet, nem a létezésében és a vallásban.

(van amihez nem kell tervező, önmagát formálja és tökéletesíti.)

2011. nov. 15. 20:54
egy ház sem épült még fel tervező nélkül
2011. nov. 15. 20:04

Ez igen érdekes dolog. Ha olyan közegben nőtt fel valaki, ahol a hit az élet része volt, ő maga is természetszerűleg hívő. De egy ateista neveltetésű embernek nehezen lehet hihetővé tenni a bizonyíthatatlant. Ez olyan, mintha azt firtatná valaki, hogy egy valahol a földben, valamilyen mélyen elásott, hermetikusan lezárt dobozban, oxigéndúsabb és tisztább levegő van bezárva, ezt higgyem el.Ha megtalálják, ha meg tudják vizsgálni és be lehet bizonyítani, elhiszem.

De , a másik oldal is igaz lehet. Azt mondják, bizonyítsák be a létezését. Hát be lehet bizonyítani pl. egy régen halott hozzátartozód iránit szereteted? Mivel? Hogyan? Nem lehet bebizonyítani.

Én, a magam részéről tiszteletben tartom mások hitét, amíg az nem erőszakosan tolakodó, amíg nem akar mindenáron meggyőzni, amíg nem hirdeti a maga felsőbbrendűségét.Senki sem jobb vagy több másoknál, csak azért, mert hívő vagy éppen, mert nem hívő.

2011. nov. 15. 19:53
Eldöntöttem, de nem tudom, hogy mikor. Nincs konkrét oka.
10. Timmy0520 (válaszként erre: 4. - Winny)
2011. nov. 15. 19:15
Ki mondta, hogy működnie kell? (by House)
2011. nov. 15. 19:15

Nem győzködött soha senki sem mellette, sem ellene; családunkban megrögzött ateista és apáca is van, és a baráti köröm is nagyon vegyes. Hagyták, hogy kialakuljon bennem a saját hitem. Kb. 25 éves koromra le is tisztult bennem, hogy miben hiszek; egy felsőbb hatalomban mindenképpen, de nem Istennek hívom.

Vagyis konkrétan az egyházak által tanított Istenben nem hiszek.

2011. nov. 15. 19:14

Én szkeptikus vagyok tehát bármit lehetségesnek tartok.

A hit tudás nélkül átélt bizonyosság. Én nem vagyok megbizonyosodva hogy Isten létezik, úgyhogy nem hiszek benne, de lehetségesnek tartom hogy mégis van.

7. air (válaszként erre: 4. - Winny)
2011. nov. 15. 19:12
Valami ilyesmi:))
6. cf522aef3d (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. nov. 15. 19:12

Szia Csajszim:-)Nem is gondoltam volna,te indítod ezt a fórumot.


Én azt hiszem amit látok,meg magamban.Jó és szép dolog a hit,de amikor imátkozik valaki akkor magához imátkozik.Mindenki önmaga Istene:-)Miért gondolom így?Hosszú és rögös ide leírni,persze tiszteletben tartok mindenkit csak is addig amíg nem akar meggyőzni az Istenről ami mint írtam mindenki saját maga Istene:-)

5. 3f54929e3a (válaszként erre: 3. - Timmy0520)
2011. nov. 15. 19:12
Az lehet de az igaz, hogy a kommunizmus nem nagyon toleralta a vallast.
4. winny (válaszként erre: 1. - Orsibigyu)
2011. nov. 15. 19:12

A világ túl bonyolult ahhoz,hogy irányítás nélkül működjön.

Isten van!

A vallások nem érdekelnek.

2011. nov. 15. 19:10
Nem bizonyítható.
2011. nov. 15. 19:09
Egyszeru kommunizmus, hogy nincsen sok embernek igazan vallasa. En is ebben nöttem fel.
2011. nov. 15. 19:07
Gondolom mindenkinek az életében eljön egy pont amikor elgondolkodik, és eldönti, hogy hisz-nem hisz Istenben. Érdekel ki miért döntött így vagy úgy? Mi győzte meg erről vagy arról?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook