Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki miből merít lelki erőt? fórum

Ki miből merít lelki erőt? (beszélgetős fórum)


1 2
28. alfoldi13 (válaszként erre: 27. - 7fb8501abf)
2009. okt. 5. 10:47
nekem meg néha az életem olyan mint miről te csak irsz
27. 7fb8501abf (válaszként erre: 24. - Alfoldi13)
2009. okt. 5. 10:35

Nekem az idézetek szent írások...olyanok mint egy ima.

Amint elolvasol egy jó gondolatod azonosulsz velük....és hat rád a gondolat..ilyen egyszerű...számomra ezek a kis bölcs mondatok olyanok mint a mantrák....

2009. okt. 5. 10:32

Recepciós vagyok, de most nincs semmi mozgás

Van időm írkálni

25. 7fb8501abf (válaszként erre: 22. - C502273b01)
2009. okt. 5. 10:31

A nevem az hírtelen pattant ki a fejemből...

Ez a szó jutott hírtelen eszembe...kicsit bugyután hangzik ez a név...

A te neved sem akármi....ha van kedved írj

Írhat bárki...dolgozok de unatkozom....

24. alfoldi13 (válaszként erre: 20. - 7fb8501abf)
2009. okt. 5. 10:30
olvasni is jó volt hát még hányan szeretnénk csak kicsit jók lenni és mennyire nehéz csak akkor érezzük mikor feladatainkat tesszük nap mint nap...én még a naplómba is bemásoltam hadd olvassák minnél többen
2009. okt. 5. 10:10
A magam erejéből próbálok...
2009. okt. 5. 09:58

Csodásvilág,nagyon szívmelengető idézeteket írsz,örülök Neked,hogy leírod ezeket,bátorítóak nagyon!

Maga a névválasztásod is találó:-)

2009. okt. 5. 09:53

Nagyon szeretem az ilyen kis szívmelengető idézeteket.

Remélem nem gáz, hogy ennyit írok?

Egyébként debreceni vagyok kb 2 éve élek Budapesten

de barátokat sajnos még nem találtam.

Itt Budapesten talán bizalmatlanok az emberek...

Debrecenbe sem volt sok barátom de azért akik voltak azokkal mindent megbeszélhettem.

Jelenleg a párom a barátnő meg minden...

2009. okt. 5. 09:49

“Az idő nem fontos, ne sajnáld a napokat. Az ünnepi ebédhez a szakácsnő sok-sok mindent belevág egy nagy fazékba, ezért fogadj be te is mindent. Hordozd saját magad és mások fájdalmát, a titkokat, melyek körülvesznek. Ne siess! Az eszmélés lassan, de biztosan, végtelen csendben, derűsen történik. Környezeted megzavarhatja, de meg nem szakíthatja mindezt. Lassan lehiggadsz, megnyugszol. Kitisztulnak gondolataid, vágyaid, hatalmas béke önt el. Megvilágosodsz. Felsejlik Isten végtelen nyugodt keze vonása a világon. Mint felhővé szelídült tajték, onnan fentről mindent sokkal tisztábban fogsz látni. Források fakadnak fel benned. Érezni fogod magadban az erőt, amely most már nem magadért: értük, a világért fakad. Már nem harcolni akarsz, hanem teremteni. Nem gyűlölsz senkit és semmit, nem pusztítani akarsz, hanem segíteni, alkotni, életet adni, a beléd áramló fényt továbbengedni, -árasztani. Hiszed, hogy nemcsak része vagy a világnak, hanem partnere a mindenséget szeretetből szakadatlanul tovább teremtő Istennek…. Érzed a hegyeket mozgató erőt magadban, tudod, hogy emberek fognak születni, talpra állni, gyógyulni szavadra. De még ez sem fontos.


Semmi sem fontos, csak az a KAPCSOLAT, mely nap mint nap, lassan felkel, és beragyogja világodat. Istennek társa vagy…” (Böjte Csaba)

19. 7fb8501abf (válaszként erre: 17. - Russodebby)
2009. okt. 5. 09:43

“A megpróbáltatás olyan, mint az erős szél. Mindent letép rólunk, ami letéphető, tehát olyannak látjuk magunkat, amilyenek valójában vagyunk.”

(Arthur Golden)

2009. okt. 5. 09:42

Sok nőt látok magam körül akik nagyon boldogtalanok,pedig egészségesek, gyerekük van és mégis ...szomorúak...

Sok nő azt hiszi ha szül egy gyereket, férjhez megy minden jó lesz....és boldogtalanul élnek le egy életet.

Egy dologra rájöttem: volt idő amikor azt hittem vagyok egy kapcsolatba az a boldogság....de később rájöttem....az a boldogság ha nem másoktól függ az életem...

17. russodebby (válaszként erre: 14. - 7fb8501abf)
2009. okt. 5. 09:39
Köszönöm a szép szavakat! Nem csak a gyerekért kell élnem,hanem magamért is. :-) Amióta meg van a fiam,azóta már sokat változtam a pozitív gondolkodás felé,ezt is neki köszönhetem.
2009. okt. 5. 09:36
“Az istenek megteremtették a világot, már csak az volt hátra, hogy az erőt is belehelyezzék. Tanakodtak hová tegyék, hogy az ember meg ne találja. Egyikőjük azt mondta: Tegyük a föld alá. Az nem jó, mondta egy bölcsebb isten, mert az ember előbb utóbb feldurja a földet és megtalálja, tegyük a hegy tetejére. Végül a legbölcsebb legöregebb isten szólalt meg: Nem tehetjük a hegy tetejére, az ember előbbutóbb megmássza a hegyeket, tegyük magába az emberbe, ott sose fogja keresni.” (Buddhista tanmese)
2009. okt. 5. 09:35
Minden pozitivumból.Akár egy szép napsütésből is.
14. 7fb8501abf (válaszként erre: 12. - Russodebby)
2009. okt. 5. 09:32

Az régen rossz ha egy szülő nem önmagáért,hanem egy gyerek miatt próbál megmaradni....

Akkor sok nő önzésből vállal gyereket?

Ha magányos akkor legyen valaki?

Üzenem neked így ismeretlenül:

AZ ÉLET NAGYON SZÉP ÉS HA MEGAJÁNDÉKOZOTT A SORS EGY GYEREKKEL ÖRÜLJ,ÖRÜLJ MINDEN APRÓSÁGNAK AZ APRÓ DOLGOKTÓL LESZ MINDEN NAPOD SZÉP!

Szerintem egy gyerek nagyon sok örömöt tud nyújtani, persze ez a szülőtől is nagy mértékben függ!!

13. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Roni24)
2009. okt. 5. 09:29
Szintén. A gyerekek azok, akik miatt egyáltalán érdemes.
2009. okt. 5. 09:26
Én alapban negatív gondlkodású vagyok,mindenben a rosszat keresem elöször. A fiamból szoktam meríteni az erőt,mer érte élnem kell!!
2009. okt. 5. 09:24

Ismerek olyan embereket, akik egy kis bukás után

menekülnek a drogokba, gyógyszerekbe.

2Xtörtént velem igazi nagy tragédia

Valahogy túléltem elfogadtam, a sorstól...

A legfájdalmasabb ha elveszítünk "valamit(kit)

Szerintem a fájdalom, a krízisek,bölcsebbé teszik

az embert....

Én volt egyszer pszihológushoz menekültem,aztán

rájöttem...nekem kell szembenézni a problémákkal...és szép lassan, napról-napra jobban éreztem magam.

Mikor az ember ott áll egy helyzetben...tehetetlen

de ha mindennap elmondjuk MAGUNKNAK,hogy holnap jobb lesz vagy azután azt vesszük észre valóban jobban vagyunk.

2009. okt. 5. 09:23

azt gondolom értelmes feladatok legalább elterelik még ha idéglenesen is a gondolatainkat a gondokról.. és az idő nagy orvosság..sok baj megoldodik magától is csak ki kell várni mig eljön az ideje...

sokunknak hivatásunk is segít ebben...

2009. okt. 5. 09:20
Család, agykontroll, pozitív gondolkodás, könyvek, és nemsokára a reikiből is:)
2009. okt. 5. 09:18
Család, VolT., Zene, Magam...
2009. okt. 5. 09:16
Gyerekekből,a családból.. másodszorra pedig pontosan tegnap Fata Morganától, É Zizisicctől!-DDDD
2009. okt. 5. 09:13
Én legtöbbször a családomból merítek erőt. Ők mindig segítenek, ha mély ponton vagyok. A lányomra elég ránéznem, és máris csentem tőle egy kis pozitív energiát. A férjemtől rendszerint egy nagy ölelés is elég, és az, hogy biztosítjuk egymást arról, hogy mennyire szeretjük a másikat! Nekem ez mindig bejött. És az igazi beszélgetésről ne feledkezzünk meg!!!!
5. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 4. - Roni24)
2009. okt. 5. 09:12
Csatlakozom.
2009. okt. 5. 09:11
A gyerekekből! Mert miattuk MUSZÁJ!
2009. okt. 5. 09:10

Szia!

Én alapvetően pozitív gondolkozású vagyok. Ha valami rossz történik annak is megvan az oka. Én vonzottam be, megpróbálom kezelni. Megoldani, elengedni.

Én magamból merítek erőt.

Sok könyvem van a pozitív gondolkozásról, de szerintem a könyvek könyve ebben a témában : A titok.

Szép napot!

2009. okt. 5. 09:07
pozitiv gondolatos cd-kből
2009. okt. 5. 09:06

Van aki nem tud ilyenkor mit kezdeni, magával

amikor minden összejött.

Nekem a pozitív gondolatok segítettek, és

segítenek.

Meggyőződésem, hogy a nem kellemes dolgoknak is

megvan az építő erejük. Csak tudni kell észre

mi miért történik velünk.

Szívesen beszélnék erről szerintem sok embernek

jó tanácsot lehetne itt adni.

Szép napot mindenkinek!



„Ami jön, fogadjátok, ami megy, engedjétek! Ennyi az egész.” (zen bölcsesség)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook