Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki mennyit szokott költeni havonta? fórum

Ki mennyit szokott költeni havonta? (beszélgetős fórum)


1 2
2019. okt. 10. 13:22
Elég sokat...
2019. okt. 10. 13:02
Szerintem ez mindig változó.
29. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. szept. 24. 08:21
...pedig nagyon sok embernek szól arról az egész élete h csak spórol , spórol.... és rengeteg dolgot nélkülöz , mert ilyen fizetésekből rengeteg dologra nem futja ! sőt !!! sokaknak még a legszükségesebbre is alig :( van ahol hó végén nemhogy nem marad a kasszába ! hanem tele vannak adóssággal ! sokféle élet van ! és az emberek hatalmas többségének bizony nem sétagalopp az élete :( :(
28. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Böce)
2019. szept. 24. 08:16
....gondolom csak úgy érdeklődik !!!! :) mint az ember sokszor kíváncsi h más hogyan csinálja ? hiszen ahányan vagyunk annyiféleképpen lehet a dolgokat.... egyik kolléganőmnek hajdanán pl a saját fizetése volt a zsebpénze , a férje mindent állt abból , amit megkeresett és gondolom jól keresett , ha nem volt szükség a neje bevételére , 1 másik emberke itt a faluba 1 büdös vasat se adott az asszonynak !!!! azt mondta : teremtse elő ami szükséges a háztartáshoz ! / nem arra volt kíváncsi h hogy működik másnál a szex ?! mert az tényleg csak 2 ember magánügye !!!! /
27. Böce (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. szept. 23. 19:10

Ez miért érdekel téged? Nem mindegy? Attól neked se többed, se kevesebbed nem lesz.


Engem például egyáltalán nem érdekel, hogy ki mennyit költ, mert ők nem én vagyok, nem az én pénztárcám, nem az én vágyaim, igényeim, stb.

26. Luijza (válaszként erre: 7. - Scherlock)
2019. szept. 23. 18:14
Szerintem is.
2019. szept. 23. 18:01
Igyekszem feleslegesen nem költekezni, elég spórolós vagyok.
24. globus (válaszként erre: 24. - Oliviarobinson)
2019. szept. 23. 17:23

Nem rossz dolog, ha közel vannak ezek az üzletek. De ügyelni kell rá, hogy véletlenül se vegyél pluszban valami mást, ami lehet, hogy éppen jóval drágább, mintha máshol vennéd.

Egyébként az akciók néha átverősek. Megesik, hogy akciósan drágább valami, mint másutt akció nélkül. Nem lehet megúszni a körültekintést. Vagy ha kihagyod, akkor viszont utána nehogy megnézd! :)

23. Ladyvintage (válaszként erre: 9. - Lapbarna)
2019. júl. 7. 11:57
Én úgymond szerencsésebb helyzetben vagyok, mivel a szülőfalumtól 7km-re találtam állást, s azt mondták a szüleim, hogy spóroljak, ne gondoljak arra, hogy lakbért fizessek nekik meg a számlákba adjak, spóroljak, s ne vásároljak össze mindent. Az ételbonokat meg nyílván odaadom nekik. Jelenleg szeretnék egy olyan autót, amire régóta vágyok, de kb másfél év, míg összespórolom, úgy, hogy mellette néha megengedek magamnak egy új cipőt, nadrágot vagy esetleg ruhát. Ha jobban meghúznám a nadrágszíjat, akkor talán fél évvel előbb tudnék autót venni, de az az év elég keserves lenne.
2019. júl. 6. 16:06

Attol függ mire,de vannak nyilván kötelező kiadások.

Elég sokat.

2019. júl. 5. 13:56
sajnos, rengeteget költök,mert muszáj
2019. júl. 5. 13:38
Nem mondom meg , de nem szűkölködünk sőt félre is teszünk mindig.
19. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. júl. 5. 12:35
Magánügy.
18. gyöngy:) (válaszként erre: 17. - Globus)
2019. júl. 5. 12:27

Kedves vagy, köszi!:)

Akkor azt gondolom, hogy egy új telefont rejt:D

17. globus (válaszként erre: 15. - Gyöngy:))
2019. júl. 5. 08:52
Ezért küldök ajándékot :)
16. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. júl. 5. 08:47

Mennyiből?

A nélkülözés határa változó, mert akik itt most erről beszélgetünk, mindegyikünknek van internete. Amíg nem volt, addig (régebben) a ma simán erre szánt pénzt is egyébre költöttük.

Az én munkám ráadásul a netre épül. Ha a számítógépem elromlik, nem tudok pénzt keresni.

Ha valami baj történik, napokon belül másikat kell vennem. Nyilván használtat, de akkor is.

2019. júl. 5. 06:35

Nem vagyok feleslegesen költekezős, mindig igyekszem jól beosztani ami van.

Meglepni ritkán szoktam magam.

2019. júl. 5. 06:06
Egy újabb felmérés...
2019. júl. 5. 01:52
Rengeteget.
12. Amaunet (válaszként erre: 5. - Gabbbicica)
2019. júl. 4. 18:57
Teljesen egyetértek.:)
2019. júl. 4. 18:49
attól függ mire..
2019. júl. 4. 18:40

Hülyeségre, teljesen felesleges dolgokra konkrétan 5-10 ezer körül 1 hónapban.

Mindig van valami új a listán.:(

9. lapbarna (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. júl. 4. 18:18
Halljuk, te miket válaszolsz a feltett kérdéseidre!
2019. júl. 4. 17:56

Egyre többet sajnos :-(

Az elmúlt években még nyaralni is el tudtam menni.

Az idén már nagyon meg kell gondolnom,hogy hova megyek,és mennyi időre.

Azt veszem észre,hogy nagyobb mértékben drágult minden,mint amennyivel nőtt a fizetésünk.Kvázi egy hétvégi bevásárláshoz mélyen a zsebembe kell nyúlni.

2019. júl. 4. 17:23
Magánügy na.
2019. júl. 4. 10:48
Írhatnám , hogy annyit amennyim van .. :-)..De van , hogy az sem elég ...
2019. júl. 4. 10:37

Nem mindegy, mennyiből...


Amikor kevesebbet kerestem, a nagyja elment arra, hogy kifizessem az albérletemet, a számlákat, egyek, hazamenjek néha a szüleimhez, néha belefért egy mozi, egy-egy beülés valahova a kollégákkal.


Ez nem volt elég, így inkább kerestem olyan munkát, ahol jobban kerestem. Így már tudtam félre tenni, el tudtam menni nyaralni, és több mozgásterem lett szórakozni is.


Mikor úgy éreztem, hogy ez sem elég, újra másik munkahelyet kerestem.


Ennyi, lehet úgy dönteni, hogy elég a pénz és inkább spórol valaki, és semmit sem tud megengedni, illetve a másik döntés, hogy többet, mást, máshol dolgozik, esetleg vállal másodállást és akkor több pénz áll a házhoz.

4. globus (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. júl. 4. 10:37
Nem vagyunk boltkórosak. Mindenünk megvan, mit vennék ezen felül? Gyümölcsöt, nyalánkságot, 1-1 fagyi, mozi néha belefér. De a huszadik táska, cipő, rongy felesleges. Tudom, most sokan leharapják a fejem, nekem az utazgatás is fárasztó, a családom felőlem nyugodtan mehet, de ők sem akarnak.
2019. júl. 4. 10:28

A szüleimtől a beosztás példáját láttam, önkéntelenül ellestem. Mostanában kezdtem rájönni, hogy jó dolog a spórolás, de magamra/magunkra is költeni kell, élvezni kell a gyümölcsét! Ne azért éljünk/dolgozzunk/spóroljunk, hogy (kizárólag) a gyerekeink élvezzék (majd később), mert akkor a mi álmainkat senki sem váltja valóra.

A kérdésre válaszolva: Ésszerű keretek között költekezünk, általában csak arra, amire szükség van. Nézzük az árcédulát is, és egy komolyabb kiadást többször is meggondolunk. Így jut is, marad is, belefér egy olcsóbb nyaralás. :)

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. júl. 4. 09:51

Nálunk a megtakarításra szánt pénzt havonta levonják,így ezzel se kell különösebben foglalkozni.

Nem tudunk többet költeni mint a bevételünk havonta...ami azért lássuk be ilyen árak mellett nem igazán reális,pedig spórolunk..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook