Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki mennyit hízott a terhessége alatt? fórum

Ki mennyit hízott a terhessége alatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
338. Studio64 (válaszként erre: 336. - Ildi1981)
2008. máj. 21. 08:33
Elvileg nehezebb de a barátnőm aki mind a 2 fitá +30 kg-val szülte mindenféle probléma nélkül túl volt rajta a másik meg összesen 8 kg-os többlettel nem tudott nyomni, és az arcán pattantak el az erek, tehát fogóval kellett végülis kisegíteni a babát.Na akkor szerinted van alapja? Persze könnyebben fulladsz gondolom, nekem is kezd légszomjam lenni így 10 kg plusszal, de sajna teherbeesés előtt rámjött 7 kg a cici elhagyása miatt, tehát ha úgy vesszük akkor fénykomohzo képest 17 +-al vagyok...uhh azért rosszul hangzik, de sebaj......:o)
337. S.Sandra (válaszként erre: 335. - Studio64)
2008. máj. 20. 16:18

Hááát, nem mondanám, hogy könnyű volt, de mgérte.:))

Éjjel elkezdett szivárogni a magzatvizem, de fájások csak reggel, órák múlva lettek a burokrepesztés és az oxitocyn bekötése után. Így vajúdtam 9 órát elég keményem, de mivel sajna csak 2 ujjnyira tágultam ki, végül császármetszéssel emelték ki a kislányomat.


A kilókkal kapcsolatban meg legyen igazad!:)

336. Ildi1981 (válaszként erre: 333. - Studio64)
2008. máj. 20. 15:49

szia :-)


igen, szentendrei vagyok :) és kislányt várok, Zsófi lesz a neve :)


nem félek, hogy nem tudom leadni a felszedett kilókat, voltam már kövér, de alig bírok így mozogni, esküszöm a szívem nem bírja :) ki ne leheljem a lelkem a szülőszobán :)


súlyfelesleggel gondolom nehezebb a szülés is, nem ?


ildi

335. Studio64 (válaszként erre: 332. - S.Sandra)
2008. máj. 20. 07:51

Sandra,

Szerintem marhára nem sok, az a 6kg ami még rajtad maradt az a szopiztatás alatt simán lemyeg, pláne ha nem most kezdesz el csokizgatni :o)

Amúgy könnyű szülésed volt? Votl vmi exra? /szülőszék kád, akármi?/

Zsuzsi

334. Studio64 (válaszként erre: 331. - Ildi1981)
2008. máj. 20. 07:47
Most nézem, hogy Szentendre.Jó neked közel van a Korzó.Folyamatosan lógok az ingatlan oldalakon, és mindig olyan helyre akarok költözni ahol a közelben van vmi fasza kikapcsolódási lehetőség.Mint pl Szentenre, vagy a Római part...stb.....
333. Studio64 (válaszként erre: 331. - Ildi1981)
2008. máj. 20. 07:46

Szia,

Kivagyok ezektől az orvosoktól, hogy engem is hogy lehordott amikor még 7 kg-nál tartottam.Óh ha tudná, hogy már 10 :o)

Igazából én is csak akkor izgatom magam vele amikor kapom a savazást a 120 kg-os védőnőtől de nem is értem , hogy miért veszem magamra, hiszen egy életet hordok a szívem alatt.Majd szépen amíg itthon leszek lemegy rólam- legalábbis ezzel áltatom magam :o)

Na mesélj kisfiút vagy kislányt vársz?Bp-i vagy?

2008. máj. 19. 17:01
52-vel kezdtem, 35 hetesen voltam 62, utána már nem kerültem mérleg közelébe, de sztem kb. 64-65 kg-val mentem szülni. Most 3,5 héttel a kislányom születése után 58 kg vagyok... Szerintem sok, kevesebben reménykedtem.:))
2008. máj. 19. 16:10

sziasztok,


Ildi vagyok és miután kicsit beleolvastam a hozzászólásokba, már egy fokkal jobban vagyok :)

én a 32. héten járok és 22 kilót híztam :(

az elején a gyomorégés ellen rengeteg tésztafélét ettem, amit előtte kerültem és így elszaladtam a számokkal. Az, hogy alig bírok mozogni, az egy dolog :) de ma voltam orvosnál, csak azért, hogy kiírjon táppénzre, amúgy nem ő az orvosom és úgy kioktatott ! Olyan rosszul esett. Azt mondta, hogy ez már nem normális és hogy minél kevesebbet igyak és egyek és szálljak magamba :(


szóval csak gondoltam megköszönöm, hogy elolvashattam a hozzászólásaitokat :) most egy fokkal jobban érzem magam.


Ildi

330. Afrodita (válaszként erre: 324. - Studio64)
2008. máj. 16. 12:15

Köszi a gratulációt! :-)

Szerintem nem egy szörnyű dolog a szülés, az enyém nagyon könnyű és gyors volt, én sokkal nagyobb fájdalomra számítottam. Pedig egy "mezei" kórházban szültem, hanyatt fekve, végig a hasamon volt a ctg-s gép, volt gátmetszés nem kicsi és varrás is több öltés. De én tényleg sokkal brutálabb dologra számítottam! Ne hallgassd mások szüléstörténeteit, minden nő más, és minden szülés más. A tied miatt ne aggódj, amikor benne leszel már minden jön magától:-) Nekem oxytocinnal indított szülésem volt, mert nem akart beindulni és a 41 hetet töltöttem akkor. Bár ha várnak 1-2 napot akkor lehet magától is elindul, mert előttem való nap kezdett kifelé jönni a nyákdugó, egyébként meg már hetek óta fokozatosan tágult ki a méhszájam. Tehát reggel 7-kor burokrepesztés volt, oxytocin infúzió be, jöttek a fájások, de elviselhetőek voltak nekem, közben beszélgettünk is a szülésznővel és anyukámmal aki bent volt velem. Amikor a szülőcsatornába volt a baba az akkor iszonyúan feszített, de hamarosan nyomnom is kellett, 2 fájás alatt, kb 3 nyomásra 11:35-kor szabályosan kirepült belőlem a 3840 grammos 52,5 centis gyönyörű kisfiam :-) Felejthetetlen élmény marad amíg csak élek! Neked is hasonlót kívánok és ne félj az egésztől!:-)

2008. máj. 16. 11:58
én 15kg hiztam és nagyon nehéz leadni!!de megérte
2008. máj. 16. 09:39
Én az első lűnyommal 9 kg-ot, a másodikkal 8 kg-ot híztam. Most a harmadik babával a 34-dik hétben járunk és eddig alig 4 kg-ot híztam. 33 héten a babóca 2200 gr volt.
2008. máj. 16. 09:33

lányommal 17 kg

fiammal 27 kg

326. PRÜNCÖ (válaszként erre: 325. - Studio64)
2008. máj. 16. 09:03

SZIA STUDIO64!

NEKEM MÁR 9HÓNAPOS A KISFIAM MÉG MINDIG SZOPIZIK. HA LEHET EZT FOGYOKURÁNAK NEVEZNI/SZERINTEM NEM AZ/ANNYIT CSINÁLTAM,HOGY 2HÉTIG KENYERET NEM ETTEM,DE AZONKIVÜL MINDEN MÁST.PERSZE MEG TORNÁZTAM.

325. Studio64 (válaszként erre: 321. - PRÜNCÖ)
2008. máj. 16. 08:42
Szia Prüncö, Én sajna ugyanígy vagyok a hízással.Nem eszek sőőőőt, és mégis.Lehet, jhogy erre vagyok programozva.De elhatároztam, hogy meg sem állok szopiztatás után majd a fénykoromban nyomott súlyomig.
324. Studio64 (válaszként erre: 320. - Afrodita)
2008. máj. 16. 08:41

Gratul a kis pöcsöshöz....gyönyörűűűűűűűűű!!!!!

Amit írtál az nekem marha szimpatikus, remélem rólam is így eltűnik majd az a plusz többlet :oD

Könnyű szülésed volt?Normál avgy szülőszékes? Írnál pár dolgot?Nekünk első baba, és nem tudom mire számíthatok :o)

2008. máj. 15. 22:37
20-20-20kg-ot
2008. máj. 15. 22:24
Lányommal 20-at,3 év múlva fiammal 30 kilót híztam.Zabáltam,de nagyon jól esett.Egy év elteltével 25 visszament és azóta is/10 éve/50 kiló vagyok.Semmit nem tettem,ahogy feljöttek a kilók,úgy vissza is mentek.Na persze a bőröm bánja.
2008. máj. 15. 21:51

SZIASZTOK!

ÉN 17KG HÍZTAM HIÁBA NEM ETTEM SOKAT ÉS VIZES SE VOLTAM.CSÁSZÁRAL SZÜLTEM ÉS 2HÓNAP MÚLVA ISMÉT 48KG LETTEM.

2008. máj. 15. 21:46

Sziasztok!

Én 55 kilóval kezdtem a terhességem, a múlt héten pénteken szültem, a szülés előtti napon voltam 73 kg. A baba 3840 grammal született. Holnap lesz 1 hetes :-) Ma megmértem magam, 61 kiló vagyok. Remélem hamarosan visszatér a régi súlyom :-)

319. Studio64 (válaszként erre: 318. - J357)
2008. máj. 15. 13:54

Judit :o)

Mit rejt az a napi torna? És had kérdezzem meg, hogy milyen ütemben híztál.Tudom, hogy tőlem függ, de vajon én hol fogok megállni ?!?

318. j357
2008. máj. 15. 13:52
én 14-15 kg-t híztam összesen, érdekes mód a 2. trimeszterben a legtöbbet, a 3.ban csak pár kilót. napi tornával 6,5 hónappal a szülés után megint a régi súlyomnál vagyok, bár a hastérfogatom nagyobb
317. Studio64 (válaszként erre: 315. - 3205495036)
2008. máj. 15. 13:43

Azt mondják a súlybecslés mindig fals infó, hiszen fél kg-at tévednek.De én bízom abban a rengeteg tapasztalatban, hogy aki akár 30 kg-t is hízik mire a baba 7-8 hónapos lesz szinte le is tudja adni.ÁÁÁÁmen.Legalábbis a kérdezz-felelk oldalon ezeket véltem olvasni...

Azért remélem megállok 15-nél, de a jelenlegi állás szerint 27 hét/10kg nem nagyon fog menni. 2 havomta felkapok magamra 2-3 kg-t szőőőrnyű.

Mi van azokkal az anyukákkal akik tényleg megállás nélkül csokiznak és falnak ?!?

316. RLindi (válaszként erre: 315. - 3205495036)
2008. máj. 13. 17:32
Azért még jár pár cucc a babával együtt aminek van súlya meg a víz is. Nyugi nem mind zsírpárnácska:)
2008. máj. 13. 17:31
32. hétben járok most vagyok 72 kg. 55ről indultam.És a nagyja sulytöbblet én magam vagyok, mert a baba pont mai eredmény sezrint 1.8kg.
314. Vavicsa
2008. máj. 13. 15:47

Sziasztok!

Az első lányommal 15 kg-ot híztam, viszont nem ettem sokat. Nálam a vizesedés jelentett gondot, de hál Istennek a vérnyomásom normális maradt, így nem volt semmi gond, 4 kg-val szültem.

A második gyereknél 10 kg-ot híztam, ebből 4,6 kg volt a gyerek a többi magzatvíz lehetett, mert a szülés másnapján csak 1 kg plusz volt rajtam az indulási súlyhoz képest. Most várom a harmadikat és megpróbálok figyelni arra, hogy minden fontosat egyek, de mértékkel.

313. viki021
2008. máj. 13. 08:28

Én nem híztam semmit,sőt inkább még 6kg-t fogytam is.Most vagyok a 26.héten:))

A fiammal 9kg-t a lányommal pedig 5kg-t szedtem fel.

Viszont nekem nem igazán mentek le ezek a plusszok.Pedig sokáig szoptattam,és azt mondják hogy attól fogynak az anyukák.Hát nálam ez nem vált be.

312. win (válaszként erre: 311. - Studio64)
2008. máj. 13. 08:24

Szia!


Bevallom, nem tudok Neked válaszolni, mert engem ezek a falási rohamok elkerültek mindkét terhesség alatt. Úgy kezdtem a fiamnál és a lányomnál is, hogy fogytam, mert ébredéstől elalvásig hányingerem volt, és még a kaja gondoltatától is felfordult a gyomrom. Aztán a 2. trimeszterben kezdtem hízni.

Nem vagyok édesszájú, így csokikkal, édességekkel sem vittem be túlzottan sok felesleges, ám üres kalóriát.

Sőt, minél nagyobb volt a gyerkőc, annál kevesebb hely maradt a gyomromnak, és annál kevesebb étel fért bele. A 8.-9. hónapban már fél szelet kenyér elfogyasztása után úgy éreztem, degeszre ettem megamat.


Tény, hogy a baba az utolsó 2 hónapban gyarapodik a legtöbbet, de ez egy nagyobb baba estében is mondjuk 3 kg. Persze ezzel együtt nő a méh súlya is, de az a terhesség végére kb. 1 kg lesz, és a gyarapodás folyamatos. Magzatvíz is több termelődik, é az anya szervezetében kb. 1 literrel több vér kering, hogy a két keringési rendszert megfelelően ellássa.

Ezek azonban nem egyszerre jelennek meg ekkora mennyiségben, hanem fokozatosan, tehát szerintem nem indokolt a 3. trimeszterben a 10 kg súlygyarapodás. Ami normális -szerintem- egy nagyobb gyerek esetén az ylan 5 kg körül van.


Persze vannak, akik hajlamosak a vízvisszatartásra. Nálunk hirtelen jelentősen növekedhet a súly az utolsó időszakban, de az nem zsírszövet, hanem csak a szövetekben visszatartott víz. Ez akár 6-8 kg is lehet, viszont a szülés után általánban 1 héten belül távozik is. Ilyen esetben elképzelhető a 10 kgos vagy akár még ennél is több hízás.

311. Studio64 (válaszként erre: 310. - Win)
2008. máj. 13. 07:54

Kedves Win,

Mindenki azt mondogatja, hogy az utolsó 2 hónapban akár 10 kg-t is fel lehet szedni annyira megszalad.Vajon miért? Valaki a babára fogja-amit kétlek-valaki meg azt mondja, hogy annyira kontrolálatlan lessz az ember,hogy csak zabál és zabál és zabál.Hozzáteszem én úgy híztam 10 kg-t,hogy nincsenek zabálási rohamaim nem eszek többet mint eddig.:o(

310. win (válaszként erre: 309. - Studio64)
2008. máj. 13. 07:48

Szerintem ez megjósolhatatlan. Függ alkattól, attól, hogy a baba mennyire nyomja a gyomrot, hogy van-e gyomorsav probléma, stb. Ezek mind befolyásolják az étkezést és hízást.


Én a fiammal a 27. hét környékén +8 kgnál tartottam, és végül 13,5-nél álltam meg, úgy hogy az utolsó 3 hétben nem híztam semmit.

A lányommal összesen 5,5 kgot híztam, viszont vele még a végén is felszedtem egy keveset.

2008. máj. 13. 07:35
Aki a 27. hétnél 10 kg-nál tart az vajon hol áll meg?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook