Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki meddig szoptat/ szoptatott? fórum

Ki meddig szoptat/ szoptatott? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. Begu
2013. máj. 9. 10:14

Kisfiamat 8,5 hós koráig, de 6 hós korától (addig csak azt kapta) szinte pillanatok alatt elutasított, mert annyira imádta a püréket.

A lányomnál féltem ettől, hogy ugyanígy járok, így 7,5 hós koráig semmi mást nem adtam neki. Ekkor a kullancsoltás miatt elmentünk dokihoz, aki, amikor meglátta röhögött, és ennyit mondott:

-Jézus! Még mindíg csak az anyatej megy?Most már adjon Neki valami gyümölcsöt is, hagy fogyjon. Bár ennyi bajom lenne csak a többi gyerekkel is...

Jól megszorongatt, megpuszilgatta, és azóta is röhög, hogy úgy nézett ki mint egy Michelin gumi babafigura (tudjátok, az a kis fehér hurkás gumifigura).

és 25 hós korában azért lett elválasztva, mert kiműtötték a bölcsességfogamat és olyan gyógyszereket kaptam, ami mellett nem lehetett szoptatni. mára már nagyon sajnálom, de a fogam miatt nem voltam jól.

88. pteri (válaszként erre: 86. - 25e2302b4d)
2010. okt. 31. 20:50

Hú a végére teljesen belejöttél!

Én tudom, hogy az elsőnél mit rontottam el, a másodiknál már minden rendben ment. Persze a babán is sok múlik, ezt te biztosan tapasztaltad. Nem semmi lehet egy szopizós melett még a többi nagyról is gondolkodni . Én 2 melett is néha úgy érzem, nem érek rá semmire.

87. 864c5534c9 (válaszként erre: 86. - 25e2302b4d)
2010. okt. 31. 15:12
Azért milyen érdekes, hogy mindegyik gyermekednél máshogy alakult..:DDD
2010. okt. 31. 10:09

Én mindet nagyon sokáig akartam szoptatni, de nem teljesen adatott meg...

Az elsőt 3 hónapig,mert jött a következő...

A másodikat csak 2 hónapig ( ezt máig sajnálom) mert amikor elfogyott a tejem,buta módon rögtön leálltam a szoptatással,ahelyett,hogy állandóan mellre tettem volna...

A harmadik:5 hónap

Negyedik: 11 hónap ( ő volt az eddigi listavezető:)

Ötödik:10 hónap

Hatodik:7 hónap (nekem stressz miatt egyik napról a másikra elment a tejem,- ő ettől beteg lett,antibiotikumokkal elkezelték,tönkrement a bélflórája s ebből tejérzékenység lett,amit hála Istennek, azóta kinőtt:)

Hetedik, egyben utolsó: abszolút csúcsot dönt,- nála kielégül a szoptatás iránti vágyam:))

Igaz,most is a cicin lóg,amíg pötyögök,- kicsit már sok a jóból :))))

Most pedig rohannom kell!!!

85. 864c5534c9 (válaszként erre: 84. - 25e2302b4d)
2010. okt. 31. 09:35

A szűk családi körben sajnos a legtöbben nem tudtak szoptatni (se anyós, se anyu, se keresztanyám, stb...), s tán ebből kifolyólag furcsálják, hogy ilyen sokáig még szoptatok. Ők ezt nem élték át.


Szerintem azok nem helyeslik a legtöbbször a hosszú ideig szoptatást, aki nem tudott szoptatni...


Én végülis ezeket az ellenséges reakciókat elengedem a fülem mellett már, csak mosolygok...

Úgyis más dolgokban is kapok beszólásokat (pl. még nem bilizik a gyerek? még nem mond semmit? - náluk az aja, adda, edde, stb... = semmi! -, és még sorolhatnám..:((( ).


Amúgy a többi gyermekedet is tudtad szoptatni? És hány hónapig?


Én azért ovis korára már szeretném, hogy "leszokjon" a szopizásról...

2010. okt. 31. 09:15

Az én kisfiam még 28 hónaposan is szopizik s rettentően ragaszkodik hozzá.

Az én környezetem is éppen úgy reagál, ahogyan írtad Milup...

Csak ezért zavar a dolog,- illetve látom,hogy a cicifüggőség mellett egyre kórosabban anya-függő is a picinyem...:))

2010. okt. 29. 16:35

Fiam 19 hónapos, de még szopizik a délutáni, és az esti alvás előtt.

Én úgy gondolom, hogyha igényli, még akár 1 évig szopikáztatom, aztán tán ovis korára már elhagyja..:DDD


Nálam is vannak rokonok, akik megrökönyödnek azon, hogy még szopizik a fiam...Mintha bűn lenne!!!?!

Minden alkalommal, ha talizok velük, ezzel indítanak: Még mindig szopik? vagy: Most már csak nem szopik!?!


De igen, vazzzeeee, igen! Ez legyen a legnagyobb bűnünk az életben, hogy még mindig szoptatom a fiam!!!!!

2010. okt. 29. 14:37
9 hóig és 6 hóig. Utána nem akarták - pedig volt még tejem - jobban tetszett nekik a kanál:)
81. Jk (válaszként erre: 80. - Bucimami)
2010. okt. 29. 14:35
igaz.:)
2010. okt. 29. 14:07

Szerintem csak azért lehet furcsa, mert nem ehhez vagyunk szokva. :-)


A tehéntej is tápláló és van benne vitamin- akkor az "embertej":-) miért ne lenne az? Ezt ráadásul direkt embergyerekeknek fejlesztették ki. :-))

79. Jk
2010. okt. 29. 11:31
egyáltalán nem rossz ha ha valaki sokáig szoptat. én másfél éves koráig szoptattam a nagyobbat, a kicsit még nem tudom meddig fogom. de amikor már csirkecombot rágcsál akkor elég fura, hogy cicizik.olyankor már nem tápláló neki a tej meg nem is vitamin csak kötődés. (szerintem)
2010. okt. 28. 18:22
Én kisfiamat 1 éves koráig. Szerintem ez így pont jó. Persze ki szerint mi a jó. :)
2010. okt. 28. 17:27

Az én kisfiam 21 hónapos volt amikor levált. Kis erőszakkal.

Már tudott beszélni és nem azt, mondta, hogy éhes vagyok, hanem azt, hogy álmos vagyok - mert akkor mentünk az ágyba, cici... aztán megszopta magát és már nem is volt álmos. Kb. a 3. ilyen eset után megmondtam neki, hogy nem játszunk ilyent, ha éhes egyen ebédet; nincs több cici, elfogyott. És azóta nem kérte.

2010. okt. 28. 17:19

sziasztok

Én kislányom 18honapos és ugy szopizik még mint egy csecsemö 3óránként:) nagyon édes de engem nem zavar nekem nem teher majd ha akarja abba hagyja...

2010. okt. 25. 10:52
Még este én is szoptatok...pont ma 23 hós..és? Ha megnyugtatja és szüksége van rá, akkort miért ne.
2010. okt. 25. 10:01
én azzal borzoltam a környezetemben lévők idegzetét, amikor csodálkoztak, hogy 2évesen szopik, mire becsajozik majd csak leáll róla :) kati
73. bucimami (válaszként erre: 72. - 3dc5a222b9)
2010. okt. 25. 09:48
Csak egyszer magyarázná már el valaki, hogy milyen kára származik a gyereknek hosszú ideig tartó szopizásból...?
72. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 70. - Anonymus70)
2010. okt. 24. 19:13

Rád nem néznek néhányan rosszallóan?


A napokban beszélgettem egy kolléganőmmel és szóba került a dolog, teljesen lemeredve hallgatta, hogy én még szoptatom a közel 3 éves lányomat. Láttam az arcán, hogy ledöbbent, és azt mondta, ezt nem szabad, miért nem választottam már el őt.

Mintha mérget adnék neki, úgy nézett rám...

2010. okt. 24. 19:02
14 hónaposan leválasztotta magát..
2010. aug. 4. 17:12

Sziasztok!!!

Az én lányom 3 éves lesz most 7.-én és még szopcsizik! Nappal is , ha van valami gondja kér egy kicsit, utánaa megy játszani. Este meg a cicin alszik el.

2010. aug. 4. 15:37

Ne foglakozzz senkivel. Amíg nektek jó, addig nincs gond. a nagyobbik lányom 20 hónapos koráig szopott -aznap utoljára, mikor indultam szülni a kisebbet. Mikor hazajöttünk ő már nem kérte (megkóstolta, de biztos változott az íze és nem kért többet). A kisebb már elmúlt két éves mikor abbahagytuk, mert már nekem macerás volt és főleg kellemetlen mások miatt, hogy 2 évesen még szopik.

Most a fiamnál biztos nem fogom megvonni tőle, mert Dorkán akkor jött ki a tejellergia, mikor elkezdtem megvonni tőle a cicit. Gondolom, addig védte az anyatej. Mára szerencsére már kinőtte. Persze lehet a kettő között nincs összefüggés, de a lelkem mélyén magamat okolom.

Szóval csak azt tedd amit a szíved diktál, ne törődj másokkal

68. Vanessza13 (válaszként erre: 53. - Maja98)
2010. júl. 30. 21:46
köszi,hogy felhívtad a figyelmem erre.majd én is megemlítem a dr,nőnek.de remélem nincs baj!
2010. júl. 30. 20:30
nekem nem el mar 2 eve az anyosom, de soha nem szolt bele adolgainkba.halaisten...
66. Jk
2010. júl. 30. 18:58
egyébként nálam a nagyobbik 18 hónapos koráig szopizott, de csak azért mert jött a kistesó és fájt a szoptatás, pedig nyugodtan folytattam volna még. a kicsi most nyolc hónapos. szopik meddig még nem tudom.:)
65. Jk (válaszként erre: 63. - Sz&M)
2010. júl. 30. 18:56

anyós nálunk is biliztetni akarta a gyereket. és mikor nála voltunk pár napig ráültette és nem engedte felállni. persze sikerült is így a gyereknek. aztán mikor hazajöttünk minden nap kérdezte hogy állunk a bilizéssel és nem értette hogy pelenka van még mindig hiszen nála már bilizett. pf.

azóta már bilizik, de kellett néhány hét kiheverni az erőszakodkodást.

64. 4c07880d46 (válaszként erre: 63. - Sz&M)
2010. júl. 30. 18:15
Igen, az anyósok imádják megmondani a frankót:-) Nekem is mondta annak idején, vigyük már el orvoshoz, hogy nem ül a bilire 2 évesen...Lehet, azt hitte, fogyatékos a lányom:-( Nem értik meg, hogy a mai kényelmes pelenkák mellett elhúzódik ez az egész. Na, de eltértem az eredeti témától, bocs mindenkitől!
63. Sz&M (válaszként erre: 59. - 4c07880d46)
2010. júl. 30. 15:06

Én is így gondolom.


Amúgy az anyósom épp most mondta nekem, hogy Miiiii??? A pici még nem a bilibe csinál? (megemlíteném:16 hónapos a fiam)

Aztán összevitatkoztunk.

Szerinte a gyereknek ilyenkor már KELL a bilibe csinálni...

Vazzeee...De utálom én azt a szót, hogy kell...

Beolvastam az anyósnak, hogy ő mindent ráerőltetne az unokájára. Miért nem fejlődhet rendesen ez a gyerek? Majd eljön mindennek az ideje...

Anyós: kérdezzem csak meg a védőnőt. Ő majd megmondja, hogy biliznie kell...


Ahányszor talizunk, annyiszor megkérdi, hogy még szopik-e a picúr.

Igen, vazzzeee, szopik!!!!!!

Mondtam már neki, hogy ne kérdeze, majd szólok, ha már nem....


Jaj, ez az örökös harc az okostónikkal....Utálatos...:PPPPP

62. fancsalilany (válaszként erre: 60. - Pteri)
2010. júl. 30. 15:05

Pejse...mindig a kicsi alszik külön. Az én unokaöcsém is így volt...de meg is mondta az anyáéknak, mikor már tudott beszélni, ha a testvérkéje ott alhat és ő nem, " akkoj bepisilek"- meg is tette, és ott is aludt a szülők között. Így lett a nagynak is külön szobája.


Nálunk is sokáig köztünk aludt a picur...részben lustaság is. De mikor kezdtem leválasztani simán ment a saját ágyba szoktatás. Mióta este van szopizás át is alussza az éjszakát. Mi meg végre visszaköltözhettünk a saját hálószobánkba.

61. pteri (válaszként erre: 44. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 30. 15:02
Az elsővel én is így voltam. 4 hónapos koráig még tápszert is kapott, aztán 14 hónapig szopizott. És emlékszem, hogy egy asszony aki megkérdezte"jaj miért kap tápszert szegény" ugyanaz megkérdezte, hogy "1 éves, és még mindig szopik?". Aztán amikor kismama lettem, elfogyott a tejcsi. Vettem a drága tejpótlókat, de nem kellett neki egyik sem. Mondta a doktornéni, hogy aki sokáig szopik, nem szokta szeretni, próbáljam meg tehéntejjel, de ne essek kétségbe, ha azt se issza. Így is lett. Azt mondta minden nap egyen tejterméket , amit szeret. Ja és ő mindig megdícsér meg a védőnéni is, csak más nők néznek furcsán, igazatok lehet, az irigyek és buták lehetnek.
60. pteri (válaszként erre: 55. - Geridina)
2010. júl. 30. 14:53

Köszi mindenkinek a válaszokat. A szoboremelés tetszett!!!

Nálunk a 3 éves nagyobb nem képes egyedül aludni, amíg kismama voltam köztünk aludt, mert nem ugráltam hozzá. Aztán ahogy a tesó megszületett átszoktattam külön ágyba, de most is van olyan éjszaka, hogy mellettem többet van. A picike meg első perctől egyedül alszik, ha valami baja van (fogzik, melege van...) és magam mellé fektetem, azt hiszi játszunk, dehogy alszik! Szóval nem gondolom, hogy az együttalvás a szopi miatt alakul ki. Inkább gyereke válogatja, ki milyen érzékeny. A nagy mondta is ma hajnalban: Anya én olyan kis félős vagyok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook