Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki lehetne Cintia lányom védőszentje? Segítsetek!!! fórum

Ki lehetne Cintia lányom védőszentje? Segítsetek!!! (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 13. 07:41
Nekünk egy rokonunk fiát Zsombornak hívják. Ennek a névnek sincs védőszentje, így a keresztapja után Szent Ferenc lett a védőszent. Egyébként elvileg a keresztelési emléklapra ráírják a védőszent nevét is.
2009. okt. 12. 08:05

Köszönöm szépen a segítséget!


Vaccilálunk kettő szent között! :) Szent Rita, és Szent Teréz

Majd meglátjuk! :)

Mégegszer köszönöm!

9. SF (válaszként erre: 8. - Mohonc)
2009. okt. 11. 20:25
Ezt nem is tudtam. Jó:-)))
8. mohonc (válaszként erre: 7. - SF)
2009. okt. 11. 20:02
Szent Rita a lehetetlenségek szentje is. Nekem nagyon szimpatikus. :)
7. SF
2009. okt. 11. 19:24
Szt. Rita, a betegek védőszentje?
6. Böbe77 (válaszként erre: 5. - B0fafa2b64)
2009. okt. 11. 12:46
Szerintem ha kislánynak női védőszentet kell adni, én Árpádházi Szent Erzsébetet, vagy Szent Margitot adnám. Szerintem Ők a legismertebb magyar női szentek.
2009. okt. 11. 11:43

Én Református vagyok! Viszont a párom római katolikus, és az esküvőnk is a Bazilikában volt a fiam is katolikusnak lett keresztelve! Nála nem volt kérdés a védőszent, mivel a fiam Balázs! Így kézenfekvő volt hogy Szent Balázs a védőszentje!


Nálunk kell, ill. mondták, hogy jó ha van a gyermeknek védőszentje! A héten voltam rendezni a keresztelőt, és ott kérdeztek rá!

Tanácstalan vagyok! :(

4. SF
2009. okt. 11. 10:31
Az én időmben bérmálkozásra kellett védőszentet és új nevet választani.
2009. okt. 11. 10:30

Szia,

mi római katolikusok vagyunk, és én is készültem védőszenttel, de nem kellett.Az én fiam Ákos, és én Szent Antalt akartam védőszentnek, de az atya az mondta nem kell. A keresztlevélen sincs rajt semmi utalás a védőszentre, pedig nekünk még volt anno....változnak az idők... lehet nem jó irányba... Gondolom nem sokat segítettem : ) Egyébként a Szent Antalt én a nagyanyám iránti tiszteletből akartam adni, mert Ő mindig hozzá fohászkodott... Egyébként azt sem tudom., kislánynak női védőszent kell, vagy lehet férfi is?

2009. okt. 11. 09:50

Sziasztok, jövőhéten lesz a keresztelő, de nem tudtunk még választani védőszentet! Tud ebben segíteni nekünk valaki?

Júni 06-án van a névnapja.


Előre is köszönöm!

2009. okt. 11. 09:48
Ki lehetne Cintia lányom védőszentje? Segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook