Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki lehet próbálni műszaki cikket vásárlás előtt? fórum

Ki lehet próbálni műszaki cikket vásárlás előtt? (tudásbázis kérdés)

12. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - Salabakter)
2009. aug. 15. 16:00

Én is ott vettem nemrég egy fűnyírót, és azt mondták, hogy azért nem lehet kipróbálni, mert nincs hosszabbítójuk! Erre odaadtam az enyémet, hogy akkor most szeretném itt helyben kipróbálni, de azt sem engedték.

Ha hazaviszed, és nem működik, akkor vissza lehet vinni 2 napon belül.

De amikor vettem, akkor zuhogott az eső majd egy hétig, ki sem lehetett máshogy próbálni csak ugyanúgy, mint a boltban lehetett volna.

Annyi esze azért nem volt a törvényalkotó faxnak, hogy ha a boltban kipróbálja a vevő, és forog a gép, akkor megússza esetleg a cserét, mert ha hazaviszem, és forog ugyan a gép, de cseszik füvet nyírni, akkor neki azt vissza kell váltania. Ezt kikerülhetné azzal, hogy ha ott "bekapcsolt", akkor azután már csak a szervízbe vihetnénk a gépet javításra, és nem hozzájuk. :)

2009. aug. 15. 15:35
A TESCÓban semmit nem lehet kipróbálni!!
10. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2008. dec. 22. 10:07
Az eladók sokszor azért idegenkednek az áru felbontásától mert van elég sok olyan vevő aki felbontatja majd azt mondja nem tetszik neki és megnézne egy másikat. Bizony olyan is van aki többet is felbontatna függetlenül attól hogy nincs semmi hibája mert azt hiszi hogy ez vásárlói joga de arra nem gondol hogy ki viszi el a felbontogatott árut. Egyet viszont megnézhet minden további nélkül.De a három napos cseregarancia pont azért van hogyha meghibásodik az áru akkor a bolt cserél.
2008. dec. 22. 04:50

régen ki lehetett, döbbenten olvasom most már nem. :(

Köszi, hogy megírtátok a tapasztalatokat.

2008. dec. 21. 21:26
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Tolmácsolom apukámnak!
2008. dec. 21. 21:17
Sajnos az,hogy kipróbálhatja-e az ember vagy sem az nem az eladón múlik.Ha így lenne akkor biztos többen kipróbálnák.Amúgy nem mindenhol van úgy,hogy vissza adják a pénzt és állj sorba mégegyszer a kasszánál.Mert igazából úgy kell lennie,hogy a vevő kiválasztja és utána a vevőszolin elintézik a cserét és a kettő közti különbözetet ha van.
2008. dec. 21. 21:12
Igen,igaz,hogy nem lehet kipróbálni.Arra van a 3nap,hogy ha minőségi hibája lenne egy műszaki cikknek akkor ki cserélik,de csak is akkor.Ráadásul ha karácsonyra veszel ajándékot és van jótállási jegye nem csak blokkgaranciás akkor nem cserélik vissza ha nem tetszik az ajándékozottnak.Mivel a kiállitott jótállási jegyet nem tudják pótolni így azt nem veheti vissza egy cég sem.De nyugodtan vegye meg apukád a lemezlejátszót és ha gond van akkor vissza viheti.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Gabi0630)
2008. dec. 21. 21:06

Szia. Mi is ugyanígy jártunk, csak az Auchanban. Úgy látszik, hogy mostanában ez a módi, egyszerűbb nekik akkor foglalkozni az emberrel, amikor majd baj lesz a termékkel.

Egyébként volt olyan, amikor hibás volt egy műszaki cikk, visszavittük (pár óra múlva), visszaadták az árát a vevőszolgálaton, majd a pénzzel újra be kellett menni az áruházba, sorba állni, és úgy "elrendezni", mindezt két gyerekkel. (12 és 4 évesek). Viszont ott már a párom nem hagyta magát, amíg az eladó nem próbálta ki, addig nem mentünk a kasszához. (Mondta, hogy ez szabály ellenes-lehet ez olyan házirend féle-de amiért két gyerekkel voltunk ás már gond volt a géppel-egyébként monitor volt-azért segített.)

Szerintem ha esetleg egy normális eladót sikerül találnia, akkor kipróbálhatja.

2008. dec. 21. 21:06

Szia!

Elviekben kilehet próbálni az más kérdés,hogy milyen segítőkészek az eladók:(

2008. dec. 21. 21:05
Kell vinni egy hanglemezt es biztos kiprobaljak,meg kell prbalni,lehet nem volt lemezuk ezert nem tudtak
2008. dec. 21. 20:58

Édeaspám venni akart anyukámnak egy lemezjátszóta karácsonyra, régi álma. Kicsi város ahol élünk, csak a tescoban látott, ott azt mondták, nem lehet kipróbáléni, vegye meg, vigye haza, és ha nem jó 3 napon belül hozza vissza. Szabálos ez? Apukám nem merte így megvenni. Ha helytelenül jártak el, van valami jogszabály amire lehet hivatkozni? A fogyasztóvédelem honlapját néztem, de semmit nem találtam.

Köszönöm!

2008. dec. 21. 20:56
KI lehet e próbálni műszaki cikket vásárlás előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook