Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki jogosult gyermekgondozási segélyre vagy gyermekgondozási díjra? fórum

Ki jogosult gyermekgondozási segélyre vagy gyermekgondozási díjra? (tudásbázis kérdés)


15. pzm3
2014. okt. 20. 15:37

Szerintem nem rossz dolog az egyenjogúság. :)

Azért így másképp hangzik.Mármint,hogy ha adódik valami azért el tudnál helyezkedni.

14. szandus19 (válaszként erre: 11. - Pzm3)
2014. okt. 20. 15:10
Nem volt jovedelmem, egyebkent eppen akkor egy okj-s tanfolyamot végeztem el. Igy nekem is tobb szakmám lesz, mint a páromnak. Ha akármi adódik tobb lehetosegem lesz elhelyezkedni. Emellett magánórákat adok nyelvből folyamatosan - amibol nem lehet megélni, de kiegeszitesnek nagyon jo. Tovabba a ferjem fizetésének jelentős hányadát félretesszük es gyűjtjük, tartalekolunk, hogy ha valami gond is adódik ne legyen az, hogy masra legyunk szorulva. Mint irtam, nekunk ez a csaladmodell volt elképzelve es betervezve, mi igy is állunk hozza: Enyem minden itthoni munka + gyereknevelés, az ove a kenyerkereses. Egyikünk sem feszült, stresszes. Regen is gy volt ez, ameddig divatba nem jott a fene nagy emancipáció :)
13. unom (válaszként erre: 11. - Pzm3)
2014. okt. 20. 14:30
Ezzel teljesen egyetértek, nem beszélve arról, hogy bármikor jöhet egy baleset, betegség. Egy családnak mindig jobb több lábon állni.
2014. okt. 20. 14:30

Félreértés ne essék, én nem ítélem el azt,aki fiatalon szül. Én is fiatalon akarok szülni,de én el fogom tudni tartani azt a gyereket. Viszont az említett nő pont azt ecsetelgette,hogy majd ő eltartja a GYED-ből és GYES-ből,és ez a nem mindegy. Kezdjük ott,hogy nem tűnt túl gazdagnak,és erre tett utalásokat is. Másrészt az alapján amit itt írnak,nem is kaphat GYED-et. Akkor miről beszélünk? Persze az ő döntése,hogy neki baba kell (még nem terhes!),és hogy ő neki akar állni a dolognak,viszont szerencsétlen gyerek issza meg a levét,ha a szülő beleszüli a semmibe a gyereket,aztán majd nyomorognak együtt...


szandus19: Még egyszer hangsúlyoznám,ez nem ellened vagy a hozzád hasonló emberek ellen irányult. Amint mondtam,20-21 évesen én is szeretnék majd babát,DE! az említett hölggyel ellentétben,én el tudom majd tartani azt a gyereket és nem az lesz,hogy majd nyomorgunk együtt,és hej de jó lesz majd nekünk... Bármennyire szeretnék fiatalon anya lenni,nem tervezgetném a babát addig,amíg nem vagyok benne biztos,hogy az a gyerek majd nem fog éhezni és rendesen eltudom majd látni, és nem a GYES és GYED-be kapaszkodva.

11. pzm3 (válaszként erre: 9. - Szandus19)
2014. okt. 20. 14:28

Vagyis mikor várandós voltál nem volt semmi jövedelmed....

Azért én azt gondolom,jobb úgy szülni,hogy kap az ember táppénz ameddig várja a babát,majd elmegy szülési szabadságra és ezután kapja a gyedet,ami mindenképp magasabb jövedelem,mint a gyes.Meg én nem tartom túl jónak,hogy apuka fején van az összes felelősség,hogy eltartsa a családot.

10. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - Zoella96)
2014. okt. 20. 13:46

Az OKJ képzésben részt vevők nem kaphatnak GYEDet csak akik a felsőoktatásban vannak és van legalább 2 teljesített fél évük.

A legutóbbi minisztériumi jelentés szerint eddig 200-an vették igénybe ezt a fajta ellátást.

Ha csak egy lány is aki valamilyen oknál fogva teherbe esett és ennek a juttatásnak a hatására nem rohan abortuszra, mert talán annyira mégsem kilátástalan a helyezete akkor már megérte bevezetni ezt az ellátást.

Ettől függetlenül tény, hogy nem biztos, hogy a legideálisabb életszakaszukban vállalnak babát, de így vagy vállalják és akik a felsőoktatásban tanulnak nem a segélyek miatt szülnek hamár szülnek.

2014. okt. 20. 13:42
Azert ez igy eleg eros, hogy miert akar gyereket. Miert? Mert akar vagy mert besikerul. En 19 évesen szültem a a fiam egy akkor mar 3 eves stabil kapcsolatba, ahol a párom becsülettel dolgozik, sajat házunk, autónk, jo korulmenyeink vannak. Most a masodikkal vagyok várandós, májusban érkezik. Mellette fosulira jarok levelezon, most szakdolgozom majd es diplomazok, allami ösztöndíjasként.. A fiam nem jar oviba, vele is én foglalkozom otthon. Emellett vezetem a háztartást, ápoljuk a kertet, kirándulunk es nagyon szeretjük egymást. Nem mindenkinek 3 diploma es nagy karrier az alma. Nekem a csalad volt es igen, nem dolgoztam meg egy napot sem az eletemben, vállalom. Valoszinuleg nem is fogok, mert harmadik babat is szeretnénk majd. Nem kaptam csak gyest, most mar csak a csaladi pótlékot, de mondom, megelunk szepen, becsülettel. Nekunk ez az életstílus es csaladmodell tetszik, es nem ertem mas milyen alapon alkot errol véleményt. Nem mindenkinek való fiatalon az anyaság, tok mindegy mennyi penzt kap érte...
2014. okt. 20. 13:40
Soha nem látjuk a valós okokat... nem szabad azonnal általánosítani és pálcát törni, szerintem.
2014. okt. 20. 13:15
Bár így sokkal érthetetlenebbé vált számomra,hogy miért akar gyereket egy nő (vagy még inkább lány),aki OKJ-s képzésre jár és még életében nem dolgozott 1 napot sem... Vagy nagyon gazdag a párja (aki elmondása szerint még nem a férje),vagy egyre felelőtlenebbek a "mai fiatalok". Mondom ezt 18 évesen... Nem akarok vitát generálni,de félek,hogy mi lesz,ha majd az én generációm fogja "iránytani","ellátni" az országot. :/
2014. okt. 20. 13:09

Köszönöm a válaszokat. :)

Sokkal érthetőbb lett a dolog ^^"

2014. okt. 20. 13:00

GYES-t bárki kaphat nem kell megelőzőleg munkaviszony.

GYED-et csak az kaphat akinek a megelőző két évben van 365 napot jelentő jogviszonya.

Fincsi a diplomás GYED-ről írt, ami speciálisabb, mert nem kereset hanem minimálbér után jár és csak 1 évig ellentétben a sima GYEDel, ami 168 napos terhességi gyermekágyi segély után a gyermek 2 éves koráig jár.

2014. okt. 20. 12:57
Gyed 1 év biztosított munkaviszony után jár.fél éves kortól(fél évig szülési szabit fizetnek vagy mit.) a kisgyerek 2 éves koráig. Gyes 2éves kortól 3 éves korig vagy ha nem jár gyed akkor születésétől 3 éves korig.
2014. okt. 20. 12:50

Az egyetemistának már 2 félévének meg kell lenni, a dolgozónak meg talán 1 év bejelentett munkahelynek.

Ha én is jól értelmeztem......:)

2014. okt. 20. 12:47

Sziasztok!

Nekem még nincs gyerekem és egyenlőre nem is tervezem. Viszont a minap hallottam egy érdekes beszélgetést,viszont annyiszor elhangzott a GYES és a GYED,hogy teljesen elveszítettem a fonalat. Valaki elmagyarázná,hogyan is működik a dolog? Ki kaphat GYED-et és GYES-t? Vagy ez mindenkinek jár? Mihez van kötve? Az is kap,aki még pl nem dolgozott soha,mert pl most jött ki az iskolából(fősuli,egyetem,OKJ-s képzés,gimi vagy vmi hasonló)? Vagy pontosan hogyan működik?

Bocsánat,ha kicsit értelmetlen a kérdés,de tényleg érdekel. Mert hát egyszer majd nekem is lesz gyerekem,és akkor majd jó,ha tudom hogyan megy. Szülőktől nem szeretném megkérdezni,mert rögtön az jönne le nekik h terhes vagyok vagy gyereket akarok,és nincs kedvem hetekig magyarázkodni. ^^"

Előre is köszönöm a segítőkész,hasznos válaszokat. :)

2014. okt. 20. 12:47
GYES és GYED?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook