Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki ismeri az igazi lacipecsenye receptjét? fórum

Ki ismeri az igazi lacipecsenye receptjét? (tudásbázis kérdés)


6. varbóc (válaszként erre: 5. - Varbóc)
2009. febr. 10. 12:03

És a lényeg:

Vásárokban mindig parázslott a sütőtepsi alatt a tűz, és a nagy mennyiségű sült ízei az újabbakkal párosulva adták azt a feledhetetlen zamatot, amire emlékezhetünk.

2009. febr. 10. 12:01

A vásározók lacipecsenyéjének több titka is van. Először a recept:

80 dkg. sertéskaraj csonttal együtt,

2-3 gerezd fokhagyma,

só,

őrölt fekete bors, édes-nemes fűszerpaprika, 3 evőkanál olaj.

A kisütéshez: olaj ( újabban), régen kizárólagosan sertészsír.

A húst csonttal együtt feldaraboljuk, majd a rostokra merőlegesen bevagdaljuk. A fokhagymát szétzúzzuk, majd az olajban az őrölt borssal és a paprikával együtt jól elkeverjük. A hússzeleteket ezzel bekenjük, majd sózzuk és az egészet hűtőbe ( hideg helyre ) tesszük 24 órára.

Felforrósított zsiradékban mindkét oldalát jól megsütve zöldsalátával, fehér kenyérrel tálaljuk.

4. 8d41d7537c (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. jan. 23. 18:52
Igen,láttam.Bár én azt hittem,h ez egyfajta húsból készül...:-)
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - 8d41d7537c)
2009. jan. 23. 18:37

Köszi,megtaláltam!

Az igazság, beírtam a keresőbe,hogy lacipecsenye,de nem írtam utána,hogy recept.

Van jó pár változata,ahogy elnézem.

2009. jan. 23. 18:16

Szia!


Ird be a Google keresőbe,h Lacipecsenye recept és kidob egy csomót. (Most próbáltam ki:) )

Remélem sikerrel jársz!

2009. jan. 23. 18:13

Szeretnék amolyan igazi lacipecsenyét készíteni,de sehol nem találok rá receptet.

Valamikor még gyermekkoromban ettem,de már nem igazán emlékszem rá,hogy is készült.

Valaki talán tud segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook