Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki hol eteti a gyerekét? fórum

Ki hol eteti a gyerekét? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 30. 15:09
A száján!
18. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Martin3)
2011. nov. 30. 15:02

Nem esik senki neked.

Nálunk télen azért lehet bent enni, mert kint 5-6 fok van. Nálunk csak a szobák fűthetőek..


A rossz szokásnál nem is az elhízásra gondoltam, hanem az evés "magasabbrendű filozófiai tartalmára", annak társas mivoltára..


Egyébként mindeki ott eszik, ahol jólesik neki..

2011. nov. 24. 22:27
na most biztos nekem estek, és én sem vagyok a liberális nevelés híve, de mi is tv-t nézünk evés közben...ugyanis a híradót akkor van időnk megnézni, vagy reggel reggelizés közben a hírek vagy reggeli műsor megy...sőt főzés közben is sokszor bekapcsoljuk a tv-t, miért ne? Mi felnőttek is szeretünk úgy nézni filmet, hogy magunkhoz veszünk egy kis nasit, gyümölcsöt, bármit, ki mit szeret...Az elhízás nem itt kezdődik...ha a gyerek jó példát lát, akkor nem fog átesni a ló túlsó oldalára. Nálunk például soha nincs chips és egyebek, csak egészséges "nasi", csokiból is ritkán és jó fajta, ami még (állítólag) egészséges is...Az én gyerekeim simán esznek tv-zés közben és szépen, kulturáltan esznek, nem kell őket noszogatni, hogy egyenek már. (gyerekkoromban úgy utáltam, amikor a legjobb mese közben kellett épp vacsizni és nem láthattam a végét...) És amint befejezték, bemennek a szobába játszani, nálunk enni csak az étkezőben lehet(inni is!)
2011. nov. 24. 15:27
Léna velünk eszik az asztalnál. Viszont mesenézés közben ehet bent, amit éppen rágcsálni szeretne..mi is szoktunk..:)))
2011. nov. 24. 15:23

Mi pici, még szopós koruktól fogva odavittük őket az asztalhoz, amikor mi ettünk. A két nagyobb rövid ideig szopott, hamar ettek mást, ezt etetőszékben tették velünk az asztalnál. Apám hónapokig járta a bútorboltokat, amire talált olyan széket, amit közvetlenül az asztalhoz lehet tolni. Szerintem nagyon sokat számít, mert látják, hogy a többiek is esznek, jóízűen, ezért ők is azt csinálták... Hamar kaptak egy-egy falatot abból, amit kértek.


Erre akkor is figyeltem, ha csak ketten voltunk otthon, hogy együtt együnk. Mégy akkor is, ha számomra a tényleges étkezés még utána "befejezésre szorult"...


Aztán mivel minden igaz, és az ellenkezője is, ezért akkor is hagytam őket enni, amikor apám délután csámcsogva, jólesően behozott egy szelet három napos sült tököt. Akkor tuti ráraboltak a porontyok, és megintcsak tök jólesőt ettek. Akkor meg pont azért, mert a lazaság, meg a spontaneitás is jót tesz néha...


Nem is volt nagy baj az evésükkel soha.


Szerintem lassan a kétkanalas módszert megpróbálhatjátok, hátha az tetszene neki, hogy ő is csinálhatja...


Én az evést a tévézéssel soha nem kötném össze, mert későbbi nagyon rossz beidegződések alapja lehet.

De a problémát értem, nekem csörgő van kint, meg mesélni szoktam, ha mégis hisztisebb napunk van, szóval az igaz, hogyha lekötjük a figyelmét, akkor jobban eszik. Csak szerintem más módszert válassz, ne a vizuálist...


Esetleg zene??

2011. nov. 23. 20:20
Vagy próbáld meg azt, hogy együtt esztek. Kiültök asztalhoz, és te is meg a gyermeked is eszik.
2011. nov. 23. 18:52

Sziasztok!

Nekem sincs még gyerekem, de a barátnőm gyermekeire rendszeresen vigyázok kicsi koruk óta. Most a nagylány 7 éves, az öcsi 3. Mindig asztalnál ettek kicsinek és most is esznek a gyerekek. A gyümölcsöt szokták bent a szobában enni mesenézés közben.

Igen, a kanállal való evéskor sok a maszat ezt én is tapasztaltam. Emlékszem másfél éves volt az öcsi, a főzelék nem mindig a szájában landolt.

12. Szilvita (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. nov. 23. 17:57
Tényleg, nagyon fontos, hogy te eteted, vagy kanállal ő eszik? Lehet, hogy több a maszat, de talán ez az oka, hogy nem eszik, mert ő akarná csinálni. Az én fiam 9 hónaposan nem volt hajlandó enni, ha etettem, csak ha ő foghatta a kanalat, vagy ami olyan volt, kézzel ette.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Pen80)
2011. nov. 23. 17:13
Itt nagyon jó pontra hívtad fel a figyelmet, hiszen sokan a tévé előtt nasizva híznak el.
10. Pen80
2011. nov. 23. 17:10
Szerintem ha eszünk, akkor együnk. Mese nézés közben gyümölcsöt kap maximum, evés közben már most, 21 hósan is tudja, hogy még játék sem lehet a kezében. A szabályokat most tanítod meg neki, később nehéz lesz átszoktatni. Döntsd el, hogy szerinted jó-e tévé előtt enni (egyébként szerintem nem, felnőtteknek sem ajánlják, mert nem figyelsz az evésre, a szervezeted jelzéseire és azért eszel többet, mint amit szükséges lenne). A gyerekek ilyen "nem-evése" általában max átmeneti nehézség, ha komolyabb probléma van, akkor pedig nem a tévé lesz a megoldás. Szerintem.
9. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. nov. 23. 17:01
Nekem nincs gyerekem,én mindig a szomszéd kislánnyal szoktam példálózni,mert rengeteget vagyok náluk.Jobban mondva most már elsős az a "kislány" :) Én leírom az ő történetét,aztán eldöntöd,hogy szerinted hatással volt e rá,amilyen lett vagy csak véletlen az egész.Na,náluk a konyha elég hideg szokott lenni télen,ezért az etetés majdnem mindig a szobában volt,mese közben.Aztán már nyáron is mese közben szeretett enni.Kb 2-3 éve,amióta azért egyedül is tud enni,meg azért a fűtés is megoldódott,nem lehet kirobbantani a tévé elől.Én sokszor már nem bírom hallgatni azt a hisztit,amit levág máig,ha az anyja az asztalhoz parancsolja.Persze valamilyen szinten ez nevelés kérdése is,mert el lett kényeztetve,de azért benne van az is,hogy hozzá lett szoktatva a tévé előtti etetéshez és most az anyja megszívatta saját magát.Amikor mi szoktunk vigyázni a kislányra,nálunk is automatikusan el szokott indulni a szoba felé a kajával,de megmondtuk,hogy nagyon szeretjük,de nálunk más szabályok vannak.Hát elég sokáig volt hiszti,meg sokszor nem is akart jönni ez miatt,de belenyugodott.Az anyjánál továbbra is hisztizik,mert nála eléri,hogy nem kell kijönnie a szobából.
2011. nov. 23. 17:00
Konyhában. Több-kevesebb sikerrel.
2011. nov. 23. 16:51

Jajajaj. Épp ma jutott eszembe a döcögős időszakunk ugyanígy, hogy népmese bekapcs, gyerek az ölembe és "evés". Persze, utáltam, meg ő sem evett már egy idő után, hadonászott, játszott, kente a hajára, tépte a ruhámat, stb. Aztán jött a rádió melletti "evés", én hagytam, kapcsolgassa (az ölemben tótágast állva!!!), cserébe meg dugtam a szájába az ételt, amire nem figyelt oda, csak tátikált automatice. Máskülönben nem volt hajlandó enni, az uram meg, mikor látta, röhögött rajtam:)

Aztán lett egy finom átmenet, hogy asztalhoz ültünk, miután meguntam ezt, kezébe kanalat adtam, igaz, sokkal nagyobb rumlival jár, s meghatározott időpontban etettem. Első két nap volt nehéz, míg lekoppant neki, hogy a duhajkodásnak vége, s ha éhes, akkor nyugton kell ülni. Ennek már úgy fél éve, most egy éves és ott tartunk, hogy van egy jóevő babám. Nyugodtan lehet "éheztetni" egy napig, semmi baja nem lesz. Aztán az együttevés a legvagányabb dolog, szokjatok csak rá arra, sok sikert kívánok:)

2011. nov. 23. 16:25
én is így gondolom amikor enni kell , akkor együnk. De mit csináljak ha morzsákon él jóformán? A fejem tetejére állhatok, akkor sem eszik jobban :(( A múltkor kihagyta a vacsit, déli 1-kor evett rendesen, meg ugye az uzsonna. Azt hittük éjjel megébred az éhségre. Nemhogy nem ébredt meg, de édesen aludt 9-ig, és akkor sem akarta a konyha ajtót leszakítani éhségében :D Kínomban ez a TV-zés bejönne..........
5. ducky (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. nov. 23. 16:21
nálunk is hasonló a helyzet, sztem nincs azzal gond ha kajálás közben tv-t néz...( pedig a fiam már jócskán elmúlt 2)
2011. nov. 23. 16:20
Mi még a szobánkban eszik etetőszékben a lányom de most rendezzük át a külső szobát, hogy ott tudjon enni mert már frászt kapok ahogyan morzsál. Én azt tervezem, hogy most már közösen fogunk enni és akkor ő is velünk fog enni. Így lesz talán a legjobb. De játékot soha nem afok a kezébe mert az etető szék evésre való. :)
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. nov. 23. 16:20

Szerintem túlbonyolítod, illetve túlaggódod, de ez normális. :)

Etesd ott, ahol a legkényelmesebb, legsikeresebb. Nem hiszem, hogy sok mindent elrontanál, a tévé sem fogja örökké lekötni, minden csoda három napig tart.

Az én lányom az akvárium előtt evett sokáig, de nem maradt így, és nem sem hal, sem búvár. :DD

2. Szilvita (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2011. nov. 23. 16:17
Konyhában, kisasztalon és kisszéken, igaz ő már két éves. Ha mesét néz, én szőlőt, almát ilyesmit szoktam adni neki, azokat máshol nem eszi meg... Én nem tartom jó ötletnek a tévézés közben etetést, de a játékokat sem. Ha eszik, akkor egyen. Azért írom, mert tudom már, hogy én hol rontottam el:)
2011. nov. 23. 16:07

Sziasztok!


1 éves kisfiam van, és a konyhában etettem eddig etetőszékben. Minden kajálás elég nyögvenyelősre sikeredik, már mindent kipróbáltam. Verseltem neki, meséltem, énekeltem, több tonna játékot adtam neki, de 5-6 kanál után csak a harc van- kezdek belefáradni. Most 2 napja a nagyszobába TV elé került az etetőszék, rendezzük át a konyhát, ugyhogy muszáj volt a helycsere.Láss csudát az én rosszevő gyerekem mesenézés közben szépen megeszi az adagot. Igen ám, de jó ez így? Nagyon kényelmes, és megnyugtató, de hosszútávon nem rontok el valamit? Vagy túlbonyolítom? Szóval ki hol etet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook