Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki hogyan szokott le az édességről? fórum

Ki hogyan szokott le az édességről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. ina87
2016. nov. 20. 14:56
az édességről nem lehet leszokni max kevesebbet enni belőle,hisz cukor mindenben van,lehet gyümölcsöt enni de csak esetleg olyat aminek nagyon kevés a cukor tartalma,esetleg kávé teába el lehet hagyni belőlük a cukrot.
2016. nov. 20. 12:45
Édesség helyett csinálj gyümölcsturmixot, nekem bevált. Az is édes, és annyit iszol belőle, amennyit akarsz. Vagy legyen bármi más, amiben nincs annyi cukor. Pótold az édességet valamivel. Én is elkezdtem hízni egy időben, és így állítottam meg.
2016. nov. 20. 12:28

A túlzott édességfogyasztás általában pótcselekvés. Ez lehet akár tipikusan az unalom miatt is, a "jajj úgy rágcsálnék vmit" érzés... Szerintem mindenkinek magára kell figyelnie elsősorban és kitapasztalni, hogy neki mi válik be. A kalóriszámlálást én legalább kipróbálásra nagyon ajánlom, - de persze nézve a fehérje, szénhidrát, zsír arányát is- mert ezzel legalább megismered az ételeket. Megtudhatod, hogy mi mennyire hasznos a szervezeted számára. Rájössz, hogy egy csoki felér egy normális főétellel, ami után nem leszel éhes. Szóval ezt nagyon ajánlom!

Egyébként én is imádom az édességet, ma már tudom, hogy soha nem fogok róla "leszokni", mert nem is akarok. Nem vagyok elhízva sem, mert rendszeresen végzek súlyzós és kardió edzéseket, amik bizony kemények! Ezt nem csak azért, hogy ne legyek dagi! Azért is, hogy 80 évesen -ha aktuális lesz egyáltalán valaha :D- legyen annyi izomzatom, hogy felmenjek a lépcsőn. Reggelente könnyedén fussak a busz után, és egyáltalán, mozogni kell, mert tök jó! Ez nem csak hiúsági kérdés, ez az egészségi állapotod kérdése is!

Szóval az étkezésemről meg annyit, hogy az édességezésemet igyekszem délelőttre időzíteni, de persze ez nincs kőbe vésve. Rengeteget sütök! Nekem egyéként is a sütik jelentik a totális kulináris élvezetet! :D Így tudom, hogy mit eszem, a kekszeket teljes kiőrlésű lisztből csinálom, de kevesebb, sima cukorral. A kakaót 20 %-os kakaóporból készítem mézzel. Nem szeretem az édesítőszereket, így "instant" fogyasztáshoz mézet/nyírfacukrot, sütikbe kevesebb simát használok. (Jó lenne a nyírfacukor, de sajnos nem engedhetem meg magamnak.) Kenyeret viszont nagyon keveset eszem, mert nem vagyok oda érte, és abból is csak teljes kiőrlésűt. Chipseket, sós bolti rágcsákat, cukros üdítőket kb. évente 3x fogyasztok (és tényleg, maximum!).

Egyél rengeteg zöldséget; azokkal nyugodtan telezabálhatod magad! Készíts hozzá tejfölös-sajtos mártogatóst. Az ízek élvezetéről nem kell lemondanod. Ahogy előttem is írták, a répa tök édes, de ilyen a cékla, a tök, az édesburgonya, lilakáposzta, stb. Személy szerint imádom a zöldségeket és ezekből is rengeteget eszem, köretként, nyersen, önmagában...


Szóval összegezve ezt a sok blablát: Mozogj! Biztos van olyan mozgásforma, amiben örömödet leled majd. Nem kell futni ha nem szeretsz, nem ez a lényeg...

Ismerd meg az étkezési szokásaidat, majd ehhez mérten alakíts ki egy egészségesebb étrendet. Mondj le olyan dolgokról, amiről Neked könnyebb.

Egyél édességet, de ne mértéktelenül! Oké ha azt mondod, hogy a cukor belefér. Viszont akkor nem nagyon fér bele a kenyér, a tészta, a cukros löttyök. Ez ilyen sajnos...

Igyál sokat! Mindig mondják, nem véletlenül! Aki ezek után sem iszik elég vizet, az meg is érdemli. Napi 3 l víz! Mérd le, számold, mert eleinte nem lesz könnyű...


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert kívánok a megvalósításhoz is! ;)

31. andi6020 (válaszként erre: 27. - Pergom)
2016. nov. 19. 21:28
Rágcsálj répát. Az is édes.
30. pergom (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2016. nov. 19. 21:09
Ugyanannyit eszek,mint 58 kilósként.Viszont nem ugyanazokat a kajákat
2016. nov. 19. 21:08

Sok oka lehet a sóvárgásnak,sztem orvosnál megér egy kérdést.


[link]

28. pergom (válaszként erre: 22. - Linzerkarika)
2016. nov. 19. 21:07
Mennyi idő alatt tudtad leadni.Én is olyan vagyok,van hogy alig eszem egész nap,másnap viszont egész nap eszem,van hogy este 9kor is:(
27. pergom (válaszként erre: 26. - Anyagi)
2016. nov. 19. 21:06

Sajnos elég ideges típus vagyok,mindenen tudok stresszelni.Ilyenkor(is)kívánom a cukrot.Nem hinném,hogy boldogtalan lennék.

Családban sok az elhízott,van cukorbeteg is

26. Anyagi
2016. nov. 19. 21:01

Azért arra rá kéne jönnöd, hogy miért eszel annyi édességet, vagy mást...

Sokan stresszevők, vagy boldogtalanságukban esznek.

Ilyenkor az alapproblémát kell kezelni!

2016. nov. 19. 20:57
Nem szoktam le, kívánja a szervezetem.Lehetőleg mértékkel eszem.
24. Pipi57 (válaszként erre: 23. - Dominós)
2016. nov. 19. 20:18
:)))
2016. nov. 19. 20:16

Sehogyan! Belepusztulnék!

Kakaós és csokis abrak nélkül nem élet az élet!!!

22. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. nov. 19. 19:41

Válassz olyan diétát, amiben bizonyos szinten megengedett. Ilyen a 90 napos diéta. minden 4. napon ehető édesség és ez a tudat átsegít a köztes napokon. Én ezzel a módszerrel 22 kg-ot fogytam. De nem igazán maga a fogyás a nehéz egyébként, hanem az elért súly megtartása. Én stresszevő is vagyok és sajnos elég idegőrlő időszakom volt utána, ami miatt a leadott súlyom 3/4 része vissza is jött.

De ami az érdekes, hogy többszöri újrapróbálkozás után sem tudtam már folytatni.

Viszont először nagyon jó és eredményes volt. Ha ügyes leszel neked sikerülhet megtartani az elért súlyodat! :)

21. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. nov. 19. 18:58
20 kiló nem kevés szerintem először az okot kéne kideríteni.
20. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Pergom)
2016. nov. 19. 18:54
Változott a mennyiség/minőség az 58 kilós korszakodhoz képest ? Anyagcseréd rosszabb lett ?
19. zsanci79 (válaszként erre: 15. - 0084acbe42)
2016. nov. 19. 18:54

En is ketozok, 2 het alatt 4,5 kg ment le, ugy, hogy nem koplalok, napi 3x eszek. Kokuszzsirbol keszitem a csokit, azt eszem, ami csak zsir, de ugye ez ennek a dietanak az alapja.

Nem kivanom a nasizni valot, ez a csoki boven megteszi.

Soha ilyen jo dietat még nem talaltam, es ugy gondolom, hogy ez a tipusu etkezes kezd elvinni az egeszseges taplalkozas fele, igy majd egy normalis ch csokkentett etkezesre tudok atterni, amivel tarthatom a sulyomat es egeszsegesen is eszek.

Szoval en ajanlom mindenkinek ezt a dietat! Mondjuk az elso 2-3 nap brutal....ott nem szabad feladni.

18. 328e1b30ab (válaszként erre: 16. - Túrógombócka)
2016. nov. 19. 18:52

Nekem még az is rengeteg lenne :)

Hónapokon át nem eszem cukrot, nem érdekel. valószínűleg már kitisztult a szervezetemből jó sok éve.


Leszokna a cukorról úgy lehet, kérdező, hogy abbahagyod és nem eszel belőle. Erősen addiktív szer, pár hét alatt kitisztul, és nem fogod kívánni többé.

17. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. nov. 19. 18:51
keressel egy egeszseges dietas etrendet, amit ugy erzed, hogy tudnal tartani. lehet, hogy akkor lenne neked egyszerubb, ha likvidalnad az edesseget, csak bizonyos napokon, heti egy vagy ket alkalommal engedned magadnak, hogy akkor lehet. igy azert a tobbi napon hozzaszokik a szervezeted, hogy nincs cukorloket, nem is fogsz annyit kivanni belole, szep lassan magatol csokkenni fog a mennyiseg az engedelyezett napokon is
2016. nov. 19. 18:44

"az alap napi édességem 1 tábla csoki és egy zacskó csokis-cukros mogyoró"


ez rengeteg.

csokit kb 2-3 kockát eszek naponta, főleg étcsokit, mert azt szeretem.

2016. nov. 19. 18:42
Én egyik diétát sem tudom betartani az édesség miatt. Most megint úgy döntöttem, hogy megpróbálom a dolgot és elkezdtem a ketogén diétát. A héten 3 kilót fogytam (de ez nyilván nem zsir szóval semmit nem jelent, de azért na:) a többivel nem haladtam igy). Nem is a kiló ami megdöbbentett, hanem hogy nem kivánom az édességet. Ilyen az életem során nem fordult elő túl sokszor :D persze nem birtam ki, a 4. napon csak bekerült a csoki a kosárba :D Viszont - minő fordulat - nem tudtam megenni. Nem és nem. Nem esett jól. Két kockát ettem meg és csak azt éreztem, hogy basszus ez ehetetlenül édes. Egyébként az alap napi édességem 1 tábla csoki és egy zacskó csokis-cukros mogyoró. Ez csak az alap amit minden nap megeszek, ehhez azért jön még ez-az ha még kivánom, vagy ha kapok valami finomságot. Szóval elég nagy mennyiségben eszem és nagyon cukor függő vagyok. Egyébként az első nap volt nehéz, a másodikon már nem is kivántam. Kiváncsi vagyok, hogy tudom e tartani vagy h fogyok e majd, de ha már az édességről valamennyire leszoknék a diéta miatt már az egy előny. 10 kilót kéne fogynom, bár ha nem sikerül se dőlök a kardomba :D
14. pergom
2016. nov. 19. 18:42

napi 2-3 óra mozgás.nem túl egészségesen étkezek.van hogy este 9-kor is eszek.ez nem túl jó :S

Általában levest eszek délben.virslit,szendvicset,gyümölcsöt.gyümölcslevest a nap további részében

2016. nov. 19. 18:40
sehogy. kellene?
12. Specially (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. nov. 19. 18:39

Én nem szoktam le csak szinten tartom,ha édességet kívánok bekapok pár kocka csokit és inkább nem eszem meg az egész táblát.

A cukrot meg hanyagolnám a helyedben keress vmi alternatívát ami ízlik és azt rakd sütikbe,kávéba mindenbe..meg a fehér kenyér,liszt is kerülendő.

2016. nov. 19. 18:39

Én sehogy se szoktam le.. ha kezdek jobban kerekedni, akkor többet mozgok. működik. Főleg, hogy mozgás közben nehéz akár édességet is enni :D (bár mondjuk bicajozás közben pl nem lehetetlen...)


Totál nem fogod tudni megvonni magadtól az édeset. Mert egy csomó gyümölcs, zöldségben is van. vagy pl tejben...

Gondold át esetleg mit változtattál az életmódodban, hogy ennyit híztál (márha zavar, hogy kerekebb vagy egyáltalán. ) Ha nem is változott olyan sok minden, lehet egy kivizsgálás se árt azért. ha meg visszagondolva, látod, hogy hoppá, két éve nem is jársz semerre gyalog, előtte voltál, meg itt ott pluszt eszel, nemcsak előtte amilyen étkezéseid voltak, akkor meg eleve könnyű a dolgod. Kezdj el visszaállni a régi életmódodra, és ahogy felkúszott, úgy lefele is meg fog indulni ;) Nekem is hasonlókat tanácsoltak annó, és működött mindig ;)

2016. nov. 19. 18:37
Az ot alapiz - edes - sos - savanyu - keseru - csipos - szukseges a valtozatos etkezeshez.
9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Pergom)
2016. nov. 19. 18:35
A kérdés az mit és mennyit hányszor hánykor szoktál enni és persze mennyit mozogsz.
8. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 19. 18:34
szóval változzon inkább kecskévé..
2016. nov. 19. 18:34

sehogy. csak csökkentettem a mértékét.


lehet cukormentest is venni.

2016. nov. 19. 18:23
Én úgy tudtam leszokni, hogy egyik napról a másikra nem ettem SEMMI édességet. Drasztikusan elvágtam a dolgot. Nagyon nehéz volt, de könnyebb volt így, mintha minden nap egy kicsit engedtem volna magamnak, mert úgy csak jobban kívántam volna,
2016. nov. 19. 18:22
fehér liszt, cukor (+ minden nass és édesség) mentes étkezés és mozgás
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook