Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki hogyan puskázik/puskázott a suliban? Vagy ha nem puskázol miért? fórum

Ki hogyan puskázik/puskázott a suliban? Vagy ha nem puskázol miért? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. vkj77
2010. jan. 5. 21:49
Ma vizsgáztam.Háááát,készültem.Ha nem is tudom használni,de valami megragad,és,ha nem is használom,biztonságot ad.Amúgy van puskatollam.Abból két fajta.Az egyik,ami UV fényes,és csak én látom.A másikat az oldalán ki kell húzni.Mindkettő szuper.
2010. jan. 5. 21:06
Mindig szuper kis puskákat készítettem és furmányos helyekre tettem. A gond csak az volt, hogy izgalmamban sosem találtam meg őket. Egyszer a szemüvegem tokjába írtam belül, műszaki rajzhoz használatos iszonyat vékony ironnal. Akkor megtaláltam, csak olyan apró volt, hogy nem tudtam elolvasni. Így tehát végül is nem puskáztam.
66. Zsuzsa88 (válaszként erre: 61. - A74de3d08a)
2009. jún. 4. 16:21
Általában a tanárok nem engedik meg. De ha ügyes vagy, és nem veszik észre, akkor miért ne? :)
2009. jún. 4. 16:16
Tegnap volt 2 vizsgám. Managementből tanultam ugyan, de nem voltam biztos magamban, ezért készítettem puskát. Megint a harmonikásat csináltam, a széleit összeragasztgatva, hogy ne ugorjon ki a kezemből. Vállra lehúzható felső volt rajtam, szép dekoltázzsal. :) A bal melltartómba tettem a puskámat. :D Ha már nem kell, átteszem a jobba. Ha gyanús a tanárnőnek, és mondja, adjam oda a puskámat, azt mondom, nincs. Beletúrhat a zsebembe, bárhova, neki lesz kellemetlen, hogy meggyanusított, miközben nem talált semmit, a melltartómba már csak nem fog benyúlni. De szerencsére pont olyan kérdéseket kaptam, hogy nem volt rá szükségem. De azért jobban éreztem magam, nyugodtabb voltam, hogy tudom, ott lapul a segítség. :D
64. Dike83
2009. jún. 3. 19:07
Amúgy meg én egészen közelről láttam olyat is ,hogy a csaj pofátlanba kipuskázta az egész tételt szóról szóra, de úgy hogy már én éreztem magam szarul, nem kicsit volt levágós!Azt hitte a kis buta ,hogy na majd így meglesz az 5-ös!Hát nem!A tanár elkezdte kérdezgetni a jegyzete alapján ,aztán 10 perces mély hallgatás után bevágta az 1-est!Na az ilyen pofátlanja meg is érdemli!
63. Dike83 (válaszként erre: 46. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 19:04

Én azt gondolom, hogy egy normális egyetemen ,főiskolán ahol nem azért kapsz diplomát ,mert befizetted a tandíjat ott nem lehet csak és kizárólag puskázásból megélni!Persze a divat fősulikon ,a divat szakokon ,(remélem mindenki sejti miről dumálok) magánfősulikon nem foglalkoznak evvel olyan szinten hiszen nekik az az érdekük ,hogy oda járj és viritsd a lóvét!Az már megint másik kérdés ,hogy utána ez a diploma kb wc papírnak lesz jó ,mert a munkáltatók sem ismerik el és használható tudást sem ad, viszont ki lehet tenni a polcra és elmondani ,hogy márpedig én diplomás vagyok!Ha te is suliba jársz pontosan tudod ,hogy a 4-5 év alatt igenis vannak és lesznek olyan tárgyak (tölteléktárgyak) ahol aki tud, van mersze és pofája az puskázik!Senki illetve kb. 1% végzi el úgy ,hogy soha semmilyen segítséget nem használt fel 1 vizsgán sem.Nálunk spec a papírcsere nem jön be ,elég régi ,lejárt trükk, sőt a headset sem!Nem tudom hova jársz ,de ahol ilyen ósdi trükknek bedölnek...

Ja és még valami, nehogy azt hidd ,hogy te attól leszel egy szakmában jó szakember ,mert bebifláztál 20 db 500 oldalas könyvet!Ha nem érzed,érted akkor teljesen mindegy hány lexikont olvastál el!

62. McKenzi (válaszként erre: 61. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 18:42
van olyan is, de hidd el van olyan is, hogy használhatsz mindent, akkor sem tudod megoldani ha nem érted :)
61. a74de3d08a (válaszként erre: 58. - McKenzi)
2009. jún. 3. 18:29
van néhány tanár, aki nem engedi a puskázást.
60. KisCsillag001 (válaszként erre: 59. - KisCsillag001)
2009. jún. 3. 16:42
mármint puskázol..:) bocsi, elírtam:)
59. KisCsillag001 (válaszként erre: 46. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 16:42
Nálunk a héten mondta Tanárnő egy fiúnak, hogy "Benikém, az az érzésem, hogy folyamatosan puskázól".. ő persze nem mondott semmit, hisz igaza volt tanárnőnek:)
58. McKenzi (válaszként erre: 55. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 16:33
csak azt akartam írni, hogy nem minden szakon lehet puskázással átmenni, egy-egy feladatot lehet meg lehet oldani puskából, de van amit nem, és van amikor nincs is rá idő.
2009. jún. 3. 15:56

Én simán bevallom, hogy puskáztam főiskolán az utolsó 2 évben, de sosem a szakmai tantárgyaknál.

Képletek? Azok minek? Ja persze azoknak van rá szüksége, akik nem tudják egyébként a példát megoldani. A feladatokat meg kell érteni, a képlet egy segédlet (pont olyan, mint egy puska, csak ez legális).

Itt jön vissza a logika....

Ha az nincs jön a képlet, mert azt csak be kell magolni.

Ja tényleg tudásról, vagy bemagolt információkról beszélgetünk?

56. df2a740c00 (válaszként erre: 54. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 15:05
Te már csak tudod:)
55. a74de3d08a (válaszként erre: 53. - McKenzi)
2009. jún. 3. 14:19
jó, hát ezt nem értem. :-(
54. a74de3d08a (válaszként erre: 51. - Df2a740c00)
2009. jún. 3. 14:18

és ki mondta, hogy hülye?

asszem én nem.

lehet hogy lusta, de inkább nem tudja megtanulni.

53. McKenzi (válaszként erre: 52. - McKenzi)
2009. jún. 3. 13:42
már az, hogy mennyire lehet puskából megélni.
52. McKenzi (válaszként erre: 49. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 13:10
lehet, hogy iskola és szakfüggő is :)))
51. df2a740c00 (válaszként erre: 49. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 13:10
Meg tudja csinálni, csak kihagyott egy fázist: hogy betanulja a képletet. Nem biztos, hogy azért, mert hülye hozzá (persze az is lehet), valószínűbb, hogy lusta.
50. lilura
2009. jún. 3. 13:07
Azért ez így sarkítás. Pl van olyan barátnőm, aki mindig megcsinálja magának a puskát, szépen kézzel irva, mint még az őskorban:D aztán soha nem meri használni, mégis megnyugtatja a tudat, hogy ott van a bal zsebében. Ő is tudja psuka nélkül is, mégis elkészíti.
49. a74de3d08a (válaszként erre: 48. - McKenzi)
2009. jún. 3. 13:01

nekem erről más a véleményem.

ha puska nélkül nem tudja megcsinálni, akkor nem tudja. ennyi.

48. McKenzi (válaszként erre: 46. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 12:56

szerintem mindent nem lehet kipuskázni, a típusfeladatokat igen, de úgy nem lehet, hogy valaki teljesen hülye hozzá.


nálunk sokakat kirúgtak, a felét biztos, de lehet hogy többet.

47. lilura
2009. jún. 3. 12:53
Egyébként tényleg vannak olyan tölteléktárgyak, amik csak elszívják az ember energiáját a fontosabbakról, ott sem jó dolog a puskázás, de ez van:). Pl anno elsőben volt filózofiatörténetünk, sok-sok évszámmal, névvel, adattal, egy kis segítséget igénybe kellett venni:). (Mivel annyira azért nem éreztem fontosnak, persze általános műveltség, de pl egy nyelvészet szigorlat mellett nem tud labdába rúgni:).
46. a74de3d08a (válaszként erre: 40. - McKenzi)
2009. jún. 3. 12:47

dehogy nem lehet.

meg manapság már ki sem írják, hanem egyszerűen lekicsinyítve kinyomtatják.

az elméletet is ki lehet puskázni ugyanígy.

sőt azt is sokan csinálják, hogy leírják egy papírra a tételeket külön-külön, aztán alkalmas pillanatban kicserélik a lapokat.

ebben azért a tanárok is hibásak, mert általában nem érdekli őket, hogy puskázik-e valaki vagy sem.

nyilván ők is tudják, hogy az ilyen hallgató maga alatt vágja a fát.(= nulla tudással kerül ki az egyetemről).

45. lilura
2009. jún. 3. 12:45
Én még gimiből hallottam egy story-t, leányzó miniszoknyában ült, szoknya alatt-combjánál volt a puska. Pasitanár odament: -Mint férfi nem tehetném meg, de mint tanár igen...és benyúlt a csaj szoknyája alá...Leányzó felpattant, -Mint diák nem tehetném meg, de mint nő, igen-és lekevert neki egy pofont...:D
44. a74de3d08a (válaszként erre: 42. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 12:43

mi zseniális logika kell ahhoz, hogy egy feladatot megcsinálj más számokkal???

nyilván, ha tudná, nem puskázna.

de mindegy, ez nézőpont kérdése is.

szerintem nem becsületes dolog, azon felül, hogy a becsületes emberkék diplomájának értékét csökkentik az ilyen végigpuskázó hallgatók, mivel ugyanolyan diplomájuk lesz, csak éppen semmit sem tudnak.

43. McKenzi (válaszként erre: 42. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 10:52

logika? Nem tudom, apámtól kérdeztem egyszer ugyanezt, ő azt mondta, hogy az élethez van esze.


És ismerek olyan embert aki sose puskázott, és mindenből ötös volt, ő most védelmekkel foglalkozik, tervező. Nagyon ért hozzá.

2009. jún. 3. 10:44

Hát pedig vannak olyan tantárgyak, amikre nincs szükségünk!

Nekem ilyen volt a filozófia, szociológia és még sorolhatnám.

Ja és ami szerintem rosszabb a puskázásnál: amikor dolgozatokhoz sokan nem olvasnak el egy könyvet sem, hanem internetről összeszedett anyagot összeollóznak, és sokan a diploma munkájukat is így csinálják, na hát ez siralmas, de az, hogy valaki puskát készít és esetleg használja az nem.

És a matekhoz is hozzászólnék. Hzsófi írta a példát. Na most szerintetek az aki így képes puskázni (megoldott feladatokat kiír és azok alapján), az nem zseniális logikával rendelkezik? Nem szánalmas, hiszen van annyi logikája, hogy megoldott feladatból tudjon dolgozni új feladaton.

Azért kíváncsi lennék rá, hogy azok akik saját bevallásuk szerint nem puskáztak még sosem, és úgy mond le hülyézik a puskázókat, hogy állják meg helyüket a munkahelyen.

41. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Zsuzsa88)
2009. jún. 3. 10:10
Na, az orvos is egy jó példa.
40. McKenzi (válaszként erre: 39. - A74de3d08a)
2009. jún. 3. 10:05

de azt hogy lehet? Egyszerűen nem lehet annyi feladatot és képletet kiírni :))))

És akkor még ott van az elmélet is :)

39. a74de3d08a (válaszként erre: 37. - McKenzi)
2009. jún. 3. 09:52

ja, szerintem is szánalmas, pedig sajnos van iylen elég sok. :-(

szigorlatot is megcsinálják sokan puskázva, amit nem is hittem volna, de így van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook