Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki hogyan kábítja/nyugtatózza a kutyáját? fórum

Ki hogyan kábítja/nyugtatózza a kutyáját? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. névtelenutazó (válaszként erre: 10. - Mese habbal)
2012. dec. 31. 14:05

Szerintem szabad, évente egyszer kibírja azt a kis xanaxot, a benzok túladagolása amúgy sem veszélyes, legfeljebb bealszik kicsit.

Amúgy ez nem vicc, tényleg nem minden kutyusnak elég ha játszanak vele, főleg ha petárdafrekventált helyen lakik valaki.

2012. dec. 31. 14:05

Magyarazkodni nem fogok, hogy miert nincs magyar billentyuzetem, aki akar segiteni az igy is megteszi, aki csak piszkalodni akar az huzzon innen, oke?

Es olyan emberek velemenyet tapasztalatat varom, akiknek kutyajuk van, es nem kint az olba tartjak es napjara egyszer kiviszik neki a vacsit, oke?

Most vissza terve a problemara: benti kutyarol van szo, aki nem kint a minuszokba tengeti napjait, hanem akivel napi 20 orat vagyunk egyutt es napjara 4-5 szor megyunk setalni.

De vegul is tenyleg nem magyarazkodom.

Aki csinalta mar es van tapasztalata, arra vagyok kivancsi...

2012. dec. 31. 14:04

Jajj már, most miért kell egyből a torkának esni? Kérdezett valamit, nem igaz, hogy nem lehet rá rendesen válaszolni. Nyilván azért akarja benyugtatózni a kutyáját, mert törődik vele. Oké, más nem így oldja meg a tüzijáték kontra petárdázás kérdést, de most ő nem erre kíváncsi. Szerintem hívd fel az állatorvost és kérdezd meg tőle, hogy hogyan adjátok be neki a gyógyszert, és, hogy mennyi ideig áll fent a hatása.


Még mielőtt bárkinek eldurranna az agya, én is beviszem a kutyát a lakásba ilyenkor, és simogatom meg játszok vele, ettől megnyugszik és lekucorodik az ajtó elé és elszundikál hajnalig. De vannak kutyák, akiknek ez tényleg nem elég. Anyáméknál a nagy kutyával ezt nem lehetne megcsinálni, mert annyira meg tud ilyenkor ijedni, hogy mindent támadásnak vesz. Barátnőm is bevitte a kutyáját tavaly a lakásba, de mindettől függetlenül úgy megrémült a durrogtatások hangjától, hogy belülről ment neki az üvegajtónak és persze ki is törte azt, utána meg mehettek szegénykével az állatorvoshoz, mert a fülét, kisarcát, száját elvágta az üveg, és jó alaposan be kellett foltozni szegényt. Szóval mi, akiknek viszonylag könnyen megnyugtatható kutyánk van, örüljünk, hogy nem kell drasztikusabb módszerekhez folyamodnunk, de ne bántsuk azt, akinél sajnos ez nem elég!

21. bnedora (válaszként erre: 14. - Puszitolvaj)
2012. dec. 31. 14:01
Miért nem kérted ki az állatorvos véleményét így, hogy epilepsziás rohama szokott lenni. Nem hiszem, hogy jó ötlet a kábítás. Én ilyenkor mindig beengedtem a lakásba, és nyugodtan volt mellettünk.
2012. dec. 31. 14:00

Na, 1 igen nincs magyar leosztasu billentyuzetem, ha zavar, boccs, de nem kell se elolvasni se irni.A disznotor nem kotelezo.

2. Lehet kuldeni az allatvedoket, ugyanis a mienknel jobban tartott BENTI kutya keves van!

Egy egyszeru - jo szandeku- kerdest tettem fel, amire ugyan olyan valaszokat varok.Aki erre nem kepes megkerem, hogy legalabb ne okoskodjon es fontoskodjon.Koszonom!

2012. dec. 31. 13:58
Miért kell egy kutyát nyugtatózni????
2012. dec. 31. 13:58

Mondjuk, beviszed a fotelod elé, miközben te egy helyesírási szótárt tanulmányozol...

Vagy akár alsós nyelvtankönyveket.

17. mese habbal (válaszként erre: 7. - Averil)
2012. dec. 31. 13:58
ez nagyon nem így van... vannak kutyák, akiknél ez egyáltalán nem elég.. az enyém benti kutya, nem a foglalkozással, vagy a beengedéssel van a baj. de totál idegbeteg -amúgy is- és ilyenkor szétszedi a lakást, pedig ott vagyok vele... egész éjjel idegbetegen rohangál fel alá a lakásban, nyüszít, kapar mindent, mintha menekülni akarna... ráadásul hajnali 5-6-ig nem tudok vele folyamatosan játszani, és figyelmet elterelni, mert aludni is szeretnék, meg a gyerekem is...
2012. dec. 31. 13:57
Sehogy!Miért kellene??Max simogatással nyugtatom szegénykét,de egyelőre nagyon jól bírja a durrogást.
15. 25800e2d09 (válaszként erre: 14. - Puszitolvaj)
2012. dec. 31. 13:57
vidd be a házba ha egy mód van rá.
2012. dec. 31. 13:56
Sajnos elegge a kozpontba lakunk, es nagyon hallatszik minden, esetleg a haz alatti garazsba mehetnenk de ott is elegge hallatszik.A tavaj epilepszias rohama lett meg ejfel elott :-( az iden beszereztunk allatorvostol 2 fele nyugtatot es kabitot...de nagyon nem tudom hogy egyaltalan hogy csinaljam...
13. Suesue
2012. dec. 31. 13:56
Mi nem megyünk sehova pont emiatt, inkább mellettük vagyunk, semmivel nem bódítjuk őket, hanem mellettük vagyunk ilyenkor, és megnyugszanak.
2012. dec. 31. 13:55
miért kéne benyugtatózni csórikámat?
11. f9a3485dff (válaszként erre: 6. - Puszitolvaj)
2012. dec. 31. 13:55

Ezt most komolyan írod?????!!!!!!


Mondjuk, magad mellé veszed, vigyázol rá.... ez még nem jutott eszedbe???!!!!!!!

Mindjárt kiküldöm hozzád az állatvédőket.

2012. dec. 31. 13:55
jaj, én is akartam kérdezni... elfelejtettem kérni az állatorvostól.. embernek való nyugtatót szabad adni? mondjuk kisebb mennyiségben?
9. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Puszitolvaj)
2012. dec. 31. 13:54

Minek kábítani-nyugtatózni???


...ötleteket várok, hogy ki hogyan nyugtatózza a kutyáját, vagy egyáltalán mennyi ideig vannak elkábulva, és hogyan viselik?


Nem a helyes fogalmazás magasiskolája...

Mellesleg nem magyar billentyûzetem van :D

2012. dec. 31. 13:54

Feltételezem hogy a petárdák miatt.

A humán orvoslásban is alkalmazott Xanax, Rivortil jól jöhet. Esetleg altató, pl. Stilnox.

7. Averil (válaszként erre: 2. - Puszitolvaj)
2012. dec. 31. 13:54
Minek kellene nyugtatózni? Beengedjük és foglalkozunk vele, így nem ijed meg a petárdáktól és nem kell félnünk, hogy kiszökik. A nyugtatózást amúgy sem tartom jó dolognak; néha muszáj, mint műtét esetén, de ez igazán nem az a helyzet, amikor bármivel el kellene kábítani. Neked is javaslom, hogy engedd be & játssz vele, akkor nem ijed meg a petárdáktól.
2012. dec. 31. 13:52
Vagy csak nallunk van ilyen?
2012. dec. 31. 13:52
Tuzijatek, petardak?
2012. dec. 31. 13:52
???????????
2012. dec. 31. 13:51
Miért kell kábítani?
2012. dec. 31. 13:51

Tapasztalatokat, otleteket varok, hogy ki hogyan nyugtatozza a kutyajat, vagy egyaltalan mennyi idejig vannak elkabulva es hogyan viselik?

Elore is koszi.

2012. dec. 31. 13:49
Ki hogyan kabitja/nyugtatozza a kutyajat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook