Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ki, hogyan főzött a babájának? fórum

Ki, hogyan főzött a babájának? (beszélgetős fórum)


2019. aug. 21. 21:44

Szia!

5 hónapos volt a kislányom amikor először adtam neki bébi ételt.

Gyümölccsel kezdtem, alma banán, őszibarack később szilva, málna.

Következő hónapban, csirkehusos bebietel.

Mikor meg már kijottek a fogacskai, adtam neki egy pici főtt ételt. Nem kell félni tőle, enis féltem. De teljesen megszokja és ízlik neki. Persze eleinte turmixolva. Utána már nem kell annyira pépes ételt adni neki.

Szép estet

2019. aug. 13. 07:56

Köszönöm szépen a sok választ! Tejterméket, felvágottat amíg nem muszáj nem adnék neki.

Sót es cukrot sem, így is pörög állandóan, mi lenne ha kapna cukrot 😁😁

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy mennyi idő után kezdtétek kiváltani a következő étkezést? Arra gondolok hogy pl csak tízóroait kb 2 hétig, utána mit és mennyi idő után a következőt?

25. jooeva
2019. aug. 11. 15:01
A kisebbikem pedig ki nem állta a püréket.....ő jóformán azt ette, amit mi, csak kicsit össze kellett törni neki, jobban szerette a darabos ételeket, szeretett egyedül enni, hamar ráérzett az evésre.....11 hós volt karácsonykor és nyomta befelé a töltött káposztát gond nélkül :-))
24. jooeva
2019. aug. 11. 14:58

Anno mindent én készítettem a gyerekeimnek.

Hozzátáplálást édes, kásás almával szokták kezdeni, amit almareszelőn lehet pépesíteni. Először 2 szoptatás/etetés között kapott pár kanállal, aztán 1-1 étkezést ki lehet váltani a pürékkel.

Jöhetnek a zöldségek is, ha az alma már bevált. Én személy szerint sütőben sütöttem őket, alufóliába tekerve: répát, krumplit, sütőtököt, de még az alma is más ízt kap így, édesebb, a vitaminok benn maradnak.

Villával összetörtem és kis műanyag edénykékbe (ami kb. 1-2dl-es, azaz egy evésre való) tettem, felíratoztam és mehetett a fagyasztóba.

Húst úgy tettem el, hogy megfőztem a csirke húslevest, a puha husikat, májat és némi levet összeturmixoltam és a masszát jégkocka tartóba tettem, fagyasztás után pedig simán egy zacskóba vagy zárható edénybe, 1-1 kockányi elég volt egy pohárnyi pürébe.

Reggel csak kivettem a pohárnyi pürét, mellé a husit, ebédre szépen kiengedett magától.

Inni vizet adtam (én kizárólag szoptattam 6 hónapig, aztán jött a hozzátáplálás és még 1 év szoptatás mellette) csak. 1 éves kor után jöttek a joghurtok, túró......fél éves kor után már jött a kiflicsücsök, keksz néha (de azt nem szerették igazán), jobban szerették a sós nasit, perec, ropi stb.

23. michelle.r (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. aug. 11. 13:56
Jézusssssmária, tudod te mi van a kockasajtban? Próbáld meg egyszer felolasztani 🙄 Nem adunk cukrot a gyereknek, ahogy tejtermékeket sem egy öthónaposnak. Különösen nem, ha tele van mindenféle adalékanyagokkal, állományjavító vacakkal!
22. Bless the child (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. aug. 10. 15:10
Mondom én, hogy polihisztor vagy. Ja, mégse
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. aug. 10. 15:03
Nyomatékosan megkérlek, hogy senkinek se adj olyan ártalmas tanácsokat, hogy adjon cukrot a csecsemőjének. A finomított cukornak számos káros hatása van a felnőttek szervezetére is. A csecsemőknél és kisgyermekeknél ezek a romboló hatások fokozottan érvényesülnek. Ha nekem nem hiszel, olvass utána. Valamint kérlek az olyan tanácsokat is tartsd meg magadnak, amikben az adalékanyagokat tartalmazó ételeket ajánlod babaételnek, mint a párizsi és a kocka sajt. Tudom, hogy jót akarsz, de ezzel az ellenkezőjét teszed.
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. aug. 10. 11:22
5.5 hósan tejet nem kellene még adni. Tejterméket is picit később lehet/ajánlatos adni. Szinte minden évben változik a hozzátáplálás ajánlás.
19. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 10. 10:03
A sütőtök azért jó, mert nem lesz keménmy a széklete és mindenhez adható. Tehetsz bele csirkehúst, halat, almát, barackot, amik ízre is finomak. Banánból elég egy héten egyszer egy fél, mert nagyon keményíti a székletet. Sok benne a jó nyomelem, de nem kell sok belőle. Paradicsom püré pici cukorral és hígitani kevés vízzel nagyon finom husokkal, és krumplival. A húslevesre vigyázz, mert a veséjük nem fejlődött ki teljesen és sót nem szabad adni, vagy csak éppen mutatóban. Este lefekvés előtt mondjuk 1-2 órával ami nagyon bevált, az a fél mackó kockasajt tejben turmixolva. Eléggé laktató és jól alszik tőle. A natur kockasajtban éppen annyi a só amennyi kell. Különben főzzél simán zöldséget 2 sárgarépa egy fehér répa, egy kis zeller és pici cukor. Pürésíteni és fagyasztva eláll. Kis adagot forró vízzel felöntve bármikor levesként adhatod neki, de só ne legyen benne. Ja! és a hasának, hogy ne legyen esetleg hascsikarás, vagy laza legyen a bélműködése, a köménymag áldás nekik. Lehet kapni köménymagos baby teát, azt igyon néha. Jó egészséget!
18. 0adc8842b1 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2019. aug. 10. 09:56
Csak ezt NE! A védőnő általában a tanultakat mondja és amit a nagyszülők tudnak, az nekik képtelenség. Sajnos sok Anyuka eléggé tudatlan és ha valamit nem tud védőnő. Inkább szülőt kérdezz meg!
17. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Fruzsi369)
2019. aug. 10. 06:50
Legjobb a védőnőtől megkérdezni.:)
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. aug. 9. 19:53
Én nem is állítottam, hogy ez új dolog. Ahogy a hordozás, az együtt alvás, az EC vagy a mosható pelenka sem. Sőt az igény szerint szoptatás sem. Ezek mind ősrégi, bevált módszerek. Hiába mondják sokan, hogy ezek új divatőrületek.
15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. aug. 9. 19:10
Nem tudom.
14. Bless the child (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2019. aug. 9. 18:41
A mai napig van olyan népcsoport, ahol az anya előrágja a kaját a gyereknek
13. Amaunet (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2019. aug. 9. 18:40

Láttam ilyet. Vannak ételek, amit nem tudsz villával pépesíteni. pl. húsok.

Olyat is láttam, hogy csak a csirke lábszárcsontját adták a baba kezébe.

70-100 éve hogy szoktatták a babákat a kajákra?

12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Amaunet)
2019. aug. 9. 18:31

Anyuka megrágta?:(


Villával össze lehetett törni.

11. Amaunet (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2019. aug. 9. 16:19

Így csinálták ezt régebben is az anyukák. Csak ma már kapott egy hangzatos külföldi nevet.

Amit megkívánt a kezébe adták. Ha ízlett, kapott máskor is.

Persze ehhez együtt kell ülni a családnak az asztalnál, hogy lásson, érdeklődjön a baba.

Ha nagyon kíváncsi volt, de még nem tudott rágni az anyuka rágta meg (nem volt turmixgép).

2019. aug. 9. 15:53

Szia!

Naponta csináltam neki(k)frissen,néztem a reciket neten,lestem az üvegeseket mi van benne,itthon megcsináltam .

Üvegeset nagyon ritkán vettem.

Mondjuk ht-nél nekem a két naggyal könnyebb volt,valószínű azért mert táposak voltak,a két kicsi sose kapott tápot,náluk nagyon elhúzodott az egész..a 18 hósom még szopik elég rendesen,de azt kell mondjam,még most kezd el megenni rendes kajából,rendes adagot.

9. manó2000 (válaszként erre: 7. - Fruzsi369)
2019. aug. 9. 15:46
Én csak a csirkemelleket fagyasztottam megfőzve és pépesítve egy pár napig elég volt. Jégkockatartóba tettem egy egy adag pépes csirmemellet. Valóban nehéz ilyen kis adagokat készíteni naponta.
8. 5236d12e25 (válaszként erre: 7. - Fruzsi369)
2019. aug. 9. 15:02

Lehet eltenni, de hidd el készen újra kiolvasztva nem olyan jó.

Levesből ia adhatsz neki vagy abban belefőzve.

2019. aug. 9. 14:49

5 és fél hónapos. Már kóstóltunk nagyon sok mindent. Két hete a tízórai gyümölcs. Alma, barack, körte, banán. Ezeket mind megeszi. Ebédet is elkezdtük és igazi pasi, mert szereti a hasát 😄 krumpli, répa, cékla és csirkehusi megy neki és mindent megeszik.

Szeretnék előre csinálni neki minden ételt amit csak lehet.

Lehet befőttes üvegben eltenni nekik kész pépeket? Ha igen kb mennyi ideig?

6. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 9. 14:40

Mi BLW-zünk, így nem kell azon gondolkoznom, hogy mi mihez illik.

[link]

5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 9. 14:19

Mennyi idős?


6 hónapos korban kezdte unokám krumpli-sárgarépa

2019. aug. 9. 13:59

Nagyobbikomnak hiába főztem turmixoltam minden áldott nap ő csak a "szar" űvegeset volt hajlandó megenni egészen 11 hós koráig. Mai napig nagyon rossz evő, 4.5 éves

A kicsi 1.5 éves mindenevő ő meg az üvegeset nem akarta nagyon enni hálistennek 😁

Neten nagyon jó kis recepteket táblázatokat lehet találni. A krumplit szinte mindenhez lehet adni gyümölcshöz is, én mondjuk húslevessel hígitottam az ételt (nem a gyümölcsöt) ha túl sűrű lett.

2019. aug. 9. 13:32
Persze mindent fokozatosan. Nem is biztos, hogy ízlik a babának. Az enyémek a sütőtököt kezdték el szeretni, hiába kezdtem mással.Aztán megettek mindent amit sütőtökhoz adtam. De mindenkinek más jön be.
2019. aug. 9. 13:30
Én egy kis gyümölcspürével kezdtem. Aztán főztem krumplit, répát, sütőtököt majd picike csirkemellet hozzá. Ezeket mind lehet egymáshoz is adni. Később adtam a zöldféléket főzeléknek, de nem habartam meg rántottam be csak megfőztem.Aztán ha mindez jól megy kis húsleves amibe mindenféle zöldség belekerül.
2019. aug. 9. 13:22
A hozzátáplálás kezdetétől ki mit és hogyan adott a babájának enni? Recept ötletek érdekelnek. Bajban vagyok azzal, hogy mit mivel lehet párosítani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook