Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki hogyan fogyott lett 150kg-ról? fórum

Ki hogyan fogyott lett 150kg-ról? (beszélgetős fórum)


1 2
30. de Luca (válaszként erre: 29. - Mucmuc987)
2012. jún. 12. 19:53
Nekem már csak a cigi a gyengém (szerencsére/sajnos). Le kéne tenni, de nem akarom, aztán persze kapkodhatnék két kézzel a segítségért, ha kiderülne, hogy tüdőrákom van, de egyelőre még ez sem motivál. Valahogy olyan jólesik. (Pedig egyszer már azt is letettem másfél évre, mert ahhoz volt kedvem, aztán megint kitaláltam, hogy márpedig most bagózni fogok)
29. Mucmuc987 (válaszként erre: 24. - De Luca)
2012. jún. 12. 19:41
Gratulálok a fogyásodhoz. Szerintem viszont teljesen más az, akinek egész életében gondja volt, van a súlyával és az, amikor valaki meghízik valamilyen oknál fogva és azt leadja. Nekem is sokkal könnyebb volt az első fogyásom, de aztán folyton visszahíztam. Sajnos a szenvedélybetegség a családomban van, sokan haltak meg a családban a szenvedélybetegségükből kifolyólag. Most mennem kell, a lányom ordít a másik szobában.
28. de Luca (válaszként erre: 27. - Mucmuc987)
2012. jún. 12. 19:39
A szüleimet inkább ne kérdezzük meg! :-D
27. Mucmuc987 (válaszként erre: 25. - De Luca)
2012. jún. 12. 19:36
A hozzátartozóid lehet, h mást mondanának. :))) Ember nincs hiba, gyengeség nélkül, legfeljebb nem vallja be magának vagy saját maga máshogy látja magát.
2012. jún. 12. 19:33

Egy kis biztatás mindenkinek.

[link]

25. de Luca (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2012. jún. 12. 17:52
Komolyan mondom, egy sem jut eszembe. Mondjuk gyermeket egyedül nem tudok szülni :-)
24. de Luca (válaszként erre: 22. - Mucmuc987)
2012. jún. 12. 17:50

100 felett tényleg nem voltam még. De itt a hoxán sokan emlegetik a hormon-bajokat, mint kiváltó okot. Jelentem engem hosszú ideig kezeltek pajzsmirigy-túlterleéssel, a gyógyszerezés alatt végig műteni akartak, de nem engedtem. közben szépen felpörögtek a kilók a lelassult anyagcserém miatt. Aztán egy nap belenéztem pucéran a tükörbe, majdnem elhánytam magam a látványtól, és nem 3 nap múlva, meg majd holnaptól, hanem aznap elkezdtem fogyókúrázni. Csodák csodája 2 és fél hónap múlva 15 kilóval könnyebb lettem. A ráadás pedig az volt, hogy a 2 és fél évig tartó pajzsmirigy betegségem egyszerűen megszűnt létezni, hibátlan lett a vérképem.

Szóval hajrá, én mindenkit bíztatok, mert ez fejben dől el.

23. spinneli (válaszként erre: 19. - De Luca)
2012. jún. 12. 17:14

Nem egészen...könnyedén kijelentjük ezt, de rámondhatjuk ezt bármilyen gyengeségre, amivel mindenki rendelkezik, az érzelmi evőknél látványosabb, ennyi a különbség.

Biztosan neked is van olyan dolgok az életedben, amit nem tudsz megoldani, másnak meg könnyedén megy, mindenkinek van fejleszteni valója...

22. Mucmuc987 (válaszként erre: 19. - De Luca)
2012. jún. 12. 17:08
Mondja ezt egy olyan ember, aki soha nem volt 100 kg felett, ugye???? Nem tudom, vagy-e vagy voltál-e valaha szenvedélybeteg, de egy biztos. Aki kórosan elhízott, az nem feltétlenül azért történik, mert nincs akaratereje. Az akaraterőt legtöbbször a tudatalattiban futó negatív programok írják felül. A tudatalattiban pedig rengeteg program fut gyerekkorunktól kezdve, olyanok, amelyekről nem is tudunk, hisz nem tudatosultak bennünk. A családi "örökségekről", hozott mintákról nem is beszélve. Melegen ajánlom mindenkinek a Hoponopono c. könyvet, (Agykontroll kiadvány)ebben olvashatunk arról a rendkívül egyszerű módszerről, amivel semlegesíteni tudjuk önmagunkban a túlevésre késztető negatív programot. Én jelenleg Bagdi Bella: Dinamikus fogyókúra meditációját hallgatom naponta, mely abban segít, hogy felülírjuk azt a programot, ami a jelenlegi, nem kívánt testsúlyunkhoz vezetett. Ehhez nem kell alfába menni, akár mosogatás vagy séta vagy sport közben is lehet hallgatni. Egyébként mindenkinek gratulálok, aki kisebb vagy nagyobb súlytól szabadult meg, a fórumindítónak is sok sikert kívánok és legfőképp azt, hogy el merje hinni, neki is sikerülhet!!
21. Vicaverza (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. jún. 12. 15:01

Először is SurfRider, gratulálok a sikeredhez, nagyon nagy dolgot vittél véghez!! Mert épp az a nehéz, hogy itt nem 10-20 kilóról van szó sajnos, és nagyobb kitartás szükséges:( Valahol én is úgy gondolom, hogy lelki alapon működnek ezek a dolgok, és az evés egy pótcselekvés, berögzült válasz valamire. Tehát először a lelki okokat kell feltárni és tudatosítani, hogy én most azért eszem mert ettől megnyugszom, mert nincs más dolgom épp stb..Én bízom abban hogyha más dolgokkal foglalom el magam, más szokásokat veszek fel, amik pozitívabbak, akkor azok is ugyanúgy belém rögzülhetnek, mint a zugevés.

A gyakorlati megvalósításként pedig arra gondoltam, hogy én azért próbálnék segíteni a szervezetemnek valamivel. Tudom, hogy nagyobb súlyból gyorsabb a fogyás, de akkor is, hosszabb idő..Szóval megpróbálom ezt a mangó kapszulát, amit a tévében láttam, hogy egy kicsit csökkentse az étvágyamat, meg segíti a zsírok lebontását is. Így legalább a fizikai próbatételeket jobban bírom..épp elég a lelki oldal ápolása..meg életmódváltás kellene..kitartás mindenkinek!

20. Bcicus (válaszként erre: 9. - Bzsazsi)
2012. jún. 12. 13:11
Azért ez nem igaz. A fogamzásgátló nem hízlal, csak jobban raktároz mellette az ember felborítja a hormonháztartást és könnyebben hízik az ember, amit nem eszel meg attól nem hízol. Ahoz hogy 50 kilót felszedjél rengeteget kellett enni.
2012. jún. 12. 11:35

"Csak" akaraterő és jellem kérdése. Ha ezek megvannak, akkor röhögve megy a fogyás, az alkohol és a cigi letétele is, csak el kell határozni és egy percre sem lehet meginogni.

Csakhogy a fenti tulajdonságok kevés emberben vannak meg.

18. 5674644b5d (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. jún. 12. 10:46

Kórósan elhízott, bocsánat és nem sovány. Az sose voltam és nem is leszek:D

De amúgy a lényeg, aki 100-on felül van, annak már lelkileg és mentálisan is vannak problémái az étellel. Akárcsak egy alkoholistának vagy drogosnak. Ezért utálom mikor mondják: csak abba kellene hagyni a zabálást. Persze meg le kellene tenni a cigit, az alkoholt meg a drogokat. Ez nem ilyen egyszerű, de azt se mondom, hogy lehetetlen!

17. bzsazsi (válaszként erre: 16. - Aa84065182)
2012. jún. 12. 09:18
Az az igazság, hogy fogyózom. De valahogy nem akar menni. Nagyon megválogatom azt, hogy mit eszetk, és délután 16 óra után már nem eszem semmit!
16. aa84065182 (válaszként erre: 15. - Bzsazsi)
2012. jún. 12. 08:49
Te most fogyózol? Vagy csak szeretnél?
15. bzsazsi (válaszként erre: 14. - Aa84065182)
2012. jún. 12. 08:46
Szerintem mindegyik rossz! Mindegyikből nehéz kimászni!
14. aa84065182 (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. jún. 12. 08:44
Érdekes, nálam is hasonlóképpen alakult. Ezért is írtam az alkoholizmust, oda is menekül az ember valamiképpen, mint ahogy az ételhez is lehet. Hát nem tudom melyik a rosszabb!
13. bzsazsi (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2012. jún. 12. 08:37
Köszönöm, hogy megosztottad a történeted. Gratulálok a fogyásodhoz, és a kitartásodhoz. Ha így folytatod biztosan menni fog. Sajnálom ami a családoddal történt, de élő példa vgy rá, hogy fel lehet kelni a padlóról. Köszönöm hogy kiálsz a többiek mellet.
12. bzsazsi (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2012. jún. 12. 08:33
Nem szt szabom meg, hogy kik írhatnak. Inkább azt akik csak gúnyolódni akarnak. Szerintem minden duci szivesen fogadja a jó tanácsokat. A gúnyolódásból pedig kapunk eleget.
11. bzsazsi (válaszként erre: 6. - Aa84065182)
2012. jún. 12. 08:31
Ebben valamilyen szinten teljesen igazad van!
10. bzsazsi (válaszként erre: 5. - Aa84065182)
2012. jún. 12. 08:30
Gratulálok a fogyásodhoz és az akaratodhoz. Én sem azt mondom, hogy 150kg vagyok. De gondolom vannak sokan csak szégyenlik. Én is szégyenlem a súlyom, de sajnos ez van.
9. bzsazsi (válaszként erre: 4. - Simple)
2012. jún. 12. 08:28
Mert esetleg lehetnek az embenrek egészségügyi problémái! Nem mindenki azért hízik meg mert rettentően sokat eszik. Ezt tapasztalatból mondom. Példa erre az hogy amikor elkezdtem szedni a fogamzásgátlót 2 hónap alatt 50 kg plusz jött fel rám úgy, hogy mindent ugyan úgy csináltam mint előtte. Spontán felborította a hormonháztartást. Remélem kielégítő volt a számodra, hogy hogy lehet idáig eljutni.
8. 5674644b5d (válaszként erre: 4. - Simple)
2012. jún. 12. 08:26
Én pl úgy jutottam el, hogy egész életemben duci voltam, az egész családomra jellemző a túlsúlyosság. Majd 10 évesen meghalt az apám, egy évre rá a nagypapám még egy évre rá a nagymamám anyámnak 2 munkahelye volt, gyakran voltam egyedül és étellel vígasztaltam magam mind a szeretteim elvesztése miatt, mind a magány miatt. 14 éves koromra 110 kg lettem, beutaltak kórházba kórósan soványnak tituláltak, napi max 800 kalórián élhettem. A lefogytam, de nem élveztem a normáls súlyom, mert a fenn említett problémák fennálltak továbbra is. A lelkemnek kellett az étel, így lettem zugevő. Végül mire észbe kaptam vertem a 130 kg-ot. Ekkor elhatároztam, hogy eddig és ne tovább, az étel soha semmire nem lesz megoldás, az évek alatt bebizonyosodott, lefogytam 50 kg-ot úgy hogy tudatosabban étkeztem. Persze még most így 80 kg körül is soknak számítok, még egy 10 kg-nak örülnék, szóval most kezdem el komolyan beiktatni a mozgást az életembe. Szóval a lényeg: a legtöbbször az ételhez való rossz kapcsolatunk a hibás.
7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Bzsazsi)
2012. jún. 12. 08:22
Mert megszabod, hogy kik írhatnak ide.
6. aa84065182 (válaszként erre: 4. - Simple)
2012. jún. 12. 08:20
Szerintem ugyanúgy,ahogy mondjuk alkesz lesz az ember.
5. aa84065182 (válaszként erre: 1. - Bzsazsi)
2012. jún. 12. 08:20

Szia!

Azt nem merem leírni, hogy hány kiló voltam :D de annyira nem sok hiányzott a 150-hez.

Hogy lehet lefogyni? Akarattal! Ha akarod, de igazán, akkor menni fog. Ilyen túlsúllyal gyakorlatilag az van, hogy ha bármilyen szinten visszafogod magad, akkor fogyni fogsz. Mondjuk, én saját elhatározásból rendesen diétáztam, és így sikerült lefogyni, a súlyomat szerencsére tartom azóta is.

4. simple (válaszként erre: 1. - Bzsazsi)
2012. jún. 12. 08:16
Nem gúnyolódni akarok, de engem ilyenkor mindig az érdekel, hogy lehet idáig eljutni?
3. bzsazsi (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jún. 12. 07:50
Miért csak kívántad volna?
2012. jún. 12. 07:44
Kívántam volna sok sikert...
2012. jún. 12. 07:38
Sziasztok! Ebbe a forumba csak olyanok írjanak, akik nagy súlyfelesleggel rendelkeztek, rendelkeznek,és fogyni szeretnének,vagy már lefogytak. Segítsük egymást azzal, hogy megosztjuk, megbeszéljük a siker és kudarc élményét. Ki hogy és mivel tudott vagy tud fogyni. Hátha másnak is segít!Akik csak gúnyolódásképp akarnak írni, azok mellőzenek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook