Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki hogy viseli az éjszakás műszakot? fórum

Ki hogy viseli az éjszakás műszakot? (beszélgetős fórum)


2021. márc. 19. 22:58
Ha jó film megy a tévében, akkor ki lehet bírni! 😀
2021. márc. 18. 09:32
Nekem volt részem benne, nem szerettem!
2021. márc. 18. 09:23

gimis koromban diákmunkán szinte élveztem.

Munkám miatt néha éjjel is dolgoztam, az elment, de

kevésbé.


mai fejjel éjjel nem szeretnk otthonomtól távol dolgozni.


ahogy többen is irták, fiatalon elmegy, de cca 30 éves korod után fárasztó és kimeritő

26. globus
2021. márc. 18. 06:37

Biztos, hogy nem bírnám már.

Zsenge koromban 3 évig dolgoztam három műszakban, akkor jó bulinak tűnt. Pár éve lakodalomban voltunk, hát napokba telt, míg utána összeszedtem magam.

2021. márc. 18. 06:23
Hát nekem nem ment mikor próbáltam. Nappal nem tudtam aludni éjjel meg enni.
2021. márc. 18. 05:49

Én 24-ezek.

Mindent meg lehet szokni.

Hétköznapokat jobban szeretem, mint a hétvégét.

Az étkezés sem borul fel, max annyi, hogy a 2 nap pihenő gyakorlatilag csak egy, mert az elsőn embernek sem vagy nevezhető.

2021. márc. 17. 15:39
Én sehogy nem viselném. Nem nekem találták ki.
22. ,zumba
2021. márc. 17. 15:34
Emberi szervezettől is függ ki hogy bírja. Engem is megborít eléggé.Nem normális életvitel része hogy nappal alszom.Szinte semmit nem kapok pl. az éltető napsütésből,mert bírni kell a következő műszakot álló munka és erős koncentrációs feladat mellett . Ehhez aludni kell.Ha olyan élethelyzetben él valaki hogy szinte csak a munkahely és alvás a napi ritmusa, bírható. De család h.tartás, esetleg kert, csak segítséggel.
2021. márc. 17. 12:05
Anyám 30évig dolgozott 3váltásban,hát had ne mondjam mennyire rányomja a bélyegét az otthoni hangulatra.Mikor éjszakás volt,jaj vigyázni mert nappal alvás van,mikor délutános akkor üres a ház,a délelőtt volt a jó.Én annó gyerekként nagyon utáltam ezt,pedig nem én mentem,hanem ő...
20. NomNom (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2021. márc. 17. 11:18
Igen, ki kell próbálni. Magát a munkát élveztem (irodai volt). Otthagytam a műszakozás miatt (és a másik rendes munkaidőben ugyan annyit fizetett), de egyáltalán nem volt már olyan izgalmas maga a munkakör.:(
19. NomNom (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 17. 11:16

Ez így jól is hangzik, de én pl akkor egyedül éltem, nem volt párom és a barátaim hétvégén vagy este értek rá. Így nehéz volt bármit is összehozni. De így a jó, hogy van akinek meg ez jön be.

Gondolom akkor ügyet intézni is sokkal kényelmesebb vagy bevásárlást intézni mikor nincs tömegnyomor stb stb.:)

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. márc. 17. 10:48

Az a rossz, ha alig tudsz átállni egyik műszakról a másikra.

De nem is a négy műszakról szólt a kérdés, hanem a háromról, illetve az éjszakásról.

Sajnos azt nem lehet előre megmondani, ki hogy bírja. És maga a munka sem mindegy.

A fiamék munkája elég könnyű.

17. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2021. márc. 17. 10:48

Bizony! :)

Ma is szabadnapos vagyok. Olyan joooo! :)

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 17. 10:45
Persze, az nem is baj, ha hét közben kicsit szabad az ember. Megmarad a szabi.
15. Epresturmix (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2021. márc. 17. 10:42
Ez benne a jó, hogy nem mindig hétvége! Ezért nem kell szabit kérni és a szürke hétköznapokban van valami jó is amitől bearanyozódik a hetem! Ez pedig a hétközi szabadnap! Ajvèê! 😍
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - NomNom)
2021. márc. 17. 10:29

Elvileg úgy találták ezt ki, hogy egyenletesebb a beosztás és inkább csak az a probléma, hogy nem pont hétvégére esnek a pihenőnapok, de a rosszabb munkáltatók nem képesek jól megcsinálni a beosztást.

Olyan gyárról is hallottam, ahol a dolgozó egy évre előre megkapja a kinyomtatott munkarendjét.

13. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2021. márc. 17. 07:06

Szia! Én szeretem az èjszakàst és a kollégák közül szinte mindenki! 🙂

Én azért szeretem, mert nem kell korán kelni, minden reggel friss kiflit ehetek, látom a napkeltèt, nem kell kivenni szabit ha valamit intézni kell, bármit el tudok végezni otthon is (kollégák a gyerekeket el tudják vinni oviba, suliba ha van és még délután látja őket )jobban fizet mint a másik kettő műszak, sokkal ráérősebben dolgozom mint a nap többi szakában. 😀


Igen megborítja kicsit a szervezetet, de én már nem érzem. Évek óta direkt 3 műszakost vállalok. Én szeretem.

12. Nanda (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2021. márc. 17. 06:32

Én is a délutánost szeretem jobban, hiába pihenek annyit mint délelőttösben, mégis kipihentebb vagyok.

Fiatalabb koromban nem viselt meg az éjszakázás, kifejezetten szerettem, sőt egy évig dolgoztam állandó éjszakásként.

De később már azért eléggé kikészített, hét végére mindig olyan voltam mint a mosottf*s.

11. NomNom (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2021. márc. 17. 05:05
Nem tudtam, hogy 4 műszaknak hívják. 24/7 volt a munka, 6-14, 14-22, 22-6 volt a munkaidő és össze-vissza voltunk beosztva.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - NomNom)
2021. márc. 16. 22:09

Azt hiszem, amit mondasz, az a folyamatos, azaz 4 műszak. Ott van összevissza.

Olyan is volt - pár hét után ketten együtt se tudtuk, milyen nap van és hányadika.

De az volt a legmélyebb bugyra a bérrabszolgaságnak, amikor a gyerek ilyen 4 műszakba járt, de úgy jött értük a gyári busz, hogy munkaidő előtt és után lehúztak a munkahelyen plusz egy-egy órát. Az egy órás menetidővel tehát egy munkanapjuk 12 órás volt, rövid váltásokkal a hajnali 3 órai, a reggeli 8 órai és az esti 8 órai kelés között. Azt hamar otthagyta, és megértettem.

A mostani helyén már másfél éve van, elég hamar jött a 12 órázás is, de megszokta és én is könnyen alkalmazkodom.

No persze az is kell hozzá,hogy rendesen vannak munkaközi szünetek, mindenkinek egyszerre, és meleg konyha van az éjszakásban is. Ritka, hogy munkanapon itthon egyen, mert jóformán ahogy felkel, készül munkába, munka után meg fáradt enni.

9. NomNom (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. márc. 16. 21:57
Nehéz a 12 óra, de szerintem lényegesen jobb (a szervezetnek is), mint folyton variálni a 3 műszakot. Még ha hetente cseréltük volna is jobb lett volna, de 2 nap így, 3 nap úgy.... Borzalmas volt.
2021. márc. 16. 21:37

Sosem műszakoztam, azaz volt egy munkahelyem, ahol volt délutános műszak, ami 3 órával kezdődött később, mint a normál. de nagyon utáltam.

Egyszer bent kellett maradnom egész éjszaka, utána 1 hétig nem tértem magamhoz.


Ezt nem nekem találták ki...

2021. márc. 16. 21:33

A 31 éves fiam több mint egy éve dolgozik 12 órásban, felváltva nappal és éjszaka.

4-5 napi műszak után 4-5 nap szabadot kapnak, és a szabadnapok sokszor esnek hétvégére vagy legalább egy hétvégi napra.

Azért jó és azért is szoktuk meg mindketten hamar, mert ugyanakkor indul és érkezik, csak vagy este, vagy reggel. Nem váltakoznak az időpontok.

Tény, hogy reggelesben kevesebbet alszik, mert elméletileg ugye 8-kor már aludnia kellene (4-kor kel), és azért nem mindig esik ilyen korán ágyba.

6. NomNom (válaszként erre: 5. - Jooeva)
2021. márc. 16. 21:33

Hú igen az evés is... Mondták a kollégák, hogy ők ugyan úgy esznek mintha nappal lenne. Mikor beérnek este 10-re "reggeli", pár órával később "ebéd" stb...

Nekem ez nem ment. Max. kis ropogtatni valót vittem és egész éjjel iszogattam valamit, hogy ébren legyek. Nem feltétlenül koffeint, csak hogy valamit csináljak a gép előtt ülés közben.

2021. márc. 16. 21:12
3 évig dolgoztam 3 műszakban, akkor még nem volt gyerekünk. Sajnos a nappali alvás nem ment, max. 4 órát tudtam aludni, az sem volt igazán pihentető. Felborul minden, evés, alvás, ha éjszakás vagy, nem sok mindenre vagy használható nappal...Délelőttös szerettem lenni, a délutánnal sem volt bajom, akkor már a főnökség is hazament.
2021. márc. 16. 21:07

Na, pont megjelent a két alapvető típus.

Sokan nem tudnak napközben aludni.

Én a délutánost szerettem a legjobban. Ha valami elintézni való volt, még éppen belefért.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2021. márc. 16. 21:05

Engem a reggeles viselt meg jobban.

Az éjszakás akkor, ha az itthoni dolgok miatt nem tudtam eleget aludni.

Az étkezésem viszont teljesen felborult.

2. NomNom (válaszként erre: 1. - Gaiha)
2021. márc. 16. 21:05

Utáltam a 3 műszakot. Főleg a délutánost. Mire felkelsz, eszel, mehetsz dolgozni. Nem tudsz semmit elintézni szinte, nem tudsz esti programra menni stb.. mire hazaérsz fáradt vagy, mész is aludni.

Éjszaka után pedig sosem tudtam 4 óránál többet aludni. Szintén nem tudtam már semmi programra menni, találkozni vkivel mert 10-re mentem dolgozni. Még a reggeli műszak a legjobb mert bár 6-kor kezdtem, legalább utána volt egy csomó időm.

2021. márc. 16. 21:01

Pozitívum , negatívum, mennyire borít meg? :) Beszélgessünk róla

Tervben van hogy 3 műszakos állásom lesz , érdekel mik a tapasztalatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook