Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki, hogy talált állást mostanában? fórum

Ki, hogy talált állást mostanában? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jún. 23. 12:14

Sziasztok én leírom a történetem. 22 éves vagyok felsőfokú OKJ végzettséggel adminisztráció, ügyintézés, szakmai asszisztens szinte minden ami irodai egy szakmában foglalva. Én soha nem úgy küldtem önéletrajzot mint amit megadtak, hanem mindig a saját elképzelésem szerint terveztem meg és bevált. Sajnos azt tapasztaltam hogy az internetről letöltött önéletrajzok elég rosszak másként meg a wordnek van egy ellenörző programja ami megmutatja honnan töltötted le az önéletrajzodat, és amikor egy hr-es elolvassa nem biztos hogy ez pozitív dolgot jelent hogy más tollával ékeskedsz. Manapság ha beleírod a szakmai tapasztalatodat a legutóbbi 3 munkahely vagy az adott munkahelyhez szükséges információt végzettséged és egyéb képességeidet bőven elég ami tényleg egy oldalon elfér. Számít sajnos, röviden végigfutják hogy mit tartalmaz szerény kis életed és utána selejteznek. Nagyon oda kell figyelni a helyes írás módra, tagoltságra és hogy áttekinthető legyen.

Én részletesen leírtam mindig mindent és nem az volt a nyerő, hanem az amikor igen is ami számomra fontos kitöröltem és az volt a nyerő önéletrajz.

Az én szakmám nagyon telített hiába keresnek folyamatosan irodai ügyintézőt, asszisztenst ha éppen megfelelő is vagyok, lehet nálam sokkal jobb és tanultabb ember és már vesztesnek minősülök.

Több hónapos munkakeresés után minekután létszámleépítés miatt engem eltanácsoltak egy cégtől amit nagyon szerettem közel is volt és még a pénzre sem panaszkodhattam fiatalon munkanélkülivé váltam.

Most június van én január óta munkát keresek, több állásinterjú rengeteg elfecsérelt pénz, újság hirdetések és semmi. Talán most összejön hétfőn végre az az állás amiről már régóta álmodozok de ez még nincs itt.

Én is megéltem a magamba fordulást, sokszor kiakadok van hogy reggeltől számítógép előtt vagyok telefonálok mert már nem tudok mit csinálni az egész életemet ugye ez fogja körül a munka keresés szörnyű. De múlt héten eldöntöttem hogy pozitívan magabiztosan várom a számomra megfelelő pillanatot. A jó isten biztos lemosolyog rám is és végre lehet nekem is egy megfelelő állásom mindenek felett még jól is kereshetek.

Sok sikert kívánok mindenkinek fel a fejjel kitartás magabiztosság és ha kell akkor szakmát kell váltani más lehetőség nincs.

52. Kira88 (válaszként erre: 51. - 52a1de98f0)
2011. jún. 15. 14:11

Sajnos a mai világban nem lehet válogatni,oda kell menni,ahol jó lehetőség van.Ha szeretnél a diplomáddal jól keresni,idővel előrelépni,egy kényelmes életszínvonalat elérni,azért áldozni kell.

Ha meg mindenképp otthon akarsz élni,akkor meg kell alkudni,és beérni az ottani lehetőségekkel.

51. 52a1de98f0 (válaszként erre: 50. - Kira88)
2011. jún. 7. 10:07
Nekem is közgazdász diplomám van, most pályakezdő vagyok. Mondták, hogy menjek Pestre vagy külföldre. Pesthez egy fél országot kéne utaznom. :P Én itt szeretnék maradni, itt dolgozni, de sajnos nem sok lehetőség van...
50. Kira88 (válaszként erre: 47. - ---Anita---)
2011. jún. 6. 15:33

Veszprém megyét semmiképpen sem akarod otthagyni?

Ennyi idősen,közgáz diplomával,szorgalommal,pláne ha nyelveket is tudsz,a tripláját meg tudnád keresni. Mondjuk Pesten.

2011. jún. 5. 09:23

Nekem sikerült, és viszonylag egyszerűen.

Én is a netes önéletrajzokkal kezdtem, aztán rájöttem, hogy kevés a visszajelzés, és el kell indulni "házalni", vagyis személyesen beállítani, kommunikálni, "eladni magam".

A kor - kérdés érdekes dolog.

A pályakezdő gyakorlatlan.

A fiatal biztos szülni megy meg a gyerekkel majd táppénzre.

A középkorú pedig már biztos nem elég energikus ... :S

2011. jún. 5. 09:09

Ezt úgy szeretem, hogy egy munkaadó biztos benne, hogy TE mit szeretnél...

Gondolom az Önéletrajzban nem látta a korodat.


Engem is behívtak egy állásinterjúra, majd közölte velem a munkaadó hogy szerinte nekem ez messze van és ezért nem is engem választott:(

2011. jún. 5. 00:58

Sziasztok!


A téma nálam is nagyon aktuális most, mivel én is munkát keresek - eddig totálisan siker nélkül.

Igaz, van állásom jelenleg, de 28 évesen, közgazdász diplomával minimálbérért dolgozni nem túl jó dolog... Már szinte minden netes oldalra regisztráltam, de Veszprém megyében alig van olyan, amire jelentkezhetek...

Az elmúlt pár hétben ugyan visszahívtak, sőt még állásinterjúkon is voltam, aztán sosem lett belőle semmi... Az esetek döntő részében megtudtam, hogy a korom miatt, mert hogy tuti, nem sokára gyereket akarok... Persze az interjún hiába mondtam, hogy mostanában biztos nem, de hát úgy tűnik, ez sem hatotta meg őket...

Szóval most már kezdek totálisan tanácstalan lenni... :(

46. kamuka75 (válaszként erre: 45. - Sophieee)
2011. jún. 2. 21:53
Melyik oldalon? Milyet?
2011. jún. 2. 19:07
Interneten.. :)
2011. jún. 1. 22:37
Én még mindig azt javasolnám a rejtett állásokat kell felkutatni, ez esélyesebb mint jelentkezni egy hírdetésre amit már javarészt betőltenek mire megjelenik. A rejtett állás nem más mint bekopogsz cégekhez amit előre kinézel magadnak és álláslehetőség után érdeklődsz. Én így találtam munkát, ami nem nagy szám de legalább van.
43. kamuka75 (válaszként erre: 42. - F7cd984078)
2011. jún. 1. 22:27
De jó neked. Engem is kereshetne már valaki...
42. f7cd984078 (válaszként erre: 41. - Kamuka75)
2011. jún. 1. 20:41
A mostani főnököm keresett fel állásajánlattal a korábbi főnökömön keresztül. :)
41. kamuka75 (válaszként erre: 40. - F7cd984078)
2011. jún. 1. 20:30
Ezt hogy érted?
2011. jún. 1. 20:01
A feladat talált meg engem. :)
39. 83e25137af (válaszként erre: 38. - Kira88)
2011. jún. 1. 19:57
bízom benne :) csak mifelénk ez nem egyszerű.. DE nem lehetetlen tudom. van egy álmom ahová szeretnék bekerülni de oda kb annyi az esélyem mint nyerni a lottón (minimum 4-est az 5-ösön XD )
38. Kira88 (válaszként erre: 37. - 83e25137af)
2011. jún. 1. 19:54
Ha ilyen hozzáállású és ilyen szorgalmas vagy,akkor mindig fogsz munkát találni magadnak szerintem:))
37. 83e25137af (válaszként erre: 36. - Kira88)
2011. jún. 1. 19:39

na az igaz. Nekem sosem esett le a gyűrű a kezemről ha munkáról volt szó. még ha szalagmunka is.


Most az irodában tudják hogy számíthatnak rám és folyamatos a pozitív visszajelzés. Remélem ez is számít majd. ha kérek szerintem adnak referenciát is

36. Kira88 (válaszként erre: 32. - 83e25137af)
2011. jún. 1. 19:29

A diákmunka semmivel sem rosszabb bármi másnál.Van tapasztalatod,tudod mi az,hogy bemenni vhova minden reggel és dolgozni.

Én azokról beszélek,akik az egyetemi évek alatt egy szalmaszálat se raknak keresztbe.

35. Serry
2011. jún. 1. 18:39

Na igen. Egyébként ma senkinek sem könnyű állást találnia... nekem,mert két kisgyereket nevelek, neked mert fiatal vagy tapasztalatlan.


Bár most ne panaszkodjak az elmúlt 4 hónapban kezdő vezetőként egyre jobban érzem magam.

34. 83e25137af (válaszként erre: 33. - Serry)
2011. jún. 1. 17:42

én is elég hamar jutottam munkához fősuli után csak épp 2 hónapig tartott.. a kövi szintén.. (biztosítós, pénzügyes, toborzós munkák) mindig beletenyerelek.. a mostani is 4 hónapos... és már 3 éve ökörködök.. alkalmi munkákkal )(még mozi büfébe is) hostess munkák..) szóval mondhatni nem válogatok...


de ezek szerint mégsem vagyok elég élelmes,..

33. Serry (válaszként erre: 32. - 83e25137af)
2011. jún. 1. 17:35

A diákmunka is egyfajta tapasztalat.

De nem csak az a baj ,hogy nem volt sok egyetemista gyakornok meg a többi. Van akinek ideje nincs egyetem mellett... nyáron meg örül,ohgy dugó van a fenekén.

Az is nagy probléma,hogy sokan úgy gondolják ráérnek munkát keresni ha már a kezükben van a végzettség. Nem csak a diploma hanem pl a szakma.

Én GYEs-ről jöttem vissza dolgozni. Azért került többek közt másfél évembe munkát találni,mert nekem is olyan diplomáim vannak,ohgy ezzel nehéz. De a rengeteg önéletrajz küldözgetés mellett kb 6 év internetes építkezés, honlapfejlesztés után elértem azt, ohgy engem keressenek meg nem-e dolgoznék nekik. Így most főállás mellett ( ami szintén a netten való ismertségemnek is köszönhető)válogathatok melyik mellékállás felkérésnek teszek eleget. Középvezető vagyok egy cégnél és két kisgyereket nevelek.


Ideje korán bölcsis lett a kicsi,hogy találjak munkát. Már a GYED lejárta előtt kezdtem keresni. Mikor diplomáztam májusban volt az államvizsgám és védeni már úgy mentem, hogy másnap mentem állásegyeztetésre. Mert Már januárban körbenéztem,hol mi van.

32. 83e25137af (válaszként erre: 31. - Kira88)
2011. jún. 1. 16:28
én má b..hatom ezt.. sajnos felelőtlenül a diákmunkát választottam az előre gondolkodás helyett..
31. Kira88
2011. jún. 1. 16:09

Ez egy általános hiba,amit nagyon sokan elkövetnek,hogy kijönnek az egyetemről,és még semmi munkatapasztalatuk,mondván "ráérek utána". Pedig nem tilos egyetem mellett elmenni cégekhez gyakornoknak,vagy nyáron akár teljes állásban.

Én az egyetem 2.évétől kezdve dolgozom,már 3 helyről van referenciám.

30. 83e25137af (válaszként erre: 29. - Serry)
2011. jún. 1. 15:51

szia.

ez engem is érdekelne. ilyenen én is gondolkoztam hogy "letagadom" a diplomám de hogy számolok el azzal a 4 évvel? mivel dolgozni ugye nem dolgoztam sehol...

29. Serry (válaszként erre: 28. - 52a1de98f0)
2011. jún. 1. 15:31
Ha beírod az önéletrajzba, ohgy van diplomás és csak középiskola kell nem fognak felvenni,mert túlképzett vagy.
28. 52a1de98f0 (válaszként erre: 26. - Serry)
2011. jún. 1. 13:32
Közgazdász diplomám van. Jelentkeztem egyébként több olyan helyre, ahova középiskolai végzettség is elég, de nem hívtak vissza. Most gondolkodom rajta, hogy a vendéglátóiparban, kereskedelemben kellene próbálkoznom, amíg nem lesz más.
27. bobe2
2011. jún. 1. 06:35
Sziasztok.Tavaly augusztus óta keresek munkát,az elején még válogattam mert úgy gondoltam hogy találok jobbat....(meg munkanélküli is járt).Sajnos nem találok,most már nem is válogatok,küldtem önéletrajzot mindenfele,több százat.Ha nincs tapasztalat az a baj,egyetlen egy lett volna amit nem vállaltam el,mert a végén derült ki hogy bérmunkásként alkalmaznának havi 60 000 3 hónapig. OKJ tanfolyamra járok de még 2 hónap mire befejezem(saját költségre).De ha meg is lesz a papírom,nincs gyakorlatom.....szóval nehéz,nagyon nehéz munkát találni!
26. Serry (válaszként erre: 25. - 52a1de98f0)
2011. máj. 31. 21:42
Milyen területen diplomáztál? S ha már így áll nem adod lejebb? Nem vállalnál el amíg jobb nem lesz alapom valami mást?
2011. máj. 31. 19:22
Én februárban diplomáztam, és azóta nem találtam munkát. Alig akad néhány álláshirdetés, amire jelentkezni tudok, mert sok helyen elvárt a min. 2-3 év tapasztalat, vagy elég a középfokú végzettség.:S Egyébként újságokban, interneten is minden nap keresgetek. Mondjuk nagy probléma, hogy itt nagyon kevés a munkalehetőség (Zala).
2011. máj. 31. 18:26
légy nyitott más felé is,habár lehet piszkosabb a munka de fizetnek és a semminél jobb,ha nincs gyakorlatod akkor kezd egy ruha-cipő.táskás... boltba hogy minimális gyakorlatod legyen,talán ha füllentesz egy picikét az önéletrajzodba hogy x-y idő között mellékállásba eladó voltál egy olyan helyen ahol a kutya se érdeklődik utána már azt veszik van gyakorlatod.Nem nagy a lényeg csak beírod:vevők kiszolgálása,termék ismertetése...Mást ugy se kell tenned mosolyogni,segítőkésznek,udvariasnak lenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook