Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki az úr a háznál - avagy ember tervez, ital végez fórum

Ki az úr a háznál - avagy ember tervez, ital végez (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki az úr a háznál - avagy ember tervez, ital végez

1 2
37. Banyaci (válaszként erre: 36. - 447396604e)
2012. szept. 27. 21:52
Szegény gyerekek. Felénk lakott egy alkoholista anya. Neki elütötte e fiát egy autó. A kiscsákó hazaszaladt, úgy mentek szólni neki, hogy bár nem gyorsan ment az autó,de a kiscsákó átesett rajta. Az asszony nem vitte orvoshoz. Ez hétvégén volt, hétfőn az iskolából elvitték a gyereket dokihoz. Bordatörése volt.
36. 447396604e (válaszként erre: 35. - Banyaci)
2012. szept. 27. 18:29
nekem a legemlékezetesebb az az anyuka aki kicsi gyerekével jár inn a kocsmába.állandóan piaszaga van, és az sem érdekli hogy a gyereket az oviba csúfolják piás anyja miatt...ott laknak a házban.
35. Banyaci (válaszként erre: 34. - 447396604e)
2012. szept. 27. 18:13
Anyósom mesélte, hogy ő amikor jöttek a fájásai és nem tudta eldönteni, hogy jóslók-e, bement a kocsmába. Elmondása szerint "csak" egy sört meg egy felest ivott. Amikor attól sem lett jobban bement a kórházba szülni. El sem tudom képzelni, hogy hogyan látta el a gyerekeit.
34. 447396604e (válaszként erre: 32. - 9d7907a17a)
2012. szept. 27. 18:04
ez igaz. terhesség alatt italozik a nő, az ital a köldökzsinóron keresztül bekerül a gyerekbe,és már születésekor ott van a vérében az alkohol:SS
33. Banyaci (válaszként erre: 32. - 9d7907a17a)
2012. szept. 27. 11:24
Igazad van. Bizony ha a kismama rendszeresen fogyaszt alkoholt a terhessége alatt akkor baba alkoholfüggőként születik. Többnyire az intenzívre kerülnek, ott próbálják kezelni a függőségüket. Ugyanez van a drogos anyák babáival is.
32. 9d7907a17a (válaszként erre: 24. - Megi04)
2012. szept. 27. 11:14
De sajnos van olyan is aki már úgy születik.
31. Dinkaanyu (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2012. szept. 27. 08:53
Van tapasztalatom ezzel kapcsolatosan, nem a levegőbe beszélek.
30. Banyaci (válaszként erre: 29. - A362b29577)
2012. szept. 27. 07:35
Nem is csak beszélgetni, hanem beszélni róla. Voltak gondolataim, leírtam, cikket írtam belőle. Akkor is így csináltam volna, ha nem lett volna fórum belőle. Ám mint sok másra is az alkoholizmusra is újra és újra fel kell hívni a figyelmet. Nem kell, hogy tessen a cikk.
29. a362b29577 (válaszként erre: 28. - Banyaci)
2012. szept. 27. 07:20
Egy beszélgetésre elég lett volna egy új fórum is, nem mintha nem lenne már több is a témáról.
28. Banyaci (válaszként erre: 18. - Julianusyze)
2012. szept. 26. 22:39
Itt vagyok, elnézést, hogy csak most írok. Bevallom, nem figyeltem kellően a cikkem megjelenésére. A cikk írására saját családom késztetett.Az egyikük a férjem anyukája,aki beleragadt a az ivásba. A másikuk a testvérem, aki alkoholista bántalmazó férje elől menekült az italba, míg Gyesen volt. A cikkben direkt nem személyeskedtem, mert elsősorban beszélni akarok aproblémáról és tapasztalatokat cserélni, nem pedig magamat a saját családomat helyezni előtérbe.
27. Banyaci (válaszként erre: 6. - C6973617d3)
2012. szept. 26. 22:31
Azt írtam, hogy vannak akik Gyes alatt váltak azzá. Tetszik vagy sem, így van. Ilyen is van.
26. Banyaci (válaszként erre: 2. - Dinkaanyu)
2012. szept. 26. 22:30
Ez így van, de azért néha lökést adhat a család az elhatározáshoz.
25. 2a69f78972 (válaszként erre: 24. - Megi04)
2012. szept. 26. 18:20

Hát, nem tudom!

Azért vannak hajlamosító tényezők is.


Ismerek olyat, aki a munkahelyén évekig fogyasztott ilyen-olyan alkalomból alkoholt, mégsem jutott eszébe otthonra is venni és amikor elkerült onnan, soha többet nem érdekelte, pedig a felesége tartott tőle, hogy alkoholistává lesz...és nem lett!

24. megi04 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 15:20

Hát nem tudom...Lehet,hogy maradi vagyok,de az én kölkeim meg sem próbálták...De ha megpróbálták volna,igen durván viselkedtem volna...

És egyetlen alkoholista sem úgy születik,hogy ő már az anyaméhben alkesz volt..Minden 1 pohárral kezdődik...ezzel nem azt akarom mondani,hogy 1-2 pohár..akármi ártalmas lehet! Szó sincs róla!

Csak..valahol minden elkezdődik..

2012. szept. 26. 14:43

Millió egy ok vezethet az alkoholizmushoz, és mindenki "kicsivel" kezdi.

Én is azt hiányolom, a cikkből, hogy mondani akart valamit, de nem fejtette ki teljes egészében.

22. spinneli (válaszként erre: 17. - Dinkaanyu)
2012. szept. 26. 13:32
Ahogy az átlagember elképzeli...
21. a362b29577 (válaszként erre: 19. - Boldogzokni)
2012. szept. 26. 13:29

Sajnálom, hogy rossz hírt kell közölnom, de a filmekben nem igaz mindig minden. Viccet félre téve, sok helyen nem a zéró tolerancia a norma. Meg igazából nálunk is sokan vannak, akik nem tartják be azt a szép, kerek nullát.

Én azon nem paráznék, hogy azonnal autóznom kell. Ha sürgősen kórházba kell menni, akkor mentőt lehet hívni, vagy egy taxival is el lehet jutni. Ha a vacsorához megiszik valaki egy pohár bort vagy sört, abban nincs rossz, de ha emberesen iszik gyerek mellett rendszeresen, azt elítélem én is.

20. globus (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 12:39
Ők már nincsenek rosszul tőle. Csak akkor, ha nem kapják meg a napi betevőt...
2012. szept. 26. 12:38

Tük érdekesek az amerikai filmek, mert ott mindig mindenki iszik (aztán meg vezet, amit sosem értek.)

Nekem tetszene, ha néha esténként meginnék egy-egy pohár bort, de aztán sosem lesz belőle semmi. Gyerekek mellett mindig az jár a fejemben, hogy hátha kell autó, mert bármi lehet, így meg nem mer úgy lazulni az ember, illetve csak nagyon ritkán.


Aki rendszeresen iszik gyerek mellett, azt nagyon elítélem, mert nem csak magáért felel! Bármikor előfordulhat olyan baleset, amikor az ÉSZ-nek ott kell lenni és még lehet, hogy kocsiba is kell ugrani a kórházig, vagy akármi!

2012. szept. 26. 12:36
Na de hol a fórumindító és mi vezérelte ennek a cikknek a megírására?
17. Dinkaanyu (válaszként erre: 15. - Hannapanni)
2012. szept. 26. 12:30
Attól mert a családban problémák vannak, nem kell nekiállni inni, ez csak kifogás.Aki iszik az egy akarat gyenge ember.
2012. szept. 26. 12:03
ahol meg rokoni ágon eleve előfordult nem egy esetben alkoholista, ott jobban oda is kell figyelni az illetőre a család többi tagjának.
2012. szept. 26. 11:58

Az alkoholistánál általában a család beteg és a leggyengébb láncszem a tünethordozó. Testközelből ismerem a problémát, mert nővérem gyakorlatilag csak alkoholistákat vonz be, pedig egyébként normális, kultúrált élete van. Anyósom iszik, de náluk egyértelmű, hogy ez (is) a családi játszmák része.

Amíg az illető maga nem kér segítséget, addig tényleg nem lehet tenni semmit, viszont a többi érintett családtagnál is van rendbetennivaló, az biztos. Csak ők meg azt hiszik, hogy semmi közük a problémához...

14. 447396604e (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2012. szept. 26. 11:55

az alkoholizmus nehéz kérdés.nem csak az számít alkoholistának, aki nap mint nap okád a kocsmában, vagy akár otthon.

alkohlista pl az a személy is, aki rákap az italra, mert attól pl jobb kedve lesz, és kicsit elbódul tőle.ezt lehet akár tényleg unalomból, otthon gyes alatt, lehet depressziótól(otthoni konfliktusok, nem kivánt terhesség,megfelelési kényszer stb).kilátástalan élethelyzettől.

ha csak egy kicsit is jobb lesz a kedv, akkor legözelebb mégegy pohár, mégegy. aztán azon kapja hogy nem tudja letenni. és ez a rosszabb fajta, mert önmagának sem ismeri be hogy iszik.

én is ismerek olyan nőt aki terhesség alatt lett iszákos,de olyat is, aki szülés után lett az.hogy mi volt a konkrét ok nem tudom. lehet bármi, ami maitt rákapott az italra.sőt olyat is ismerek, aki a kocsmába is viszi a gyerekét minden nap, és a gyereknek természetes hogy ott tanul, ott játszik a részegek közt.

nálunk a családban nem volt alkohoista. de volt olyan közeli ismerősöm aki viszont az volt (gyerekkori barát) ő nagyon túzásba vitte. sajnos 34 évesen meg is halt májelégtelenségben

2012. szept. 26. 11:39
Megint egy újabb cikk, amelyik akár szólhatott is volna valamiről, aztán mégsem...
12. Sirga (válaszként erre: 11. - A362b29577)
2012. szept. 26. 11:35

Így igaz. Számomra hiányérzetet okoz az is, hogy az író semmit sem ad magából(vélemény, érzések, tapasztalatmorzsák ...).

Szerintem jobb az elszigetelés, mint a probléma szőnyeg alá söprése, nem-tudomásul vétele, tagadása. Apósom alkoholista. A pia fontosabb, mint az unokák - ez csak előttem tiszta, így szélmalomharcot folytatok. :(

2012. szept. 26. 11:05
Ettől a cikktől sem lesz senki okosabb.
2012. szept. 26. 10:48

Mindig azt mondom, hogy van oka az alkoholizmusnak, de még nem jöttem rá, hogy mi vezeti ide az embereket. Miért jó az, hogy szédelegve, rosszullétekkel élje az életét bárki is nap mint nap.

Mert ugye tudjuk, hogy ez azzal jár. Nem, nem fedi el az igazságot és emlékszünk is rá és arra is, hogy milyen a másnap.


Szerintem attól nem lesz senki alkoholista, ha megissza azt az egy-két kortyot a vendégek után és attól sem, ha adott alkalmakkor akár kicsit is, de többet iszik a kelleténél.

Én ugyan nem iszok sört, de azt sem tudom elképzelni, hogy azért válna valaki alkoholistává, mert a szoptatás miatt iszik egy kis sört, bár szerintem is inkább árt, mint használ.


Nem tudom mi a célja a cikknek és azt sem tudom, hogy lehet segíteni egy alkoholistának, de vannak elképzeléseim arról, hogy miért nem érdemes azzá válni...

9. 2a69f78972 (válaszként erre: 6. - C6973617d3)
2012. szept. 26. 10:41

Szerintem nem EZT állította, hanem a felsoroltak között szerepelt, mint egyik lehetőség.


Én is ismertem ilyet, nem egyet és nem kettőt!


A többségre természetesen nem jellemző.

8. szöszi71 (válaszként erre: 4. - C6fc3a0d5b)
2012. szept. 26. 10:18
Igen, van munkája, buszsofőr. Munka után iszik és hétvégén meg bepótolja amit egyébként nem ihatott meg. Pénz meg a fasorban.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook