Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki az aki a közelmúltban építkezett? Mik a tapasztalatok, tippek? fórum

Ki az aki a közelmúltban építkezett? Mik a tapasztalatok, tippek? (beszélgetős fórum)


14. anaterra (válaszként erre: 12. - 8ee31e318f)
2009. ápr. 13. 20:34
Tetőtérre is kell engedély, ha azt nem tervezteted meg rögtön
2009. ápr. 13. 20:22
Én tuti nem építenék tetőteres házat. Akinek olyan van, mind el akarja adni. Nyilván a pénz dominál az építésnél, mi is hetente vettünk le a négyzetméterből, mire végre meglett a végeredmény és minden négyzetméter 1 milla volt mínusz.
12. 8ee31e318f (válaszként erre: 11. - Zani)
2009. ápr. 13. 19:46

az en velemenyem az hogy lehet kisebb negyzetmeter, de ugy alakitsak ki a tetoteret, hogy barmikor bovitheto legyen arra a haz

arra mar nem kell kulon engedely, ha a teto nincs ujra megbontva es megemelve

11. zani
2009. ápr. 13. 19:43

hogy csináltátok h ilyen hamar tudtatok költözni? mi a héten kapunk engedélyt de félek h nem költözhetünk karácsonyra át.

egyébként azzal egyetértek h 3 gyerekkel 68 m2 kicsi lesz. tudom mások panelban élnek ekkora területen, de ha már belevágtok, akkor legyen a ház később is az örömforrása, nem pedig a bosszankodás, állandó frusztráció h egymás nyakán vagytok. a gyerekeknek egyre nagyobb lsz a térigényük.

10. garamond (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2009. ápr. 13. 19:26
Mi tavaly alapoztunk augusztusban és november végén költöztünk be. 100 négyzetméteres a ház, négyen vagyunk, de majdnem kicsi. Én a Te helyedben ezt a négyzetmétert még átgondolnám alaposan. Három gyerekkel lehet, hogy nagyobb kéne. Most tartunk kb.18,5 milkánál vidéken garázsostól, de még nincs udvarunk, se kapu, meg ilyesmi.
9. zani
2009. ápr. 13. 19:07

szocpolt akkor kaptok ha jún. 30-ig szerződést köttök a bankkal rá, náluk az átfutási idő 3-4 hét tehát legkésőbb május végéig meg kell indítani a szocpol igény benyújtását. viszont a szocpol igénnyel együtt mellékelned kell a tervet, ami elég hosszú időt vesz igénybe főleg ha még nincs elképzelésetek. azt nem tudom h engedélyezett kell legyen-e, de szerintem igen, ha igen akkor az max 60 nap, általában 30 nap alatt azért megvan ha a terveződ jóban van az ügyintézővel és sürgeti.

építkezés ára: ha generálkivitelezést kértek az átlag 180 000 ft/m2, ha minden szakmunkára külön megbízást adsz akkor kb. 120 000 ft/m2-ből kijön. ekkor még nem kell nektek saját kezűleg csinálni semmit csak felkeresni több brigádot és közülük kiválasztani a legjobbat plusz koordinálni a folyamatokat.

2009. ápr. 13. 16:43
a letezo legdragabb modja az epitkezesnek ha a tulaj egyetlen kavicsot nem mozdit meg, csupan kulcsot ker a kesz hazhoz. minel tobbet tud csinalni a tulaj, annal kevesebbe kerul, es milliokat megtakarit a haz arabol. erdemes elgondolkodni mi eri meg, mivel amit magunk csinalunk tisztaban vagyunk a minosegevel is . az epitesi vallalkozonak meg az az erdeke minel elobb kesz legyen, annal nagyobb a haszna. es ossze van hanyva a munka. ismerem, dolgoztam mar epitesi vallalkozasban, tobben is, es szinte folyamatosan az epitoipar kozeleben mozgok. most speciel faipari vallalkozasban.
2009. ápr. 13. 16:40
Szerintem is kérjetek konkrét árajánlatot legalább 3-5 vállalkozótól.Én is azt hittem, hogy nem teszik meg, de úgy látszik, most már ők is hajtanak a munkára, tehát komolyan veszik a lehetőséget. Persze nem feltétlenül a legolcsóbbat kell elfogadni. Az a jó, ha a vállalkozónak van brigádja, mindenféle szakemberrel, s neki is érdeke, hogy ne lazsáljanak az emberei.Azért jó a körmére nézni a vállalkozónak, számlákat kérni-bár nem adnak szívesen másolatot, mert ők egyszerre több helyen építenek, nagy tételben vásárolnak, s ha nem vagytok szemfülesek háromszor is kifizeted a csaptelepeket, vagy aranyárban számolják el sódert.Nekünk nem kellett kölcsönt felvenni-ez könnyítette a dolgunkat.Sok hozzávalót: csempe,kabin,burkolók...magunk szereztünk be.A férjem pedig szakmaközeli.Mindenesetre kétszer annyit fogtok öregedni az építkezés ideje alatt, de aztán a szépben elfelejti az ember a kellemetlenségeket.
2009. ápr. 13. 15:39
Szia! Nekünk szintén 3 gyerekünk van. Előre készülj fel, nem egyszerű. A szoc.pol. júliustól megszűnik, így ha azt felakarjátok venni, akkor nagyon gyorsan álljatok neki. Tervrajz az első. De kérdezzetek több tervezőt, mert horribilis összegeket szoktak elkérni. Én tudom ajánlani Ráth Miklós gödi tervezőt, mi is őt kértük fel. 28 ezer Ft megcsinálta 2 éve. De felétek is van biztosan több emberke. Ne ragadjatok meg egynél. Ha szoc.polt akartok, akkor menjetek a településetek jegyzőjéhez, akitől el kell kérni egy nyilatkozatot, miszerint még nem igényeltetek még szoc.polt. Kérdés, hogy a telek a neveteken van-e. Ha igen, akkor semmi gáz. Kérdés, hogy van-e a neveteken egyéb ingatlan, ház. Mert a szoc.pol csak az első házra vonatkozik. Mivel építkezni akartok, ezért teljes szoc.pol jár. Költségvetés is fog kelleni. Az is egy jó összeg. De speciel én magam csináltam. Annyira jól sikerült, hogy a tervező kollega mindenféle belekötés nélkül szignózta, lepecsételte. Költségvetésnél vigyázzatok a végösszegre. Mert tegyük fel 12 millió lesz a költségvetésetek, abból kb 3,8 millió a szoc.pol. Hiába hogy csak 3,8 milliót kaptok, akkor is a 12 millió 70%-át kell számlákkal leigazolnod. Magyarul: a költségvetésed 70%-át kell számlákkal igazolnod. Az se mindegy melyik bankhoz mész. Most még jobban keresztbe fognak tenni, mivel tudják, hogy meg fog szűnni. És addig fogják késleltetni a szerződés megkötését, míg ki nem szorultok az időből. Ha hitellel veszed hamarabb szeretnek téged, bár most a válság miatt nem tudom hogy mennek a hitelek. Célszerű annál a banknál megkötni a szoc.pol-t, amlyiknél hiteled van. Mert jelzálog alapú minden, és a rangsornál keresztbe tehet az egyik bank a másiknak. Tervrajz is idő, az engedélyeztetés is. Júniusig, júliusig baromira kevés az idő. Az építtetésnél nagyon vigyázzatok. Költséges és ha nem figyeltek oda nagyon le tudnak húzni. Nem olyan minőség, anyagveszteség stb. Figyeljetek oda. Több ember kérdezzetek. Itt van Dorottya ajánlata, de azért másokat is kérdezzetek. Esetleg munkájuknak utána nézni.
5. Dorottya84 (válaszként erre: 3. - Mandulaszem)
2009. ápr. 13. 14:05
Önkormányzatnál típus tervet lehet venni 25 ezer ft-ért
4. Dorottya84 (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2009. ápr. 13. 14:04
Szia! Párom építőipari vállakozó!Épp most is családi házat épít Perkátán. A-tól Z-ig kompletten 160ezet ft-ért kulcsra készen meg tudja csinálni.Ha gondolod meg is tudja terveztetni........ha érdekel írj privit.
2009. ápr. 13. 14:00
A tervrajzot megcsinálja az önkormányzat is, és úgy még olcsóbb is, mint az hogy elkészítteted egy mérnökkel, az önkormányzat nem fogadja el, újrarajzoltatja, stb, stb....Nézz utána.
2009. ápr. 13. 13:48
Tervrajz megvan? Az első lépés,kerestek egy mérnőköt aki készit tervrajzot,nem árt ha helybéli.Engedélyt kell kérni.Nekünk a mérnők ajánlott brigádot,a munka nagy részét saját kezünkkel végeztük.Így került 3 éve kb.120 E ft-ba, 1nm.
2009. ápr. 13. 13:37

Sziasztok! Szeretnénk építkezni. Telkünk van, és a gyerekekre fel akarjuk venni a szocpolt meg lehetőleg minél kevesebb hitelt. 3gyerkőc van, nem nagy, csak egy olyan 68 nm-es házban gondolkozunk. De fogalmunk sincs, hogy ez mennyibe is kerül, bele merjünk-e vágni. Az biztos, hogy a férjem nem nagyon fog tudni dolgozni benne mert bejár vidékről Bp-re minden nap, és van hogy 9-11 órát is bent van... szóval komplett brigádot kéne keresnünk (építésitervtől kulcsig).

Az építési telek üllőn van, úgyhogy ha valaki ott tud konkrét brigádot ill. vannak tapasztalatai az nagyon jó lenne ha megosztaná velem, de más tapasztalatok is érdekelnek.

pl: négyzetméter árak? Mennyi idő? stb...

Várom, hogy írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook