Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki adott már el használt, kinőtt ruhát a neten és mik a tapasztalataitok? fórum

Ki adott már el használt, kinőtt ruhát a neten és mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. trapiti (válaszként erre: 33. - E07aa834c4)
2011. aug. 17. 17:29
Szerintem meg nem ártott a tesznek a listadíj, kevesebb az ócska, semmire sem jó cucc. Aki elad, meggondolja mit tesz fel...
34. Krilion (válaszként erre: 33. - E07aa834c4)
2011. aug. 17. 14:28
Érdekes, erről még nem is hallottam:)
2011. aug. 17. 13:15
több évet teszveszeztem-szuper volt míg a listázási dijjat ki nem találták.És persze mindenki ott adja-veszi a dolgait nagy a konkurencia.Most vagy felajánlom az ad6kap6-on a dolgaimat vagy ott csereberélem el hasznos dologra-viszont a pénzkereskedés ott kizárva- de nekem sokkal jobban esik hogy tudom olyan kapja aki nem biztos hogy máshol meg tudja venni.
32. Krilion (válaszként erre: 31. - Trapiti)
2011. aug. 17. 10:29
Köszönöm szépen:)
31. trapiti (válaszként erre: 30. - Krilion)
2011. aug. 16. 22:01

Na így nem :)

1 Ft-ra csak azt tedd amit szívesen odaadsz annyiért is. Egyáltalán nem biztos hogy feljebb viszik.

A minimálár fizetős, ha nem veszik meg, nemcsak a listázási díjat hanem a minimálár díját is bukod.


Én úgy szoktam, hogy kikiáltásinak annyit adok meg amennyit minimum kapni szeretnék érte, fixnek valamennyivel többet (általában 200-700 ft-tal, a dolog értékétől függően).

Van aki csak kikiáltásit tesz, van aki csak fixet. Én szeretem ha van fix, ha nem nagy a különbség szívesen fizetek valamivel többet ha tényleg szeretném a cuccot.

30. Krilion (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2011. aug. 16. 21:37
Elolvastam a feltételeket a Teszen, csak most azt nem tudom, hogy érdemes feltenni valamit...1Ft-ra és minimál árra, vagy hogyan?
29. trapiti (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2011. aug. 16. 20:09
:)
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2011. aug. 16. 15:34
nálunk ez fordítva van:)
27. trapiti (válaszként erre: 26. - Krilion)
2011. aug. 16. 15:06
Én jobban szeretem mint a vaterát. Bár amióta összevonták, azóta mindkét oldalon listázom a termékeimet. Vásáolni a teszről szoktam általában...
2011. aug. 16. 15:03
A Teszveszről mik a tapasztalataitok?
2011. aug. 4. 18:33
Én a Vaterán adtam-vettem sokmindent.Eddig még nem fáztam rá!!
2011. aug. 4. 15:26
Köszi:)
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Krilion)
2011. aug. 3. 15:53

utánvéttel szerintem nem szabad foglalkozni, drágaés kockázatos. Ha a vevőd nem veszi át a csomagot, Te bukod az összes költséget. A legáltalánosabb a teszen az előre utalás, szinte mindenki így csinálja. Esetleg rózsaszín csekken de csakis számlára, mert ha elfogadod a címedre azért levonnak még.

A postaköltség számításához elég otthonra egy konyhai mérgleg, megméred hány gramm a cucc, és a posta.hu-n találsz belföldi levél díkalkulátorral pontosan tudod hogy mennyi lesz a posta. Én általában már akkor mérem amikor felteszem a terméket, ha súlyhatáron van akkor a nagyobbat kell megadni mert mág rájön a csomagolás.

2011. aug. 3. 13:57
Nem is csak az ár meghatározása a nehéz, hanem pluszba a postaköltség, uánvétel díja stb. Elég drágák ezek a járulékos dolgok is.:/
21. trapiti (válaszként erre: 20. - Krilion)
2011. aug. 3. 09:19
Ha valamit el szeretnél adni, előtte érdemes körülnézni hogy ugyanolyan/hasonló dolgok mennyiért mennek. Ha gyorsan akarod eladni, akkor érdemes egy picit az átlag ár alá menni :)
20. Krilion (válaszként erre: 19. - Betty1982)
2011. aug. 3. 09:12
Köszönöm szépen:) Most már csak számolgatni kell...
19. Betty1982 (válaszként erre: 16. - Krilion)
2011. aug. 3. 01:34

A Vatera oldalán van. A sok-sok infó között:)

Remélem tudtam segíteni? :)

2011. aug. 2. 14:36
Hát időm az van jelenleg:/
2011. aug. 2. 11:52
Én rendszeresen adok és veszek is a teszen és a vaterán is. A lányomat gyakorlatilag onnét öltöztetem, mindig csinos szép ruhái vannak, több mint amennyit újonan tudnék venni. Amit kinő azt eladom, így az árának jó része visszajön. :) Igaz van vele munka, de aki nem sajnálja rászánni az időt, annak szerintem szépen megy, legalábbis nálam mindig van vásárló...
2011. aug. 2. 11:41
Huhh! :D ezek hol vannak leírva? Nem értem miért nem találtam sehol, de köszönöm szépen! :)
2011. aug. 2. 08:57

Több éve Vaterázok és nekem is az a véleményem, hogy mostanság felhígúlt az oldal. Egy próbát megér.

Mindenképp utaltasd előre a pénzt és postát csak ajánlva adj fel, mert azzal bizonyítani tudod, hogy feladtad a postán (el szokott kallódni a csomag).

A gyerek ruhákra nagy a kereslet. Csinálj több darabból álló csomagot és így kevesebb a melód vele.

Ha további segítség kell, pötyögj bátran:)

14. Betty1982 (válaszként erre: 11. - Krilion)
2011. aug. 2. 08:53

Sikeres értékesítés utáni jutalékok (BRUTTÓ), melyet az eladó fizet:

20.000 Ft alatt A leütési érték 6%-a

20.000 Ft és 100.000 Ft között 1.200 Ft plusz a 20.000 Ft fölötti rész 4%-a

100.000 Ft és 300.000 Ft között 4.400 Ft plusz a 100.000 Ft fölötti rész 1,5%-a

300.000 Ft-nál nagyobb leütési érték esetén 7.400 Ft plusz a 300.000 Ft fölötti rész 1%-a

A jutalékokat csak sikeres aukciók esetén kell kifizetni. Jutalékszámoló , Költségkalkulátor


*Kivételek: Személygépkocsi; Egyéb jármű; Haszongépjármű, munkagép, busz; Légi jármű; Motor, robogó, quad; Versenyautó; Veterán jármű > Autó; Veterán jármű > Motor; Vízijármű és az Ingatlan kategóriákban indított aukciók után nem kerül kiszámlázásra jutalék, az aukciók indításakor számítunk fel egyedi feltöltési díjat.

Az aukciók indításakor az alábbi feltöltési díj kerül kiszámlázásra:

1 Ft, minimálár nélkül (Kivéve az egyes autó-motor és ingatlan kategóriákban indított aukciókat) 0 Ft

2 - 5000 Ft 5 Ft

5001 - 10 000 Ft 10 Ft

10 001 - 20 000 Ft 20 Ft

20 001 - 60 000 Ft 30 Ft

60 000Ft felett 40 Ft

Ingatlan és alkategóriái (kivéve az Albérlet) 500 Ft

Albérlet 300 Ft

Egyéb jármű; Haszongépjármű, munkagép, busz; Légi jármű; Motor, robogó, quad;

Versenyautó; Veterán jármű > Autó; Veterán jármű > Motor; Vízijármű (kivéve a Motorok)* 500 Ft

Motorok* 300 Ft

Személyautók* 0 Ft

* A felsorolt Autó - Motor kategóriákban a jelzett egyedi feltöltési díjat kell megfizetni. A további Autó - Motor kategóriákba feltöltött termékeknél a táblázatban található értéksávok szerint kiszámított feltöltési díjak kerülnek felszámításra. A személyautó kategóriában feltöltési díj nem kerül felszámításra!

A feltöltési díj meghirdetett termékenként értendő. Amennyiben egy aukció, vagy fix áras értékesítés sikeresen zárul, a feltöltési díj összege levonásra kerül a felhasználó vaterás egyenlegéből az aukció sikerességére vonatkozó visszajelzést követően. (A levonás mínuszos előjelű tételként jelenik meg a tranzakció-történetben.) A feltöltési díj összege a kikiáltási-, minimál- vagy fix ár értékétől függ. Ha az aukciónál minimálár szerepel, akkor annak összege lesz a feltöltési díj alapja.

Abban az esetben, ha a felhasználó igénybe veszi a "második lehetőség" eladási módot, úgy újabb feltöltési díj nem kerül felszámításra. Tekintettel azonban arra, hogy az eredetileg meghirdetett aukció sikertelenül ért véget, az ez után fizetendő feltöltési díj nem kerül jóváírásra.

Az 1 Ft-ról minimálár nélkül indított aukciók esetében nem lehetséges a zárt aukció megjelölést használni és a terméket fix 1 Ft-osként meghirdetni.

Fix áras értékesítésnél amennyiben egy aukción belül több termék kerül meghirdetésre, a feltöltési díjat annak megfelelően kell kifizetni, hogy a meghirdetett termékek összértéke melyik díjsávba esik. Sikeresen visszajelzett fix áras értékesítésnél az eladott termékek arányában kerül levonásra a vaterás egyenlegről a feltöltési díj.

Az egyes autó-motor és ingatlan kategóriák egyedi feltöltési díjai minden meghirdetett termékre felszámításra kerülnek és a sikerességtől függetlenül fizetendőek. Az egyedi feltöltési díj nem az aukciónál megadott ártól függ, hanem attól, hogy a termék milyen kategóriában került feltöltésre.

A Vatera kiszámlázza azoknak az (interneten sikeresen véget ért) aukcióknak a sikerdíjait, amelyekre az eladó sikeres visszajelzést adott.

Nem kerülnek kiszámlázásra az eladó által sikertelenként visszajelzett és nem kifogásolt tranzakciók jutalékai. Az eladó visszajelzésének hiányában a Vatera a tranzakciót sikeresként jelöli meg, de csakis akkor, ha a vevő sikeres visszajelzést adott és az eladó ezután 21 nappal sem készített visszajelzést az adásvételről. Ezt a tranzakciót, mint sikeres adásvételt a Vatera kiszámlázza, amelyről értesítőt is küld. A sikeressé nyilvánítás előtt a vevő sikeres visszajelzése után az eladónak a 2. és a 9. napon a Vatera a személyes menüben megadott e-mail címre egyedi értesítőt küld, majd a 21. napon az utolsó egyedi értesítővel egy időben megtörténik az adásvétel sikeressé nyilvánítása és a Vatera ez alapján jogosult a sikerdíj felszámítására. A tranzakciót és partnerét az eladó ezután később is minősítheti, akár sikertelenként is megjelölve az adásvételt, azonban ez a Vatera által felszámított sikerdíjat nem befolyásolja.

Ha egy felhasználóval szemben a Vatera kizárást alkalmaz, a sikerdíjak kiszámlázásának alapja a kizáráskor fennálló, vagy azt követően keletkező vevői értékelés, ilyen esetben a Vatera online aukciós piacterének egyedi szolgáltatása a vevő sikeres értékelést tartalmazó visszajelzésével teljesül.


A számlán a díjak csoportosítva jelennek meg, a termékfeltöltési díj a kiszámlázott összes feltöltési díjat, az értékesítési jutalék az összes kiszámlázott jutalékot, a promóciós díj pedig az összes kiszámlázott termékkiemelési és minimálár díját tartalmazza.

Termékkiemelés és extra szolgáltatások költségei

Terméknév lista elejére vétele 300 Ft

Félkövér kiemelés terméklistában 100 Ft

Bekeretezés 100 Ft

Színes háttér 150 Ft

Alcím a listázókban/terméklapon 100 Ft

5 perces termékhosszabbítás 50 Ft

Ajándék ikon termék neve mellett 50 Ft

Galéria (képes termékajánló) 450 Ft/30 nap

Terméklink a nyitólapon 600 Ft

Licitálók elrejtése 50 Ft

Aukció indulási dátum előtti megjelenés 100 Ft

Főkategória oldali megjelenés 150 Ft

Termékfeltöltő eszköz (power seller tool) Díjmentes

A termékkiemelés költségeit az aukció sikerességétől vagy sikertelenségétől függetlenül ki kell fizetni. Minden egyes automatikus aukcióindításkor az opcionálisan kiválasztott termékkiemelési díjak felszámításra kerülnek! Az automatikus aukcióindítás bármikor törölhető (0 értékre állítható a Személyes menü Eladó áruk vagy Licitált áruk menüpontban) illetve termékkiemelések nélkül indíthatja újra az aukciót az áru újraregisztrálásakor a "Termékkiemelések nélkül induljon?" kérdés megjelölésével.

Amennyiben az indulás előtti listázás szolgáltatást igénybe veszi, lehetősége van arra, hogy a terméket már az aukció indulása előtt is megjelenítse viszont ebben az esetben a feltöltési díjat és az esetlegesen beállított kiemelési szolgáltatások díjait akkor is ki kell fizetni, ha még az aukció elindulása előtt lejárttá teszi azt.

________________________________________

Egyéb díjak:

Minimálár díja

Aukcióindításnál a "minimálár" opció igénybe vétele fizetős! Ára 100 Ft. Amennyiben a legmagasabb ajánlat eléri a minimálár szintjét, vagy a termék villámáron kel el, a minimálár díját az eladónak nem kell kifizetnie. Amennyiben az aukció nem érte el a minimálárat, akkor a díj felszámításra kerül. (Amennyiben az árverésen nem érkezik licit, a díj értelemszerűen kiszámlázásra kerül, hiszen egyetlen ajánlat sem érte el a minimálárat.)

Csekk díja

A csekkes fizetés költsége 200 Ft/kiállított és postázott készpénz-átutalási megbízás (csekk).

________________________________________

Egyéb fontos tudnivalók, megjegyzések:

 Valamennyi feltüntetett összeg BRUTTÓ összeg, kivéve, ha azt külön feltüntetjük.

 A sikeres visszajelzést követően az adott tranzakció sikerességét illetően az allegroup.hu Kft. utólagos reklamációt nem fogad el.

 A Személyes menüben található Felhasználói Számlán követhetőek nyomon az igénybe vett szolgáltatások után fizetendő díjak, valamint a beérkezett befizetések is.

 Az aktuális díjakat a rendszer minden nap hajnalában számítja ki és tünteti fel a felhasználói számlán.

 A beérkezett befizetéseket átutalás esetén a Vatera 5 munkanapon belül, a postai befizetéseket átlagosan 10 munkanapon belül írja jóvá.

 A Vatera piacterén szereplő leütési árak bruttó végárak.

________________________________________

A befizetés módjáról:

A Vatera online adminisztrációs rendszere folyamatos nyilvántartást, egy virtuális számlát (personal account-ot) vezet a felhasználók sikeres tranzakcióiról. A rendszer folyamatosan számlálja és nyilvántartja a sikeres eladások és a kiemelt megjelenések igénybe vétele után fizetendő díjtételeket. A számla és a részletes elszámolás kiküldésére akkor kerül sor, ha a regisztrált fizetnivalók nagyságrendje az adott felhasználó esetében eléri a bruttó 300 - Ft nagyságrendet. A számla rendezése történhet bankkártyával, banki átutalással vagy postai csekkel történő befizetéssel, a felhasználó választása és igényei szerint.

________________________________________

A nem fizető felhasználók szankcionálása:

Amennyiben a Vatera által kiküldött számla rendezése nem történik meg a számlán jelzett fizetési határidőn belül, a Vatera, a fizetési határidő lejáratát követő 7. napon fizetési felszólítást küld e-mail üzenet formájában a felhasználónak. A fizetési felszólításban megjelölt további 7 napos fizetési határidő teljesítésének hiányában a Vatera a felhasználó jogosultságait ideiglenes tiltás alá helyezi, amiről e-mail üzenet formájában tájékoztatja a felhasználót. A jogosultságok tiltásának feloldására kizárólag a kötelezettségek rendezését követően kerülhet sor. A második fizetési felszólításon szereplő fizetési határidő túllépésének 7. napján a kérdéses kötelezettségek automatikusan az allegroup.hu Kft. követelésbehajtó partnereihez kerülnek át a PTK szerinti behajtásra. A követelésbehajtás költségei a nem fizető ügyfelet terhelik, amely a követelésbehajtó partner által kibocsátott számlán jelennek meg terhelésként. A követelésbehajtás eredménytelensége esetén az allegroup.hu Kft. jogi úton, az illetékes bíróság által kibocsátott fizetési meghagyással, illetve polgári peres úton érvényesíti követelését.

2011. aug. 2. 08:53
Igen ide tettem fel tegnap.
2011. aug. 2. 08:51
Én teszen szoktam eladni, igaz én is ritkán, de mindig utaltatom a pénzt, mert sajnos nem mindenkiben lehet megbízni, és igy korrekt, mert ő fizet te küldöd a csomagot. Viszont a zsibvásár tényleg ingyenes csak kevesebben vannak fent, mint ezeken, ha sorrendbe kellene tenni akkor teszvesz,zsibvásár, vatera szerintem, de itt is eladhatod és lehet jobban jársz.
2011. aug. 2. 08:47
Igen, én is néztem a Vaterát, de nem írták, vagy legalábbis nem találtam mennyit is kell fizetnem, a másik meg ez a ki mikor és hogyan fizet dolog...utaltassam, vagy inkább postai utánvét?
10. Orsy27
2011. aug. 2. 08:35
Én vettem már a kislányomnak onnan ruhát, ruhacsomagot, meg egy-egy ruhát is. Nekünk bejött, és szoktam is vaterázni. Eladni nem adnék ott, inkább itt, mert ez ingyenes.
2011. aug. 2. 08:34

A tesz vesz és vatera sem megy már úgy mint régen, inkább az 1 forintos aukciók futnak, de az is lutri.

Ráadásul minden feltett darabért fizetned kell, és már nem úgymint régebben. Van, hogy 350 ft ot kellett elutalnom, és csak az utalás volt 80 ft..

A zsibvásár ingyenes, és itt a hoxa is.

2011. aug. 2. 08:30

Én is adtam már el sikeresen.

fura mód,ajánlottam ingyen is babaholmikat,nem bóvlikat,jelentkeztek érte,mégis itt van még....

2011. aug. 2. 08:27

Szia!teszvesz vatera

de csomagokban tedd fel legalább 4-5 darabosokban úgy jobban elviszik!

6. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - Krilion)
2011. aug. 2. 08:27
Én már adtam el jó állapotú ruhákat. Fiú ruhák rögtön elmentek. A kislány ruhákat már régóta hirdetem, de az nem kellett senkinek. Pedig szépek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook