Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki a papucsférj? fórum

Ki a papucsférj? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ki a papucsférj?

25. f18a14c8fb (válaszként erre: 23. - Da974971cd)
2012. febr. 6. 16:29

"A helyzet az, hogy kulcs a nőben van és ezt szinte szó szerint értem.

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy a nőket ugyan úgy lehet "nevelni" "kezesbáránnyá varázsolni", mint a férfiakat.

24. f18a14c8fb (válaszként erre: 23. - Da974971cd)
2012. febr. 6. 16:27

Ez olyan, mint a kutyanevelés: az elején kell az erőviszonyokat felállítani, mert utána már nagyon nehéz változtatni. Aranyos, ahogy írod elkanászodtak melletted a nők. :)


Vannak olyan NŐI munkák, dolgok amiket igenis egy nőnek kell meghagyni. És, ha valaki néha segít az rendben, de amikor egy férfinak már természetes az amit egy nőnek kéne és átvállal rendszerességgel női feladatot az már papucs gyanús. Volt olyan párom akit megdicsértem, mert ragyogott minden mire hazamentem, de, hogy nem is úgy néztem rá, mint férfire az is biztos. Sokszor jobb lett volna, ha inkább elmegy valami haverjával iszogatni.

De a lényeg szerintem nem ebben van, hanem, hogy más területen, hogy áll ki magáért az a férfi, mert ha egy makacs, határozott férfi aki néha rendet rak akkor oké, de ha általában ott is az van amit a nő akar és pluszba még most, főz, takarít "csak besegítek" címszó alatt. Az már gáz!

2011. febr. 22. 06:15

A magam részéről annyit, hogyha igyekeztem valakinek a kedvében járni előbb-utóbb elkanászodott.Én sohasem tartottam magam papucsnak, a hölgyek sem tartottak annak, bár általában egy kívülálló úgy gondolhatta, hogy arról van szó.

Ha viszont már kialakult egy ilyen jellegű "erő"viszony a férfi hiába próbálja majd helyrebillenteni az egyensúlyt, úgy fog tűnni, hogy ő az agresszor.

Nem mondom, hogy a nő helye a tűzhely mellett van, de a modern emancipált csajok már jobban keresnek mint a férfiak, miniszter lesz belőlük meg katonatiszt.

A férfiak gyesre mennek és óvóbácsik lesznek.

Vajon nyomulás az, ha valaki a házaséletre próbálja rávenni házastársát és papucs az aki próbálja kímélni élete értelmét és magára vállalja azon dolgok elintézést amik egyébként nem feltétlenül az ő feladatkörébe tartoznak?

Szerintem nem, de nem szabad, hogy elharapózzon a dolog és amíg a nő pókerezni jár a kocsmába, addig a férfi pelenkázza a gyereket - persze ez fordítva sem helyes.


Hiába férfi szinte az összes Nobel díjas, az összes rockgitáros, a legtöbb szakács...

Bennünket mégis egyetlen apró dologgal lehet megfogni, rávenni emberfeletti teljesítményre vagy más olyan dologra, amit épeszű ember meg nem tenne! És ha az megvan akkor nincs semmi gond, mégis csodálkoznak a nők, hogy miért ilyen-olyan a pasas? nem lehet, hogy megint AZT akarja!


A helyzet az, hogy kulcs a nőben van és ezt szinte szó szerint értem.

22. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 18. - Db78bacc4f)
2011. febr. 9. 19:43

Szia.

Persze,sokan keverik a dolgokat...

B.

2011. febr. 9. 18:13
Én speciel pont az egoista, tiszteletlen, erőszakos palikat tartom férfiatlannak.
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Db78bacc4f)
2011. febr. 9. 18:11

Ezek a haverok biztosan olyanok, hogy otthon az övék az utolsó szó.

Az pedig "Igen drágám"

Csak csordában nagy a szájuk...

19. winny
2011. febr. 9. 18:03
Nagyon jó cikk!
18. db78bacc4f (válaszként erre: 13. - 1d8984f9f3)
2011. febr. 8. 10:57
Én is ezt mondanám papucsférjnek. Egyet értek. Azt viszont nem amivel néhány haverja szokta piszkálni a rendes férfiakat, hogy foglalkozik a feleségével, megbeszél vele dolgokat, törődik vele, besegít..stb. Ezeket a buta haverok már papucskodásnak veszik, pedig ez inkább normális lenne.
2011. febr. 8. 10:22
Na ilyen egy normális férfi,aki társként tekint a szeretett nőre,nem pedig egy háztartási és szexgépre.
2011. febr. 8. 09:43

Egy volt kolléganőm férje csak úgy ihatott sört, hogy előtte ugyanannyi mennyiségű szódavizet öntött hozzá. Ez a nő meg hangoztatta is.

Az a szerencsétlen férje meg úgy itta a sört.

Tehetősek voltak, nem lett volna indokolt.

Na ez a papucsság és ez a fillérb.szás...

2011. febr. 8. 08:27
Enyém nem papucs, bár néha jól jönne:)
14. Hatan
2011. febr. 7. 21:22

Jó ez a cikk. Innen már csak egy ugrás az "anyuka kedvence fiúcska, akiket majd az asszony megnevel...aztán lázadnak." Szerintem ha a párom segít a háztartásban vagy a gyereknevelésben (ha már együttt csináltuk, tovább is együtt kell(ene) ne csak az élvezetes dolog jusson neki!) az nem papucsság. Pl:.Ahol az asszonynak dirigálnak, hogy én keresem a pénzt, te csak szép legyél, vagy rosszabbik esetben ugorj ha füttyentek, ott a nő a papucs? Ő akkor Mamusz?

Szerintem mindenki tudja neki mi a jó. Férfiak is. Igenis vannak olyan férfiak, akik bizony jobbak a háztartásban, és valljuk be őszintén én nagyon is élvezem, ha nem nekem kell főznöm, vagy felmosnom. De ettől még a párom nem papucs.

2011. febr. 7. 19:39
Papucsférj/az én szememben/ aki teljes mértékben az asszony akaratának aláveti magát,nincs szava semmiben,azt teszi,amit Anya dirigál,és nincs önálló gondolata,Anya befolyásolja,sőt,van olyan ismerősöm,ahol ez már odáig "fajult",hogy Anya azt "etet" meg a pasival,amit csak akar,és érzelmileg is zsarolja,a férj meg hagyja magát,csak sodródik,amerre az asszony irányit.Ájulat!
12. 1d8984f9f3 (válaszként erre: 4. - Dominós)
2011. febr. 7. 19:34
Ez jó...
2011. febr. 7. 18:58
Az enyém viszonylag segít. Korábban ennél többet segített. Viszont empátiában kicsit alulmarad (érzések, stb.). ÉN örülnék, ha kicsit jobban papucsférj lenne. Nem azért, hogy mosogasson , stb. Hanem hogy jobban megértsen. De ezt nem mindig lehet elvárni egy férfitól.
2011. febr. 7. 17:30
Csak legalább ne néznének le minket
2011. febr. 7. 17:22

Saloménak teljesen igaza van,szerintem a papucs kérdésben ott van a hangsúly,önként segítsen,és ne a kihisztizés miatt. Mert,ha követelni kell,akkor már megette a fene az egészet... Nekem szerencsém van,merthogy nekem van a legjobb férjem a világon.

Kérés nélkül(!) elmosogat,kimos,rendet rak,felmos,főz. (Persze,ezt nem mind egyszerre, hanem,mikor,mit lát szükségesnek.) És teszi ezt olyan természetességgel,hogy bizony,sokszor elszégyellem magam,hogy mire hazaérek a munkából, basszus,ki van teregetve,el is van mosogatva,pedig ezt nekem kellett volna,ez az én dolgom...

Emellett pedig a legférfiasabb pasi,akit valaha ismertem,kopasz,jó kiállású,és szigorú tekintete van. Imádom.

2011. febr. 7. 17:16
Ezt a cikket kedves férjecskémnek is el kéne olvasnia. Nem mintha attól félne, papucs lesz. egyszerűen lusta és kényelmes. Én meg a "nemtudokszétszakadnisemmivelsemleszekkész" frusztrációtól olykor-olykor sárkány:DDD
2011. febr. 7. 16:45

De milyen igaz!

És eszembe jutott hogy nálunk nincs megosztva itthon a házi munka ugyanúgy segit a férjem is mint én neki amibe tudok,nő létemre,és a kedves barátai mind elnevezték papucs férjnek mert segit nekem.Igaz most nem dolgozom de soha sem mondtam neki hogy megkell csinálnod vagy mittudom én,de mégis én vagyok a rabszolga hajcsár-vagy mi!

2011. febr. 7. 16:43
Nagyon tetszett a cikk. Teljes mértékben egyetértek. :)
2011. febr. 7. 16:34
Sem az én Attilám :)
2011. febr. 7. 16:33
Nem a Józsim, az már tuti...
2011. febr. 7. 16:32

NAGYSZERŰ CIKK!


AZ EGYIK LEGJOBB AMIT ITT OLVASTA! ÉS TÖKÉLETESEN IGAZ!

A segítség és gondoskodás a férfi részéről "addig jó" amíg magától teszi. Mikor már elvárják, kikövetelik akkor kezdődik a baj és akkor kerül elő a papucs itt ott.

2011. febr. 7. 16:23
Nagyon tetszett a cikk, teljes mértékben egyet értek vele.
2011. febr. 7. 16:08
Papucsférj: A feleség által ugráltatott, szolgalelkű, pipogya férj...
...Leggyakoribb mondata: "Igen, drágám?" – szól a szótári definíció. Azonban ahhoz, hogy valóban megértsük a papucsférj jelentését és létjogosultságát, mélyebbre kell ásnunk és meg kell vizsgálnunk a történelem során betöltött szerepét.

Ugrás a teljes írásra: Ki a papucsférj?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook